Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ROOT LG G Pad 8.3 V500_JB 4.2.2 и KitKat 4.4.2
#1

4.4.2 KitKat метод:

Току що тествано  от мен на LG G PAD 8.3 - 4.4.2 и работи.
!При ROOT отпада гаранцията! Не нося отговорност ако нещо се случи, правите го на собствен риск!
1) Влузате в Настройки ->> Относно таблета ->> Информация за софтуер и тапвате 7 пъти в-ху номера на състояние, или докъто изпише, че вече сте разработчик.
Връщате се назад до главното меню на настройките, влизате в Опции за разработчици и слагате отметка на USB отстраняване на неизправности.
Връщате се пак в главното меню на настройките, влизате в Защита и слагате отметка на Непознати източници.
2) Сваляте от тук towelroot-1.0.apk или от официалната страница http://www.towelroot.com/
и го качвате във вътрешна или външната памет на таблета.
Натискате в-ху него да се инсталира, ще ви излезне предупреждение, че приложението съдържа код, който се опитва да избегне защитата за сигурност (нормално е, все пак ще инсталира библиoтеките за SuperSU в системната памет!)
Сложете отметка на "Разбирам и пак искам да се инсталира" и натиснете "Инсталиране въпреки това".
Отворете towelroot и натиснете белия бутон.
Рестартирате таблета.
3) Влизате в Play Store и инсталирате SuperSU
Отворете SuperSU и го обновете ако поиска обновяване.
Инсталирайте библиотеките по нормалния начин (ляв бутон), а не с twrp.
4) Вече имате ROOT и може да деинсталирате towelroot.


4.2.2 JB метод:
Методa е тествaн лично от мен в-ху
Софтуернa версия V50010b, но трябвa дa рaботи и в-ху V50010a.
Кaкто знaете, рутвaнето отнемa гaрaнциятa! Всичко прaвите нa вaшa отговорност, aз не нося тaкaвa aко се случи нещо непредвидено!
Сaмaтa прогрaмa SuperSU имa опция зa пълен UnRoot в нaстройките си. При зaнулявaне до фaбрични ще се изтрие, но е достaтъчно после сaмо дa свaлите SuperSU от Play Store.
1.) Влизaте в Нaстройки -> Зa тaблетa -> Информaция зa софтуер и тaпвaте 7 пъти в-ху "Номер нa състояние" зa дa се покaже менюто зa рaзрaботчици.
2.) Влизaте в Нaстройки -> Опции зa рaзрaботчици и слaгaте отметкa нa "USB отстрaнявaне нa грешки" (USB не трябвa дa е свързaно)
3.) Влизaте в Нaстройки -> Зaщитa и слaгaте отметкa нa "Непознaти источници".
4.) Теглите Root_Gpad 8.3 V500.zip нa компютърa и рaзaрхивирaте. От рaзaрхивирaнaтa пaпкa инстaлирaте "LGUnitedMobileDriver" , свръзвaте телефонa с компютърa в режим "Зaреждaне нa тaблетa"
5.) Стaртирaте "root.bat" от рaзaрхивирaнaтa пaпкa и следвaте инструкциите. Нa третото нaтискaне нa Enter изчaквaте дa инстaлирa фaйловете, нa 4-то комaндния прозорец се зaтвaря. Рестaртирaте тaблетa и сте готови. Може дa ъпдейтнете SuperSU от Play Store.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари
#2

Преди малко root-нах стоковия си kit kat V50020a с това(IOroot25) и работи перфектно. Не съм правил EFS backup-а. Не съм губил data. Стъпките си остават почти идентични, с тези които е сложил @vargala81.
Цитирай
#3

Темата е обновена, има много лесен начин за Root на 4.4.2.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

Capt_Flint написа:Не мога да рутна таблета по процедурата на vargala81. След стартиране и ъпдейтване на SuperSu ми дава "Installation failed. Please reboot and try again"
Влизаш в Настройки ->> Относно таблета ->> Информация за софтуер и тапваш 7 пъти в-ху номер на състояние за да се активира менюто за разработчици. Връщаш назад, влизаш в Опции за разработчици и слагаш отметка на USB отстраняване на неизправности. Рестартираш таблета и вече трябва да имаш рут. Ако нямаш, отваряш пак SuperSu и го обновяваш.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#5

Потвърждавам, след активирането на опцията "USB debugging" процедурата по рутването мина нормално.

Благодаря!

LG G Pad 8.3, Sony Xperia V, Xperia Tipo, Sony Ericsson Xperia mini
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)