Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвет относно избор на MicroSD (Class 10) карта за мобилен телефон
#26

Здравейте,какво мислите за тази, дали е добра оферта? :unknw:
Спрях се на висок клас, защото цените са им приемливи.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
Аксесоари
#27

Цената е супер! Ако смяташ, че те е достатъчна като размер направо я взимай!


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#28

Цената е отлична, но 16GB не са ли твърде малко?

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#29

Ами, наистина нямам какво толкова да слагам в картата, освен 1-2 гб музика; снимките, които тъпърва ще се правят; няколко приложения и евентуално 1-2 къстъм рома от по 1+ гб размер. До преди това бях с 8 гб карта и повече от 4-5 гб не съм запълвал. Иначе, 32-гигабайтовата е на цена от 26 лв. (double) и ми се вижда много като размер на този етап.
Картата я поръчах и даже ми се обадиха за потвърждение сега, сряда ще я получа живот и здраве, ще направя снимка. Smile

Весело посрещане на 6-ти май!

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#30

Ivan_Bonev написа:Здравейте,какво мислите за тази, дали е добра оферта? :unknw:
Спрях се на висок клас, защото цените са им приемливи.
Не пише нищо за гаранционния срок. По-големите фирми дават 5 г. гаранция. Това е важно. Случва се понякога да изгори. Аз бях купил за таблета доста скъпа карта от JMT (Пак на ADATA). Дадоха ми 99 м. гаранция. Е, случи се на 8-мия месец да изгори и ми я смениха без проблем. Гаранцията е от значение. От многото карти, които ползвам една изгоря, но се случва.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#31

Колега @Luke Netwalker, от 9 магазина само в 2 пишеше за гаранцията, 24 / 60 месеца. В случая си нямам ни най-малка представа дали има гаранция. По принцип и аз знам, че на картите им се дава гаранция като - пожизнена, 60 месеца и т.н. Както и да е, поръчката е направена и потвърдена. Очаквам утре или в сряда да си я полочуа. Ще пиша след това дали има гаранция. Smile

Приятна вечер!

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#32

Ivan_Bonev написа:...от 9 магазина само в 2 пишеше за гаранцията, 24 / 60 месеца. В случая си нямам ни най-малка представа дали има гаранция....Ще пиша след това дали има гаранция.
Дори да няма издадена гаранционна карта, имаш 2 години гаранция за стоки продадени на територията на България според ЗЗП. Достатъчно е, да имаш документ за плащане.

Аз бих избрал Samsung, но ти си знаеш. ))

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#33

Има си гаранционна карта от магазина, като срока й е 90 месеца.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#34

Ivan_Bonev написа:Има си гаранционна карта от магазина, като срока й е 90 месеца.
Супер!!! Със здраве да си я ползваш. :cheers: :cheers: Слагаме този магазин в списъка на интересните. По принцип аз ползвам JMT защото ми е на път, но и този е удобен. Ще го посетя, когато пак ми потрябва нещо.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#35

Колеги, в момента в nikem картите са много евтини, разгледайте ги. Поръчахме си 3 бройки с френдовете, а когато потвърждавах поръчката ми даде 1,15лв отстъпка, не знам промоция ли имат или нещо друго, поръчвал съм продукти за 700лв, но нямах отстъпка тогава. С отстъпката една карта 16GB излиза към 13 лева. Някой да не помисли, че правя реклама, просто споделям, защото цената е без конкуренция. Android
Цитирай
#36

Здравейте имах карта памет 4 ГБ и сложих на телефона ,работеше няколко дни и изгоря Big Grin каква карта памет бихте ми препоръчили искам да е хубава и да има гаранция гледам тука и ми харесват откъм цените .Мисля да взема 32 ГБ 10 class ,само че дали има някъде магазин в Плевен с такава гаранция 60/96 месеца освен да поръчам от сайта .Телефона ми е Sony Xperia ZR .

Sony Xperia ZR
Цитирай
#37

sashko0 написа:Мисля да взема 32 ГБ 10 class ,само че дали има някъде магазин в Плевен с такава гаранция 60/96 месеца освен да поръчам от сайта .
За Плевен не мога да кажа, аз съм от София. Виж някой от линковете тук. Има добри оферти. Аз съм пазарувал от JMT и съм доволен. Не е зле да си провериш и телефона. 32 ГБ 10 class е скъпа карта, да не изгори и тя. Не е нормално за няколко дена работа да изгори картата, макар че се случва. Според мен добри марки са Samsung и ADATA. Успех! :cheers:

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#38

Ми не е нормално за няколко дена ама то виж се случи ,видях че телефона ми поддържа microSD, microSDHC up to 32 GB,знам ама то 16 ГБ е добре ама е малко та искам да е 32ГБ и ако изгори нали има гаранция връщам и ми го дават нов поне така мисля не знам как действат според гаранцията на карта памет. Както казахте ,че добрите марки са Samsung и ADATA ,а Sony и Sandisk дали са добри ще трябва да преровя още информация. Иначе благодаря за отговора

Sony Xperia ZR
Цитирай
#39

sashko0 написа:Както казахте ,че добрите марки са Samsung и ADATA ,а Sony и Sandisk дали са добри ще трябва да преровя още информация.
Аз съм ползвал и ползвам Samsung и ADATA 16 и 32 GB и съм доволен. За Sandisk има добри отзиви по форумите, но нямам лични впечатления. В Plesio й дават доживотна гаранция. За Sony нищо не знам. Ползвал съм също Kingston и Transcend, но малки (2, 4 ГБ). При повреда в рамките на гаранционния срок (трябва да е поне 60 месеца) са длъжни да я подменят с еквивалентна. Ето няколко линка:
http://cotronika.com/16g-sdmic-ada-uhs-i...adata.html
http://www.jmt.bg/флаш-карти-четци-cID=773/
http://nikem-bg.net/magazin.php?search=FLASH
http://www.plesio.bg/karti-pamet-c-69977...=topseller
Разбира се, има и много други online магазини. Може да попаднеш и на по-добри. Успех! :cheers:
P.S. Още един линк:
http://www.emag.bg/karti-pamet/c

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#40

sashko0 написа:Здравейте имах карта памет 4 ГБ и сложих на телефона ,работеше няколко дни и изгоря Big Grin каква карта памет бихте ми препоръчили искам да е хубава и да има гаранция гледам тука и ми харесват откъм цените .Мисля да взема 32 ГБ 10 class ,само че дали има някъде магазин в Плевен с такава гаранция 60/96 месеца освен да поръчам от сайта .Телефона ми е Sony Xperia ZR .
Днес си купихме няколко човека карти 32гб от продавалника. Картите са Самсунг без гаранция. Подарък флашка, в която се пуха меморито. 4 карти за 80лв.Даже човекът се е объркал и едната беше 64гб. Big Grin
Цитирай
#41

1124 написа:Днес си купихме няколко човека карти 32гб от продавалника. Картите са Самсунг без гаранция. Подарък флашка, в която се пуха меморито. 4 карти за 80лв.Даже човекът се е объркал и едната беше 64гб. Big Grin

По-скоро си се прекарал с менте карти, защото реално са най-вероятно 8GB.
За всеки случай ги тествай с: h2testw_1.4.zip

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#42

Картите са в употреба вече и всичко си е, както си пише.И на лаптопа си показва същото, понеже пробвахме флашките. Картите са клас 10.
Цитирай
#43

Опита ли да форматираш или да качиш файлове с общ размер над 16 ГБ

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#44

jorrddan написа:Опита ли да форматираш или да качиш файлове с общ размер над 16 ГБ

Вкарахте ме във филма. Big Grin
Пробвах да кача 19гб филми и проблем нямаше.Вчера преди да изляза ги сложих да се прехвърлят и всичко се беше качило успешно ,и си ги плейваше без проблем от картата.
Цитирай
#45

Имам следния въпрос по повод тази карта Hama microSDHC 32GB Class 10 на цена 31лв:
Това в описанието какво означава? Ще имам ли проблем с ползването в LG-то от подписа ми?

Цитат:...Подходящ само за крайни устройства с MicroSDHC слот, напр. цифрови фотоапарати, видеокамери (не е обратно съвместим с стандартните за microSD карти)...

LG Optimus L9 II (4.4.2)Lenovo VIBE P1 Pro (P1a42) > Xiaomi Redmi 5+ 4GB/64GB
Цитирай
#46

Хама си е брандиран китаец, но не би следвало да имаш проблеми. Искат да кажат, че ако устройството поддържа карта до 2ГБ, няма да чете тази.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#47

dp4u4umi6ev написа:За 27лв можеш да си вземеш 32гб А Dата от VSystem ,аз от там си взех.
Току що поръчах същата, намалена е на 24.37 лв. с доставката до вкъщи и наложен платеж е 29.95 лв.
Щях да си купя от Техно маркет Асеновград, че не ми се чакаше, но най-евтината със същите параметри е 54 лв.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#48

Аз си купих за телефона и таблета две 64-ки Samsung EVO, които дойдоха с адаптер usb 3.0 и преходник и за момента съм много доволен. Нямал съм все още възможност да направя спийд тест през усб 3.0

Alienware R2 15 2015 - i7-6700HQ, 16GB 2133MHz, GTX 970M 4GB, 512 GB m.2 SSD/1TB HDD  ;  Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition
Цитирай
#49

Да не отварям нова тема искам да попитам коя от двете Micro SD карти да си взема за моя LG L70 D325 Dual и има ли смисъл от клас 10?
http://ardes.bg/usb-flash-drives/Samsung...pter-57941

http://ardes.bg/usb-flash-drives/Samsung...pter-57913

Samsung A54 256/8 GB Awesome Graphite
Цитирай
#50

Клас 10. Другото е без значение.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)