Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

root и UNroot, лесно като 2+2=4 :)
#51

Dance Значи целия проблем е в недостатъчно място. Но интересно защо казва твърде ви в нов фирмуера вместо да каже нямаш място за да се инсталира. След бекъп на телефонните номера. Копиране на цялата сд карта в компа ми(за всеки случай да си имам всичко) апк-тата които съм слагал и свалял са важните + снимките. Направих фактори ресет и от малките 20 МВ станаха 135 свободни. Интересно е как тази андроид ОС не си освобождава паметта на телефона като махнеш приложенията. Аз имах инсталирани гоогле мап5 (ръчно), бг клавиатура, клавиатурата с която слайдваш (слайд нещо си беше) youtube ъпдейт, английски речник, air control (на сдкартата) пасианс Igo навигацията. Абе към 5 програми които са били над МВ и телефона се гърчи с 20-30 МВ (след като махнах и ИГО навигацията.

Явно е хубаво чат пат да правиш фактори ресет :bow: :whistle:

Сега се запътвам към рома 2.3 да видим асан ще яде ли баница :whistle:
Цитирай
Аксесоари
#52

С data2ext скрипт имам в момента 1,15GB свободна памет Wink

Nexus 4 16 GB 4.4.2 stock
Цитирай
#53

platis написа:С data2ext скрипт имам в момента 1,15GB свободна памет Wink
Колега би ли ми казал от твой впечатления ,как се държи батерията

GT-I9300 | Xperia Z3 BLACK -Stock 5.1.1 Lollipop
Цитирай
#54

С 0.14b със скрипта на ownhere батерията се държи перфектно (като с официалния ром). С user moded версията от пост 3 ми точеше около 1%/час, че и повече. Сега има тестови версии 0.15, но все още не съм доволен от тях и съм се върнал към 0.14b.

Nexus 4 16 GB 4.4.2 stock
Цитирай
#55

Здравейте, нов съм тук и от скоро ползвам телефони с андроид.. скоро взех wildfire, телефона е нов, още не съм му сложил сим картата даже, чист е нищо не съм му бутал освен, че ъпдейтнах на 2.2 през менюто на телефона, опцията му за ъпдейт (settings -> about phone -> system software updates)
..... супер добре е описано тук как да стане руутването, правя всичко стъпка по стъпка и върви гладко, до момента (финалния), в който unrevoked не завършва с "Done", а с "Error: failed to get rood. Is your firmware too new?" четох тук, че е поради липса на място, но при моя - вчера го изкарах от кутията.. абсолютно "девствен" е ... моля ви дайте някой съвет, и се извинявам ако съобщението ми е глупаво или нещо... но имам нужда от помощ, искам да завърша тая процедура и да продължавам нататък, не мога да преживея, че няма live wallpapers.... Smile поздрави на всички и благодаря предварително


............ сега разгледах още други теми и видях, че съм направил голямата грешка да ъпдейтна... явно ще чакам да руутнат и моята версия, извинявам се Smile
Цитирай
#56

Здравейте понеже утре ще си взимам нова по голяма сд карта мисля да си ънрутна телефона. Опитах по начина на любо777 чрез местене на гореспоменатия фаил на сд-то но мисля,но нищо нестава поне така аз си мисля. Икона супер юсър си стои. Незнам трябва ли да правя нещо друго освен, че съм преместил фаила за ънрут.
Цитирай
#57

Ами освен да вземеш да го флашнеш този файл ли Huh И защо ще си ънруутваш телефона? Какво общо има новата карта със старата? Просто си копирай цялата карта на новата и готово Wink

Nexus 4 16 GB 4.4.2 stock
Цитирай
#58

Няма нужда да го ънруутваш, наистина.
Направи един бекъп докато си със старата карта.
Копирай си абсолютно всичко от старата карта на компа.
Сложи новата, пусни телефона директно в рековъри и го пусни като флашка.
Не знам как си си цепил картата като си правил ext дяла, но сега си смъкни това известно cd със gparted. С него си раздели новата карта. Става много лесно, с прозорци и т.н, не е толкова плашещо колкото звучи.
Като си нацепиш картата без да буташ телефона пусни уиндоус, копирай си на картата всичко от старата.
Възстанови си бекъп-а (най-вече заради ext-то)
ии... си готов Smile

Ако картата ти е златна и това те притеснява - няма проблем. Goldcard е нужен само при самото руутване.
Колкото и сложно да ти звучи, повече ще трябва да си играеш за да го ънруутнеш и после всичко наново.

Ако все пак си решен - когато файла ти е в главната директория на SD-то, изключваш телефона и влизаш в hboot (тоест включваш го със задържан volume down). То ще провери, ще види, че го има и ще те пита дали искаш да инсталираш "ъпдейта". Потвърждаваш с Volume Up и след няколко минути телефонът ти е девствен Smile

Toy: HTC Desire S-LCD с RCMixHD v0.14 без D2EXT, AmonRa 2.0 и 8GB microSDHC Class 6
Phone: HTC Sensation (stock)
Цитирай
#59

Мерси много за бързите отговори утре ще си помисля как точно ще постъпя, но незнам как да си направя ext дяла въпреки това ще се захвана утре и ще се помъча с бакъп. в краен случай ще ънрутвам.
Цитирай
#60

Хора помъчих се да си ънрутна телефона но нестава влизам в Hboot меню и нищо. След това се опитах да си направя ext part дял от 512мб с ром менаджер но ми влезе в recovery меню, от там човече с триъгълник и така зацикли. Ако мже малко помощ. :power:
Цитирай
#61

Кой файл си сложил? Да не е .ехе-то?

Toy: HTC Desire S-LCD с RCMixHD v0.14 без D2EXT, AmonRa 2.0 и 8GB microSDHC Class 6
Phone: HTC Sensation (stock)
Цитирай
#62

PB99IMG.zip от RUU по-горе и с гаранция работи ето този втория.

Извинявам се на всички ,че Ви подведох сложил съм exe фаила.
Цитирай
#63

Моля за помощ,след като направих всичко описано в инструкцийте и стартирам руутването ми изписва Pushing Recovery...(4317184betes) а под него Recovery image:ClockwordMod Recovery и до там Нито мърда нито шава

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#64

Направих всичко както беше обяснено ( 13-те точки ) , инсталирах USB Driverite Revolked , исписами че е готово , в Device Manager-a ми се появи Bootloader interface , обаче на телефона нямам програмка Superuser . И не мога да разбера руутнал ли сам Dеsire-a или не съм Sad

SAMSUNG GT-i9300 GALAXY S III
Цитирай
#65

Май си като мен с руутнат телефон, но без Superuser. Пробвай да инсталираш програма, която изисква root и ще разбереш. Инсталирай Root Explorer или Wireless Tether.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#66

На ново почнах сичките инструкции .
Изписа ми Bootloader interface и 2-рия път . Пускам Reflash ( нямам на компютъра HTC Sync , Телефона сам му дал USB debugging и Always in '' Charge only '' ) и не иска да започне се инсталира , седи си на '' Waiting for Device , Plug phone ... ''

SAMSUNG GT-i9300 GALAXY S III
Цитирай
#67

Здравейте колеги SmileНаскоро и аз си рутнах телефона ,но сега искам да махна рута ама нещо ме се получава SadСтартирам процеса,всичко ущ почва нормално и изведнъж ми изписва ERROR[140]:BOOTLOADER VERSION ERROR
The ROM Update Utility cannot update your Android phone.
Please get the correct ROM Update Utility and try again.
Някой имали идея защо се получава така?

HTC Desire
Цитирай
#68

@a4ooo82, как си го ROOT-ал?
С кои HBOOT е телефона в момента.
Как се опитваш да го Un-ROOT-неш?

Ако телефона ти е с HBOOT 0.93 a се опитваш да инсталираш ROM с HBOOT 0.82 примерно, няма как да стане.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай
#69

Рутнат е с Unrevoked3 SmileС HBOOT-0.93.0001.И се опитвам да махна рута по двта метода описани от Любо SmileАма пак не ставаSadА и при самото рутване на края ми пишеше като влезна в рековари мод:
E:cant find misc:
E:cant mount cache:recovery/command
E:cant find misc:
E:cant mount cache:recovery/log
И сега нито рута стана както трябва нито ънрутаSmile

HTC Desire
Цитирай
#70

Том ром който го е дал Любо за какъв HBOOT е?

HTC Desire
Цитирай
#71

От съвсем скоро се сдобих с HTC Desire /бял/. Досега бях с един HP iPAQ rw6815 и го бях рефлашвал с какво ли не, ама сега това тук е съвсем ново за мен. Та докато чета по няколко пъти инструкции и мнения, да попитам дали инструкциите в първия пост са актуални за този модел:
HTC Desire A8181, Android 2.2, Baseband version 32.49.00.32U_5.11.05.27, Kernel version 2.6.32.15-gf5a401c, Build number 2.29.405.5 CL293415 release-keys, software number 2.29.405.5 ?
И как мога да си направя dump (и дали въобще може) на телефона, така че да мога впоследствие във всеки един момент да му върна настоящото състояние. Защото като гледам от М-тел са му наслагали софтуер, който може би няма да ми е нужен впоследствие (поне не всичкия), а и ако нещо хардуерно се скапе (недай си боже), да мога да го представя в наглед оригинално софтуерно състояние.
Цитирай
#72

rado243 написа:
negozanimavai написа:Браво, добро описание на роот и ънроот. Обаче при мен има проблем, и той е че когато изключа телефона и влезна там къде трябва да се намира това HBOOT USB, след проверката на SDcard то изобщо не се появява нямам го като опция в самото меню.. някакви идеи? с HTC Desire съм 2.2

П.С.
Проблема е решен! Просто не трябва да търсите такава опция в телефона ако нямате Smile само инсталирайте драйверите от Мениджъра в My Computer а после пуснете reflash.exe изчакайте без да пипате телефона и сте готови........

Поздрави: Гочев
Дааа,който не чете подробно(отнася се за мен Smile ) След като не намерих HBOOT USB и аз не го търсих ами-компютър-дес. бутон-свойства-диспечер на устройства и тук ядец.При мен се появи андроид външен диск няма Андроид 1.0 :o Добрее,си викам аз сигурно при мен няма Андроид 1.0 а го показва като дисково устройство и с рогата напред.Пускам смело Reflash и оо чудо тръгна Smile да ама неее, сега кат спря след минута и алабала ама нещо драйверите ти са куци ми вика то :o Ами сега, косите ми заеха поза удобна на севилския бръснар Big Grin и викам си аз ами ако съм го пре...ал поне да е до края и хоп по пътя на драйверите компютър-дес. бутон-свойства-диспечер на устройства и изненада имам си там Android 1.0 ами дес. бут. и Update Driver Software вече ги ъпдейтна като по пътя нещо изрева ама аз го сектирдосах и продалжи с ъпа на драйверите.Свърши одисеята с драйверите и програмата ни лук яла ни лук мирисала си продължи и всичко мина успешно Big Grin
Та имам си рутнат тел и аз(що ли кат си местех програмките и без рут ама за спорта Big Grin ) Извенявайте за словоизлеянията ми,но съм доволен(че не си затрих дизаерчето ми) Всичко това се случва с HTC Desire 2.2.1
Значи важно е да имате разархивирани драйверите от unrEVOked modified USB driver,тела да е включен на USB debugging и в никакъв случай не го изключвайте от USB кабела и не прекъсвайте Reflash тя програмата сама ще ви изпише ако сте хванали грешната пътека,но мисля,че който я направил тази програма я е направил доста дуракоустойчива Big Grin Айде стига съм ви досаждал и успех
И аз направих всичко стъпка по стъпка, но нещо не се получава рутването. ЕВО-то вика да не ти е много нов фърмуеара? и дава ГРЕШКА!!!! :unknw: КАЖЕТЕ КО СТАВА ?

miroone | hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JB Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| Recovery: 4Ext Touch 1.0.0.5 RC9| sdcard: 16 GB Class 10 | battery: Anker 1900 |
Цитирай
#73

и ЯВНО НИШО НЕ Е СТАНАЛО ЩОТО КАТО ПУСНА "ТИТАНИУМ БЕКЪП" МИ КАЗВА СЪЖАЛЯВАМ АМА НЯМАТЕ РООТ ПРАВА!!!! А ПЪК АЗ СЪМ СИ С СТАНДАРТЕН АНДРОИД 2,2 /СТОКОВ/ НАПРАВИХ СИ ФОКУСА ЧЕ ДА ИНСТАЛИРАМ ПРОГРАМИТЕ В КАРТАТА ДИРЕКТНО. НЕ ЗНАМ ДА НЕ Е ОТ ТОВА?? :unknw:

miroone | hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JB Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| Recovery: 4Ext Touch 1.0.0.5 RC9| sdcard: 16 GB Class 10 | battery: Anker 1900 |
Цитирай
#74

СЕГА ВЗЕ ЧЕ СТАНА Dance !! пРЕМЕСТИХ СИ "ево" НА ТЕЛЕФОНА И ГО НАПРАВИХ ПАК, И СЕ ПОЛУЧИ. бЛАГОДАРЯ ЗА ПОДРОБНОТО ОПИСАНИЕ!!!!! :bow: :cheers:

miroone | hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JB Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| Recovery: 4Ext Touch 1.0.0.5 RC9| sdcard: 16 GB Class 10 | battery: Anker 1900 |
Цитирай
#75

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ АЗ ТАМАН СЕ ПОХВАЛИХ ПЪК ТО НИЩО! Cry
ПУСНАХ СИ "ТИТАНИУМ БЕКЪП" И ТОИ ПАК ВИКА ЧЕ НЯМАМ РУУТ ПРАВА. ТЪПО!!!
От друга страна ж менюто имам икона с "superuser permission" от там давам парава на "titanium backup" но титаниума казва че нямам такива права! Влязох в RECOVERY режим но от там която и опция да избера ми става тъмен дилсплея и нищо!! :confused: :angry:
не знам какво да правя
ДАЙТЕ ИДЕИ, МОЛЯ

miroone | hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JB Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| Recovery: 4Ext Touch 1.0.0.5 RC9| sdcard: 16 GB Class 10 | battery: Anker 1900 |
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)