Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Помощ проблем след опит за инсталация на S125
#1

Колеги моля за помощ. След коато не останах впечетлен от GravityMod, реших да пробвам С125 кастъм рома от нидром. Следвах инструкциите и го инсталрах с флаштула. Инсталацията протече нормално и след зеления кръг изключих телефона. Но като го пуснах се появи логото на леново а в долния ляв ъгъл:
TOOL DL image Fail!
unboot is blocking by dl info
Тела се рестартира отново и отново. Опитах се да инсталирам и други ромове с флаштула след това, но уви излиза само това съобщение.
Цитирай
Аксесоари
#2

И аз бях направил така с друг телефон, но си го оправих по следния начин:
Истеглих си стоковия ром и го флашнах чрез один и всичко се оправи. Ако не знаеш нещо за процеса, само пиши. Ще се разрова из нета, за да видя нещо Smile

Lenovo A606
Цитирай
#3

Я виж това, препоръчвам ти да избереш някой от standart recovery, виж добре инструкциите и пробвай, ако пък не стане ще търсим друго нещо :x

Lenovo A606
Цитирай
#4

ODin се изпозлва само за Samsung телефони и таблети!!! Confusedtupid:

@eljoni Флашни друг stock ROM.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

eljoni написа:Колеги моля за помощ. След коато не останах впечетлен от GravityMod, реших да пробвам С125 кастъм рома от нидром. Следвах инструкциите и го инсталрах с флаштула. Инсталацията протече нормално и след зеления кръг изключих телефона. Но като го пуснах се появи логото на леново а в долния ляв ъгъл:
TOOL DL image Fail!
unboot is blocking by dl info
Тела се рестартира отново и отново. Опитах се да инсталирам и други ромове с флаштула след това, но уви излиза само това съобщение.

Извинявай за въпроса, но маркира ли отметката DA DL All With Check Sum?

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#6

 
     Здравейте, 

След смяна на рома със Flash Tool: SP_Flash_Tool_v5.1420.03 след рестарта ми изписва TOOL DL Image Fail!
Оригиналния ром беше VIBEUI_V2.0_1512_7.149.1_ST_P780. Прочетох подобната тема на ivansho, но нещата не се получават.
В Device manager се вижда като mediatek  USB. Още в самото начало при опит за флашване с версия 3 на  Flash Tool ми излизаха грешки например : BROM ERROR: S_FT_ENABLE_DRAM(4032) , Enable DRAM Failed!
Please check your load matches to your target which is to be downloaded.
По съвета на djovanins проверих датата, странното беше че на самата батерия пише  140506 , а на капака на телефона пише 140429.
Ако може помагайте, по еконта ще изпращам бира. 

Благодаря.
 

 
 

Благодаря! Smile
Цитирай
#7

ПРОБВАЙ ВСИЧКО ПО 2 ПЪТИ, АКО НЕ СТАНЕ ОТ ВОЛЕ!!!
От Флаш Туул-а направи един формат без BootLoader-а и си инсталирай РОМ (предлагам ти С124) но като за апарат от 2014г! Има написано това- онова там се теглеше един файл(bootloader), който се замества в папката на РОМ-а иначе следва BootLOOP или пълен блокаж не помня точно ама скоро правих на един познат телефона и не стана без този файл- за телефони от 2014.
Цитирай
#8
Question 

Благодаря ти, телефона вече заработи Smile


Ако мога да бъда полезен на някого все ще е от полза. Установих, че повечето ромове са за телефони 2013 година. Те не стават за телефони произведени 2014 година.Датата я пише на самата батерия и на капака на батерията. При старите версии на рома трябва да се смени preloader в папка target_bin и да се изтрие файла checksum.ini. Намерих от братушките готов ром без да има нужда да се преправя. Въпросния ром е P780_S124_ROW_140403 , андроида е 4.2.1 , няма български език , но телефона заработи. Оказа се, че и версията на  Flash Tool има значение, използвах  ver 3.1304.


Сега търся ром в който да има български език, на колега версията е  P780_S136_140306, много стабилна , до 20 тата секунда хваща сателитите , батерията му кара 7 дена.Но пък не мога да я намеря никъде.


Поздрави!

Благодаря! Smile
Цитирай
#9

Ето ROM-а. Лично на мен не ми харесва, с такъв бях преди година и половина.
http://dox.bg/files/dw?a=7f21acff65

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#10

(2015-05-12, 22:18:44)georgie написа:  Благодаря ти, телефона вече заработи Smile


Ако мога да бъда полезен на някого все ще е от полза. Установих, че повечето ромове са за телефони 2013 година. Те не стават за телефони произведени 2014 година.Датата я пише на самата батерия и на капака на батерията. При старите версии на рома трябва да се смени preloader в папка target_bin и да се изтрие файла checksum.ini. Намерих от братушките готов ром без да има нужда да се преправя. Въпросния ром е P780_S124_ROW_140403 , андроида е 4.2.1 , няма български език , но телефона заработи. Оказа се, че и версията на  Flash Tool има значение, използвах  ver 3.1304.


Сега търся ром в който да има български език, на колега версията е  P780_S136_140306, много стабилна , до 20 тата секунда хваща сателитите , батерията му кара 7 дена.Но пък не мога да я намеря никъде.


Поздрави!

https://www.androidfilehost.com/?fid=23487008491964229 - надявам се това е версията,която търсиш колега.Довечера и аз ще го изпробвам.

Zte blade III,Lenovo A328,Lenovo P780,Samsung S3,Samsung S4 mini black edition...

If you know what is android,you'll never use stock rom!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)