Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bootloader Unlock • Recovery • Root • S-OFF - HTC One M8
#1

Android

Тази тема е свързана с това как да отключим Bootloader-а, да инсталираме TWRP, да направим root



[Изображение: Gdk2NfK.jpg]


!!! Отключването на Bootloader-а може да доведе до загуба на гаранцията !!!
Правете го на своя отговорност


***

МОЛЯ, преди да започнете каквото и да е, прочетете внимателно всичко!!! 
Ако нещо се обърка, НЕ отговарям за последствията!






Необходими програми и инструменти:


1. Отклюване на bootloader-a
      Включете USB debugging от Developer options!

ВАЖНО - След отключването на bootloader-а цялата информация в телефона се изтрива. Направете си backup!


2. Инсталиране на custom recovery TWRP

[Изображение: f7YP7Y6.png][Изображение: RFdyPZI.png]

Линк към оригиналната тема и изтегляне
Изтегляне
  • Свържете вашия HTC One M8 с usb кабела и от developer options сложете отметка на USB debugging
  • Сваляте recovery.img файла и го поставяте в папката с adb
  • Отваряте в нея cmd и пишете adb reboot bootloader
  • Избирате FASTBOOT
  • Следва командата:
    fastboot flash recovery recovery.img




--------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------

ROOT
Теглите SuperSU.zip и го флашвате през recovery
> SuperSU by Chainfire <

--------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------

S-OFF
За съжаление за момента има само един начин и той е платен ($25).
http://theroot.ninja/
Сваляте програмата, инсталирате я на телефона като обикновено APK и следвате инструкциите!

--------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

Работещо Recovery все още няма, така че си запазвам 2ри пост за по-късно.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

http://m.youtube.com/watch?v=GY6HIrWfyfM
със здраве да си го ползвате Wink

HTC Desire 816W
Lenovo k3 Note
Xiaomi Redmi Note 2
Цитирай
#4

http://www.youtube.com/watch?v=FOaRQoJWWDw

Samsung Galaxy S2 Neat Rom 6.4 Apolo 4.14 Regular
Samsung Galaxy S4 Value Edition
Цитирай
#5

Трябва ли да имам root за да сложа s-oof

Galaxy s8
Цитирай
#6

Здр колеги може ли един въпрос. При HTC няма ли програма като на NEXUS ( Nexus Root Toolkit) и само с едно ,две натискания и тя си прави вс. Откл. Bootloader-a ,Root-ва , CWM, Backup и доста др неща. Видях че има някаква All in ONE но нещо не ми стана ясно какво може да прави. а както се вижда от подписа ми с какви телефони съм боравил до сега . и малко материята с HTC ми е различна.

HTC ONE M8 5.0.1 Stock +UnLock +Root+ CWM 
Цитирай
#7

Няма Smile
Цитирай
#8

(2014-12-21, 08:27:27)BeG1nn3r написа:  Здр колеги може ли един въпрос. При HTC  няма ли програма като на NEXUS ( Nexus Root Toolkit) и само с едно ,две натискания и тя си прави вс. Откл. Bootloader-a ,Root-ва , CWM, Backup и доста др неща. Видях че има някаква All in ONE  но нещо не ми стана ясно какво може да прави. а както се вижда от подписа ми с какви телефони съм боравил до сега . и малко материята с HTC  ми е различна.

(2014-12-21, 12:45:22)Boby13 написа:  Няма Smile

http://forum.xda-developers.com/devdb/pr...#downloads
Цитирай
#9

И това според тебе работи на HTC One M8 Smile
Цитирай
#10

Не съм пробвал... Но тук намерих друго, което би трябвало ? HTC One M8 Toolkit 2.0.2.1
Цитирай
#11

Работеше, но не и на новия bootloader Smile
Цитирай
#12

колеги работи ли сега тази програма или .......НЕ ?

Линкът за Android SDK Tools не работи.
Реших да Руут-на че да махна доста АППС които не ми трябват но, стигам до стъпка 1.13 и нз къде е тази папка ANDROID че да дам CMD и да продължа нататък .

HTC ONE M8 5.0.1 Stock +UnLock +Root+ CWM 
Цитирай
#13

firewater is officially discontinued (т.е. няма S-off)

mi11
Цитирай
#14

Здравейте, може ли някой да ми каже как да премахна този S-OFF защото ми излезе ъпдейт и след изтеглянето му като го пусна да се инсталира, телефона се рестартира и влиза в рековърито и дотам. Давам от SUPER SU full unroot, но нищо не се случва.
П.С. преди време ми излезе ъпдейт на SUPER SU и можех да избера NORMAL, TWRP/CWM като избор за ъпдейта, избирах NORMAL, телефона се ъпдейтваше софтуерно няколко пъти нормално, докато веднъж не обърках и избрах TWRP/CWM и така до питанката ми :Д

HTC ONE M8x 
Цитирай
#15

Не ми стана ясно как да го рутна със 5,0,1 съм
Цитирай
#16

както е описано по горе в темата

HTC ONE M8x 
Цитирай
#17

Да ама я няма тази програма кадето е описана
Цитирай
#18

не си ме разбрал правилно колега, не съм го рутнал до 5.0.1, с 4.4.4 съм и заради руута немога да го ъпдейтна до 5.0.1 Wink

HTC ONE M8x 
Цитирай
#19

Рутнах го вече на 5.0.1
Цитирай
#20

Някой нямали го свалено firewater

Huawei P40 PRO
Цитирай
#21

(2015-03-07, 21:26:01)cuci8202 написа:  Някой нямали го свалено firewater

И да го има, няма да свърши работа.S-off се получава не заради самата програма firewater, а защото тя тегли файлове от Интернет, от които се получава S-off.След като никой не поддържа firewater вече, дори и да имаш програмата тя е абсолютно безполезна, та така.Sunshine е единственият вариант и той струва 25$, но пък си струва парите, ако не искаш да си загубиш гаранцията на телефона, евентуално.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#22

Мерси

Huawei P40 PRO
Цитирай
#23

Здравейте колеги ! От днес и аз съм горд собственик на HTC M8. Излезна ми доста тънко ,защото е внос без гаранция ( и да беше с гаранция пак щеше да бъде рутнат).Та.. искам да го рутна и да направя S-OFF.Четох , че за съжаление вече тази услуга не е безплатна , но страшно много искам да си сложа аудио мода (Harmon Kardon ако не се лъжа) . Понеже не виждам информация по тази процедура може ли някой да обесни как точно стават нещата ? Как и с какво се заплаща това нещо и колко точно ще струва ? Ако е нещо не толкова голямо ( от сорта на 40-50 лв ) бих ги прежалил ако ще си остане завинаги така и не се налага да повтарям тази процедура . Телефона е взет от търговец на телефони ,който внася от чужбина. В случая моя е от водафон (като стартирам телефона излиза тяхното лого ) ако има някакво значение.Не съм го прегледал по обстойно , но мисля ,че е напълно стоков отвсякъде .Някой може ли да даде насоки ? Благодаря предварително !!!

Iphone X Space Grey 
Цитирай
#24

Като за начало трябва да имаш познания за adb и командите, които вървят с него (има достатъчно информация във форума).Процедурата по отключването на телефона и s-off, като цяло не е сложна, просто трябва малко четене.Първо и задължително се отключва bootloadera през сайта на HTC htcdev.com, там информацията е много подробна и е описано всичко, каквото ти трябва.Втората стъпка е слагането на custom recovery (също има достатъчно информация тук, как става).Трето, слагаш custom rom, няма значение какъв, само да е рутнат, а те 99% са рутнати, например insertcoin.Четвърто s-off!
S-off е може би най-лесната част от всичко.Отиваш на сайта theroot.ninja теглиш програмката и я инсталираш, тя проверява дали ти е съвместим телефона, плащаш 25$, следват 2-3 рестарта и вече си s-off.Реално ти нищо не правиш, програмата върши всичко сама.Ако телефона ти не е съвместим, няма да ти вземат пари.Накратко е това.Успех.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#25

Процедурите са ми ясни. И с адб съм работил не веднъж.Въпроса беше тези 25 долара как се плащат.. Има ли как да проверя статуса на телефона ? Отключен ли е буутлоудъра с-он и т.н ?

Iphone X Space Grey 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)