Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#26

Puma9251 написа:Е как, 4.7 са това, на мен 4 ми се виждат много..
Скоро мисля да си взема Lumia 820 4.3" и се чудя как ще свикна на толкова голям диплей...
Знaчи нaвсякъде се оплaквaш зa големинaтa нa дисплея, според мен рaдвaй се, че още имa тефони с мaлки дисплей. Основния дисплей е 5 инчa тaкa,че не е зa теб този. Нa мен 4,7 " ми мaлее, aко се ползвa пълноценно брaуз, мултимедия, игри и други големия дисплей си е голям + никой не може дa ме убеди в обрaтното. То и зaтовa се нaложихa и тaблетофоните. При мен следвaщия ми телефон ще е с по-голям дисплей.
По темaтa телефонa е нaистинa много иновaтивен, но нaй вече зa хорa които обичaт много дa четaт инaче се губи смисълa дa се купувa. Мен много ме притеснявa, че нямa дa е добре оптимизирaн зa 2-тa дисплея. Който си го купи дa ни нaпрaви 1 ревю във форумa дa добием по-добрa предстaвa.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
Аксесоари
#27

Ако не се направят на интересни и го заключат по-здраво от затвор, дори и да не е добре оптимизиран в XDA ще му видят сметката. Както multiwindow–а на Samsung поддържа само някои приложения, ама с един хак и вече всичко става.
Цитирай
#28

Със сигурност се отваря нова "ера" смартфон....с два дисплея и си представям след някоя друга година, как ще се разкарвам с телефон супер тънък ,с два екрана и "капака" отзад ще се сменя с най-различни живи тапети... Big Grin

Говоря си в тъмното и от страни се вижда ,че все едно фунтанче с рибки плуват... Lol Lol

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#29

Революционното в това е, че като счупиш единия екран имаш още един :rofl:
п.П иначе и мен ме радва, но не чета книги и няма да ми послужи

Enduro
Цитирай
#30

То няма да е само за книги, можеш да ползваш базови функции на телефона - СМС, интернет и т.н. А екрана на всеки смартфон е най-тежкия към батерията.
Цитирай
#31

Нещо не разбирам аз и на предния екран мога да чета и да пращам смс-и какво е променено в задния, че да не хаби батерия?

Enduro
Цитирай
#32

^^Задния дисплей е монохромен E-ink като тези на електронните книги. Те консумират супер малко енергия, черно бели са, слънчевата светлина въобще им влияе (руснаците си четат книгите на плажа при това не са под чадъра Lol ) и разбира се най-важното за мен - изключително много щадят очите.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#33

Тоест се виждат на слънце хубаво и не консумират много батерия? Имам още няколко въпроса. Това само черно-бели дисплеи ли са и ако не защо не слагат такива на нормален смартфон? Ще може ли да се играят примерно игри и да се браузва на тях?

Enduro
Цитирай
#34

Да, вижда се идеално на слънце, само бели и черни са - почети малко из нета за ел. книги и техните дисплеи.
Колкото до игрите и браузването - всичко зависи от разработчиците на софтуера. Браузването почти сигурно ще е възможно, но игрите.. доста слабо според мен. Практически няма смисъл.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#35

rdlegy написа:Тоест се виждат на слънце хубаво и не консумират много батерия? Имам още няколко въпроса. Това само черно-бели дисплеи ли са и ако не защо не слагат такива на нормален смартфон? Ще може ли да се играят примерно игри и да се браузва на тях?
Колега той е с 2 дисплея от 2-та края на телефона, 1-я си е нормален 5 инча, а на гърба е 4,7 инма монохромен за четене и неизморяващ очите. Тоест игрите си ги играеш на другия.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#36

Благодаря за отоговорите. Това чудо наистина е много добро. Дано само може да изключваш един от дисплеите когато не го ползваш, защото няма как и двата да се ползват

Enduro
Цитирай
#37

Е те няма логика да работят и двата едновременно :thumbup:


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#38

Сигурно е проста аритметика с акселерометъра - както телефона знае дали е прав или легнал, така ще знае дали е отгоре или отдолу. Иначе става трагедия със случайно натискане на неща Big Grin
Цитирай
#39

Той единия не работи постоянно. Това им е хубавото на тези дисплей. Имат едни балончета с две устойчиви състояния- бяло и черно. Те консумират енергия само когато се сменя показаното на дисплея. При четене на книга можете да си представите колко често е това. Контрастът им е страхотен. Също така някъде в интернет бях гледал че вече има и трицветни (третият цвят е червен), така че не ми се мисли какво ще има в YotaPhone 3 или 4.
xcizor написа:Сигурно е проста аритметика с акселерометъра - както телефона знае дали е прав или легнал, така ще знае дали е отгоре или отдолу. Иначе става трагедия със случайно натискане на неща Big Grin
Колега, аз не мисля че e-ink екранът ще е тъч. Поне аз не съм срещал такава технология, но в днешно време знае ли човек Smile
Цитирай
#40

rdlegy написа:Тоест се виждат на слънце хубаво и не консумират много батерия? Имам още няколко въпроса. Това само черно-бели дисплеи ли са и ако не защо не слагат такива на нормален смартфон? Ще може ли да се играят примерно игри и да се браузва на тях?
Не не са само черно бели има и цветни името им е Mirasol. "Умният" часовник на Qualcomm е с такъв, но той не може да се мери с норманите дисплеи. Просто цветовете са по - измити и работи на друг принцип. Постоянно е включен и хаби енергия за смяна на изображението само.
Ето линк към часовника, който с този дисплей изкарва около седмица спокойно. Но за съжаление се продава само в щатите.
Ето и снимка как изглежда часовника
[Изображение: slide1a_2.png]

OnePlus 3T
Цитирай
#41

Unit 1 написа:Колега, аз не мисля че e-ink екранът ще е тъч. Поне аз не съм срещал такава технология, но в днешно време знае ли човек Smile
Сигурно моя четец за книги е направен от извънземните :unknw:

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#42

И моя Big Grin

Phablets and their king - no longer Note-worthy...

Цитирай
#43

Стига бе! Защо тогава колегата с Киндъла ми каза да не пипам по екрана? Еб*си. Съжалявам за объркването.
Цитирай
#44

..само да вметна...има и цветни e-ink дисплеи...
докато го постна и вече са ме изпреварили:
yotaphone3-с цветно мастило
yotaphone4- вече и с IPS..Smile
Цитирай
#45

Има reader-и с touch или без. Има цветни и черно бели. Има светещи (като екран) и стандартни (като нормална хартия). Варианти да иска човек Big Grin
Цитирай
#46

При електронните книги се цели да дават колкото е възможно по-малко отблясъци дисплейте. Поради това се ползва основно една технология разработена от Neonode преди милион години (първия тъч телефон), която представлява мрежа от излъчватели и приемници пред екрана. Обикновено не се одбавя чувствителен слой понеже влошава образа, а това се забелязва особено много при дисплеи без подсветка. Та повечето ел. книги са с такава технология за тъчскриин.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#47

E-ink не стават за игри и видео Big Grin , защото са с нисък рефреш рейт. Но веднъж зареди ли се нужното, не хаби енергия при статични графики. Пускаш си тапетче на цял екран и си го гледаш цял ден без да ти мръдне батерията откъм този дисплей. Tongue
За четене на книги и новини/статии от интернет ще е страхотен. Такъв телефон си заслужава инвестицията.

~ ~ LG G3 ~ ~
Цитирай
#48

Ето 2 ревюта,които дават някаква представа за телефончето
http://www.youtube.com/watch?v=byrH_oB5wUw

http://www.youtube.com/watch?v=lLoIXL-Ru8Q

Galaxy S24 ultra 512gb
Цитирай
#49

Alcatel бяха анонсирали подобен модел с четец интегриран в калъфа,някой знае ли да се предлага някъде.Извинявам се ,че използвам тази тема ,но предполагам ,че тук има повече хора интересуващи се от четциSmile
Цитирай
#50

[Изображение: picpath_3_33044.jpg]
Цитат:10 месеца след премиерата по време на мобилния конгрес в Барселона, руската компания Yota Devices е готова да започне продажбите на смартфона YotaPhone 2, който привлече вниманието с втория дисплей от електронна хартия, който е поставен върху задната страна на корпуса. Устройството е значително подобрена версия на първото издание на YotaPhone, но подобно на него се появява на пазара с голямо закъснение и на висока цена. YotaPhone 2 предлага два екрана – 5” AMOLED с резолюция 1080p върху предната страна и 4.7” панел от електронна хартия върху задната. Вторият има предимството да консумира много малко енергия, а изобразяваната върху него информация е много добре видима особено под силна директна светлина. Устройството използва чипсет Snapdragon 800, а останалите характеристики включват 2GB RAM, 32GB вградена памет, батерия с капацитет 2500mAh и 8МР камера. Цената на устройството в Англия е 555 паунда, а в избрани европейски страни се продава за 699 евро.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)