Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бавно зареждане на батерията..
#1

Забелязах, че от известно време таблета започна да се зарежда изключително бавно... Преди от почти празна батерия до пълна се зареждаше за... не знам, може би 5 часа примерно.... Сега иска 10 и повече... Няма уж приложение дето дърпа ток, имам една програмка дето следи уж за състоянието на батерията, но има в нея и някакви режими за зареждането, чудех се дали не е от нея.. Но пък я ползвам отдавна... С оригиналното зарядно съм, и говоря за зареждане на 220V, иначе знам че през usb е доста бавно... A като издръжливост на самата батерия няма промяна, 5-6 часа на екран средно. Дайте някакви идеи? :-)
Цитирай
Аксесоари
#2

ами може и от програмката да е. ако не, проблема може да е в зарядното. а щом като издържливост няма разлика, може би не е в батерята...
Цитирай
#3

Снощи порових малко в нета, оказа се като че ли това е често срещсн проблем при някои нексуси.. Поне така пишеше в някакви чуждестранни форуми..
Цитирай
#4

При всяко положение, не е нормално да се зарежда повече време отколкото издържа... Big Grin
Цитирай
#5

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2590935

и по-специално:
-I fixed problem with "Wug's Nexus Root Toolkit " flashing 4,4,2 and bootloader 4.23(wich i think was my problem becouse it freezing some times when i was in it).
happy flashing and flash it from bootloader, not developer option.

SM-G780G/DS
Цитирай
#6

Колеги, само да споделя, че проблема май ще се окаже от програмката.. Махнах я, и вече 2-3 пъти зареждам доста бързо..
Цитирай
#7

По принцип нексусите са със слаби зарядни за тези устрйства - 2 ампера не е напълно достатъчно, също така някои програми за оптимизация на батерията променят циклите на зареждане уж, за да пазят батерията (дали го правят - не зная).
Съветвам да вземеш едно зарядко 2.5 ампера и да използваш хубав кабел, а не някакви китайски боклуци за 5-10лв ...

П.П. оригиналния кабел от комплекта с нексуса не го бива много много Wink

Powered by PLCNeT DM
The power of dreams...
Цитирай
#8

Вече 2 години го ползвам моя нексус с оригиналното зарядно и кабел.Проблеми с времето на зареждане нямам.Препоръчвам да не се изтощава батерията докрай.Аз го включвам на заряд когато стане някъде около 30-40%.

|AsRock Z77 Extreme 4|i5-3570k@4.20Ghz|CM Hyper 103|2x8GB Geil EVO Potenza 1600|A-DATA SP920 128GB|Gigabyte GTX 550Ti|CM B700|BENQ GW2265HM|Fujitsu LIFEBOOK E8420|MOTO G Dual Sim 16GB, Android KitKat 4.4.3 |Google Nexus 7|
Цитирай
#9

Напоследък пак ми прави същата мизерия, а има и друго - като качвам примерно филм на таблета от компютъра, един път става много бързо (както беше в началото), но някой път е адски бавно.... Тогава спирам прехвърлянето, няколко пъти включвам и изключвам кабела и на двете места и пак пробвам - и се оправя... Та мисълта ми е - дали кабелчето просто не се е повредило нещо? Но аз все си мисля че то или ще работи, или ще прекъсне и край... а не да си работи, но на ' бавна скорост'.....
Цитирай
#10

Ами защо не пробваш с друг кабел?

|AsRock Z77 Extreme 4|i5-3570k@4.20Ghz|CM Hyper 103|2x8GB Geil EVO Potenza 1600|A-DATA SP920 128GB|Gigabyte GTX 550Ti|CM B700|BENQ GW2265HM|Fujitsu LIFEBOOK E8420|MOTO G Dual Sim 16GB, Android KitKat 4.4.3 |Google Nexus 7|
Цитирай
#11

shanto написа:Ами защо не пробваш с друг кабел?
нямам подръка...
Цитирай
#12

Здравейте!
Имам подобен проблем. Всичко започна когато сложихме на таблета от тези магнитните калъфи. Вечерта го сложихме да се зарежда. Сутринта го включих и беше на 7%. Включих Батери Доктор и го оставих така да наблюдавам процентите. Но ми се наложи да изляза и когато се върнах таблета беше изключен и не искаше да включи. Порових де доста в нета. При мен не действаше това с пауър бутона и намаляне на звука. Когато обаче го включих към компа и постоя малко, като го натиснах се появи бялата батерия. После веднага го прехвърлих на зарядното и там вече се виждаше бялата батерия. След това отворих капака и извадих и вкарах буксата на батерията и таблета тръгна. Обаче от обяд /7%/ до 17 часа се зареди само на 53%. Вечерта малкият поигра, сложихме го да се зарежда и на сутринта пак беше изключен. Подкарах го отново по по-горе описания начин но не искаше да зарежда. Вдигаше много леко заряда само когато беше напълно изключен, но така не можех да следя процентите. Пробвах други зарядни. Моето е оригинално с оригинален кабел. Със моето зарядно заредих безпроблемно Нексус 4. Сменях и кабелите. Дори имах чувството че на компа по-бързо вдига процентите. Многократно вадих отново буксата на батерията. Погледнах в настройките за батерия за консумирана мощност. Контраста ми беше висок и го намалих. Изтрих Батери Доктор. Изтрих Клиън Мастер. Изтеглих отново Клиън мастер. Изтеглих си една друга програмка която поправя грешките по батерията Репайр Батери, Лимпус Батери. В режим Пауър сейф съм. Показа си че батерията ми е добре. Даже тази програма Репайр Батери показва волтажа на батерията - 3.63 волта. Може би трябва да калибрирам батерията, но за целта трябва да достигна заряд 100%. Сега в момента започна да вдига на зарядното но много бавно.
Имал ли е някой подобен проблем? Какво мога да направя?
Цитирай
#13

Проблемът е решен!!!
Оказа се че при бавно зареждане, ако проблема не е от зарядното или от кабела е контактен. Аз многократно намествах буксата на батерията и лентовия кабел на зареждащия порт, но е трябвало и добре да ги почистя. Когато го направих всичко се оправи.
Към това ме насочи линка който е дал OSSSINATOR, за което благодаря! Това ясно се вижда на клипчето: https://www.youtube.com/watch?v=m5FagzLdbbM с разликата, че там направо сменят тази част, а аз почистих добре двете контактуващи части.
Цитирай
#14

(2014-04-06, 13:00:06)black`d3vil написа:  По принцип нексусите са със слаби зарядни за тези устрйства - 2 ампера не е напълно достатъчно, също така някои програми за оптимизация на батерията променят циклите на зареждане уж, за да пазят батерията (дали го правят - не зная).
Съветвам да вземеш едно зарядко 2.5 ампера и да използваш хубав кабел, а не някакви китайски боклуци за 5-10лв ...

П.П. оригиналния кабел от комплекта с нексуса не го бива много много Wink

Понеже виждам, че сте запознат със зарядните бих искала да ви попитам нещо:
Кои точно зарядни и кабели препоръчвате за Нексус 7? В ebay има това: http://www.ebay.com/itm/5V-2-5A-Dual-USB...Sw8-tWXBAb    , но ако не е читаво по-добре да си карам с оригиналното.
Мога ли с оригилното зарядно за Нексус 7 да зареждам и Нексус 4 и Нексус 5. По-високият ампераж ще се отрази ли негативно върху работата на телефоните???
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)