Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

И ... моите игри [Made in BG] :)
#1

Да не остана и аз по назад пускам и аз подобна тема ... аудиторията не е голяма но все пак друго си е критика, коментар и мнение на колеги. Най-вероятно няма да публикувам нови постове много чести но все пак да ме има мен Smile

Първата ми игра ever за Android, вдъхновена от една детска водна игра, която имах като малък.

Water Basketball

[Изображение: en_generic_rgb_wo_60.png]


[video]http://www.youtube.com/watch?v=J_O9lSJlaZo[/video]


Скриинове:
Ето и една игра от вчера, няма смисъл да обяснявам от къде е вдъхновена, като цяло даже позакъснях с пускането и но все пак ми е интересно да видя като реплика на популярна игра как ще тръгне.

Clumsy Vulture

[Изображение: en_generic_rgb_wo_60.png]


[video]http://www.youtube.com/watch?v=6IGlpDXAW_s[/video]

Скриинове:

МОИ ПРИЛОЖЕНИЯ | ВОДЕН БАСКЕТБОЛ | БЛОГ
[LG NEXUS 5 && SAMSUNG GALAXY SII && KINDLE FIRE HD ]
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвах играта с лешояда - заключението ми е, че доста зле е управлението. Пробвах 5-6 пъти 1 път не минах 1-вата дупка и не бих я играл повече.

Аз ако правех тази игра бих направил птицата да лети плавно и със задържане да се издига, а не както е сега да кликаш и тя да скача, като заек.

Иначе браво за труда.
Цитирай
#3

Със задържане е по-зле https://play.google.com/store/apps/detai....ironpants


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#4

Смъкнах и играх поне 20-на,30 игри клонинги на флапито, clumsy bird най-ми хареса и не след дълго изби рибата...

ndsbg пробвай Clumsy bird, моята съм я нагаждал по нея, само че по-малко от една идея по-трудна (при ротация лешояда като пада краката се завъртат и това прави физическият обект една идея по-висок) ... тази игра не трябва да е лесна според мен ... това я прави гадно пристрастяваща ... аз също в началото почти всички игри, които играх едвам минавах по една, две до три дупки .. и това ме провокираше да пробвам още .. и се чудех .. "баси кво е тъпо а не мога". Иначе мога да регулирам всичко точно за 1 минута (скорост на кактуси, разстояния по дължина и височина между тях, отскока на птицата) но в момента както казах е най-близко до Clumsy Bird ... а аз това гонех Smile

teneke - съгласен съм, ironpants е една ужасна ужасна игра (много се мъчих на нея) Smile и на мен не ми допадна този тип управление.

МОИ ПРИЛОЖЕНИЯ | ВОДЕН БАСКЕТБОЛ | БЛОГ
[LG NEXUS 5 && SAMSUNG GALAXY SII && KINDLE FIRE HD ]
Цитирай
#5

Браво, игрите изглеждат много добре и са fun :-).
С Аndengine или LibGDX си ги правил?
Цитирай
#6

+1 :thumbup:


Water Basketball малкия я разбива ...Браво !!! :bow: :cheers:

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#7

Радвам се, че ви харесват :cheers:

@Ogre - с Andengine. Имам големи симпатии към него и ми е много лесен, но в процес на работа започнах да откривам някои специфични неща, които оказват влияние върху графиката и други работи, а гледам подобни неща в libGDX-изглеждат къде по-добре и може да се пробвам да мигрирам към него. Но пък за сега бива, примерно - трябва ти ParalaxForeground (какъвто клас няма), хващаш ParalaxBackground класа от lib-a копи, пейст сменяш 2-3 конструктора махаш 2-3 метода, добавяш 2-3 метода и си готов Smile
Помня че в някаква стара тема май ги бяхме коментирали енджините Smile

МОИ ПРИЛОЖЕНИЯ | ВОДЕН БАСКЕТБОЛ | БЛОГ
[LG NEXUS 5 && SAMSUNG GALAXY SII && KINDLE FIRE HD ]
Цитирай
#8

Здравейте отново, 
искам да споделя с вас новата си игра, която пуснах преди няколко дена.
Казва се: Lean Wolf или Гладен Вълк (на български превода е друг знам, но така реших да бъде на БГ)

[Изображение: icon_contrast.png]

За да не спамя навсякъде с едно и също, ето в тази тема има повече инфо: 
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=83080

МОИ ПРИЛОЖЕНИЯ | ВОДЕН БАСКЕТБОЛ | БЛОГ
[LG NEXUS 5 && SAMSUNG GALAXY SII && KINDLE FIRE HD ]
Цитирай
#9

с andengine ли я направи като предишните ти, или ползва друго?

п.п. и за картинките да попитам, как се сдоби с тях - купи ли ги или...? Smile
Цитирай
#10

не с LibGDX,
фоновете си ги купих, някои от ефектите са ми от Spritera, всичко останало го рисувах

МОИ ПРИЛОЖЕНИЯ | ВОДЕН БАСКЕТБОЛ | БЛОГ
[LG NEXUS 5 && SAMSUNG GALAXY SII && KINDLE FIRE HD ]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)