Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Кернел][4.2.2] NewOne Kernel V3 [3.4.82][TWRP]
#1

Ето го и обещания кернел Smile

Не нося отговорност,ако телефона ви се сбъгяса.Преди да споделя кернела съм го пробвал лично,но това не значи че няма риск.Флашвате на собствена отговорност.

Changelog: V3

Пачнат до последната версия 3.4.82
TWRP рекавъри (напълно функциониращо)
Дребни чистки на кода и рамдиска



Changelog: V2

Базиран на 15.3.A.1.12
Пачнат до последната версия 3.4.80
Intelli_plug алтернатива на mpdecision (включен по подразбиране)
Eco Mode(не съм го тествал)
Компилиран с linaro 4.6
Овърклок до 1.4Ghz
Възможност за ъндерволт
Пачнат entropy,вече няма нужда от tweaks(frandom)
XZ компресия за по-бърз старт и по-малък размер на кернела
Изключен GENTLE_FAIR_SLEEPERS
Включен ARCH_POWER
Оптимизирани AES and SHA1 routines
Оптимизиран SLUB
Dynamic management of dirty page writebacks
Asynchronous I/O latency
1024 Read Ahead Size
1188 MHz по подразбиране
Westwood TCP Congestion Control по подразбиране
Максимален клок на GPU 450 Mhz
Ъпдейтнат WiFi драйвер
Автоматичен Root (Вграден в рекавърито)
SIO I/O Scheduler (CFQ по подразбиране)
Dynamic Fsync control
Faster NOATIME and NODIRATIME fs mounting flags
...
Както и още много който ще добавям като се сетя...


Changelog: V1

Не публукуван!



DOWNLOAD:

Версия:3.4.82 V3 linaro 4.6
http://www.mediafire.com/download/sfegtr...nel-V3.zip

Версия:3.4.80 V2 linaro 4.6
http://www.mediafire.com/download/dxu6zr...nel-V2.zip

Версия:3.4.79 V1 linaro 4.6
Не публикуван!



Начин на инсталиране:
1.Сваляте архива
2.Качвате го на картата памет(вътрешната или външната)
3.Влизате в рекавърито и флашвате архива.
Това е!


П.С.- Ако не ползвате кернел с рекавъри,извадете boot.img от архива и го флашнете с Flashtool.След това влезте в рекавърито и флашнете архива от там,защото в него са модулите за WiFi-я!



Както винаги,споделете мнението си,впечатления,проблеми и всичко останало което ви тревожи или радва.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако бях с L веднага щях да пробвам Tooth ,че ми се "джагърка" и на мен нещо по телефончето Crazy

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#3

Намират се тук там желаещи Big Grin

>> Huawei P8, Razer phone 1, Razer phone 2, Asus ROG phone 2 <<
Цитирай
#4

Аз бих пробвал, но още не искам да си руутвам телефона. Все пак когато го руутна и му отключа bootloader-а, веднага бих го сложил. Smile

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#5

Препварих темата за да не правя нова(и да пълня форума).Кернела е качен и чакам да чуя впечатленията ви Smile

Приятно ползване.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#6

Offtopic
Веднага я закачам горе Rock

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#7

Spellbound91 написа:Offtopic
Веднага я закачам горе Rock

Offtopic и от мен!

Бърз си Big Grin Рефрешвам страницата и се чудя къде ми отиде темата,а тя вече "Важна" :unknw:

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#8

Ей сега ще го пробвам :cheers:

Xiaomi Redmi Note 8T
Цитирай
#9

J_O_I_N_T написа:Ей сега ще го пробвам :cheers:

Кажи ако намериш някакъв проблем Smile И дали всичко е минало както трябва,разбира се.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#10

Не можах да му се накефя, защото тъкмо го флашнах, буутна нормално, даде че няма ток и айдее shutdown. Днес го съсипах този телефон, няма такова човъркане цял ден. Сега си почива на зарядното и утре пак ще го мачкам Wink

Xiaomi Redmi Note 8T
Цитирай
#11

J_O_I_N_T написа:Не можах да му се накефя, защото тъкмо го флашнах, буутна нормално, даде че няма ток и айдее shutdown. Днес го съсипах този телефон, няма такова човъркане цял ден. Сега си почива на зарядното и утре пак ще го мачкам Wink

Да споделиш как е минало :whistle: тъй като ти май ще си първия "тестер"...

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#12

Засега си върви и няма проблеми. Буутва бързо, работи стабилно, рекавърито е супер, нямам забележки Smile

Xiaomi Redmi Note 8T
Цитирай
#13

Версия 3 с добавен TWRP ви очаква за сваляне!

Пишете ако има проблеми Smile

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#14

Ей това чукане чаках :cheers:

Xiaomi Redmi Note 8T
Цитирай
#15

Някои иска ли CM11 кернел с фикс от мен за SD картата? Ако има желаещи ще направя нова тема,иначе темата се намира тук:

http://forum.xda-developers.com/xperia-l...t-t2690042

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#16

Какво точно прави този фикс?

Xiaomi Redmi Note 8T
Цитирай
#17

Нали имаше проблем с mount-а на вътрешната карта.И умниците от сони решили да вземат дял от /data партишъна и като инсталираш 5 програми и 1 игра и к** място.Та мен ми писна да чакам някой да го оправи и реших аз да се заема.След 2 дни човъркане и сигурно 30 флашвания на тестов кернел,най-накрая разбрах как да го оправя.Даже намерих метод за swap на вътрешната и външната карта Smile

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#18

Аз за swap на вътрешната и външната памет ползвам един скрипт, много хубава работа ми върши, ако някой иска мога да го споделя Smile
Този кернел с фикса ще върви ли със стоковия 4.2.2?

Xiaomi Redmi Note 8T
Цитирай
#19

JOINT я кажи за размяната на на вътрешната и външната памет ако може малко по-подробно защото съм малко новак искам да кажа че цялото ми "познание" свършва с флашване

SONY XPERIA L 4.2.2 black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)