Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Upgrade на LG Optimus към андроид 2.1
#1

Внимание всичко правите на собствена отговорност, така че се замислете малко преди да правите каквото и да е Big Grin
Преди да започнете направете си backup на програмите c Astro File Manager например, можете да го намерите в маркета.

Необходими файлове:
KDZ файла: FASTBOOT ROM
Виваком | М-тел
но все пак ето някои от чуждите:
Балтийски V20B или Гръцки (има бг) V20A или Австралийски V20C или Румънски V20A (не знам дали има бг, но би трябвало) или Open Europe V20A - за цяла Европа (ако не се лъжа xD)
KDZ програмката за ъпгрейда
LG PC Suite 4 или само Driver-ите, ако не ви се иска да инсталирате цялата програма: Цък

1. Инсталирате LG PC Suite 4 след което рестартирайте компютъра си.
2. След рестартирането свържете телефона с компютъра чрез кабела и оставете компютъра да си инсталира всички необходими драйвери.
3. Уверете се, че на телефона има отметка на USB debugging mode (USB отстраняване на грешки)
Settings (Настройки) > Applications (приложения) > Development (Разработка
и същевременно се уверете, че отметката от Mass storage only е махната!
Settings (Настройки) > SD card and phone storage (сд карта и памет на телефона) > Mass Storage Only (само външна памет)
4. След това в Device Manager-a (десен бутон на My Computer > Manage > Device Manager) забранете следните устройства : LGE Android Platform USB Modem и LGE Virtual Modem.
5. Следващата стъпка е да стартирате Windows Enabler (като администратор за виста и 7) (присъства при кдз програмата в архива). В лентата до часовника се появява малка иконка с три прозорчета, цъкнете веднъй на нея и на там ще се изпише ON.
6. След това стартирайте KDZ_FW_UPD.exe (като администратор за виста и 7) Изберете 3GQCT от падащото меню, което е сиво сякаш не е активно. След това браузвате до файла V20B_00.kdz ,натискате дългия бутон на който пише Запуск Обновления ПО и изчаквате 5-10 минути. В никакъв случай, ама в никакъв не прекъсвайте процеса, аз препоръчвам да се оттървете от ненужните програми за момента, изключете скайп, браузера, и го оставете да си свърши работата на спокойствие
7. За това време телефона ще мине няколко пъти в Emergency mode.

Ако всичко е преминало добре, тогава честито Вие току що обновихте телефона си до Андроид 2.1, радвайте са! Big Grin
АКО телефона не иска да влезне в андроид и седи на emergency mode (син екран) тогава флашнете отново Big Grin

П.П. използвана е информация от АndroidForums.com и част от обясненията на колегата "frosty8410" надявам се, няма нищо против Big Grin
xn3k написа:Реших обаче да се поразровя и да намеря официалната версия за М-тел ... и Я НАМЕРИХ! Dance

Ето я:

http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEB...20B_00.kdz

Това е директен линк към сървъра на LG. Ако на някой му трябва друга версия, ето как става търсенето.

Избирате си желаната версия на този сайт:

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/c...country=GB

В линка, който съм дал по-горе (този с версията за М-тел) сменяте буквите преди номера на версията на фърмуера. В случая буквите AMTBTS са за М-тел, а ABTVBK са за БТК.

Искам да направя и едно уточнение. Версиите, които са А са от първият ъпдейт от ноември. Сегашните актуални версии са В и са от декември.

Ето я и актуалната версия с фиксове за Виваком.

http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEB...20B_00.kdz

ПП: Надявам се ми разбрахте обясненията! Big Grin

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
Аксесоари
#2

Вече има официален ъпгрейд чрез B2CAppSetup
ето линка от сайта на ЛГ (благодарение на Десито xD) обаче не се знае дали има официален ъпгрейд за България или поне такъв предназначен за България, пиша го тука като информация, но нека все пак който го пробва да докладва всичко точно ли е, дали има БГ ъпгрейд Smile
Иначе описания процес не е труден, разрешавате Auto-Sync-а, запазвате си програмите чрез астро, сваляте програмката и драйвърите, инсталирате ъпгрейда (в линка всичко е много добре онагледено) и естествено възвръщане на програмите от астро Smile
Препоръчително е да се ползва Уиндоус 7!

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#3

Колега , хубава тема обаче телефона вече е в emergency mode и утре го пращам за сервиз Smile
Цитирай
#4

vuvi написа:Колега , хубава тема обаче телефона вече е в emergency mode и утре го пращам за сервиз Smile

Не знам защо при теб така е станало,при мен след много опити точно по този начин стана,за което благодаря на автора.

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай
#5

vuvi написа:Колега , хубава тема обаче телефона вече е в emergency mode и утре го пращам за сервиз Smile

прати го в Мост Компютърс на сервиз там ще го фикснат най-бързо ....
ако си го купил от Виваком и го върнеш в магазина има да те мотаят ... като маймуна

Samsung A52s 5G
Цитирай
#6

Пада ли гаранцията след update някой знае ли с точност?
Цитирай
#7

За Мост Компютърс не знам, но при виваком със сигурност не отпада,ако телефончето ти е от там... Защото и аз бях заседнал е в emergency mode,занесох го в магазина и след месец чакане за ремонт от сервиза на виваком ми го върнаха и в гаранцията пишеше с сменена SWAP платка..

HUAWEI P20 Pro CLT-L09 
Цитирай
#8

момчета и аз съм с това телефонче...перфектно ми е ,но не съм на ти с телефоните както вие и като чета коментарите не разбирам какво означава това emergency mode? Ако можете да ми обясните ? Благодаря предварително Smile

LG GT 540,[ROM] GB 2.3.7 | CyanogenMod 7.2 | 2.6.32 Kernel | Build One &//
LG optimus P700//HTC EVO 3D
Цитирай
#9

Еmergency mode е нещо както казват американците "big shit" Smile ако ъпдейтваш телефона както НЕ трябва, телефона ти влиза в този режим и после трябва да се смени SWAP платката.

ПС: има много теми по този въпрос порови се
Цитирай
#10

Може би въпроса е тъпичък , но ще рискувам. Някой знае ли дали/кога ще излиза официално от сайта на LG android 2.1 за GT540 , че не ми се рискува с тези версии и мисля да изчакам ъпдейт от LG?
Цитирай
#11

не се знае, но се очаква да е скоро, и аз го чакам Smile

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#12

Дано наистина да е скоро, че голямо чакане вече... :/

Не ми казвай какво да правя, за да не ти кажа къде да отидеш!
LG Optimus One
Цитирай
#13

Ето едно бързо ревю на Андроид 2.1 на Оптимус-а,
за тези които още не знаят какво ще получат след ъпдейта Smile
http://www.youtube.com/watch?v=J_Fc4T9rWkY

и едно пълно ревю на 2.1 (на руски е, но от скриншотовете и клипчетата се виждат новите неща)
http://www.mobiset.ru/articles/text/?id=4809

LG GT540 Optimus - CyanogenMod 7 (SwiftDroid) - v1.8 - Android 2.3.3 Gingerbread
Цитирай
#14

Здравейте Smile
Ура вече съм с Андроид 2.1 !
Ъпдейта го направих по инструкцията на @TopGun (дадена в началото на темата, за което му благодаря). Като добавка само, преди и след ъпдейта направих хард ресет.
Времето за ъпдейт 7 минути. Атачвам ви и лог файла от ъпдейта за инфо.

Определено за момента съм очарован от 2.1 (по джиджена е Smile),
като и друг плюс е свободното място на телефона:
- при 1.6 след ресет свободно място: 98 МВ
- при 2.1 след ресет свободно място: 121 МВ (Балтийската версия)

За тези които се чудят още мога да им кажа - ъпдейтвайте смело (но отговорно Smile)
успех

LG GT540 Optimus - CyanogenMod 7 (SwiftDroid) - v1.8 - Android 2.3.3 Gingerbread
Цитирай
#15

Днеска писах на сайта на LG.Официално няма версия още за България вижте какво ми отговориха!



Уважаеми господине,

андроид 2.1 за Оптимус се предвижда да се появи през октомври. Но за момента още няма офицялна информация по въпроса.

С уважение,
LGE Център за обслужване на клиенти Big Grin Big Grin

Важното е че ще има , ще чакаме Smile Smile Smile

Проверявам всеки ден ако науча нещо ,вие първи ще разберете! Smile Smile Smile
Цитирай
#16

Уж щял да излезе октомври, но иначе нямали официална информация... Същото дрънкаха и за септември...
Цитирай
#17

При 2.1 по-добро ли е качеството на звука при разговор? Имам чувството, че LG не са направили телефона с качествен звук при разговор. Възможно е само при мен да е така. Звука е глух, накъсва при тих говор. Дадох телефона за ремонт, стоя 1 месец в сервиза, ресетнали са му SW, без никакъв ефект.
Цитирай
#18

ko2000 написа:При 2.1 по-добро ли е качеството на звука при разговор? Имам чувството, че LG не са направили телефона с качествен звук при разговор. Възможно е само при мен да е така. Звука е глух, накъсва при тих говор. Дадох телефона за ремонт, стоя 1 месец в сервиза, ресетнали са му SW, без никакъв ефект.
Ми поне при мен няма такъв проблем.

[colour=darkgreen]SAMSUNG GALAXY S4[/colour]
Цитирай
#19

Омг... получил си отговор, в който представително лице на ЛГ е написал "официялна"???
Цитирай
#20

killer4o написа:Омг... получил си отговор, в който представително лице на ЛГ е написал "официялна"???
Вярно че са допуснали грешка в правописа (офицялна) вместо официална текста го изкопирах от писмото не съм го писъл аз!
Цитирай
#21

Да де, аз се възмущавам на тях, не на теб Wink
Цитирай
#22

Хора, опитах вече поне 10 пъти да ъпдейтна по този начин, но и така не се справих. Като стигна стъпка 6 и трябва да натисна менюто сякаш не е активно, при мен наистина не си е активно и не мога да избера файла. Sad Някакви идеи?


п.с.Успяяяях най-накраяяяя Lol

Не ми казвай какво да правя, за да не ти кажа къде да отидеш!
LG Optimus One
Цитирай
#23

след много чудене и аз накрая се реших и... всичко мина точно лог-а беше точно като на Емодройд Big Grin и ся се кефя Big Grin

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#24

И аз се присъединявам към рутнатите 2.1 LG-та със скайп помощ от TopGun Smile смело напред

2.1 LG Optimus
Цитирай
#25

Май идните дни и аз ще руутна оптимуса а накратко някой може ли да сподели какво е новото в 2.1 при оптимуса. Разбрах ,че при 2.1 има live wallpapers и ,че телефона бил по-бърз

SAMSUNG GALAXY S2 I9100 4.0.3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)