Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

root и UNroot, лесно като 2+2=4 :)
#76

Здравейте отново, с риск да досадя с моето проблемче да кажа какво стана. Пуснах си пак "Titanium backup" дръпнах си и "Busy box" програмата се рестартира и хоп каза че имам ръът права, сега ми върви бекъпа. Но тогава защо не ме пуска в "Recovery" режима ????

miroone | hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JB Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| Recovery: 4Ext Touch 1.0.0.5 RC9| sdcard: 16 GB Class 10 | battery: Anker 1900 |
Цитирай
Аксесоари
#77

Нещо се е омазал root-a според мен (имах подобен проблем на Tattoo).
Kакво става, като пробваш да влезеш в Recovery?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#78

ПОЛУЧИ СЕ, СМЕНИХ СИ РОМА СЕГА СЪМ С 2,2,1

miroone | hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JB Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| Recovery: 4Ext Touch 1.0.0.5 RC9| sdcard: 16 GB Class 10 | battery: Anker 1900 |
Цитирай
#79

Следвах инструкциите и вече съм с рутнат Desire,излезна ми syperuser в менюто и wi-fi tethering работи,сега ще мъча да слагам къстъм ROM
@lubo777 +1 от мен Wink
Цитирай
#80

Хора, помогнете!!!
Имам root-нат Desire, но искам да му сложа 8ГБ карта и не ми я разпознава Sad По-точно въобще не иска да стартира с нея, само премигва Sad
Пробва да го un-root на, но... казва че не може да го update-ne.. и изписва някаква грешка?!?! Какво да правя?
Kernel version:
2.6.32.28-froyo_bravoV5-couttstech.com
Цитирай
#81

Копираи информацията от старата карта на новата! Ако не стане Factory data reset Smile
Цитирай
#82

Успях да подкарам 8цата но сега не знам дали е rootnat или не...
Цитирай
#83

Браво на lubo777 за упътването! Smile

Samsung Galaxy S5 & Google Nexus 7
Цитирай
#84

cypher_bg написа:Браво на lubo777 за упътването! Smile
Аз не копирах картите, а успях да го unroot-на..., поне би трябвало това да съм направил, но не знам как да размера... Blush
Цитирай
#85

shelby написа:Аз не копирах картите, а успях да го unroot-на..., поне би трябвало това да съм направил, но не знам как да разбера... Blush


Root Checker

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай
#86

Здравейте,
с HTC Desire роотнат е, чрез Unrevoked3(под линукс), имам роот икона мога да ползвам програми които искат роот права(root check, busybox,terminal emulator) имат зелени тикове в роот менюто.
Проблема е следният...опитвам се да инсталирам superuser.apk, от маркета но неуспешно.Пробвах по този начин:
-------
$ su
# (remount for your phone, Nexus One is 'mount -o remount,rw /dev/block/mtdblock3 /system', other phones will use the same pattern, but may vary on the '/dev...' bit)
# rm /system/app/Superuser.apk
# pm uninstall com.noshufou.android.su
# (same remount command as above, but with 'remount,ro' instead of 'remount,rw')
After that, you'll be able to install Superuser from the market.
----------------
Но неуспешно в /system/app/нямам Superuser.apk, /system/app/нямам com.noshufou.android.su.apk, опит за следната команда pm uninstall com.noshufou.android.su ми излиза съобщение за грешка Failed.

Пробвах и със superuser update fixer - давам му роот права има го като активно, при стартиране стига до gaining root access и до там.
През terminal emulatora като дам su, влизам в #.

Дано пиша в правилната тема и благодаря за отговорите.
Цитирай
#87

И какъв ти е точно проблема?
От написаното се разбира, че искаш да инсталираш нещо което ти имаш на телефона, но не го намираш а искаш да го махнеш и изобщо една каша........
Имаш root, какво повече ти трябва?

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай
#88

Ясно съм го написал или пък не Smile. Има ъпдейт, не мога да сложа него, след като имам суперюзер за какво ми е да го слагам пак, явно , че става въпрос за ъпдейт.Другото което, като се влезе в роот менюто няма подменюта апп, и тнт.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=682828


А и не е ли странно, че ги няма /system/app/Superuser.apk, /system/app/com.noshufou.android.su.apk
Цитирай
#89

Добре ти имаш някакъв проблем със Superuser?
Защо не си инсталираш някакъв CustomROM с готово направено всичко, в моя си има Superuser 2.3.6.1 вграден и никога не ми се е налагало да го ъпдейтвам.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай
#90

V512 написа:Ясно съм го написал или пък не Smile. Има ъпдейт, не мога да сложа него, след като имам суперюзер за какво ми е да го слагам пак, явно , че става въпрос за ъпдейт.Другото което, като се влезе в роот менюто няма подменюта апп, и тнт.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=682828


А и не е ли странно, че ги няма /system/app/Superuser.apk, /system/app/com.noshufou.android.su.apk
Омазал ти се е Root-a (имах такъв проблем и аз)
Вариант 1: unroot и после пак root
Вариант 2: пробвай директно root (но може да се омаже още повече)

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#91

lubo777 написа:UNroot-ване на HTC Desire и връщането му в "девствено" състояние Smile

Ако телефона Ви е ROOT-нат и искате да го UNroot-нете по някаква причина, можете да го направите много лесно по няколко начина:



2.....

Този метод може да използвате за да UNroot-нете телефона Ви без да се налага да го свързвате към компютър, просто си дръжте в някоя папка на телефона този файл и при нужда го копирайте директно на сдкартата (а не в папка)
...
Добре де,някой ще каже ли мога ли да си UNrootna тела HTC Desire без да ползвам PC по тоя метод? Cry Искам да си го върна в девствено състояние

Samsung Galaxy Grand duos
HTC Desire 601 Dual Sim
Цитирай
#92

Както е писал колегата @lubo777, копирай PB99IMG.zip в корена на SD картата, после влез в bootloader-a и следвай инструкциите.
Телефона ще намери PB99IMG.zip ще го провери и ако всичко е наред с него, ще те пита искаш ли да го ъпдейтнеш, отговаряш yes, и си готов.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай
#93

Направих всички стъпки описани по - горе, премахнах HTC Sync, след това инсталирах драйверите, които се изтеглиха и след това дойде ред на root-ването. Направих charge only и debug mode и след това пуснах програмата. Изписа ми, че е намерила HTC Desire телефон и продължи, но след това изписва в програмата "Internal error: installing package failed" и толкова. Как мога да го премахна този проблем и да си root-на телефона?
Цитирай
#94

Спри си Firewall-a.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#95

Firewall-a на компютъра е спрян, а ако има на телефона незнам откъде да го спра?
Цитирай
#96

На PC-то е. А пробва ли втори път да пуснеш инсталацията?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#97

@Bo0by, изтрий някоя програма/приложение, за да се освободи място в телефона ти!

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай
#98

Ами имам място и на телефона и на картата в телефона, пробвах няколко пъти да пусна инсталацията, проверих и драйверите дали са инсталирани и всичко е точно, но ми дава все този проблем. На компютъра е спрян Firewall-a. В момента отново пробвах и си спрях и антивирусната и всичко и отново е същия проблем...
Цитирай
#99

Колеги, някой страдал ли е след рут на телефона.
Четох че освен че придобиваш потребителски права и може да се слагат и много програми който изискват ROOT имали някви интересни който може да ми споменете ... също така знам че мога да сложа къстъм РОМ с който телефона ще върви много по бързо,това значили че ще мога да играя по сериозни игри които до сега са ми забивали макар и леко???
Заедно с тези плюсове разбрах че и мога да се простя с телефона ... което не искам да става ТА има ли регистрирани Wink подобни случаи и наистина ли губя гаранцията на телефона ????

Asus 771 > HTC Desire 8GB Class 6 > Sony Xperia M4 Aqua > SAMSUNG S6 > S7 32GB SDXC Class 10 > S9 > S10 > S22 Plus till now.
Цитирай

Ако не разбираш какво правиш - можеш да си повредиш телефона.
Ако се махне root-а, ще можеш да ползваш сервиз.
Дори и да го повредиш и например, ако телефона пали само до логото, пак може да се оправи.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)