Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo S650 мнения?
#76

Здравейте,
Искам да попитам някойот притежателите установихте ли дали 3G-то работи на 2100Mhz и поддържа ли 900Mhz... Случая е следния.Искам да сложа картата ми за разговори в 2G слота, а в 3G слота да си сложа само карта за данни на същия оператор (Глобул ако има значение). Та въпроса ми е ще има ли проблем при такава конфигурация?
Цитирай
Аксесоари
#77

biser77 написа:Един въпрос към притежаващите телефона - Подържа ли ли DLNA? Благодаря.

Не
Цитирай
#78

ODPleven написа:Здравейте,
Искам да попитам някойот притежателите установихте ли дали 3G-то работи на 2100Mhz и поддържа ли 900Mhz... Случая е следния.Искам да сложа картата ми за разговори в 2G слота, а в 3G слота да си сложа само карта за данни на същия оператор (Глобул ако има значение). Та въпроса ми е ще има ли проблем при такава конфигурация?

Работи и на двете честоти ,зависи от рома с който е телефона ,но при теб на Глобул нямаш грижи.
2100Mhz се поддържа във всички ромове за модела. Сложи 3g картата на sim1 и чекни режим AUTO.
Цитирай
#79

Чудесна новина.... Благодаря за информацията...
Цитирай
#80

За всички с рутнати телефони инсталацията минава перфектно в клок мод, като в картата с памет си копирате файла и го преименувате на update.zip. Пробвах и двата рилайза на VIBEUI_V1.5_1419 и не съм очарован. Първо няма ГАПСОВЕ а и Английският превод е още по непълен. Върнах се на VIBEUI_V1.5_1417_2_DEV_S650_NK_W_B215, и може би ще престана с експериментите докато не излезе наистина нещо направено докрай.
Относно това което споменах за инсталатора в сайта viberom.com, той е PC вариант на телефонният ъпдейтър.

Lenovo S650
Цитирай
#81

Стабилната версия S650_VIBEUI_V1.5_1419_5_ST няма никакви проблеми и английския е на 100%
Gapps се инсталират под формата на apk ето тези: https://disk.yandex.com/public/?hash=2Ds...j46%2B8%3D
Цитирай
#82

Здравейте, от както успях да си възстановява настройките след злополучния китайски ъпдейт, не съм правил нищо др. по телефона. Обаче...от няколко дни изпитвам много сериозни проблеми с wifi мрежите. Първоначално не можех да се връзвам към определени мрежи - след като им давах forget и въвеждах отново паролите нещата се оправяха, но вече телефонът не е в състояние да се свърже към никаква мрежа- засича ги, въвеждам паролата, изписва Obtaining ip adress, след което не става нищо...не изписва connected, нито пък дава някаква грешка. Задържайки пръст върху мрежата ми излизат опциите modify/forget, но реално телефонът не е свързан.

Знам, че проблемите с wifi са често срещани при андроидите. Моля, ако имате някакви конкретни идеи, пишете или пък, ако вече е коментирано в друга тема, ще съм благодарен да ми пуснете линк.
Цитирай
#83

Напиши с кой точно ром си в момента. Проблема ти 100% е в модема и се решава лесно.
Цитирай
#84

Ето с този:
http://www.needrom.com/mobile/lenovo-s650/

Инсталирах го, както бяха обяснили по-горе в темата.

Ако имаш предвид, че проблемът е в модема за интернет, не би трябвало - други телефони се връзват без проблеми към него, същото важи за лаптопа и таблета ми.
Цитирай
#85

Колега ,ако не ти трябва български език ,който е толкова омазан в този ром...
Защо не минаваш на KitKat на английски и да си решиш проблемите с телефона?
Цитирай
#86

o_yankov написа:Ето с този:
http://www.needrom.com/mobile/lenovo-s650/

Инсталирах го, както бяха обяснили по-горе в темата.

Ако имаш предвид, че проблемът е в модема за интернет, не би трябвало - други телефони се връзват без проблеми към него, същото важи за лаптопа и таблета ми.

Имам предвид модема на телефона ,влез в меню настройки ,след това версия на софтуера и виж v11 ли пише.
Цитирай
#87

Baseband version: S650.V11,2013/09/06 17:48
Цитирай
#88

Аз също имах проблеми с wifi-то с S119. Най стабилната версия 4.2.2 е S113. В момента ползвам VIBEUI_V1.5_1417_2_DEV_S650_NK_W_B215 от тук http://www.needrom.com/mobile/lenovo-s650-vibeui/. На следващите версии ме издразни не пълният превод (браузера е на китайски и ...).

Lenovo S650
Цитирай
#89

Здравейте,
Вече държа машинката в ръсете си и съм много доволен....Още свиквам с размера но ще се оправя....
Тъй като появяването на китайски йероглифи от време на време, както и цялата папка с безсмислени китайски приложения, ме дразнят страшно много е решено че ще се сменя рома... Въпроса ми е с 4.2.2 ли да остана, Има ли такъв при който да няма китайски...И ако мина на кит-кат и при него ли ще е така или при него няма йероглифи...(Българският език не е задължителен)
Кое е най доброто решение?
Благодаря предварително...
Цитирай
#90

Колеги,пробвал ли е някой от вас дали s650 потдръжа usb otg?На едно място пише че го има,но най-достоверно ще е впечатление от първа ръка.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#91

Здравейте, от 2 дни съм с този модел и ми е първият телефон с ANDROID, та искам да уточня, че не разбирам много. :unknw: Въпросът ми може и да е смешен, но не знам как да си изключа 3g-то. Влизам в настройките на мрежата, network mode -> GSM only, но отгоре продължава да си пише 3g. Какво ли не пробвах .. Аз ли греша някъде ?
И също използвам само 1 сим карта засега (мтелска) и имам интернет към тарифния ми план. С други телефони съм си го използвала без проблем, а с този не знам как става - цъкам на data conn, но нищо .. Аз ли съм глупава ? :wall:
Цитирай
#92

от падащото меню отгоре ,пускаш надолу и натискаш на иконата data connection .Най отдолу трябва да ти излезе OFF натискаш и готово
Цитирай
#93

rosley написа:Здравейте, от 2 дни съм с този модел и ми е първият телефон с ANDROID, та искам да уточня, че не разбирам много. :unknw: Въпросът ми може и да е смешен, но не знам как да си изключа 3g-то. Влизам в настройките на мрежата, network mode -> GSM only, но отгоре продължава да си пише 3g. Какво ли не пробвах .. Аз ли греша някъде ?
И също използвам само 1 сим карта засега (мтелска) и имам интернет към тарифния ми план. С други телефони съм си го използвала без проблем, а с този не знам как става - цъкам на data conn, но нищо .. Аз ли съм глупава ? :wall:
За да ползваш мобилния интернет най-вероятно трябва ръчно да въведеш настройките за това. Наричат се APN(access point name) търсиш в сайта на мтел или в гугъл, въвеждаш и готово.

Lenovo A850 ~ 4.2.2 ~ MIUI-4.8.8 ~ 16GB Adata Class10
Цитирай
#94

rosley написа:Здравейте, от 2 дни съм с този модел и ми е първият телефон с ANDROID, та искам да уточня, че не разбирам много. :unknw: Въпросът ми може и да е смешен, но не знам как да си изключа 3g-то. Влизам в настройките на мрежата, network mode -> GSM only, но отгоре продължава да си пише 3g. Какво ли не пробвах .. Аз ли греша някъде ?
И също използвам само 1 сим карта засега (мтелска) и имам интернет към тарифния ми план. С други телефони съм си го използвала без проблем, а с този не знам как става - цъкам на data conn, но нищо .. Аз ли съм глупава ? :wall:


По-първата част от питането ти. Горе винаги си пише 3g когато има поставена карта в сим 1.
Така че не се притеснявай. Няма смисъл да влизаш в настройките и да сменяш типа на мрежата.
Там гоpе където ти пише 3g индикатора за батерията и часа ,като плъзнеш надоло ти се появява
меню със иконки ,дата иконата която е за 3g е със две стрелкички и е втората от ляво на дясно.
Когато е зелена 3g е активно ,ако е бяла е изключено. Само натискаш иконата и спираш или пускаш 3g.

По-втората част ,S650 си взима сам настройките на за интернет на мрежата така ,че 100% телефона ти е
настроен за ползване на 3g. Просто от настройките задай автоматичния режим 2g/3g или wcdma/gsm това е.
Цитирай
#95

ODPleven написа:Здравейте,
Вече държа машинката в ръсете си и съм много доволен....Още свиквам с размера но ще се оправя....
Тъй като появяването на китайски йероглифи от време на време, както и цялата папка с безсмислени китайски приложения, ме дразнят страшно много е решено че ще се сменя рома... Въпроса ми е с 4.2.2 ли да остана, Има ли такъв при който да няма китайски...И ако мина на кит-кат и при него ли ще е така или при него няма йероглифи...(Българският език не е задължителен)
Кое е най доброто решение?
Благодаря предварително...

Слагай kitkat щом не ти трябва български език. Английския е на 100% ,има си и български за клавиатурата.
Само при повикване и в регистъра на повикванията имената ги дава и на английски или български (зависи
как са написани) и на китайски. Стабилната версия е S650_VIBEUI_V1.5_1419_5_ST ,ъпдейт обещават всеки месец.
Тук е винаги всичко най-ново стабилно: http://www.vibeui.com/xiazai_s650_nk.html имат и версии за разработчици.
Идва без гоогле апликациите ,затова сваляш тези: https://disk.yandex.com/public/?hash=2Ds...j46%2B8%3D Инсталират се като apk ,избираш и трите опции след което телефона сам ще се рестартира и ще имаш Google Play.
Цитирай
#96

Vooex написа:
rosley написа:Здравейте, от 2 дни съм с този модел и ми е първият телефон с ANDROID, та искам да уточня, че не разбирам много. :unknw: Въпросът ми може и да е смешен, но не знам как да си изключа 3g-то. Влизам в настройките на мрежата, network mode -> GSM only, но отгоре продължава да си пише 3g. Какво ли не пробвах .. Аз ли греша някъде ?
И също използвам само 1 сим карта засега (мтелска) и имам интернет към тарифния ми план. С други телефони съм си го използвала без проблем, а с този не знам как става - цъкам на data conn, но нищо .. Аз ли съм глупава ? :wall:


По-първата част от питането ти. Горе винаги си пише 3g когато има поставена карта в сим 1.
Така че не се притеснявай. Няма смисъл да влизаш в настройките и да сменяш типа на мрежата.
Там гоpе където ти пише 3g индикатора за батерията и часа ,като плъзнеш надоло ти се появява
меню със иконки ,дата иконата която е за 3g е със две стрелкички и е втората от ляво на дясно.
Когато е зелена 3g е активно ,ако е бяла е изключено. Само натискаш иконата и спираш или пускаш 3g.

По-втората част ,S650 си взима сам настройките на за интернет на мрежата така ,че 100% телефона ти е
настроен за ползване на 3g. Просто от настройките задай автоматичния режим 2g/3g или wcdma/gsm това е.


Благодаря ти, и твоето мнение ми беше от полза, но наистина е трябвало да въведа ръчно настройките Smile какво ли не пробвах, но най-после успях ! :thumbup:
Цитирай
#97

Здравейте, пак съм аз и пак имам нужда от помощта ВИ =( и аз направих глупостта да си ъпдейтна телефона иии стана нещо ужасно.. Четох мнения, изчетох форуми .. е не става и не става! С драйвъри се занимавах, с какво ли не, но като я пусна flash tool-a си стои на 0% и с батерия и без .. Какво ли не опитах и не мога да го оправя.. Нямам плей стор, нищичко .. :capitulation: мисля, че проблемът и е при свързването на телефона с лаптопа, защото ми показва проблем с този mt65xx usb driver
Цитирай
#98

rosley написа:Здравейте, пак съм аз и пак имам нужда от помощта ВИ =( и аз направих глупостта да си ъпдейтна телефона иии стана нещо ужасно.. Четох мнения, изчетох форуми .. е не става и не става! С драйвъри се занимавах, с какво ли не, но като я пусна flash tool-a си стои на 0% и с батерия и без .. Какво ли не опитах и не мога да го оправя.. Нямам плей стор, нищичко .. :capitulation: мисля, че проблемът и е при свързването на телефона с лаптопа, защото ми показва проблем с този mt65xx usb driver
Виж тази тема https://www.androidbg.com/forum/topic873...-s650.html
Цитирай
#99

Здравейте,
а какво ще кажете за версията, която е налична към момента: S650_S914_VIBEUI_V1.5_1423_7_ST?
Дали да ъпдейтна телефона си с нея, или ще сбъркам?
Невероятно бързо започна да ми дърпа батерията през последните 2-3 дни, изчетох доста мнения по въпроса тук, но все си мисля, дали ще е по-добре с нова версия на Android...
Поздрави!
Цитирай

nnddnn72 написа:Здравейте,
а какво ще кажете за версията, която е налична към момента: S650_S914_VIBEUI_V1.5_1423_7_ST?
Дали да ъпдейтна телефона си с нея, или ще сбъркам?
Невероятно бързо започна да ми дърпа батерията през последните 2-3 дни, изчетох доста мнения по въпроса тук, но все си мисля, дали ще е по-добре с нова версия на Android...
Поздрави!

Ако не тие проблем англиския даваи,защото става само англо- китаиски.

HTC Desire 601 :LENOVO K5:HUAWEI P9 LITE
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)