Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Решение]Забраната за запис или преименуване на файлове във външн
#1

За решаване на т.н. проблемче с външната карта трябва да направите това:

Естествено за роотнати телефони. И пак естествено, не нося никаква отговорност за евентуални проблеми.


1.) Изтеглете ТОВА - platform.xml , прехвърлете го във вътрешната памет и го разархивирайте;

2.) Отидете в ~/system/etc/permissions и поставете разархивирания файл. Може да го заместите (оставате без резервно копие на оригинала) или да преименувате стария platform.xml на platform.xml.bak и след това да поставите разархивирания вече platform.xml (така си запазвате оригинала);

3.) Оправете пермишъните RW-R--R-- ;

[Изображение: 15qaumf.png]

Аз го правя с Rооt Explorer

5.) Reboot and test;


Тествано от мен и работи без забележки!



За устройства, които все още няма роот достъп, остава да се чака проблемните приложения да получат необходимите ъпдейти за нормална работа с 4.4.2. Кога ще стане?-Никой не знае. Може би трябва да пишете на техните разработчици.
Цитирай
Аксесоари
#2

Първо поздравления за страхотния урок.Второ, който се страхува да го прави ръчно, може да изтегли програмата SDFix: KitKat Writable MicroSD от google play , която автоматично ще пачне /system/etc/permissions/platform.xml
Разбира се отново трябва root!
Цитирай
#3

Не знаех за программката. За доста хора, ще е по лесно. Аз лично предпочитам едно заместване, пред инсталация на програма и след това деинсталация, но е по-добре да има повече варианти. Благодаря за допълнението на темата!
Цитирай
#4

Благодаря много!
Цитирай
#5

Здравейте, направих цялата гимнастика, заместих файла и нагласих пермишъните, но в ttorrent директорията на sd картата отново излиза като read only и не мога да тегля торенти директно на нея...Моля за помощ и благодаря предварително! Smile
Цитирай
#6

Благодарско!
Цитирай
#7

Някакви проблеми с KNOX-а след това упражнение?

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай
#8

Никакви Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#9

rado__8 написа:Никакви Smile

Хахах ей Радо, навсякъде си. Аз понацвъках тук-там с въпроси, че в хда от 2 дни ме игнорират в темата за програмката Smile

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)