Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос за root и след него.
#1

Здравейте андроидчани и собственици на Prestigio 4500 DUO(BLACK).
Искам да си руутна телефона.Имам Prestigio 4500 DUO(BLACK).Повече от доволен съм от телефона.Имам един два въпроса свързани с руут.Преди няколко дена ползвах програмата SuperOneClick за да руутна телефона си.Но до програмата не успях да стигна!Поради причината, че когато отида в настройки и използвам програмистките настройки ( по точно за debug чрез usb ) и вкарам телефона във връзка с компютъра чрез USB кабел.Компютъра започва да ми намира липсващи драйвъри за телефона и съответно не мога да руутна телефона с програмката поради простата причина, че не го засича.Иначе като си ползвам телефона с други цели всичко си е по мед и маргарин.Може ли някой да ми помогне да реша проблема си или да ми каже как да го направя по - лесно и сигурно.Слагах драйвъри ползвах какви ли не софтуери за драйвъри, но не ми ги намираше от никъде тези драйвъри за телефона...

Другият ми въпрос е след руут ( ако успея въобще да го направя ) дали имам възможност да увелича мястото в хранилището поради простата причина, че инсталирам няколко приложения и ги местя в СД картата и въпреки това много често ми изкарва известието, че в хранилището няма достатъчно място.

Помагайте Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

denyodeniz написа:Здравейте андроидчани и собственици на Prestigio 4500 DUO(BLACK).
Искам да си руутна телефона.Имам Prestigio 4500 DUO(BLACK).Повече от доволен съм от телефона.Имам един два въпроса свързани с руут.Преди няколко дена ползвах програмата SuperOneClick за да руутна телефона си.Но до програмата не успях да стигна!Поради причината, че когато отида в настройки и използвам програмистките настройки ( по точно за debug чрез usb ) и вкарам телефона във връзка с компютъра чрез USB кабел.Компютъра започва да ми намира липсващи драйвъри за телефона и съответно не мога да руутна телефона с програмката поради простата причина, че не го засича.Иначе като си ползвам телефона с други цели всичко си е по мед и маргарин.Може ли някой да ми помогне да реша проблема си или да ми каже как да го направя по - лесно и сигурно.Слагах драйвъри ползвах какви ли не софтуери за драйвъри, но не ми ги намираше от никъде тези драйвъри за телефона...

Другият ми въпрос е след руут ( ако успея въобще да го направя ) дали имам възможност да увелича мястото в хранилището поради простата причина, че инсталирам няколко приложения и ги местя в СД картата и въпреки това много често ми изкарва известието, че в хранилището няма достатъчно място.

Помагайте Smile

Първо за драйвърите-пробва ли да смениш порта(пробвай през друго usb)рефрешни драйвъра на чипсета,ако не ъпдейт на биоса-няма начин да не стане.Ако не ти е ясно,ползвай машината на някой приятел или комшия.

По вторият въпрос,след руут си инсталираш приложение от маркета Link2SD и преместваш приложенията на картата,а от настройките на приложението задаваш SD като директория по подразбиране за инсталация и ще бъде.Ако изпитваш затруднения ми пиши,ще ти съдействам.

Motorola X Play
Samsung Galaxy S III Neo GT-I9301I-Rooted
Samsung Galaxy Nexus GT-i9250
Цитирай
#3

Има начин да се увеличи паметта. И аз имах ядове с моят и след напътствия се справих.
1. Рутнах го с VRoot
2. Трябва да си сложиш CWM Recovery
3.Правиш бекъп чрез CWM Recovery
4.Намираш из нета MTK6577_Data_Repartition и следваш инструкциите във pdf файла
Цитат:1. Копируем “MTK6577_Data_Repartition.zip” на SD-карту
2. Заходим рекавери, делаем резервную копию. “Backup and Restore” -> “Backup”
3. Запускаем скрипт замены EBR1 “Install zip from sdcard” -> “choose zip from sdcard” выбираем
MTK6577_Data_Repartition.zip” и подтверждаем выполнение.
4. Скрипт выполнит замену EBR1 и очистит cache и data. Но этого не достаточно.
5. Заходим пункт "mounts and storage" форматнуть разделы /cache, /data.
6. Восстанавливаемся из резервной копии “Backup and Restore” -> “ Restore”

След рестарт на телефона трябва да имаш преразпределено дисково пространство.
Имай предвид, че след като пуснеш скрипта за разпределение на диска телефона замръзва за известно време на началният екран с логото.На мен забравиха да ми го споменат и бая се притесних.
Ако всичко е минало нормално резултата е следният:
[Изображение: 7101683I.png]
[Изображение: 7101684r.jpg]
Цитирай
#4

Благодаря ви момчета.Сега ще пробвам със съветите ви и ще кажа.Ако нещо не е станало Smile Rock

П.П Сега пак пробвах и с различни усб портове и с друг компютър и пак не става това с драйвърите...Вече от 2 дена в чудо се виждам, ако драйвърите се оправят всичко ще е добре... :X
Цитирай
#5

С каква операционна система на компютъра си?
За Win 7(8) трябва да изключиш проверката за подписи на драйверите.
За Win 7 - стартираш компютъра с натиснат F8 и избираш disable driver signature enforcement.
Изключваш телефона (power off), отваряш на компютъра device manager (control panel - system - device manager), включваш телефона в USB. В device manager се появява (понякога за няколко секунди) телефона като устройство. С десен бутон върху него и избираш Update driver, след което указваш пътя до папката с драйверите.
Ако така не стане, включи телефона с извадена батерия към компютъра. Трябва да свети постоянно червения индикатор (както при зареждане). Ако светне и угасне, опитай с друг USB кабел (аз имах проблем с повреден оригинален такъв)
За Win 8 - потърси в нета, напимер Тук
Цитирай
#6

dddinev написа:С каква операционна система на компютъра си?
За Win 7(8) трябва да изключиш проверката за подписи на драйверите.
За Win 7 - стартираш компютъра с натиснат F8 и избираш disable driver signature enforcement.
Изключваш телефона (power off), отваряш на компютъра device manager (control panel - system - device manager), включваш телефона в USB. В device manager се появява (понякога за няколко секунди) телефона като устройство. С десен бутон върху него и избираш Update driver, след което указваш пътя до папката с драйверите.
Ако така не стане, включи телефона с извадена батерия към компютъра. Трябва да свети постоянно червения индикатор (както при зареждане). Ако светне и угасне, опитай с друг USB кабел (аз имах проблем с повреден оригинален такъв)
За Win 8 - потърси в нета, напимер Тук

С WIN 7 x64 Ultimate съм.Пробвах и с друга ОС имам 2 компютъра и на двата пак проблем.Проблема е , че давам им ъпдейт на драйвърите с указано от мен място, но дори да укажа мясттоо пак дава проблем и не се намира драйвърът... До ся не бях срещал такова нещо.Пък и уча програмиране много съм пъргав с програми и компютри и всички свързано с тях, но просто не мога да намеря тия драйвъри дори да ги намеря уиндоуса не ги ще... :X Но съм андроид USER от около година и за първи път се сблъсквам с такъв проблем...
Цитирай
#7

denyodeniz написа:... не мога да намеря тия драйвъри дори да ги намеря уиндоуса не ги ще...
Не посочваш с какви точно драйвери се мъчиш. Опитай с драйверите от т. 1 на ТАЗИ тема.
Цитирай
#8

dddinev написа:
denyodeniz написа:... не мога да намеря тия драйвъри дори да ги намеря уиндоуса не ги ще...
Не посочваш с какви точно драйвери се мъчиш. Опитай с драйверите от т. 1 на ТАЗИ тема.

Когато използвам в режим на програмиста телефона с усб-то тогава ми липсват всички драйвъри, които са нужни за тази функция. ABD драйвър липсва, не знам си къв още липсва.В чудо се виждам ейся пробвах отново и отново.Правя всичко както трябва, тегля драйвърите указвам пътя за да ги намери когато липсват и пак ми изкарва, че уиндоус не може да намери нужните драйвъри и файлове...А вече няколко дена тегля отвсякъде върпосните драйвъри и от никъде не става... :capitulation: :capitulation: :huh2:
Цитирай
#9

А телефона като устройство в device manager появява ли се?
Опитай да включиш телефона без батерия към компютъра, след това от device manager избираш Action - Add legacy - hardware - Install the hardware that I manually select from a list... show all devices.. have disc и указваш пътя до драйверите.
Цитирай
#10

dddinev написа:А телефона като устройство в device manager появява ли се?
Опитай да включиш телефона без батерия към компютъра, след това от device manager избираш Action - Add legacy - hardware - Install the hardware that I manually select from a list... show all devices.. have disc и указваш пътя до драйверите.


Колега сори отказвам се.След време пак ще пробвам, но сега просто вече нямам време и нерви.Пък и направо откачих.Прсто каквото и да напрая не го иска тоя Debuging mode ... Не намира направо никакви драйвъри.Иначе стандартното usb прехвърляне е идеал.Прави проблем само при дебъгинг опцията чрез усб..
Цитирай
#11

Я като последно преди да си се отказал съвсем - инсталирай си Moborobo (потърси го в google) и пробвай през него - той сам си открива у-вото и си му инсталира драйвери каквито са необходими. Интерфейса е доста интуитивен и дава по стъпки какво да се направи (примерно кога и дали да е включена опцията USB debbuging и т.н.)
Цитирай
#12

npocmak написа:Я като последно преди да си се отказал съвсем - инсталирай си Moborobo (потърси го в google) и пробвай през него - той сам си открива у-вото и си му инсталира драйвери каквито са необходими. Интерфейса е доста интуитивен и дава по стъпки какво да се направи (примерно кога и дали да е включена опцията USB debbuging и т.н.)

Благодаря, тея дни ще пробвам съвета ти Smile
Цитирай
#13

Преди няколко дена рутнах 4500Т със Kingo Android ROOT. Програмата сама си намери и инсталира необходимите драйвери. Цялата процедура ми отне десетина минутки.
Цитирай
#14

Няма ли да е много по лесно да си вземете безплатно пространство и да си решите проблема веднъж за винаги.
Примерно :
*М-тел -  1 GB без тарифен план - http://www.mtel.bg/cloud
*DropBox - стартираш с 2 , а ако прилъжеш и няколко приятеля Smile може да стигнеш до 18 GB - https://www.dropbox.com/business/cloud-s...and-backup
*RilaInfo стартираш с 10 и като в DropBox може да стигнеш до 19 GB - www.cloud.rilainfo.com

Аз съм се регнал и на трите  Tongue

А и всички предлагат и платени планове до 300 GB, ако толкова не ви стигат, освен това последните ти отпечатват безплатно снимките Smile

Ако някой знае и за други да пише.
Цитирай
#15

За "облачни" услуги вижте и при руснаците - Yandex disk - 20 GB free
облако mail.ru в момента при нова регистрация - 25 GB free
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)