Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Xperia P не се включва след опит за флаш на CM11
#1

Здравейте, вчера се опитах да си флашна CM11 Android 4.4 като започнах първо с боотънлок, след това руут и до тук всичко е 6. После инсталирах CWM Recovery но за съжаление се оказа, че е грешна версия. След 2-3 опита да флашна ром-а с този CWM прочетох (без да видя коя е моята версия) че преди да го флашна е добре с fastboot туула да флашна boot.img-то на ром-а опитах и от там почнаха проблемите. След което инсталнах коректната вече версия на CWM-а и всичко се омаза. Сега телефона не се включва изобщо. Опитвам да го заредя, но не става. Замерих напрежението на батерията е 3.3V, така че смятам че има батерия, немога да вляза нито в fastboot нито в flashboot режимите и неще. Та обръщам се за съвети.

Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай да го закачиш за PCC или SUS.При отключен bootloader,едва ли ще има смисъл,но не пречи.Щом с Flashtool не можеш да го подпалиш,май си за be6i4...
Между другото провери ли първо,дали ти е позволено отключването на лоадр-а?

Huawei P9 Lite, Android 7.0
Цитирай
#3

Я дай линк към това, което си се опитал да флашнеш,че нещо ме съмнява да е така както си го описал...телефона ако се е прецакал трябва да влиза във fastboot и да не може дa влиза във flashmode....флашваш с фастбуут кернел и след това стоков ftf..предполагам си с отключен бутлоудър

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#4

Благодаря за отговорите, вчера успях да оправя проблема. Стана като използвах един трик, който видях в нета с един ластик овързах телефона така че да държи бутона за намаляване на звука и го закачих към компа през кабела. След което настроих флаш туул-а с стоковия андроид 4.0 ICS за моя телефон и чаках само да влезе в flashmode, което стана след около час може би. След като се закачи вече се флашна успешно и всичко си заработи.

Даже вече си сложих и 4.4 CM11 Tongue
Цитирай
#5

Има ли някъде тема (на английски или български) с урок как да се сложи киткат на P ?
Цитирай
#6

Freakylol написа:Има ли някъде тема (на английски или български) с урок как да се сложи киткат на P ?

Може би тук:http://techglen.com/2013/12/03/update-xp...stom-rom/#

и тук http://forum.xda-developers.com/xperia-u.../-t2626639

Xiaomi Redmi 3

Цитирай
#7

моля да ми помогнете, със стоков ром съм бутлодъра съм го отключил след това го рутвам и накрая качвам последната версия на CWM с XPERIA P . След това качвам CM11 зип фаила и гап файла на памета на телефона. от ЦМ11 ъм извадил бут имидж файла на десктопа и с флаштулс го инсталирам. и от тук нататък след опит да влезна в рикавари мод за инсталация все застива на логото на сони. кажете къде бъркам пробвах с различни версии на рома за киткат 4.4.4
Цитирай
#8

circle написа:моля да ми помогнете, със стоков ром съм бутлодъра съм го отключил след това го рутвам и накрая качвам последната версия на CWM с XPERIA P . След това качвам CM11 зип фаила и гап файла на памета на телефона. от ЦМ11 ъм извадил бут имидж файла на десктопа и с флаштулс го инсталирам. и от тук нататък след опит да влезна в рикавари мод за инсталация все застива на логото на сони. кажете къде бъркам пробвах с различни версии на рома за киткат 4.4.4

и аз изгубих много време по този начин, докато по случайност неразбрах, че рековери мод се влиза с power button а не с volume Wink
Цитирай
#9

мерси за отговора оспях да влезна в CWM и с volume- но сега като му дам да инсталира rom.zip след две три секунди ми рестартира телефона. Пробвах с много версии и със всички едно и също. Вече станах като машина с флашването на стоков ром и рутване и качване на CWM. Кажете къде бъркам. Гледах че и с TWRP също флашват но не намерих адекватно обяснение как да го инсталирам и от къде да го сваля.
Цитирай
#10

Инсталираш стоков
Флашваш кернела от зипа на CM11
Влизаш в CWM и флашваш рома
Флашваш gapps.

Не ти трябва да руутваш и да слагаш cwm. Когато флашнеш кернела на CM11, той си има вграден CWM.
Цитирай
#11

Привет на всички Smile

Бих искал да помоля за малко помощ.

Искам да инсталирам Cyanogenmod 11.0 на Sony Xperia ST27i.
Телефонът е със Android version 4.1.2. Baseband version u8500-49020914-P3A_EC05
Kernel version 3.0.8+ BuildUser@BuildHost) )#1 SMP PREEMPT Wed Mar 13 22:59:33 2013
Build number 6.2.A.1.100

Проблемът, е че не съм напълно сигурен как точно става въпросната инсталация. В последните 12 часа прочетох почти всичко в темата за ( Sony Xperia P/Xperia U/Xperia Sola/Xperia Go) и не можах да намеря необходимата информация. Не казвам, че няма такава, напълно възможно е аз да не съм погледнал на подходящото място. За това бих искал ако има възможност някой да ме насочи към правилната секция или да обясни стъпка по стъпка какво е необходимо за инсталирането на въпросния "ROM", понеже никъде не видях тема, в която да се обсъжда по какъв начин може да се осъществи инсталацията.

Благодаря за вниманието Smile
Цитирай
#12

Има коментари на колеги тук в темата, за последователността за инсталиране, а в темата от XDA, може да се види и цялата информация по стъпките и изискванията за отключен буутлоудър:
http://forum.xda-developers.com/xperia-u...a-t2776873

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)