Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Покупка на Xiaomi MI3

Да това за 5% е така,но пак трябва да си утрепа 1 ден да ходя до митницата да си гърмя отпуската и да си троша нервите.Та за това 30лв отгоре и ще ми доставят пакета с Mi3,Mi band и Mi Piston  Smile  до офиса.
ред:Тия пък от ibuygou са пуснали 64gb версия на цената на 16gb. Big Grin 
Цитирай
Аксесоари

Аз само един човек съм чувал да е плащал такси ,от стотици поръчки направени през ibuygou,
иначе цените там са (без доставка) 64гб е $289.00 а 16гб е $275.00
Цитирай

Еми хубаво Smile Голяма работа като се мина Smile Важното е да ми донесат телефона до офиса без да трябва да излизам от работа Wink
Цитирай

Поръчах го.Надявам се още днес да го шипнат,че да дойде до петък Smile

А дано ама надали.Китайци прозти Sad 
Цитирай

Дано да нямаш ядове с митниците каквито се очертава при мен, въпреки че аз моя им го пращах за ремонт.

Xiaomi Mi3 16GB --> Meizu m2 --> LeEco le Max 2
Цитирай

Аз го поръчах от европейският склад,но сега ми отговориха,че днес ще го пуснат и утре ще получа tracking number Sad
Цитирай

След като получиш тракинг номера, после ще чакаш около една седмица.
П.П. Но поне работата е сигурна, че няма да минеш митница.
Цитирай

Ми начи тия Deutsche Post си знам,че са злета Big Grin Та друго не мога да очаквам от тях.
Цитирай

Защо Deutch post. Първо ще ти го пратят с MRW. После ще го поемат Fedex. (става въпрос за доставка от Европейския склад на ibuygou)
Цитирай

Защото го поръчвам от Европа.
Shipment from EU Warehouse to Other European Countries: DHL, UPS
Цитирай

Извинявай това е за ibuygou - склада в Европа. Ти от xiaomishop ли го поръча ? Там куриера може да е друг и да дойде много по-бързо.
Цитирай

Да от xiaomishop куриера пак е DHL Wink .А са злета,защото съм работил в Германия в пощата и знам как стоят нещата Big Grin
Цитирай

Днес дойде всичко.Видях,че в 5 сутринта са го пуснали от Кьолн и в 12 беше в офиса  Smile
Още не съм сложил гривната,но си сложих последната версия на китайския стабилен Smile Имам доста да разучавам,че е доста по-различно от обикновения андроид.

п.п Вади ми скор към 42к(сега изкара 34к) на антуту това нормално ли е ? 
Цитирай

Колеги, някой скоро да е пазарувал от ibuygou ? Интересувам се дали има проблеми с митниците или всичко си е ок. Благодаря на отзовалите се .
Цитирай

@Angel1999, миналата седмица получих един телефон оттам. Ако стоката ще е през EU Direct, такси няма да имаш, ще си платиш само доставката до вратата. Smile

 
Цитирай

(2015-06-22, 21:37:13)NoMaD написа:  @Angel1999, миналата седмица получих един телефон оттам. Ако стоката ще е през EU Direct, такси няма да имаш, ще си платиш само доставката до вратата. Smile

Благодаря за отговора, но това което искам да поръчам не се предлага в EU Direct. Поръчката ще е от официалният сайт. Интересува ме дали ако е от там стоката може да мине през митница.
Цитирай

Angel1999, какво значи от официален сайт? Телефона си го закупих от ibuygou с една година гаранция. EU Direct е един от начините за доставка на стоката, след като си я поръчаш от тях и в този случай нямаш никакви митнически сборове, макар че минава тук митническа проверка. Visslar

 
Цитирай

Човека пита , ако си го поръча с DHL от Китай ще мине ли митница.
Цитирай

Не, ако е телефон, такса мито тук ще е между 100-150$ отгоре, ако не и повече. Така че в случая изхода е EU Direct само с пътна такса от 43$. Smile

 
Цитирай

(2015-06-22, 22:25:12)NoMaD написа:  Не, ако е телефон, такса мито тук ще е между 100-150$ отгоре, ако не и повече. Така че в случая изхода е EU Direct само с пътна такса от 43$. Smile

Прав си колега. Проблема беше, че МИ 3 го няма в европейския склад. Свързах се със съпорта и от там си уредих нещата да изпратят телефона до Европа и да го препратят до БГ. Цената е 200 + 43 $ - или приблизително 425 лева.
Цитирай

@Angel1999, запаси се с търпение - ще трябва обаче да изкакаш 10-12 дена за него. Smile

 
Цитирай

Някой скоро правил ли е поръчки за телефон от ibuygou? Аз миналата година поръчах един Mi3 64GB и във фактурата Китайците бяха писали MP4 Player на стойност 18$ и се разминах с митница, но сега по курса на $ 18x1.73=31.14лв.
Мисля пак да правя поръчка, но предполагам този път няма да се размина с митница. Някой знае ли колко са мита ДДС и т.н.
Цитирай

@bektop, писано е в по-горните постове. Към стойността на на телефона прибави още сума от порядъка на 100-150$. Исползвай по-добре EU Direct. Wink

 
Цитирай

(2015-06-25, 11:17:46)bektop написа:  Някой скоро правил ли е поръчки за телефон от ibuygou? Аз миналата година поръчах един Mi3 64GB и във фактурата Китайците бяха писали MP4 Player на стойност 18$ и се разминах с митница, но сега по курса на $ 18x1.73=31.14лв.
Мисля пак да правя поръчка, но предполагам този път няма да се размина с митница. Някой знае ли колко са мита ДДС и т.н.

За телефон дължиш единствено ДДС 20 %. За телефони мито не се дължи. Стоки под 30 лева не се обмитяват. Така, че зависи на каква стойност ти е стоката. А това 100- 150 $, дето е писал колегата номад са приказки наизуст.
                 Така , че понякога е по-изгодно да минеш митница, отколкото да купиш телефона от Европейския склад. Всичко е въпрос на сметки. Много зависи стойността на телефона колко е .
Цитирай

(2015-06-25, 20:29:27)anatol06 написа:  За телефон дължиш единствено ДДС 20 %. За телефони мито не се дължи. Стоки под 30 лева не се обмитяват. Така, че зависи на каква стойност ти е стоката. А това 100- 150 $, дето е писал колегата номад са приказки наизуст.
                 Така , че понякога е по-изгодно да минеш митница, отколкото да купиш телефона от Европейския склад. Всичко е въпрос на сметки. Много зависи стойността на телефона колко е .

Ами стойността на телефона е 229,99$+19$ доставка и застраховка с DHL в този случай е ясно че ще плащам ДДС но въпроса е дали ще има мито на тази пратка и на тази стойност? Доколкото аз съм запознат за телефони няма мита. Така ли е наистина, някой има ли представа?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)