Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

На MWC 2014 руската компания Yota Devices анонсира второто поколение на Yota Phone. Новия наследник запазва главната особеност на своя предшественик, а именно наличието на 2 екрана - цветен и черно-бял E-ink, който за разлика от този в предишната версия е вече сензорен. Корпусът на устройството е по-закръглен, дебелината е 8.99 мм, а теглото е 140 грама. AMOLED дисплея има диагонал с размер 5 инча и разделителна способност 1920x1080 пиксела. Монохромният E-ink дисплей е с диагонал 4.7 инча и разделителна способност 540x960 пиксела. За разлика от предишния двуядрен процесор тук е използван четириядрен Snapdragon 800. RAM паметта е 2GB, а вътрешната памет - 32GB eMMC. Основната и допълнителната камера са съответно 8MP и 2MP. Поддържа се LTE, NFC и безжично зареждане на батерията, която е с капацитет 2550 mAh. За сега не се упоменава цената на устройството, но от компанията заявяват, че за всеки притежател на първата версия на устройството, който желае да го обнови - ще се предлага отстъпка в цената. Според предварителната информация серийната версия на устройството ще бъде налична на пазара към края на годината.

източник: devicespecifications.com

[Изображение: yotaphone2_lead.jpg]

[Изображение: yota1.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#2

Много време минава между анонса му и времето на излизането му на пазара, а именно 9-10 месеца !
Цитирай
#3

[Изображение: yota2.jpg]

[Изображение: yota3.jpg]
Цитирай
#4

Докато другите се бият за 0.2" отгоре, тук се случва истинската иновация. Освен това 2-ката е със съвсем прилични характеристики, та човек дори да не ползва E Ink дисплея, самия телефон ще е повече от достатъчен за всякакви задачи.
Цитирай
#5

xcizor написа:Докато другите се бият за 0.2" отгоре, тук се случва истинската иновация. Освен това 2-ката е със съвсем прилични характеристики, та човек дори да не ползва E Ink дисплея, самия телефон ще е повече от достатъчен за всякакви задачи.

Абсолютно съм на същото мнение. Изключително много ми допада как е вграден E Ink дисплея - ако човек не прочете, че това реално е дисплей, то ще го помисли за конвенционален заден капак с някви надписи.
Цитирай
#6

Това ще е изключително полезно за таблети - хем таблет хем електронна книга с щадящ очите дисплей.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#7

Жалко само, че разпространението му е толкова ограничено, но идеята навремето беше повече от добра, а и днес си е.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#8

Ами по някое време може Епъл да ги купят и да направят АйПадБук Big Grin Точно както каза @mita6ki9 Big Grin И така ще атакуват директно Амазон с тея техните реклами на Киндълите :thumbup:

Phablets and their king - no longer Note-worthy...

Цитирай
#9

Мега интересното телефонче. Идеята е супер, само дано не се случи това с Аййй..


Цитирай
#10

Изключително съм заинтригуван от модела - още преди (ако не се лъжа) около 1 година, когато за пръв път излязоха съобщения за разработката.
Версия 2 направо ме накара да се влюбя в него - дизайна е убиец (особено откъм гърба, щото отпред много силно ми прилича на Самсунг, който вече ми е леко втръснал..), а и техническите характеристики са си съвсем в час...

Жалко, че чак след 10-на месеца ще го пуснат в редовна продажба..

SGS I -> Sony Z3
Цитирай
#11

http://reviews.cnet.com/cell-phones/yota...35124.html

^Кратко видео. Наистина впечатлява.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#12

Ако направят такъв на таблет ще избият рибата. Наскоро се колебаех м/у електронна книга и таблет главно за четене. Разледах всички ел.книги в техномаркет и технополис - ами те супер бавни. Докато отвори някоя книга, докато си намести шрифта и т.н. Добрите книги са до 200лв, но ще те яд като знаеш, че за 100лв повече можеш да си вземеш наистина добър 7инчов таблет(варианти много). Един такъв комбиниран вариант ще е страхотен.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#13

Защо е необходимо толкова време до пускането му в продажба, само не разбрах?! Уникален телефон. Бих си го взел на момента!
Цитирай
#14

http://www.mobilebulgaria.com/news/30188...0%B5%D0%B4

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#15

Телефона не е иновативен,той е МЕГА Модерен...според мен ще удари в земята всички нови произведения със сходни характеристики...Като гледам ,който го зърне се влюбва,аз съм един от тези Big Grin :hug:

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#16

Мда, и аз май открих следващия си апарат...изневерявайки на ХТЦ

HTC Wildfire,Desire X,626G,U Play
Цитирай
#17

mita6ki9 написа:http://www.mobilebulgaria.com/news/30188...0%B5%D0%B4

Мисля, че тук се крие ключът от бараката защо чак след 10-на месеца ще се продава:
".....Прототипът, който изпробвахме в Барселона, използваше ранна версия на софтуера с много бъгове, но все пак.... "

Хардуерно е готов, но управлението от/на двата екрана си е сложничко... Освен това няма друг аналог, от който да се "пооткрадне", така че руснаците сами трябва да решават всички проблеми....

Дано след 10-на месеца хардуера да е все така прилично актуален...

SGS I -> Sony Z3
Цитирай
#18

Вярно е, останалите се бият са половин инч и няколко мегахерца, докато това си е реалната и еднствената смислена иновация (лично за мен) през тазгодишните CES и MWC.
Цитирай
#19

Само не си представям как ще сложа калъф на това чудо Big Grin
Иначе ако ми попадне един, със сигурност ще сменя S4-ката.
Цитирай
#20

Това е истинската иновация...браво на руснаците.Наистина нещо смислено,а не там скенери за пръсти,пулсомери и куп наистина малко нужни неща.Дано някой оператор или техноверига се престраши да го предлага и тук.
Цитирай
#21

Страхотна идея. Големите производители от зор да измислят нещо ново и апарат за хемодиализа ще сложат, а то колко просто било.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#22

И изглежда като на future концепциите от преди години, красив продукт. С Удоволствие бих притежавал такъв.
Цитирай
#23

Иновация, иноваия.... Колко да е инвация? Все пак е YotaPhone 2. Да подчертая - 2. Първия му модел също е с 2 дисплея. Иначе е зарибявка. Писах им на хората с въпросче кога ще се отвори пазар и за други страни. Оказа се, че съвсем скоро ще е достъпен за поръчки в Англия, което означава, че и аз също толкова скоро ще му се порадвам. Малко ме притеснява размера на екрана... Дано да не ми малее.
Цитирай
#24

Е как, 4.7 са това, на мен 4 ми се виждат много..
Скоро мисля да си взема Lumia 820 4.3" и се чудя как ще свикна на толкова голям диплей...
Цитирай
#25

Ади ади, свиква се. И на мен едно време на S2 екрана ми беше огромен като преди това бях с НоКиа 5800 xpress music ама сега на моменти и на нексуса ми е малък. Чак толкова не си за оплакване. Дано да има и добра софтуерна подръжка.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)