Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Правилно инсталиране на Multilanguage ROM-a за Xiaomi MI-3
#1

Темата ще я обновявам всяка седмица, като новата версия ще е във втори пост. Може да си чакате update в събота или да го инсталирате ръчно в Петък (аз лично ръчно слагам update всеки Петък).

1. Сваляте последната версия. За момента е 4.11.14 (линк във втори пост или в темата за седмичен ъпдейт)
2. Копирате го на телефона
3. Отваряте Приложението Updater

[Изображение: QUAtkHh.png]

4. С бутона Menu, избирате Select Installation pack

[Изображение: yEv8ssm.png]

5. Избирате файла който ще инсталирате (съвет - слагайте файла в папка download или downloaded_ROM, за да не го изтриете погрешка и да го намирате по-лесно).
6. След успешна инсталация , рестартирайте.
7. Ще видите - "Google Location"! изберете "Accept" и сега вече изгасете телефона.
8. Задръжте Vol. Up + Power бутона докато не видите логото на телефона. Изберете Английски език (С power бутона се потвърждава и се навигира с бутоните за звука).
9. Wipe all направете и после Reboot to System 2.

Готово! Вече си получавате ъпдейти за този ROM автоматично.

Информацията е само за минаване от китайската към multilanguage ROM. (За петъчния (седмичен) ъпдейт е достатъчно само да изберете select installation pack без wipe).

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

Последната версия е 4.6.20

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

От тук разбирам че мулти РОМ-а се качва на System 2 а на System 1 остава оригинала... до сега винаги съм го инсталирал и на 1 и на 2.... по упътването на s01o... аз ли бъркам нещо... ???

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#4

Само на System 2 се инсталира актуализация. Не пропускай след това Wipe All Data от рековърито и после Reboot to last System. Оригиналния Rom е odexed, а мултито е deodexed и ако пропуснеш тази стъпка са възможни грешки.
Успех!

Xiaomi MI2S, Huawei Ascend P1
Цитирай
#5

Това със System 1 и System 2 е въпрос на Личен избор. Ако искаш си дръж единия на сегашаната версия избора е твой.
Аз преди на Mi2S - си инсталирах ъпдейта всяка седмица и на двата дяла. Сега вече откакто съм с Mi3, едната седмица си ъпдейтвам единия дял, другата седмица другия. Така единия си ми е на старата версия, в случай че има някакъв проблем.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#6

Може ли линк, не мога да го намеря...

If you can't be good - be bad...
Цитирай
#7

smartbomber написа:Може ли линк, не мога да го намеря...
...коя е не можеш да намериш?!
Цитирай
#8

няма линк към новата версия както е написано в първия пост...

със кой gapps се качва последната 4.4.27 ???
Гледах че има gaps 4.4 и го ползвах него - върви но като вляза в Google play и скролна приложенията ми дава някаква грешка...иначе си работи

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#9

:confused: Мултиланг рома има вградени Gapps. Освен това досега рома е под Андроид 4.3, затова ти е давало грешка с 4.4.
Иначе за линк по-добре изчакай днес новата версия 4.5.9, ще си заслужава Wink .

Xiaomi MI2S, Huawei Ascend P1
Цитирай
#10

И аз това установих...там от където го свалях не ми е направило впечатление да пише че gapps е вграден и за това.
Но ако е вграден защо като инсталирах ROM-а не ми излезе Google Play ????

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#11

Мъча се да сваля какъв да е Multilanguage Rom Но все дава

document.write("This path doesn't exist !");

Може ли някой читав линк от който да кирилизирам новия MI3 и да тръгнат GApps... А и да не е нов не е проблем, стига да има БГ

If you can't be good - be bad...
Цитирай
#12

Последна версия 4.6.13

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#13

Здравеите , наи накрая и аз хванах в рацетеси MI3 и веднага ъспях да го омажа. Инсталирах мултиезичния ром но след ребота в систем 2 пек се стартира сабле рома, реботнах в систем 1 и тръгна на български. Сега на антуту изкарва 25000 точки и не иска да се реботва в систем 2, зацикля на логото. кажете какво да права?

Инсталирах версия 4.6.20 и в двата дяла , както е описано в една друга тема и накрая реботнах в систем 2. Резултата от антуту пак е 25000 точки. Моля ви помагаите

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
#14

Точките са ти такива защото си на powersaving мод, оправи си го от менюто, май някаде в батерията беше. имаше и шорткът в статусбар тогъл бутоните. А мултито аз не го ползвам от месеци което доведе до липса на всякакви преиснталции просто защото тела си работи перфектно със сток.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#15

zorvalth написа:Точките са ти такива защото си на powersaving мод, оправи си го от менюто, май някаде в батерията беше. имаше и шорткът в статусбар тогъл бутоните. А мултито аз не го ползвам от месеци което доведе до липса на всякакви преиснталции просто защото тела си работи перфектно със сток.
Много ти благодаря, точките вече са 34000! И аз исках да съм с стабле рома но запциклих при инсталирането на гугъла и неможах да се оправа с англиискиа. Може би по късно като имам повече време ще се върна на стабле ром.

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
#16

Виж ми темата от днес и можеш чрез fastboot да си сложиш stable версия. Става лесно, само си направи backup.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#17

Защо не ги актуализирате, версиите, нали има нови вече?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#18

Може ли по същата схема да се инсталира Multilanguage ROM-a и на MI 2S сега?

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай
#19

Попадна ми една бройка Mi3 TD версия (приятел се прекарал да го купи...)
Искам да му кача Мултиезичен ROM-а, но няма UPDATER ??? Как да инсталирам РОМ-а ?

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#20

A пробва ли със смяна на името на рома на update.zip. Така съм флашвал на моят Wcdma. Слагаш го в основната директория и през рекавърито му даваш инстал на систем 1. Надявам се, че поне рекавъри с анг. език имаш :thumbup:
Цитирай
#21

да пробвах но ми даде грешка

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#22

fan76 написа:да пробвах но ми даде грешка
Трябва ти фастбуут пакет! http://www.miui.com/thread-1666183-1-1.html - тегли който ти е кеф от тук и през Fastboot флашваш!

Ползва се и nVram скрипта!... да те предупредя!
Цитирай
#23

благодаря за инфото Smile

преименувах на update.zip в компа и го качих - инсталира го но сега постоянно ме зарежда в рековъри през 1вия дял.

ще дръпна fastboot -а. Какъв е тоя скрипт ?

ПС: Направих го и стана ОК.
Обаче тоя ром не е мултиезичен и няма БГ. Ся през updater (вече го има) ли да го кача ???

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#24

fan76 написа:благодаря за инфото Smile

преименувах на update.zip в компа и го качих - инсталира го но сега постоянно ме зарежда в рековъри през 1вия дял.

ще дръпна fastboot -а. Какъв е тоя скрипт ?

ПС: Направих го и стана ОК.
Обаче тоя ром не е мултиезичен и няма БГ. Ся през updater (вече го има) ли да го кача ???
Абе стига сте го слагали тоз избозен мултиезичен ром бе!... аааааа
Цитирай
#25

s01o написа:
fan76 написа:благодаря за инфото Smile

преименувах на update.zip в компа и го качих - инсталира го но сега постоянно ме зарежда в рековъри през 1вия дял.

ще дръпна fastboot -а. Какъв е тоя скрипт ?

ПС: Направих го и стана ОК.
Обаче тоя ром не е мултиезичен и няма БГ. Ся през updater (вече го има) ли да го кача ???
Абе стига сте го слагали тоз избозен мултиезичен ром бе!... аааааа
Offtopic Е стига ,стига ,но не всички разбират Англииски.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)