Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

root и UNroot, лесно като 2+2=4 :)
#1

Наскоро имаше няколко теми, в които имаше запитвания за по-нови инструкции за root-ване на телефона, останах с впечатлението, че процеса се струва някак си труден или даже малко страшен на някои колеги, а той е ЕЛЕМЕНТАРНО нещо. За това реших да направя по-актуални инструкции за новите собственици на HTC Desire.
Покрай този процес, за да изтествам всичко стъпка по стъпка ми се наложи първо да си UNroot-на телефонa и след това да го ROOT-на отново Smile

В този постинг са подробните инструкции за root-ване на телефона, а във втория постинг на темата публикувам инструкциите за UNroot-ването на телефона. Това може да Ви се наложи да направите, ако решите да носите телефона си по някаква причина на сервиз.

ВАЖНО: Аз лично съм изтествал и двата процеса и всичко работи. Въпреки че Android хакерите написали програмите и ръководствата, които се ползвам в това ръководство са се постарали да направят процеса максимално сигурен, имайте в предвид че няма никакви гарации, че при Вас всичко ще мине ОК.
ROOT-вайки телефона си губите гаранцията му ... е поне докато просто не го UNroot-нете обратно Smile


Методът НЕ работи на Android 2.2.2 и 2.3, вижте темата за S-OFF.

ROOT-ване на телефона само с 1-2 клика на мишката. Оригинални инструкции тук.

Необходим софтуер, трябва да се свали предарително:
* Unrevoked3 - свалете версията за Вашата ОС
* ако използвате WINDOWS си свалете: unrEVOked modified USB driver

Цитат:Този етап е необходим само за хакери с Windows:
(ако предпочитате видео инструкции, може да ги намерите тук)

Трябва да инсталирате предварително HBOOT драйвер, който свалихте на предната стъпка от тук: unrEVOked modified USB driver
1. Разархивирайте unrEVOked modified USB driver в някоя директория на компютъра Ви.
2. Изключете телефона
3. Влезте в HBOOT меню, това става като на изключения Ви телефон натиснете и задържите бутона отстрани за намаляване и едновременно натиснете и задържите за няколко секунди бутона за включване на телефона.
4. Изчакайте 5-10 сек докато трае “SD Checking” процеса, ако в този момент натискате бутоните за навигация имайте в предвид, че те не работят.
5. Изберете от HBOOT менюто HBOOT USB, това става като натиснете бутона за намаляване 4 пъти и след това веднъж бутона за включване (с него се потвърждава избора)
5.1 ВАЖНО: Ако в HBOOT менюто нямате подменю HBOOT USB не се протесняайте - такова подменю често липсва в по-новите версии на HBOOT лоудера - просто следвайте внимателно инструкциите по-долу:
6. Включете телефона към Win компютъра Ви с USB кабела и изчакайте да видите надпис на телефона: HBOOT USB PLUG
7. На компютъра Ви влезте в: Start / десен бутон върху Computer / изберете Properties / след това Device Manager
8. В Other devices би трябвало да откриете телефона си като: Android 1.0 device.
9. Десен бутон върху Android 1.0 и изберете Update Driver Software
10. Изберете Browse my computer for driver software
11. Изберете Browse и след това отидете в папката Android USB Driver (където разархивирахте драйвера от стъпка 1
12. Драйвера би трябвало да се инсталира без проблеми
13. Проверете дали се е инсталирал: Android Bootloader Interface би трябвало да се появи като подменю на Android Phone

Видеo инструкции: How to Install hboot Drivers for Android


ROOT-ване на HTC Desire само с 1-2 клика на мишката:
1. Разархивирайте вече свалената версия на Unrevoked3 за Вашата ОС
2. Ако използвате Win трябва да деинсталирате HTC Sync, но оставете драйверите, които HTC Sync е инсталирал (просто не ги деинсталирайте)
3. Включете USB Debugging на телефона Ви, това става от тук: Settings>>Applications>>Development активирайте USB debugging
4. Изберете Charge Only режим и след това го запеметете с Remember this при включване на телефона към компютъра
5. Включете телефона към компютъра с USB кабела
6. Включете програмата Reflash от архива от стъпка 1
7. Unrevoked3 ще свърши целия процес по ROOT-ването на телефона Ви автоматично. ВАЖНО: НЕ изключвайте телефона Ви от USB кабела или от бутона за изключване докато трае процеса. Следвайте инструкциите от Reflash и чак когато изпише, че процеса е приключил (Done) можете да изключите телефона.

(Видео инструкции: How to Root the EVO, Desire, Incredible, Eris, Aria, & Wildfire with unrEVOked 3.21

Това е всичко, вече имате ROOT (пълен) достъп до операционната система на телефон Ви.
Ако желаете вече спокойно можете да инсталирате някоя от къстъм версиите на операционната система Android.
Много голям избор от такива можете да намерите тук.

FAQ: Как да разбера дали наистина вече имам root достъп до телефона ми? Лесно, влезте в списъка с програми на телефона и потърсете програмата Superuser, ако я имате значи процеса е минал успешно. Smile

P.S. Ако искате да си флашнете телефона с РОМ по Ваш избор, може да хвърлите едно око на ръководството тук: Флашване на къстъм РОМ + ново радио, лесно като 2+2=4 Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

UNroot-ване на HTC Desire и връщането му в "девствено" състояние Smile

Ако телефона Ви е ROOT-нат и искате да го UNroot-нете по някаква причина, можете да го направите много лесно по няколко начина:

1. Ако използвате Windows, просто си флашнете телефона с официалната RUU версия от тук:
RUU_Bravo_Froyo_HTC_WWE_2.10.405.2_R_Radio_32.44.00.32U_5.09.05.30_2_release_142828_signed.exe Това е 2.2 Froyo версия работеща без проблеми както с AMOLED така и с SLCD дисплей

2. Ако използвате Linux, Mac или която и да е друга ОС можете да използвате екстрактнатия от RUU по-горе PB99IMG.zip
Поставете файла в сдкартата ви и влезете в HBOOT менюто (изключвате телефона, натискате и задържате бутона за намаляване отстрани + натискате и задържате за няколко сек бутона за включване)

Този метод може да използвате за да UNroot-нете телефона Ви без да се налага да го свързвате към компютър, просто си дръжте в някоя папка на телефона този файл и при нужда го копирайте директно на сдкартата (а не в папка)

Аз съм екстрактнал PB99IMG.zip от RUU по-горе и с гаранция работи Smile
Цитирай
#3

Евала Smile
Цитирай
#4

няколко скрииншота на девствен и root-нат Desire

UNrooted:
[Изображение: screenshot.jpg] [Изображение: screenshot_3.jpg]

and back rooted:
[Изображение: screenshot_4.jpg] [Изображение: screenshot_200.jpg]
Цитирай
#5

Браво, добро описание на роот и ънроот. Обаче при мен има проблем, и той е че когато изключа телефона и влезна там къде трябва да се намира това HBOOT USB, след проверката на SDcard то изобщо не се появява нямам го като опция в самото меню.. някакви идеи? с HTC Desire съм 2.2

П.С.
Проблема е решен! Просто не трябва да търсите такава опция в телефона ако нямате Smile само инсталирайте драйверите от Мениджъра в My Computer а после пуснете reflash.exe изчакайте без да пипате телефона и сте готови. Накрая на самата програма в Уиндоус ще изпише Done и вече можете да пипате телефона. Това е успех! само дето неможах да разбера как точно да проверя дали телефона е руутнат вече след тази процедура ама предполагам ще с епояви някой да обясни какво точно трябва да направя за да видя дали има ефект от цялата работа.

Поздрави: Гочев
Цитирай
#6

negozanimavai написа:Това е успех! само дето неможах да разбера как точно да проверя дали телефона е руутнат вече след тази процедура ама предполагам ще с епояви някой да обясни какво точно трябва да направя за да видя дали има ефект от цялата работа.

Проверката е много проста. Стартирай един terminal emulator и на празен ред напиши
su
потвърди с Enter и изчакай промпта да стане # след което напиши
whoami
и отново дай Enter. Ако си руутнат трябва да ти върне root

Човек се учи докато е жив, но като спре да се учи не умира...
Цитирай
#7

Аз вече видях, по друг начин но мерси все пак, в менюто на инсталираните програми трябва да се появи икона SuperUser.
Цитирай
#8

Браво за темата наистина супер мързеливо руутване. Правя го за първи път!

HTC Desire
Цитирай
#9

да разбирам ли, че като направя това ще съм с руут и ще съм си с оригиналния ром?

Nexus 4 16 GB 4.4.2 stock
Цитирай
#10

Правилно си разбрал Smile

Open mind for a different view and nothing else matters
Цитирай
#11

А какво става със Sense , остава ли или трябва да се замени с друг лоадер ?

HTC One X
Цитирай
#12

Цитат:5. Изберете от HBOOT менюто HBOOT USB, това става като натиснете бутона за намаляване 4 пъти и след това веднъж бутона за включване (с него се потвърждава избора)
Да ама не,при мен навигира само в фасбоот менюто Sad Колкото и да местя горе имам хоотбот меню но не влиза в него

Samsung Galaxy Grand duos
HTC Desire 601 Dual Sim
Цитирай
#13

robilight написа:А какво става със Sense , остава ли или трябва да се замени с друг лоадер ?
всичко, което го е имало, когато си купил телефона от магазина, ще го има и след тази процедура, с тази разлика, че ще имаш пълен достъп до root-а на телефона, което от своя страна дава редица предимства. Smile
Цитирай
#14

Ще е добре ако някои качи едно видео в you tube на български език за рутването .Стъпка по стъпка как стават нещата за по непросветените като мен .lubo777 ще помоля теб като по навътре в нещата Забелязвам че много малко хора се решават на тази стъпка от страх и незнание
Цитирай
#15

negozanimavai написа:Браво, добро описание на роот и ънроот. Обаче при мен има проблем, и той е че когато изключа телефона и влезна там къде трябва да се намира това HBOOT USB, след проверката на SDcard то изобщо не се появява нямам го като опция в самото меню.. някакви идеи? с HTC Desire съм 2.2

П.С.
Проблема е решен! Просто не трябва да търсите такава опция в телефона ако нямате Smile само инсталирайте драйверите от Мениджъра в My Computer а после пуснете reflash.exe изчакайте без да пипате телефона и сте готови........

Поздрави: Гочев
Дааа,който не чете подробно(отнася се за мен Smile ) След като не намерих HBOOT USB и аз не го търсих ами-компютър-дес. бутон-свойства-диспечер на устройства и тук ядец.При мен се появи андроид външен диск няма Андроид 1.0 :o Добрее,си викам аз сигурно при мен няма Андроид 1.0 а го показва като дисково устройство и с рогата напред.Пускам смело Reflash и оо чудо тръгна Smile да ама неее, сега кат спря след минута и алабала ама нещо драйверите ти са куци ми вика то :o Ами сега, косите ми заеха поза удобна на севилския бръснар Big Grin и викам си аз ами ако съм го пре...ал поне да е до края и хоп по пътя на драйверите компютър-дес. бутон-свойства-диспечер на устройства и изненада имам си там Android 1.0 ами дес. бут. и Update Driver Software вече ги ъпдейтна като по пътя нещо изрева ама аз го сектирдосах и продалжи с ъпа на драйверите.Свърши одисеята с драйверите и програмата ни лук яла ни лук мирисала си продължи и всичко мина успешно Big Grin
Та имам си рутнат тел и аз(що ли кат си местех програмките и без рут ама за спорта Big Grin ) Извенявайте за словоизлеянията ми,но съм доволен(че не си затрих дизаерчето ми) Всичко това се случва с HTC Desire 2.2.1
Значи важно е да имате разархивирани драйверите от unrEVOked modified USB driver,тела да е включен на USB debugging и в никакъв случай не го изключвайте от USB кабела и не прекъсвайте Reflash тя програмата сама ще ви изпише ако сте хванали грешната пътека,но мисля,че който я направил тази програма я е направил доста дуракоустойчива Big Grin Айде стига съм ви досаждал и успех

Samsung Galaxy Grand duos
HTC Desire 601 Dual Sim
Цитирай
#16

Рутнах го и аз сега е време за нов ром благодаря на любо Big Grin
Цитирай
#17

За тези които срещат трудности ,само да отбележа че преди да започнете трябва да си изтеглите HTC Sync ,да започнете да ги инсталирате , той ще ви каже че трябва да инсталира драйвери преди да продължи. оставяте го да ги инсталира и когато изведе съобщение че може да започне инсталацията на HTC Sync го прекъснете . Така ще имате инсталиран ADB драйвер ,без да пречи на Unrevoкed . Ако не направите това , много е вероятно да достигате до тук и Unrevoкed да си стои със съобщение че чака да закачите телефон към него и нищо да не се случва ,защото го няма АДБ драйвера .




...... интересно , при мен цялата процедура мина гладко , всичко стана както е в описанието , обаче като напиша whoami и ми извежда not found . Появи се икона Superuser permissions ,обаче Титаниум Бакъп твърди че няма руут достъп ......

HTC One X
Цитирай
#18

извинявам се за въпроса, но какво значи root и unroot точно?
Цитирай
#19

Snorlax23 написа:извинявам се за въпроса, но какво значи root и unroot точно?
Я използвай търсачката на форума, докато си напишеш въпроса, щеше да го намериш няколко пъти. Само днес мисля, че го обясних поне 3-4 пъти.

SIV
Цитирай
#20

да мерси .. а заслужава ли си да си rootna телефона или е по-добре така?
Цитирай
#21

Искам да попитам дали това рутване може да се приложи без промяна и за desire z - очевидно трябва да се рутне, така, както гледам, се оптимизира телефона, но дали за този модел е по същия начин - би трябвало, нали е линукс всичко Smile)) Дали има някаква особеност модела z или да гледам desire hd щото са подобни?
Цитирай
#22

Ами просто гледаш за Desire Z, не за Desire, не и за Desire HD !
Твоя има хардуерна клавиатура ако не си забелязал !!
Дали процедурите са подобни, може би !

Desire Z Android Development

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай
#23

ДА, ето че въпросът ми е бил уместен- не съм много в час, защото съм много нов в тези неща- значи си има значение - би могло да няма значение, знам ли! Благодаря! Ще прегледам !
Цитирай
#24

robilight написа:...... интересно , при мен цялата процедура мина гладко , всичко стана както е в описанието , обаче като напиша whoami и ми извежда not found . Появи се икона Superuser permissions ,обаче Титаниум Бакъп твърди че няма руут достъп ......

Днес и аз си руутнах телефона най-накрая и се надъхах да му слагам и ром, обаче и при мен Титаниума вика Root FAILED, a имам Superuser permissions. Някакви съвети?

Nexus 4 16 GB 4.4.2 stock
Цитирай
#25

До колкото си спомням /, а може и да се бъркам/ Titanium Backup-a иска BusyBox, а оригиналните ROM-ве нямат. Smile

Рестартирай телефона и влез в ClockworkMod Recovery-то и от там си бекъпни цялата система. След това си инсталирай новият ROM. Smile

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)