Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[УРОК] ФЛАШ НА ОФИЦИАЛЕН FIRMWARE с Odin v.3.09
#76

Здравей degman, направих всяка една стъпка описана по-горе, но ми дава грешка FAIL! Пробвах също преди да го върна от 4.4.2 към 4.3 да го руутна с CF-Auto-Root и също направих philz_touch, като след това, да се опитам отново да го върна, отново всяка стъпка, и така поне 5-7 пъти и си ми показва само FAIL! вместо PASS! както е в описанието, не, не и не, не се получава с Фирмуера.

Много ще съм ти благодарен, ако ми съдействаш или някои от форума. Благодаря предварително !!!
Цитирай
Аксесоари
#77

До колкото ми е известно,ако си с 4.4.2 няма как да се върнеш на 4.3

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#78

hello_moto написа:...Пробвах също преди да го върна от 4.4.2 към 4.3 да го руутна с CF-Auto-Root и също направих philz_touch, като след това, да се опитам отново да го върна, отново всяка стъпка, и така поне 5-7 пъти и си ми показва само FAIL! вместо PASS!...

Samsung заключиха bootloader-а от последния 4.2.2 насам и няма връщане назад щом си го обновил до 4.4.2, а само до по-нови издания можеш да го обновяваш.
В момента си 100% с прецакан KNOX флаг и ти пише 0x1, защото си правил неуспешни опити да го "върнеш" на 4.3 и отделно, че си се опитвал да го root-ваш.
Решението ти за момента е да сложиш 4.4.2 и да го root-неш по този начин: https://www.androidbg.com/forum/post1183...l#p1183120

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#79

Ами всъщтност не, дава си ми го на KNOX 0x0 и аз сум си на 4.4.2. исках да мина на по задна версия - 4.3 или 4.2.2 с цел да не ми пече процесора, че мн ама мн ми гори от нищо. Но явно няма варианти.
Цитирай
#80

Преди време си бях рутнал телефона и по тази пречина реших да си инсталирам стоков firmware за да премахна рута но уви след като инсталирах чист стоков ром телефонът пак е руутнат. Някои може ли да ми обясни как да премахна руута
на телефона

Горд собственик на Sony Ericsson Xperia Arc s (Misty Silver Version)
Цитирай
#81

Е това вече не мога да го повярвам !!!

Или си инсталирал нещо друго или изобщо не си инсталирал стоков софтуер!

Я дай линк към това нещо ,което си инсталирал .

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#82

rado__8 написа:Е това вече не мога да го повярвам !!!

Или си инсталирал нещо друго или изобщо не си инсталирал стоков софтуер!

Я дай линк към това нещо ,което си инсталирал .


Моя грешка тел е унруутнат. Помислих си че все още е руутнат защото имах приложението superuser но след като го върнах до заводски настроики приложението изчезна

Горд собственик на Sony Ericsson Xperia Arc s (Misty Silver Version)
Цитирай
#83

Имам S4 от Emag е, имаше BG меню но беше и с някакви предварително инсталирани програми на полски, полски Rom беше, даже на кутията на телефона всичко е на полски и упътването.
Та решихсложих си успешно BG rom, но ме притеснява факта дали губя гаранцията, KNOX си стой на 0x00 но ме притеснява, недай си боже ако се наложи ходене в сервиз дали няма да видят че не е със заводския полски rom, а е сменян на BG и да се заядат затова?
Цитирай
#84

borisov87 написа:Имам S4 от Emag е, имаше BG меню но беше и с някакви предварително инсталирани програми на полски, полски Rom беше, даже на кутията на телефона всичко е на полски и упътването.
Та решихсложих си успешно BG rom, но ме притеснява факта дали губя гаранцията, KNOX си стой на 0x00 но ме притеснява, недай си боже ако се наложи ходене в сервиз дали няма да видят че не е със заводския полски rom, а е сменян на BG и да се заядат затова?

Въобще никой няма да ти гледа с какъв ROM си бил! Щом KNOX-а е 0x0 няма какво да те притеснява.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#85

Ок благодаря, значи ще си остана с BG csc , то всъщност е международен май, щото отначало като тръгва телефона е на сръбски език.
Цитирай
#86

borisov87 написа:Ок благодаря, значи ще си остана с BG csc , то всъщност е международен май, щото отначало като тръгва телефона е на сръбски език.
Това значи, че не си сменил CSC-то или по-точно не си връщал фабрични настройки след като си сменял ROM-а с Odin.
Обаче, ако ползваш ROM с Multi CSC - тогава каквото му кефне си ползва (като в твоя случай сръбско CSC) и ще трябва root, за да го смениш с такова за България (според ROM-а, който си сложил).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#87

Ами направих всичко след урока даже след flash дадоох на recovery factory reset и ми и отначало пишеше csc кода на полския rom и после даде че е приложен новия csc код. Иначе да сега прочетох че е multi csc този ром,. Надявам се че ще продълкжа да получавам FOTA ъпдейти.
Цитирай
#88

Здравейте! Някой може ли да ми каже , защо се случва това?

Цитат:<ID:0/004> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> I9505XXUFNB8_I9505GBLFNB2_I9505XXUFNB8_HOME.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/004> Odin v.3 engine (ID:4)..
<ID:0/004> File analysis..
<ID:0/004> SetupConnection..
<ID:0/004> Initialzation..
<ID:0/004> Get PIT for mapping..
<ID:0/004> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Това е в момента, което е.

Genius at work!

Цитирай
#89

Най-вероятно си получил ъпдейт и си с по-нов bootloader, а се опитваш да сложиш по-стар ROM (с по-стара версия на bootloader-а) и затова ти дава грешка!

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#90

centur написа:Най-вероятно си получил ъпдейт и си с по-нов bootloader, а се опитваш да сложиш по-стар ROM (с по-стара версия на bootloader-а) и затова ти дава грешка!

Това ми дава в момента. Телефона е с някакви немски firmware. И какво е решението. Т.е какво да направя да се получат нещата.

Genius at work!

Цитирай
#91

Arkadietz написа:Това ми дава в момента. Телефона е с някакви немски firmware. И какво е решението. Т.е какво да направя да се получат нещата.

Решението в момента е да сложиш: I9505XXUGNE8_I9505VFRGNF1_VD2.zip (изисква регистрация).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#92

centur написа:
Arkadietz написа:Това ми дава в момента. Телефона е с някакви немски firmware. И какво е решението. Т.е какво да направя да се получат нещата.

Решението в момента е да сложиш: I9505XXUGNE8_I9505VFRGNF1_VD2.zip (изисква регистрация).

Този няма ли да стане? Даже е по-нов? Защото аз искам чист. http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=33356

Genius at work!

Цитирай
#93

Arkadietz написа:Този няма ли да стане? Даже е по-нов? Защото аз искам чист. http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=33356
Ще стане, но трябва да си смениш и CSC-то, за да получаваш бъдещи ъпдейти за Германия ... иначе ще чакаш да ги качват в sammobile и ще си ги флашваш ръчно с Odin, ако не смениш CSC-то да отговаря на ROM-а (в случая за Германия "чистото" CSC е DBT).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#94

centur написа:
Arkadietz написа:Този няма ли да стане? Даже е по-нов? Защото аз искам чист. http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=33356
Ще стане, но трябва да си смениш и CSC-то, за да получаваш бъдещи ъпдейти за Германия ... иначе ще чакаш да ги качват в sammobile и ще си ги флашваш ръчно с Odin, ако не смениш CSC-то да отговаря на ROM-а (в случая за Германия "чистото" CSC е DBT).

А, аз не мога да сменя CSC без да бъде rootnat телефона нали? И то по тази логика аз по-добре да го сменя на България и направо да си инсталирам и такъв firmware.

Genius at work!

Цитирай
#95

Arkadietz написа:А, аз не мога да сменя CSC без да бъде rootnat телефона нали? И то по тази логика аз по-добре да го сменя на България и направо да си инсталирам и такъв firmware.

Да, трябва root. Ти си прецени какъв ROM ще слагаш.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#96

Добре де аз примерно като флашнах от полски ром на multi rom http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=33795 , след флаша, дадох на recover > factory reset
и после като зареди телефона проверих CSC с *#1234# и csc се беше сменил на посочения от линка без да ми се налага да руутвам
Цитирай
#97

Какъвто и сток ром да се опитам да сложа никога не ми дава ( Дори този на Vodafone ). Може ли проблема да е в boot loader-а ( да е по-стар или по-нов и затова да не иска) или де да знам и аз вече?

Genius at work!

Цитирай
#98

Дай повече инфо,с кой си бил преди ,какви грешки ти дава ?
Дай да видим лога от Odin.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#99

rado__8 написа:Дай повече инфо,с кой си бил преди ,какви грешки ти дава ?
Дай да видим лога от Odin.

Аз по-горе бях написал. Но все пак за да не се повтарям , както и всичкото инфо, което е нужно тук --> http://www.sammobile.com/forum/showthread.php?t=23950

Genius at work!

Цитирай

Не разбрах! Пробвал си всичко това и не става или си се оправил?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)