Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Питане за 2 сим карти активни
#1

Имам Леново а820 доколкото съм чел е с два радио модула(или греша) до момента го ползвах с една карта за разговори и едната за интернет в слот1 сега му сложих и на двата слота карти от които се говори и като говоря по едната ако ме търсят на другата и казва че телефонът ми е изключен а не би трябвало да е така ако наистина е с два модула да не е въпрос на настройки нещо ако можете да помогнете ще е супер Мерси предварително.

xiaomi redmi note 7 pro 6/128
Цитирай
Аксесоари
#2

А от къде си сигурен ,че този модел има два радио модула и две антени , т.е две активни СИМ карти , защото ясно си пише , че е Dual SIM (Mini-SIM, dual stand-by) ? Ако нямаш качено приложение за две сим карти , можеш да си качиш от маркета има няколко , които ти дават следните възможности чрез пренасочване:
1. изключваш втората линия повикване и на двете СИМ карти , тогава при разговор по едната и евентуално повикване по другата ще дава заето
2. при включени втора линия повикване и на двете СИМ карти , тогава при разговор по едната и евентуално повикване по друга ще дава свободно , но ВНИМАНИЕ !!! да не се вдига , защото ще платиш за пренасочването , просто го отхвърляш или го оставяш да си звъни .
3. Комбинация от двата варианта .
В момента на пазара у нас има само няколко модела с две активни СИМ карти , например GSmart Simba SX1 при , който може да се върже конферентен разговор с трите СИМ карти т.е се приемат и двете входящи повиквания едновременно .

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
Цитирай
#3

Прочетох това преди време и явно съм останал с впечатление че моето леново е с две активни карти

"Ето характеристиките на MTK6589 :
- Dual Sim и Dual Sim Active функционалност .Тоет за първи път вече може да ползвате едновременно две сим карти, дори когато говорите по едната другата е активна"

П.С Добре чипа го поддържа а трябва ли друг хардуер примерно като 2-ри радио модул за тази функция или е просто софтуерна пречка

xiaomi redmi note 7 pro 6/128
Цитирай
#4

За MTK процесорите и в частност 6589 се казва , че имат много добра работа с две СИМ карти , вероятно подържат и два радио модула с две антени , но трябва да ги има хардуерно в телефона , така че е добре да се четат характеристиките на самия модел телефон , а не възможностите на процесора . Аз също си търся телефон с две СИМ карти и съм прочел всякакви заблуждаващи информации за отделни модели , после се оказва , че са с един радио модул и антена т.е dual stand-by Всъщност , ако не говориш доста време / пр. такъв ти е бизнеса/ трика с пренасочване върши добра работа.
Минусите на двата модула е повишено потребление на енергия и все пак двойно облъчване като ти е до ухото .

ПП. Все пак виж дали нямаш някакво приложение , което да управлява двете СИМ карти , виждам от скриин шот на този модел , че има sim toolkit не знам какви възможности дава . При Самсунг има готова качена апликация , която прави пренасочването , би трябвало да има и при Леново .

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
Цитирай
#5

Исках да разбера дали е с два модула щом не е не ми пречи да дава че съм извън обхват с тези пренасочвания няма да е не ми се занимава

xiaomi redmi note 7 pro 6/128
Цитирай
#6

Не ти пречи да погледнеш в Goole Play приложението MTK Dual SIM . Има смисъл в това пренасочване , защото когато даде на този ,който те търси " абоната е извън обхват или е изключен" този , който те търси си мисли , че си я в в чужбина я си си изключил телефона и повече не те търси , пък ти в това време получаваш съобщение от оператора за пропуснато повикване и евентуално трябва да се набутваш с обаждане .

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
Цитирай
#7

А това пренасочване не тарифира ли сметка като звъни от едната карта на другата

xiaomi redmi note 7 pro 6/128
Цитирай
#8

Ако не вдигнеш не тарифира нищо, все едно звъниш на някой и му дава заето или свободно и като не вдига не ти се отчита нищо. Това всъщност се получава на практика. Точно какви са опциите и аз не знам, защото никой не споделя как си е решил проблема, повечето май никак карат на " изключен и извън обхват ". В момента нямам още двусимов и не мога да проверя на практика.

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
Цитирай
#9

Цялата работа е че аз (а предполагам че и повечето хора) карам с една сим за обаждания и една за дата. Няма какво да му мисля Smile
А ако бях с две за обаждания, предполагам че пак нямаше много да го мисля, все пак не е толкова скъп един разговор Smile
:cheers:

Lenovo A820
Prestigio Multiphone 4505 DUO
Цитирай
#10

По-добре късно от колкото никога Big Grin
От вече почти година ползвам леновото с 2 сим карти. Проблемът съм го решил чрез пренасочвания на единия номер към другия, както @nikid е писал.
Телефоните могат да се настроят с изключена опция чакащо повикване, по този начин по време на разговор "не активната" карта ще дава заето, което според мен е по-добре от абоната е извън обхват. Така да се каже поддържаш тръпката в този, който ще те търси :rofl:
Ако е по-важно да се види кой те търси в реално време, активираш чакащо повикване и просто не отговаряш или отговоряш ако е хипер мега важно, но си плащаш разговора Smile

Xiaomi Mi A2 Lite 4GB/64GB
Цитирай
#11

Цитат:Извинете може ли да ви попитам ако в телефон с 2 sim карти сложа 1 sim само с интернет а друга с номера ми ще мога ли да използвам интернета или трябва да си сменя плана?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)