Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Prestigio 4044 - как се флашват къстъм рекавъри и къстъм ром (lewa OS)
#1

Такаа понеже вече има желаещи и имам време ще се опитам да сглобя едно ръководство относно флашването на тая тухла 4044.Надявам се че след процедурата и вие ще сте доволни колкото мен :rofl:
Първо ви трябва CWM рекавърито,което теглите от един форум на братушките http://ulozto.cz/xBW5sqPh/pap4044-recovery-flash-zip В прозореца "Heslo" или в превод парола,пишете 4044,и кликате върху появилата се картинка с архив.Ще се появи Pop up със 3 опции,средната е вашата,само въвеждате кода от картинката и давате "Stahnout" (DOLWNLOAD)
Разархивирате зипчето,ще се появи папка PAP 4044 Recovery Flash - вътре са драйвърите и рекаверито
Вадите батерията на тухличката :rofl: и бодете USB то - ще намери MT65xx preloader устройство-избирате ръчна инсталация и избирате драйвера от папката PAP4044 recovery flash/drivers в зависимост от Windows-a.
Махате кабела от телефона и пускате Flash_tool.exe
Кликате на scatter - loading и избирате PAP4044 Recovery CWM/MT6577_Android_scatter_emmc.txt
Кликате Download,После YES И СЛЕД ТОВА СРЪРЗВАТЕ ТЕЛЕФОНА С УСБ ИЗКЛЮЧЕН СЪС СЛОЖЕНА БАТЕРИЯ!Даунлуосда е само няколко секунди и ако излезе зелен кръг значи е успешно!Вадите слагате батерията отново и вече имате CWM recovery с което да инсталирате ромове!

Lewa OS за 4044

Момента на истивната! Дърпаме го от тук,пак братушките! https://disk.yandex.com/public/?hash=gT9...J60goik%3D
Слагате целия архив във SD картата на телефона
Изключвате телефона
Натискате и задържате едновременно VOL+ и power бутоните докато не излезе рекавъри менюто!
Избирате BACKUP ЗАДЪЛЖИТЛНО, за да може при нужда да си върнете оригиналния ром
След като бекъпа свърши,давате wipe data/factory reset,wipe cache,advanced/wipe dalvic
Накпая давате Install from SD,Избирате архива LeWa_OS5_PAP4044_15.11.2013.zip,давате Yes и чакате.Това е!
Ако е минало добре ще тръгне нормално но има само английски китайсни и руски ако не се лъжа,за това дано сте добре с англииския!Трябва и да си дръпнете BG клавиатура!Дано съм бъл полезен!
Цитирай
Аксесоари
#2

E какво никой ли не го е тествал още?
Цитирай
#3

ша го тестваме само да го върнат от сервиза че нещо прегря и неще да се стартира да го еба
Цитирай
#4

Дано го сменят директно с нов1
Цитирай
#5

върнаха ми стария опраи ли са го но невиждам да са го отваряли 1 бог знае кфо са му праили
Цитирай
#6

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СИ ПРАВЕТЕ БЕКЪП ПРЕЗ CWM!НЕ ПОСЛЕ ДА МЕ НАРИЧАТЕ КУЧЕ ИЛИ КОТКА!И ТАМ ПИСАХ С ГОЛЕМИ БУКВИ И ТУК ПИША СПАЗВАЙТЕ ИНСТРУКЦИЙТЕ ЗА ДА НЕ ПЛАЧЕТЕ!Не нося отговорност ако от мързел си скапете нелефоните!
Цитирай
#7

някои които е слагал този ром и има бекъп на стоковия ром моля да пише силно се нуждая от него ...
Цитирай
#8

Да помоля някой да даде линк към някаква версия на андройд за този модел , но да има БГ :cheers:
Цитирай
#9

Моля за спешен съвет за добър сервиз ! След инсталацията на около 8-9 андройда един след друг не намерих андройд с БГ език и реших да тествам андройд от Престиджио 5500 което не е фабрично а изглежда като Самсунг галакси с4 . След като му зададох за инсталира зип-а от картата телефона взе да мига с надпис Галакси С4 и до там ! Не бачка рековъри менюто ( усилване на звука + паъур бутона ) само един и същи надпис излиза !
Цитирай
#10

Здравейте бихте ли ми помогнали с ващо мнение и опит.Спрял съм се на марката Presigio кой мдел да закупя
5044 duo или 5300 duo.
Цитирай
#11

Какво ще кажете и за prestigio multiphone psp5504 и за prestigio multiphone psp5453black
Цитирай
#12

gogata1982 написа:Моля за спешен съвет за добър сервиз ! След инсталацията на около 8-9 андройда един след друг не намерих андройд с БГ език и реших да тествам андройд от Престиджио 5500 което не е фабрично а изглежда като Самсунг галакси с4 . След като му зададох за инсталира зип-а от картата телефона взе да мига с надпис Галакси С4 и до там ! Не бачка рековъри менюто ( усилване на звука + паъур бутона ) само един и същи надпис излиза !
Тука си загазил,може да пробваш оригиналния ром през flash tool http://sendfile.su/875438
Цитирай
#13

телефона е 10-ти ден в официалния сервиз на Престижио и още нямам резултат а инче пробвах какво ли не ...ама през флаштул дава някаква странна грешка
Цитирай
#14

Еми така е,между двата телефона разлика от земята до небето,много ясно че това ще стане
Цитирай
#15

Добро утро!
Опитвах се снощи да си руутна телефона, но не успях...
Стигам до:

Mandalore написа:Разархивирате зипчето,ще се появи папка PAP 4044 Recovery Flash - вътре са драйвърите и рекаверито
Вадите батерията на тухличката :rofl: и бодете USB то - ще намери MT65xx preloader устройство-избирате ръчна инсталация и избирате драйвера от папката PAP4044 recovery flash/drivers в зависимост от Windows-a.

Не иска само да си намери MT65xx preloader устройство
Ако някой може да помогне!
Благодаря предварително!

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#16

Така, стигнах до натискането на VOL+ и power бутоните. И от там нищо...не се включва нищо. Само излиза иконата на андроид, с един удивителен. Някакви идеи?

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)