Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bootloader Unlock • Recovery • Root • S-OFF - HTC One M8
#51

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=24260
От тук можеш да си го върнеш.Всяко recovery е за точно определена версия на firmware.Ако си с 4.16.401.10, ти трябва точно това recovery.img.Как се флашва, е описано тук в темата.
И един бърз въпрос: Защо ти трябва да го връщаш?

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
Аксесоари
#52

Скоро и аз съм с S-FF, и много обичам да екпериментирам с телефона да качвам и да махам ромове, някой може ли да каже при някои операции има опасност S-OFF да стане S-ON, скоро знам че ще има официален андроид 6 и мисля да се върна към сток recovery, и за да получа OTA, трябва ли да флашна RUU първо, че при едно флашване нa RUU, стартираше до зеленото лого на HTC и до там и доста си играх да кача отново twrp
Цитирай
#53

Ако ти умишлено не направиш s-on, няма как да стане, т.е. не се притеснявай.
В тази тема ще можеш да се върнеш в стоково състояние и да получиш официален ъпдейт от HTC http://forum.xda-developers.com/htc-one-...g-t2911563 .
Да, трябва да флашнеш Ruu, за да получиш официален ъпдейт от HTC, след това пак ще трябва да си качиш twrp и след това вече си избираш ром.
Разбира се има и по-лесен начин, но малко по-опасен.
Единственото предимство на официалния ъпдейт от HTC, е че няма да се налага да флашваш firmware ръчно.Но тъй като ти си s-off, можеш да го флашнеш сам, без да чакаш и да връщаш телефона до стоково състояние с ruu.
Това е темата за флаш на firmware

http://forum.xda-developers.com/htc-one-...8-t2813792
Имай предвид, че това е най-опасната част от това да си s-off, объркаш ли нещо, последиците може да са необратими.Ако не си сигурен, какво правиш, по-добре се върни до стоково състояние с ruu.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#54

(2015-12-08, 09:19:20)dennis_00 написа:  скоро знам че ще има официален андроид 6 и мисля да се върна към сток recovery, и за да получа OTA

Недей да правиш подобно нещо. Защото е трудоемко, отнема време, прави нещата да изглеждат сложни... Tongue
Всичките видове къстъм ромове ще бъдат обновени до новия андроид още преди да си изтеглил и инсталирал ОТА-та. Флашваш някой от тях и си почти готов.
Остава другото важно нещо при такъв ъпдейт - да обновиш фирмуера. Имаш щастието да си s-off, което драматично улеснява нещата. И понеже, както стана ясно, s-off не е шега работа, много внимателно изчети темата за флашване на фирмуер и следвай точно стъпките описани в нея. Ако нещо не ти е ясно, имаш съмнения, колебания, питай тук преди да действаш. Самото флашване отнема секунди, а няколкото команди не са толкова сложни. Затова се напъни и научи добре как стават нещата по бързия и опасен начин, за да усетиш защо е толкова ценен този s-off.
Цитирай
#55

Вчера качих чист бекъп на андроид 5.0.1 от XDA, флашнах го от twrp, всичко е ОК, после флашнах сток рековери, и получих ОТА, всичко мина както трябва, инсталира се ъпдейта и след рестартир заби на белия екран с зеленото лого на HTC, този път не качих RUU, защото се беше получило същото и със RUU, и се опитах по този начин но уви. Явно бъркам някъде, после качих отново twrp и върнах ViperOne Big Grin
Цитирай
#56

Аз като казвам, че няма смисъл от тези упражнения... Започнеш ли веднъж с къстъм ромове, си оставаш там. Винаги ги обновяват бързо, а доста пъти и преди още да и тръгнал ОТА ъпдейта. Това особено, когато си s-off...
Цитирай
#57

Весела коледа колеги, тоъ като не съм по руутването, не знам кое как и какво, въпреки че четох може би десет пъти темата и обяснението, пък и не искам да руутвам, но искам да си отключа буутлоудъра. Съответно не знам, дали въобще е заключен, бихте ли ми казали дали е - прилагам снимка. Искам да го отключа, за да кача този ром - viper one m8 ... просто за тест, може и да ми хареса. Ще съм ви благодарен, ако ми отговорите. Не мога да прикача снимката, затова ви давам линк към нея  : 

https://onedrive.live.com/redir?resid=8A...hoto%2cjpg

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#58

Да, заключен е.

Не си питал, но аз да си кажа, защото ми се струва важно. Скоро се очаква голям ъпдейт - Андроид 6. За да ти работи адекватно къстъм ром с него, трябва също да обновиш и фирмуера. За да направиш това, трябва да си s-off. За да го направиш, когато си s-on, трябва да намериш отнякъде оригинален фирмуер (signed). И нещата започват да се усложняват. Това се преодолява лесно с s-off, но тогава трябва да си готов да платиш $25. Затова съветът ми е (за да не си усложняваш живота и да не се налага да плащаш, за да го улесниш) да изчакаш официалният ъпдейт да стане факт, да си обновиш телефона, пък след това отключвай каквото щеш.

Много често нов ром работи без проблем на стар фирмуер, затова и много хора предпочитат да си останат s-on. Но в случая с Андроид 6 това едва ли ще е така.
Цитирай
#59

Bootloader-а ти е заключен.Съветвам те да останеш в това положение за момента, поне докато не получим официално андроид 6.0, за да може да ти се ъпдейтне и firmware.След това ще можеш да сложиш и viper one.Не че и сега не можеш, но по-добре изчакай.
И не на последно място, при отключването на bootloader е възможно да загубиш гаранцията на телефона, ако имаш такава.

Edit:Пак ли ти Big Grin, Честита Коледа на всички!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#60

(2015-12-25, 20:45:12)vlaf написа:  Edit:Пак ли ти Big Grin, Честита Коледа на всички!

Е не, хахаха Tongue  Christmas
Цитирай
#61

Мхм, благодаря. Няма да го пипам, мина ми мерака. Всъщност телефона не е нов и не е в гаранция, бартеросах го за едно сони Z2 преди около три месеца. Телефонът го ползва жена ми, ама от време на време и аз си играя. А, извинете въпроса ми, долу софтуерните бутони, как мога да ги сменя с такива по избор? Бях намерил една много готина тема - червено и златничко и бутоните бяха жълти и по-различни на вид. След един ресет , сега не намирам темата никъде, не помня как се казваше

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#62

Визуално можеш да ги променяш чрез темите. Друг начин няма.
Виж, с ViperOne възможностите са много повече и много по-достъпни, но, както вече се разбрахме, добре е да почакаш Tongue
Цитирай
#63

Добър вечер, колеги.
Ще се опитам да бъда максимално точен с направеното от мен, и се надявам да може някой да помогне. Телефонът ми го донесоха от щатите. Беше заключен към АТ&T. Отключиха ми го в 1 сервиз. Бях забил 1 година на андроид 4.4.2, писна ми и реших да си поиграя. Четох в ХДА. Отключих bootloadera, root-нах го някак си и пробвах различни ромове. Прочетох че ViperOne е най-добрият вариант и си го качих чрез twrp. Всичко много ми харесва, но нямам Wi-Fi. Влязох пак, четох и видях, че от 4.3.0 нагоре изискват firmware version поне 5.0. Моята е 4.0.6. Поинтересувах се как става, опитах ръчно да го направя и съответно се не получи. Ръчно изтеглих ROM-a от сайта на HTC. Не се получи чрез sync manager. Пробвах http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1928439 но не ми дава да кача файлът на сд картата (пише че телефонът не е достъпен и нарочно пробвах да кача снимка - получи се.) Та, въпросът ми е:
Може ли малко помощ с ъпдейта на фърмуера или трябва да си седя със стари ROM-ове .
Благодаря предварително и се извинявам ако има такава тема

Забравих да кажа (и си мисля, че това е причината) със s-on съм.
Цитирай
#64

За да обновиш фирмуера, трябва да си s-off.
Другият вариант е да потърсиш signed firmware и да разбереш по какъв начин се инсталира.
Цитирай
#65

@9503, дай малко повече информация за телефона ти.Влез в bootloader и през cmd напиши fastboot getvar all, дай информацията тук (без imei разбира се).Освен начина, който Боби ти е дал, firmware можем да го ъпдейтнем и ако ти върнем телефона до стоково състояние.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#66

(bootloader) version: 0.5
(bootloader) version-bootloader: 3.16.0.0000
(bootloader) version-baseband: 1.16.21331931.LA11G
(bootloader) version-cpld: None
(bootloader) version-microp: None
(bootloader) version-main:
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-ON
(bootloader) serialno: HT43MWM08477

(bootloader) imei2: Not Support
(bootloader) meid: 00000000000000
(bootloader) product: m8_ul_ca
(bootloader) platform: hTCBmsm8974
(bootloader) modelid: 0P6B12000
(bootloader) cidnum: CWS__001
(bootloader) battery-status: good
(bootloader) battery-voltage: 0mV
(bootloader) partition-layout: Generic
(bootloader) security: on
(bootloader) build-mode: SHIP
(bootloader) boot-mode: FASTBOOT
(bootloader) commitno-bootloader: c3d94491
(bootloader) hbootpreupdate: 11
(bootloader) gencheckpt: 0
all: Done!
finished. total time: 0.024s
Цитирай
#67

Лоша работа.Срещу version main не пише нищо.В bootloader, като влезнеш, срещу os version нищо ли не пише?
Трябва да разбера с какъв firmware си, за да мога да потърся, подходящо ruu или nandroid backup....
Ще пробвам и с тази информация да намеря нещо.....

Намерих нещо, нямам идея дали ще се получи, но пробвай.
Това е метод за връщане към stock rom без компютър.Сваляш файла от линка и го слагаш на картата с памет, не в папки, а просто на картата.Преди да започнеш да правиш, каквото и да било, заключваш bootloader (fastboot oem lock).Рестартираш в bootloader, натискаш hboot, би трябвало да намери zip-а и да те попита, дали искаш да стартираш ъпдейта, стартираш го!Ако съм уцелил правилното Ruu, би трябвало да си се върнал в стоково състояние и да получаваш официални ota ъпдейти от HTC.
http://forum.xda-developers.com/att-htc-...t-t2818556
Прочети първи пост много внимателно и ако има нещо питай.
Ако имаш проблем с качването на файла на картата, качи го с card reader.
И нещо важно, този метод ще затрие абсолютно всичко в телефона ти, направи си backup!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#68

Добре, благодаря сега пуснах файла да се тегли докато съм по работа. Правилно ли заключих:
fastboot oem lock
...
(bootloader) [PGFS] partition_update_pgfs: pg1fs_security
(bootloader) Lock successfully...
(bootloader) deinit_lcd
(bootloader) mipi display off
(bootloader) mdp_clock_off
(bootloader) turn off fd8c2308 failed 1 times. Try again...
(bootloader) disable_mmss_clk done
(bootloader) pll1_disable done
(bootloader) TZ_HTC_SVC_DISABLE ret = 536739196 (0x1FFDFD7C)
(bootloader) [CRITICAL] SPMI write command failure: cmd_id = 0, error
(bootloader) = 4
(bootloader) [CRITICAL] SPMI write command failure: cmd_id = 0, error
(bootloader) = 4
(bootloader) [INFO] Rebooting device
FAILED (status read failed (No such file or directory))
finished. total time: 1.190s
На телефона във фастбуут ми излезе
*** RELOCKED ***
*** Security Waring ***
Цитирай
#69

Да, заключен е.
Ако, казвам Ако не се получи с горния zip, пробвай и с този

http://forum.xda-developers.com/att-htc-...d-t2860486

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#70

А да попитам кое е най-добре да направя. След като го заключих където и да натисна от буутлоудъра ме връща в това меню. Пробвах да го изключа и да го включа, пак ме вкарва там. С коя команда ще може да го включа.
Цитирай
#71

Ами fastboot reboot, само че нямам идея защо, те връща само в bootloader....или пък задръж продължтелно power button.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#72

И аз така ще пробвам като се прибера различни варианти, че не е в мен телефона. Дали през рикавири (ако ме пусне) ще стане reboot system

Ами колеги аз блокирах дотук. Където и да щъкна ( reboot, recovery, power down) ме връща във fastboot menu.
@vlaf, изтеглих файла, който ми каза, но не мога да включа елефонът, че да го кача на СД картата. Ако някой има идеи ще се радвам
Цитирай
#73

Ами, това се случва много рядко....
Добре, явно нямаш card reader, ще се наложи отново да отключиш bootloader-а и да флашнеш twrp.След това предполагам няма да имаш проблем да влезнеш в recovery и да качиш zip-а.
После пак отначало, relock bootloader и т.н.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#74

Добре, а може ли малко насоки за това флашване на recovery-то, че мисля че там нещо съм объркал преди.
Цитирай
#75

Fastboot flash recovery recovery.img (името на .img файла го преименувай на recovery ако е някакво друго) и след това fastboot erase cache.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)