Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bootloader Unlock • Recovery • Root • S-OFF - HTC One M8
#26

Плащането става през самата програма, вътре в нея се въвеждат данните от кредитната карта.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
Аксесоари
#27

Направих всичко. С инсърткойн ром-а съм, инсталирах с-офф приложението и оставя само да си купя кода.Като натиснах Buy  ми даде да сканирам картата чрез камерата.Надеждна ли е тази цялата процедура ? Не съм правил такива плащания никога - за сефте ми е както се вика и не съм много в час ... Има ли гаранция ,че ще си приберат само тези 25 долара и нищо повече ? Извинявам се ако са тъпички въпросите , но както казах, не съм го правил преди..

Iphone X Space Grey 
Цитирай
#28

Няма проблем, нормално е да се притесняваш, все пак става дума за пари.Аз лично съм го правил два пъти и не е имало проблем, винаги получавам смс от банката за изтеглени точно 25$.В xda никой не е изпищял за нещо нередно, а освен това тези, които правят програмата са едни от модераторите на xda.Давай смело, няма проблем.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#29

Супер , благодаря ти колега ! Понеже сега нямам достатъчно парички в картата , ще изчакам до 15 да ми преведат заплатата и ще заделя да си купя код-а. Предполагам 45 лв ще са достатъчни или зависи според курса на долара ?

Iphone X Space Grey 
Цитирай
#30

Винаги зависи от курса на долара.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#31

Koлеги тръгнах да правя процедурата за с-офф и стигам до плащане чрез карта.Има опция чрез сканиране и с keyboard да се напишат данни.Сканирането нещо незнам как да го завърша , а в данните не знам какво да пиша ... има 3 полета 1 - Card Number - за него мисля , че е ясно , 2- Expires , 3- CVV . Идея си нямам какво означават тези работи. Някой да може да помогне ?

Iphone X Space Grey 
Цитирай
#32

Card Number - номер на карта
Expires - краен срок на валидността на картата
CVV - код на картата за пазаруване по интернет, намира се на гърба на картата в бяло поле са изписани три цифри

Galaxy S9+/128GB: 9.0 Galaxy S8+: 8.0 Galaxy S7 edge: 7.0
HTC One М8: 6.0 HTC One X: 4.4.2


Цитирай
#33

Благодаря колега ! Честит ми S-OFF ! Сега имам друг въпрос относно Harman Kardon мод-а ( за това беше цялата тази работа ). Някой слагал ли го е досега ? Чета в хда ,но не съм много на ''ти'' с английския и ми е малко трудно.До колкото разбрах , за да работи Х/К на 100 % трябвало и някакъв кернел.Някой запознат ?

Iphone X Space Grey 
Цитирай
#34

Първо, задължително използваш тази тема http://forum.xda-developers.com/htc-one-...0-t3035354, и никоя друга!!!
Второ инсталацията е елементарна, единственото особено е на последното меню, там те пита "do you want flash ADSP, даваш му YES, защото ти е за първи път, всяко следващо префлашване на мода (ако искаш да върнеш boomsound например) там ще му даваш NO.На първото меню избираш HARMON KARDON, на второтo GSM & VIPER.
След инсталацията рестартираш и си готов.Само не съм сигурен дали мода работи на стоков ром, хубаво е да флашнеш някой друг, да не си със стоковия, например INSERTCOIN, LEEDROID, VIPER.
За мода не ти трябва някакъв специален kernel, работи прекрасно и на стоковия.Гледай да ти е по заредена батерията на телефона.
Ако всичко е наред, трябва да видиш в менюто, вместо boomsound, harmon kardon, като и в bootloader, версията на ADSP, да се промени на  v56.2.2
Задължително използвай последна версия на TWRP recovery и никоя друга (2.8.6.0).

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#35

Да колега , значи правилно съм се насочил . С инсърткойн рома съм и като флашнах не видях резултат ( направих точно така както ти описа ). После в темата видях за вайпър ром , леедроид и още някой, но за инсърт няма и затова реших да флашна леедроид.С по-старо TWRP съм , но сега ще видя да намеря най-новото и ще го флашна - с extreme кернела съм между другото.

Iphone X Space Grey 
Цитирай
#36

Колеги имам един въпрос относно Sunshine. Ако си го платя веднъж и някога реша да върна s-on, след това ще трябва ли пак да се плаща? Също така ще проработи ли като съм с Viper Rom-a. Аз я пуснах да тества и излезе, че всичко е ОК, и направо да плащам, ама го спрях да проуча точно тоя въпрос, дали се плаща еднократно и после се ползва много пъти, или само един път може да се прави s-off.
Цитирай
#37

Да питам защо ми дава тази грешка с отключен бутлодер съм с ром инсерт коин http://prikachi.com/images.php?images/704/8096704R.png

Huawei P40 PRO
Цитирай
#38

Защото има проблем с kernel-а.Пробвай с друг kernel или най-добре сложи viperone, с него няма да имаш проблем.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#39

Стана сетих се аз да пробвам с него

Huawei P40 PRO
Цитирай
#40

може ли да ми кажете как да си ребуутна телефона
Цитирай
#41

Отключих си буутлоуъдра,сложих custom recovery ,пробвах го и работеше...След като направих S-OFF немога да вляза повече...Пробвах с различни версии на twrp но нищо не става..
Цитирай
#42

Къде не можеш да влезеш? В recovery? Опитай да го флашнеш наново. Говорим за TWRP, нали?
Цитирай
#43

@mefistoreyon, дай повече информация, как направи s-off, с каква версия на firmware си, рома boot-ва ли, стоков ли е, версия на twrp, напиши всичко за което се сещаш.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#44

Така...Вчера реших да си отключа boothloader-а и да направя S-OFF.Първо отключих boothloader-а от htcdev.След това флашнах това recovery https://dl.twrp.me/m8/ ,не помня коя версия сложих първия път ,но след като го флашнах влязох и флашнах super su.После направих S-OFF с това http://theroot.ninja/ , платих си през paypal.След като направих S-OFF опитах да вляза в recovery-то но вече не се получаваше.Пробвах различни версии пак нищо.Със стоков rom съм,нищо все още не съм барал по него, boot-ва си нормално.
По късно ще напиша и версията на firmare.

Software version ми е 4.16.401.13
Цитирай
#45

Не знам дали ще помогне, но пък няма и да навреди. Използвай първо командата за изтриване на кеша и веднага след това флашни twrp.

fastboot erase cache
fastboot flash recovery recovery.img



Пробвай също да го флашнеш с Flashify или TWRP Manager.
Цитирай
#46

Ще пробвам.Ето инфото от boothloader-a

C:\adb>fastboot getvar all
(bootloader) version: 0.5
(bootloader) version-bootloader: 3.19.0.0000
(bootloader) version-baseband: 1.25.214500021.06G
(bootloader) version-cpld: None
(bootloader) version-microp: None
(bootloader) version-main: 4.16.401.13
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-OFF
(bootloader) serialno: SH48KWM01773
(bootloader) imei: ...
(bootloader) imei2: Not Support
(bootloader) meid: 00000000000000
(bootloader) product: m8_ul
(bootloader) platform: hTCBmsm8974
(bootloader) modelid: 0P6B10000
(bootloader) cidnum: HTC__032
(bootloader) battery-status: good
(bootloader) battery-voltage: 0mV
(bootloader) partition-layout: Generic
(bootloader) security: off
(bootloader) build-mode: SHIP
(bootloader) boot-mode: FASTBOOT
(bootloader) commitno-bootloader: f063fb42
(bootloader) hbootpreupdate: 11
(bootloader) gencheckpt: 0
all: Done!
finished. total time: 0.019s

C:\adb>
Цитирай
#47

С тази нова версия на firmware, 4.16.401.13 чета, че има проблеми с recovery, но не помня точно какво беше....
Така, гледам че и ти си писал тук, прочети последните две-три страници, и пробвай с twrp 2.8.1.0.

http://forum.xda-developers.com/showthre...2&page=120

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#48

Благодаря много! Успях да вляза  Big Grin А сега да питам това recovery ,не е ли много старо ?  Т.е няма ли да направи проблем на някой ром ?
Цитирай
#49

Би трябвало да нямаш проблем, скоро ще излезе нова версия на twrp и ще пробваш с нея.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#50

a как да си върна оригиналното recovery ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)