Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S-OFF за версии на H-Boot 1.54/1.55/1.56 - Kit Kat
#1

Получване на S-OFF по методa firewater за H-Boot 1.54/1.55/1.56 Kit Kat

Темата е само за напреднали потребители, знаещи какво е adb, sdk, jdk и как и откъде се сваля и инсталира, както и къде се копират папките с файловете. Това са основни неща за да започнете да боравите със защитите на телефона! Описано е в другата тема за S-OFF. Прочети за справкаТУК!

[box]Моля НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА ако не сте наясно и избягвайте въпроси. Темата не е за изучаване на Андроид, а помощно средство за напреднали! Никой не носи отговорност ако си потрошите телефона![/box]

Необходими условия:

Работещ adb на вашия компютър - ПОСЛЕДНА ВЕРСИЯ. Поддържа се от OS X, Linux, Windows и т.н.
Свалете и разархивирайте:
Android SDK/ADB в директорията C:\ на PC и вътре намерете и копирайте съдържанието на папка platform-tools в папка - c:/adb . Нужна ви е последната версия SDK за KitKat. Линк - http://developer.android.com/sdk/index.html
Драйверите за HTC трябва да бъдат инсталирани и работоспособни.
HTC Sync деинсталиран (ДЕИНСТАЛИРАН не спрян!!!)
Приложения за други телефони деинсталирани или спрени (Samsung Kies, PDANet и т.н.).
Работеща и надеждна интернет връзка на вашето устройство - wifi, 3g, 4g и др. Без това не става. Не питайте защо!
Включена отметка по USB на устройството.
Не опитвайте да стартирате firewater чрез терминал емулатор. Вие трябва всичко да направите с помощта на компютър!
Поддържани устройства: firewater "трябва да работи" с повечето съвременни HTC устройства на основата на QUALCOMM, включително HTC One, HTC Droid DNA, One S, One MAX и на много други устройства.

1. Инструкция за устройства с рут права:

Убедете се, че устройството е стартирано под андроид и отметката по USB е включена.

USB 2.0 задължително и включване САМО на задните портове на компютъра!
Не използвайте хъбове!
Убедете се, че не е установена защитата блокиране на екрана.
Няма блокировка с парола, графически ключ и др.

Качете firewater от ТУК .
Копирайте го в папка adb
Подготовка и изпълнение на firewater.
Код:
cd c:/adb
    adb reboot -ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!
    adb wait-for-device push firewater /data/local/tmp
    adb shell
    su
    chmod 755 /data/local/tmp/firewater
    /data/local/tmp/firewater

Обърнете внимание: първата комманда adb reboot е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА!!!
Съгласете се с правилата и условията.
Разрешете на експлойта да свърши своята работа.
Вече имате устройство с S-OFF.

2. Инструкция чрез използване на темп рут за отключване.


Този метод позволява на firewater да работи на пълен стоков ром, не разблокиран чрез htcdev сайта. Този метод е направен за удобство и ако не сработи на някой телефон, то не питайте за поддръжка.

Убедете се, че устройството е стартирано под Андроид и отметката по USB е включена.
USB 2.0 задължително и включено на задните портове на компютъра!
Не използвайте хъбове!
Убедете се, че не е установена защитата блокиране на екрана.
Нямате блокировка с парола, графически ключ и др.

Качете firewater от ТУК.
Качете temproot от ТУК.
Копирате двата файла в папка adb която трябва да е в директорията C: /adb, и изпълнете командите за temroot и firewater.
Код:
cd c:/adb
    adb reboot -ЗАДЪЛЖИТЕЛНО
    adb wait-for-device push firewater /data/local/tmp
    adb push temproot /data/local/tmp
    adb shell
    chmod 755 /data/local/tmp/temproot
    chmod 755 /data/local/tmp/firewater
    /data/local/tmp/temproot
    /data/local/tmp/firewater

Обърнете внимание: първата команда adb reboot е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА!!!
Съгласете се с правилата и условията.
Разрешете на eксплойта да свърши своята работа.
Вече имате устройство с S-OFF.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
Аксесоари
#2

Описанието за постигане на S-OFF в темата е изпробвано, тествано и работи. Ако при вас не тръгне, или имате проблеми, то търсете инфо в нета. Темата не е учебно помагало за Андроид ОС. Да се ползва само от потребители които са наясно с работа с adb, знаят какво е и как и откъде да си инсталират JDE, adt-bundle и SDK с която да обновяват драйверите и всичко това! Всичко правите на свой риск и разчитате само на своите познания.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#3

Здравейте.
Мога ли да използвам метод 1 за s-off, чрез firewater за телефон htc one с Kitkat 4.4.2, стандартен (без рут, s-on, и заключен към mtel)?
Благодаря!
Цитирай
#4

Здравей.
Преди всичко трябва да отключиш бутлодера след което вече ще можеда го s-off и root.
Цитирай
#5

Gaining root access <thanks to Dan`s motochopper>...Segmentation fault <core dumped>

Не може да намери SU а съм отключил боотлодера и имам рековари ама до там нищто друго не мога да направя за да го направя S-OFF ако инсталирам друг РОМ ми дава грешки. ПОМОЩ
Цитирай
#6

maxymus написа:Gaining root access <thanks to Dan`s motochopper>...Segmentation fault <core dumped>

Не може да намери SU а съм отключил боотлодера и имам рековари ама до там нищто друго не мога да направя за да го направя S-OFF ако инсталирам друг РОМ ми дава грешки. ПОМОЩ
Ако си с отключен Bootloader и Custom Recovery (TWRP например) инсталирай си InsertCoin ROM и тогава пак пробвай да S-Off при мен така стана Smile

Samsung Galaxy S6 Black Sapphire
Цитирай
#7

Имам няколко въпроса понеже това е първия Хтс, който ще флашвам.
С метод две мога ли да си направя s-off със заключен бутлаудера. И след като го направя ще мога ли да си сложа къстъм рекавъри и да си флашна ром и кернел. До колкото разбрах метода не записва данните ми в базата данни на Хтс и ако е обратим (обратим ли е) няма да имам проблеми с гаранцията.

HTC Wildfire S, HTC ONE M7, Asus Transformer Infinity TF 700, ONE+ 3T
Цитирай
#8

Доколкото четох из темата Firewater S-Off в XDA, метод две не работи при версии на HBOOT 1.56 и 1.57. При тях единственият начин е първо да ги отключиш през HTC Dev (евентуално губиш гаранцията) и после да направиш S-OFF по първия метод. Даже при 1.57 и S-OFF не е много сигурен.
Цитирай
#9

Този метод ми се струва най-лесен за S-OFF, така че да попитам аз като съм с Hboot 1.44, мога ли да го използвам или трябва с revone, или някой от другите методи?

P.S. работи!
Цитирай
#10

Днес се сдобих с един H3G с hboot 1.57, след няколко часа мъки за да го направя S-OFF стигнах до тук. Темата е валидна и за този hboot с изключение, че трябва да си инсталирате първо това Android_Revolution_HD-One_31.6.zip след което пристъпвате към всички по горе описани стъпки. Някой би ли споделил с БГ HTC One M7 какво CID са му нашили от оператора. Аз не си сложих SuperCID, а HTC__001, което си било за EU. Нещо, което забелязах, но или не видях по горе е, че докато firewater работи върху телефона Ви ЗАДЪЛЖИТЕЛНО не трябва да го пипате, натискате или каквито и да било други операции. Докато програмата не завърши.
Цитирай
#11

За БГ CID-а е HTC_032.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#12

Здравейте колеги, имам един въпрос, който не знам колко е за тази тема, но все пак ще го задам. По принцип работя на курорт и тази вечер едни джипсита докараха едно HTC Оne M7 и го купих за адски смешна цена. Аз по принцип си имам такъв и този искам да го подаря на приятелката си. Мога ли да сменя IMEI-a, за да не се притеснявам, че ще го вземе полицията, и как по-точно става това и какво е нужно за целта.
Искам само да потвърдя, че не съм крадец и измамник, телефона реално е намерен/краден и аз го купих, имам доста мнения в подраздел One така, че не лъжа, че вече имам един такъв.

Поздрави!
Цитирай
#13

По-добре го предай в полицията...някой го търси, представи си , че ти го загубиш или ти го откраднат...

Мозъчните гънки не се виждат, но си личи като липсват...
♥LG G2 ♥ HTC 8x ♥ LG G-Watch ♥LENOVO YOGA B6000 3G www.carom3d.org
Цитирай
#14

Случката е от 11 юли колега 200% туриста си е заминал, а ако го предам и като кажа че е намерен на Златни Пясъци само ще зарадвам жената на някой полицай...
Цитирай
#15

Колеги, някой да знае как може да се S-OFF-не телефона (hboot 1.57)? Питам, понеже видях, че firewater е спрян от подръжка и вече не бачка (имало вече няк'ва програма "SunShine" (от създателите на Firewater), която ти S-Off телефона, но срещу 25$ (които не ми се дават Big Grin )). 

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#16

Няма друг начин, само с sunshine става!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#17

А има ли вариант да се върна HBoot 1.4* и след това да използвам revone за S-Off

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#18

Без s-off, няма такъв вариант!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#19

Offtopic А има ли вариант да флашна новия SkyDragon Sense 7, с отключен bootloader (и S-ON)?

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#20

Да, никакъв проблем, s-off ти трябва само за ъпдейт на firmware.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)