Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвет относно избор на MicroSD (Class 10) карта за мобилен телефон
#76

Дали ще ми насича 4К видео?

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
Аксесоари
#77

Маис битрейт на 4к видео е 200 mbit/s ... Това са си 25мб/с ... Т.е. със средна хубост карта трябва да се справяш. Надичанеъо може да не е от картата. Провери и тази възможност.
Цитирай
#78

Много благодаря на всички. Определено ще ми върши работа, а и цената е повече от примамлива!

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#79

@tda
МНОГО БЛАГОДАРЯ!!!
Всичко по карата памет е точно! Дойде с гаранция, касова бележка и грижливо опаковани!!!
Още веднъж, ГОЛЯМО МЕРСИ!!!

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#80

Здравейте, не съм сигурен дали това е за тази тема, но искам съвет коя карта да си взема 
SanDisk microSDHC Extreme 32GB Class 10 SDSQXNE-032G-GN6MA или Sony microSDHC 32 GB Class 10 SR32UXA
като се има предвид, че искам да снимам и 4К видео, т.е. трябва да е със бързо записване.
Цитирай
#81

Като скорости са на кантар.
Според мен която е по-евтина нея вземи. И двете са качествени.
Цитирай
#82

(2016-07-04, 16:34:42)vankata написа:  Здравейте, не съм сигурен дали това е за тази тема, но искам съвет коя карта да си взема 
SanDisk microSDHC Extreme 32GB Class 10 SDSQXNE-032G-GN6MA или Sony microSDHC 32 GB Class 10 SR32UXA
като се има предвид, че искам да снимам и 4К видео, т.е. трябва да е със бързо записване.

Тази карта е предназначена за UHS-I-интерфейс. Ако телефона ти няма такъв, скоростта която е посочена в характеристиките няма да се достигне. Реалната скорост ще бъде някъде около 20-25 Мбит/с. Вземи от Зора, има ги същите за 18.90 лв. (SanDisk)

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#83

(2016-07-05, 15:01:17)Luke Netwalker написа:  Тази карта е предназначена за UHS-I-интерфейс. Ако телефона ти няма такъв, скоростта която е посочена в характеристиките няма да се достигне. Реалната скорост ще бъде някъде около 20-25 Мбит/с. Вземи от Зора, има ги същите за 18.90 лв. (SanDisk)
Xperia z5 има ли такъв интерфейс?

Sent from my E6653 using Tapatalk
Цитирай
#84

Не знам. Това е твоя телефон. Виж на кутията, в упътването, в GSMArena. Ето линк за Зора:
https://zora.bg/sandisk/micro-sd-ultra-3...2g-g/32387

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#85

Здравейте колеги,
Дайте съвет за на MicroSD и дали ще е съвместима с телефон:
http://phonesdata.com/bg/smartphones/sam...y-j5-3189/

За сега съм се спрял на следните карти:
1. https://ardes.bg/usb-flash-drives/32GB-m...U1-+-50265
2. https://ardes.bg/usb-flash-drives/32GB-m...pter-57914
3. https://ardes.bg/usb-flash-drives/32GB-m...sung-60028

Виждам, че последната е с клас 6. Има ли нужда от по-висок клас като клас 10.
Картата ще я използвам за снимки, клипчета и някои приложения.
Определено клона към моделите на Samsung-EVO с 10г. гараннция.
Ако имате други предложения споделете ги.
Цитирай
#86

Както вече писах карта клас 10 има смисъл само ако телефона има UHS-I интерфейс. Иначе си даваш парите напразно. Последния вариант за твоя телефон е най-добрия. И при 40% отстъпка е направо супер. Грабвай и не мисли. Ако много държиш на клас 10, ползвай линка, който съм дал в предния си пост. Но няма да имаш 45 МБ/с.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#87
Big Grin 

(2016-07-12, 13:05:17)Luke Netwalker написа:  Както вече писах карта клас 10 има смисъл само ако телефона има UHS-I интерфейс. Иначе си даваш парите напразно. Последния вариант за твоя телефон е най-добрия. И при 40% отстъпка е направо супер. Грабвай и не мисли. Ако много държиш на клас 10, ползвай линка, който съм дал в предния си пост. Но няма да имаш 45 МБ/с.

Luke Netwalker
Благодаря ти за съвета. Взех картата която ми препоръча  https://ardes.bg/usb-flash-drives/32GB-microSDHC-Sams
Супер е, тествах я работи отлично за 20сек. прехвърля филм 1:30мин. А за 15лв. 32GB  и 5год. гаранция си е направо подарък. Smile
Цитирай
#88

Със здраве да я ползваш. И аз имам такава. Взех я преди година и половина от jmt и съм много доволен. Работи си на 6. Това е най-добрия вариант за телефон без UHS-I интерфейс. Storstark

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#89

A5 2016 има ли го това UHS-I?
Цитирай
#90

(2016-07-20, 02:02:07)alisali1234 написа:  A5 2016 има ли го това UHS-I?

Щом S4 (8 ядрения вариант) от 2013-та го има, а сега сме 2016-та...

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#91

Е, питам, знам ли. Е много хубаво тогава.
А вградената памет по-бърза ли е примерно за игри или картата памет, ако е клас 10 UHS?

Не знам дали е била UHS преди, но на някои телефони съм забелязъл разлика в това дали файловете им са на картата памет или в телефона, и в телефона играта се играе по-плавно, а от картата лагва.

С този UHS бърза като вградената ли е, или си остава за storage на медия?
Цитирай
#92

(2016-07-20, 10:08:36)alisali1234 написа:  Е, питам, знам ли. Е много хубаво тогава.
А вградената памет по-бърза ли е примерно за игри или картата памет, ако е клас 10 UHS?

Не знам дали е била UHS преди, но на някои телефони съм забелязъл разлика в това дали файловете им са на картата памет или в телефона, и в телефона играта се играе по-плавно, а от картата лагва.

С този UHS бърза като вградената ли е, или си остава за storage на медия?

До момента няма карта памет да е по-бърза от вградената памет (говорим за актуалните модели телефони).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#93

Значи игрите във вградената, а музика, клипове и снимки на външната, така го разбирам аз. Понеже съм забелязъл разликата между това кеша на играта да е във вградената и в картата памет, та затова.
Цитирай
#94

Здравейте! Със Samsung Galaxy S4 Mini Duos съм от доста време и реших да си взема SD карта, като държа да е 64 гб. Така и не мога да разбера дали телефонът ми поддържа това UHS-1, къде ли не рових? Спрял съм се на ето този вариант:

Марка: Samsung
Модел: 64GB, EVO+, microSDXC, Class10 UHS-1 +SD адаптер
Код на производител: MB-MC64DA/EU
   64GB
   Скорости до 80MB/s за четене и 20MB/s за записване
   UHS-I Клас на скорост 1 (U1), Клас 10
http://www.samsung.com/bg/consumer/memor...-MC64DA/EU


Какво мислите?

Съвместима ли е с телефона ми е и ще мога ли да я ползвам? Изобщо дали ще тръгне? Благодаря предварително!

Samsung Galaxy S4 Mini Duos GT-I9192 - -> Huawei P9 Lite VNS-L21 Dual
Цитирай
#95

За тръгване, ще тръгне. Това е максималния обем, който телефона поддържа мисля. Сега дали обявените скорости ще ги достигнеш, Божа работа...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#96

Благодаря! Гледам, че я продават за около 40 кинта и мисля, че е добра оферта. А не разбрах само - телефонът ми поддържа ли  UHS-I?  Ще се радвам да прочета и други мнения!

Samsung Galaxy S4 Mini Duos GT-I9192 - -> Huawei P9 Lite VNS-L21 Dual
Цитирай
#97

(2016-08-16, 09:08:14)gringo1912 написа:  А не разбрах само - телефонът ми поддържа ли  UHS-I?  Ще се радвам да прочета и други мнения!

Не, само S4 (8 ядрения вариант) и всички от S5 нататък.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#98

т.е. да разбирам, че картата мога да си я ползвам тъй или иначе -  ще ми тръгне, но просто няма да мога да се възползвам от високите скорости на четене и запис, които тя поддържа?

Samsung Galaxy S4 Mini Duos GT-I9192 - -> Huawei P9 Lite VNS-L21 Dual
Цитирай
#99

(2016-08-16, 12:10:19)gringo1912 написа:  т.е. да разбирам, че картата мога да си я ползвам тъй или иначе -  ще ми тръгне, но просто няма да мога да се възползвам от високите скорости на четене и запис, които тя поддържа?

Да, това е разликата, но имай предвид, че в някои случай дори може да е по-бавна от обикновена карта Class 10 (т.е. запис с 10 MB/s).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

В такъв случай би ли ми препоръчал някоя обикновена карта от клас 10, 64GB, която не би ми създала евентуалния проблем, който описваш?

Samsung Galaxy S4 Mini Duos GT-I9192 - -> Huawei P9 Lite VNS-L21 Dual
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)