Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lg L9II D605 update
#76

Asdias написа:
androidbro написа:
Asdias написа:Разбрах със сигурност,че това е 4.4.2,но не бързам да ъпдейтвам.Мисля да зачакам малко.
Защо ?

Ами защото са противоречиви отзивите,напр.в тестовете някой се оплакват ,че производителността спрямо JB пада.
Освен това не знам дали няма да се заключи бут лоудъра.

Ще го заключи. В Xda това коментират, но след след като върнеш до JB пак се отключва. А като цяло даже чета за подобрени в темата е пуснат и линк към видео правено с КК и е с подобрено качество. Попринцип на този етап това ще е като ъпдейт.

:mad: :mad: :mad: Абе тоя ъпдейт колко е голям бе . Имам 3гб свободно място на C като дам check for update и все ми изписва free up disk space and try again :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

LG  OPTIMUS L9 II >> LG G4 H815 (Space gray)/Samsung A50
Цитирай
Аксесоари
#77

Тъкмо мислех дa обновя нa 4.4.2 и ме рaзубедихте. Може ли мaлко инфо кaкво ще стaне с тел кaто се зaключи боот лоудерa
Цитирай
#78

аз си го ъпдайтнах и всичко е перфектно
Цитирай
#79

kaldim2 написа:Тъкмо мислех дa обновя нa 4.4.2 и ме рaзубедихте. Може ли мaлко инфо кaкво ще стaне с тел кaто се зaключи боот лоудерa
Ами няма да можеш да имаш root или да инсталираш custom roms, но както казах по горе има начин като се върне JB. Сигурно след време ще намерят слабост в заключения bootloader и ще може да се роотне, някой по разбиращ да каже вече там.

LG  OPTIMUS L9 II >> LG G4 H815 (Space gray)/Samsung A50
Цитирай
#80

@androidbro, ъпдейта е с големина 969.86 MiB, но за
да го екстрактне му трябва още толкова и за Windowsa трябва да остане. Последно като ъпдейтвах G Pada с LG Mobile Suport Tool програмата не пожела да започне докъто не освободя 4 GB, Моя ъпдейт беше към 1.2 GB.

@kaldim2, какво да стане, няма да можеш да инсталираш CWM Recovery и съответно да флашнеш друг кернел или ром. В XDA обаче ще открият метод за отключване.

@androidbro, веднага наистина няма да може да рутне, но до 1-2 седмици ще има рут, така стана с G2 и G Pad. Bootloadera не пречи за рута.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#81

vargala81 написа:@androidbro, веднага наистина няма да може да рутне, но до 1-2 седмици ще има рут, така стана с G2 и G Pad. Bootloadera не пречи за рута.
Confusedtupid: Извинявам се за невежеството си . Докато следях темата за ъпдейта в Xda останах с впечетлението, че двете са свързани,а и защото на стария ми HTC explorer за да се рутне навсякъде даваха да се отключи bootloader, чрез htcdevs и за това си мисля така.

LG  OPTIMUS L9 II >> LG G4 H815 (Space gray)/Samsung A50
Цитирай
#82

КК си работи перфектно! Не знам точно каква производителност имате в предвид, но в 90% заключва буутлоудъра. Вече може би седмица съм с него и мога да кажа със сигурност, че батерията се държи по-добре, камерата, Кнок-он е доста удобен като му хванеш цаката, КК работи доста мазничко. Бях с заключения на Водафон, сега съм с отворена за Европа

HTC ONE V >> LG L9 II D605 >> LG G3 D855 32GB TITAN
Цитирай
#83

Снощи ъпдейтнах до КК.
Впечетленията ми са следните:
Първо както спомена колегата наистина КК работи доста мазно.
Приятна изненада е наличието на повече Qslide apps, като e-mail, phone, messaging. Нов облик на повечето widgeti. В музикалния плейър sound enchanment e заменено от pure sound, сякаш има разлика, но може да ми се причува. Нови обновления на повечето lg apps. Knock on работи добре . Също така имаме вече и lock screen widgeti. (препоръчвам да пробвате https://play.google.com/store/apps/detai...ionswidget)
Нещо непонятно за мен е премахването на някой от ефектите за отключване като това със листата и водата.

Много голям + за мен е новата клавиатура, която е много удобна за писане. Аз съм с дебели пръсти и при старата клавиатура доста често настисках нежелана буква. При новата клавиатура има повече разстояние межу бутоните и нямам проблем с настикането на грешна буква.

Също така има нов метод за screen capture http://www.androidauthority.com/lg-g2-sc...ot-278150/ (прочетете втората половина на статията)
Снощи направих един тест с Antutu. Не съм пробвал още АRT.

LG  OPTIMUS L9 II >> LG G4 H815 (Space gray)/Samsung A50
Цитирай
#84

При мен телефона работи добре след ъпдейта,но се появи лаг в дайлъра при превключване м-у отделните категории.И може би една идея по-слаба батерия.Първоначално не искаше да публикува тук във форума,но след чистене на кеша и данните на приложението всичко тръгна нормално.
Цитирай
#85

truewarrior22 написа:При мен телефона работи добре след ъпдейта,но се появи лаг в дайлъра при превключване м-у отделните категории.И може би една идея по-слаба батерия.Първоначално не искаше да публикува тук във форума,но след чистене на кеша и данните на приложението всичко тръгна нормално.
За това хората препоръчват след ъпдейт да се прави Factory data reset.

LG  OPTIMUS L9 II >> LG G4 H815 (Space gray)/Samsung A50
Цитирай
#86

androidbro написа:
truewarrior22 написа:При мен телефона работи добре след ъпдейта,но се появи лаг в дайлъра при превключване м-у отделните категории.И може би една идея по-слаба батерия.Първоначално не искаше да публикува тук във форума,но след чистене на кеша и данните на приложението всичко тръгна нормално.
За това хората препоръчват след ъпдейт да се прави Factory data reset.
Да,ресет е направен,все пак не се занимаваме от вчера с андроид.
Цитирай
#87

При проверка за актуализация не ми излиза нищо.. разполагам с най-новата? Confusedleep: Confusedleep: Излезе ли официалния ?

LG Optimus L9 II + 16 GB microSDHC
with Android 4.4.2
Цитирай
#88

MaginoM написа:При проверка за актуализация не ми излиза нищо.. разполагам с най-новата? Confusedleep: Confusedleep: Излезе ли официалния ?

Официалния го има от 25.04
Цитирай
#89

на мен защо не ми излиза бе хорица Confusedleep: Confusedleep: Confusedleep: Confusedleep: Confusedleep:

LG Optimus L9 II + 16 GB microSDHC
with Android 4.4.2
Цитирай
#90

MaginoM написа:на мен защо не ми излиза бе хорица Confusedleep: Confusedleep: Confusedleep: Confusedleep: Confusedleep:

Ти през PC SUITE ли пробваш или през телефона,щота през телефона,не излиза ъпдейта
Цитирай
#91

ами през телефона Big Grin ще пробвам с PC SUITE-a, но как се процедира с фактори ресета ако може някои да сподели ще е добре :thumbup: смисъл има ли начин да си запазя настройки а у..или все едно току що го купувам Tooth Tooth Примерно мога ли да си запазя до къде съм стигнал на "Traffic Racer" :coffee:

LG Optimus L9 II + 16 GB microSDHC
with Android 4.4.2
Цитирай
#92

MaginoM написа:ами през телефона Big Grin ще пробвам с PC SUITE-a, но как се процедира с фактори ресета ако може някои да сподели ще е добре :thumbup: смисъл има ли начин да си запазя настройки а у..или все едно току що го купувам Tooth Tooth Примерно мога ли да си запазя до къде съм стигнал на "Traffic Racer" :coffee:

ми като напраиш ъпдейта ,отиваш в настройките на телефона,архивиране и нулиране,даваш нулиране и тва е....настройките ги почваш от начало Tooth
Цитирай
#93

Hard reset може да се направи и по следния начин. При изгасен телефон се задържа бутона VOL - (намаляване) и бутона за включване за няколко секунди. Телефона ще се нулира - на екрана се изписва кой бутон се натиска за да се потвърди. Ето и едно клипче за това как става:
https://www.youtube.com/watch?v=aVVVlCqiX8w.
Телефона се нулира до заводски настройки - т.е. отначало като стартира наново се минава през помощника за настройка (език, мрежи и др.)
Не забравяйте да направите бакъп на всички данни. Само да спомена че вградената програма за бакъп не можа да възстанови всички снимки на контактите, а само някои което е доста странно.
За бакъп само на контактите и всички снимки към тях може да ползвате импорт/експорт менюто на телефона. По този начин снимките ще се запазят, но ще бъдат с ниско качество - явно няма пълно щастие.
Може да се ползва и някое друго странично приложение - например My Phone Explorer и др.
Да има лаг в телефонния указател, като се превключват разделите, което е доста дразнещо на моменти. Забелязах, че при мен се появява от време на време.
Цитирай
#94

Забелязах също,че при приключване на разговор,дисплея светва 2 сек.по-късно отколкото преди ъпдейта.Когато е активирана функцията с почукването,при сътресения дисплея на телефона светва.При ровене из настройките,и след това връщане към начален екран,на телефона му трябва известно време да зареди иконите,а това също го нямаше преди.
Цитирай
#95

Да попитам - някой ползвал ли е ART и ако може да сподели впечатления. Колко място остава свободно в SD card след смяната, батерията пада ли по - бързо, как се държи апарата като цяло.
Цитирай
#96

Най-накрая и аз минах на 4.4.2....Телефона стана с една идея по-бърз.Прави впечатление,че се освободи доста място във вътрешната памет и има малко повече свободна РАМ.И сега най-голямата тъпня на 4.4.2...приложения като Sygic,не тръгват."SD карта не е приета"което ще рече,че папката на навигацията трябва да я плясна във вътрешната памет,което е супер,мега,хипер тъпо. С достъпните в телефона около 3.2гб,една навигация с няколко карти + 2,3 по-големи игри и сме до там
Цитирай
#97

Излезна ми актуализация от телефона Lol Нова версия на ОС: V20b-APR-16-2014 (581,77MB) това ли е :tease: Tooth

LG Optimus L9 II + 16 GB microSDHC
with Android 4.4.2
Цитирай
#98

MaginoM написа:Излезна ми актуализация от телефона Lol Нова версия на ОС: V20b-APR-16-2014 (581,77MB) това ли е :tease: Tooth

Това е :wall:
Цитирай
#99

Сега ще е добре да се направи и една тема за DOWNGRADE,ROOT и CWM,.
Цитирай

Току що ми дойде ъпдейтa.... 500 мв

LG Optimus L9II D605
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)