Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Покупка на Xiaomi MI3

Ето каква е процедурата ако някой трябва да мине митница:
1.първо трябва да се извади EORI номер,това се прави в митницата
2..След това се отива в DHL(или в друг куриер) вземат се само документите и се отива в митническа агенция,за да се направи декларация.
3.След това отново в митницата с декларацията и ако всичко е наред ще се плати ДДС на обявената стойност от ibuygou,в повечето случаи го пишат 20 долара,което е около 6 лв,проблема обаче е че искат извлечение от плащането в pay-pal,а то в случая е много по-високо от това което са обявили ibuygou,така че освен фалшификация по някакъв начин да се направи на пейпала друго не виждам,но си е голям риск ако ви хванат ще има и глоба в троен или петорен размер от укритото ДДС.
По добре обяснете на фирмата която ще издаде митническата декларация,те да кажат кой е най удачният вариант за да се мине безпроблемно.След като плати ДДС и мито от митницата се издава разрешение за вдигане(освобождаване) на пратката и тогава се отива в DHL и си вземате телефона.
Може да се стигне до отваряне на пратката,което е най-лошият вариант,защото тогава митницата имат отдел митническо тарифиране и оценяват телефона,а те винаги ще го оценят на най-високата му стойност,в случая както се продава в Мицентър.
Проблема сега е че курса на долара е 1.55 лв и това е 31 лв,което означава че пратката е облагаема,защото до 30 лв са необлагаеми
Успех!
Цитирай
Аксесоари

Добре,
не може ли да се пише на айййбайййгоууу да го пратят като подарък за 18$.
Не вярвам да откажат.


Цитирай

lada2107 написа:Добре,
не може ли да се пише на айййбайййгоууу да го пратят като подарък за 18$.
Не вярвам да откажат.
Няма значение че е подарък,ДДС и мито се плаща на себестойноста на стоката,дали е подарък или не митницата не ги интересува.
Принципно може да се напише 18$,стига пак дежурният митничар да не поиска копие от плащането,имат това право.
Цитирай

Преди седмица пратката ми мина митницата без проблеми какво беше вътре: телефон Mi4, малкия рутер, мибанд и калъфче за телефона... обема на пратката беше голям, фактурата беше за $20. Никакви проблеми. Още като тръгна самолета от Кьолн към София статуса на пратката беше, че е освободена от митница и може да се задържи само ако има ад хок проверка.
Така, че не виждам смисъл за предварителна паника.

Samsung GALAXY Z Fold5 5G, Pixel 8 Pro , Pixelbook  & Google Home max
Samsung GALAXY Z Fold2 5G, Pixel 5 , Pixelbook , Galaxy watch 3 LTEGalaxy Note 10+ .Pixel 4 XL,Galaxy S10 +,Galaxy Note 9, Galaxy S7 Edge, Oneplus 3 64GB ; Galaxy S6 edge+;LG G4; LG G Flex; HTC M8 ; Galaxy S4; Nexus 4; Galaxy S2; HTC Dream
Цитирай

При мен сега е 9. Custom status updated, 10. Arrived at Sort Facility Sofia, 11. Processed at Sofia- Bulgaria, надявам се да съм избегнал митницата.

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай

s_l_a_d_u_r_ написа:При мен сега е 9. Custom status updated, 10. Arrived at Sort Facility Sofia, 11. Processed at Sofia- Bulgaria, надявам се да съм избегнал митницата.
Избегнал си я. Чакай куриера днес.
Цитирай

Брей, тя цената на mi3 почти се изравни с цената на mi2s.
Цитирай

mi2s е с повече памет ако не се лъжа. Иначе наистина доста си държи цена. Просто не виждам кой ще си вземе ми2 вместо ми3

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай

s_l_a_d_u_r_ написа:mi2s е с повече памет ако не се лъжа. Иначе наистина доста си държи цена. Просто не виждам кой ще си вземе ми2 вместо ми3

Ще си вземат хората, дето се кефят все още, на 4.3" телефони ка'т мен!

Аз например, ми изпадна един Mi2S/32GB дето с радост ще си го ползвам за напред, като секънд слушалка! - той и си е класика, за това държи цена.
Цитирай

Държи цена защото забравят да си актуализират цените на старите модели в ibuygou погледнете на сайта им и другите модели meizu например.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

Не е само до класиката, май си е така при китайците доста често. Аз също вчера се облещих не само заради Mi2-Mi3, но и Meizu вижте. Mx4 е на една цена, че май и малко по евтино, от Mx3.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай

Offtopic
MX4-386-410$
MX3-430-460$
MX2-340-440

Mi4-369-465$
Mi3-279-369$
Mi2S-255-265$

Относно meizu аз си мисля ,че е заради процесора в новия модел MediaTek ,а MX3 е с Exynos. :unknw:

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

s_l_a_d_u_r_ написа:mi2s е с повече памет ако не се лъжа. Иначе наистина доста си държи цена. Просто не виждам кой ще си вземе ми2 вместо ми3
:OFFTOPIC:
Ами жена ми е с Mi3 вече втори месец, но аз за момента не мога да видя смисъл в това да си сменя Mi2s-ката нито с Mi3, още по-млко с Mi4. За сметка на това много си харесвам MiPad-чето което повечето хора приемат за безсмислено без 3G и GPS. Всеки с вкуса и потребностите си Wink
:OFFTOPIC:

Иначе дано не започнат регулярни проблеми с доставките от ib***ou като на колегата от по-горе, ще бъде много жалко.

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай

Говоря според характеристиките- по-голям екран, по-голяма резолюция, повече гъстота на пикселите, по-бърз процесор (това е по-важно за мен). Та в това е смисъла, по-добър е!

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай

s_l_a_d_u_r_ написа:Говоря според характеристиките- по-голям екран, по-голяма резолюция, повече гъстота на пикселите, по-бърз процесор (това е по-важно за мен). Та в това е смисъла, по-добър е!

Offtopic Затова писах, че за всеки е индивидуално според вкуса и нуждите. В моя случай си имам MiPad, който и като размер на екрана и като резолюция и като процесор тръшка в земята Mi3 и Mi4 т.е. като не ми стига телефона Mi2s в нещо - мятам се на MiPad-чето, което идеално ми пасва в чантата и си цъкам Dance
Това са ми нуждите и потребностите, за други е достатъчно просто да имат едно 5" устройство и са си добре Smile няма универсално идеален вариант. Offtopic

Иначе по темата - очаквам една пратка тези дни, но за пръв път чакам няколко дни DHL да го вземат от ib***оu, след като съм получил tracking number, явно пак са задръстени поради някаква причина, иначе ясно че като вземат пратката до 2-3 дена е у мен Smile

Ето и малко информация от support-а на сайта, все пак ме отразиха с някакво обяснение.
Dear customer,
Recently it is the rush time for our exporting, so many parcels are queuing for delivering because of the coming Christmas.
Moreover, these days, our customs strictly check the parcels, which may cause some delay to pass our parcels.
We have ask DHL try their best to pass the customs soon, and the tracking information will be later, sincerely hope you can understand and wait patiently.

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай

Аз чаках 3-4 дена докато я вземат от ibugou. Не се притеснявай. Повече се забави от София до моят роден град...

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай

Вече е у мен, за 8-ми пореден път - никакви грижи Dance :coffee:

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай

Аз искам да питам нещо.ibuygou имат склад в европа и цената е същата,но пък май нямат в тоя склад калъфи,протектори,слушаки и гривни.Някой поръчвал ли е от европа ? Ако не ще поръчам от китай и квото сабя покаже Big Grin
Цитирай

Погледни цената за доставка на телефон от Европа е 55$
Цитирай

Колеги, понеже му се точа на тоя телефон от около 2 месеца, подочух, че сега след нова година щяла да му пада цената. Та да го взимам ли сега или да поизчакам? Huh

ZTE Grand X Pro
Xiaomi Mi3 64GB Black

LG G4 Metalic Gray
1+ 5T 8/128 Midnight Black

1+ 8T 8/128 Lunar Silver
Цитирай

(2015-01-03, 06:49:16)Konvict написа:  Колеги, понеже му се точа на тоя телефон от около 2 месеца, подочух, че сега след нова година щяла да му пада цената. Та да го взимам ли сега или да поизчакам? Huh

Ако сега цената не те устройва, поизчакай. Цената му ще падне още и може да го вземеш за 100-120лв. след две-три години Big Grin
Цитирай

(2015-01-04, 15:26:55)ruil4o написа:  Ако сега цената не те устройва, поизчакай. Цената му ще падне още и може да го вземеш за 100-120лв. след две-три години Big Grin


Dodgy  Питах просто, да не би някой да знае нещо повече...

ZTE Grand X Pro
Xiaomi Mi3 64GB Black

LG G4 Metalic Gray
1+ 5T 8/128 Midnight Black

1+ 8T 8/128 Lunar Silver
Цитирай

Ми то нексус 5 е 600лв в момента.Съмнява ме скоро да им паднат цените повече Wink
Цитирай

В петък ми идва заплатата и реших да поръчам от xiaomishop.com От европейският им склад Smile Имат Mi Band,Pistons и потектори Smile
Цената спрямо ibuygou е 30лв повече със сегашния курс на долъра,но телефона идва от склад в Европа,което значи че няма да има проблем на митницата Smile

Като го взема другата седмица ще се похваля Big Grin
Цитирай

ibuygou срещу 5% от общата цена на поръчката (стока+доставка) ти правят "застраховка митница", ако стане "сакатлък" ти връщат разходите по митницата (ако си изпълнят обещанието). А и те също имат европейски склад, но не съм гледал какви са наличностите и предполагам, че ако трябва ще го пратят първо до там.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)