Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bootloader Unlock • Recovery • Root • S-OFF - HTC One M8
#76

сега пък има друг проблем. не иска да ми синхронизира Гугъл акаунта, а там съм си направил backup-a.
"Синхронизацията в момента е затруднена. Скоро ще бъде възстановена."
Цитирай
Аксесоари
#77

Ти докъде стигна въобще, какво се случи с всичко, което те накарах да направиш?

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#78

Unlock-нах bootloader-a сега ще качвам recovery. Аз мислех че няма да стане защото нямам google приложенията. Не мога да изтегля нито TWRP, нито Flashity нито каквото и да било. Big Grin

C:\Users\Svet\Desktop\Gabi\OneDrivers_Fastboot\Fastboot>fastboot devices
HT43MWM08477 fastboot

C:\Users\Svet\Desktop\OneDrivers_Fastboot\Fastboot>fastboot flash recovery recovery.img
target reported max download size of 1830711296 bytes
error: cannot load 'recovery.img': No error


C:\Users\Svet\Desktop\Gabi\OneDrivers_Fastboot\Fastboot>

http://www.htc1guru.com/downloads/stock-...downloads/ дали да пробвам с това? изтеглих CID CWS_001 само че това
'' Here are the Stock Nandroid downloads. Note – If you restore a Stock Nandroid with a version number that starts 1.2x and you have 2.24 or higher firmware (which most of the world does) then the touchscreen will not work on the restored rom because the 4.1.2 stock roms do work correctly with the touchscreen drivers included with the 2.24 and above firmware.''
а файлът който свалям е '' M7 TWRP Nandroid Backup CID CWS 001 1.26.502.10 '' дали ще имам тъчскриин и дали това ще стане ако го сложа?
Цитирай
#79

Нещо не мога да разбера, какво точно се случва в последните ти постове!
Да разбирам ли, че си успял да пуснеш телефона, качи ли zip-а на картата с памет?
Моля те напиши ми всичко подробно.....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#80

Ами може ли да ми пратиш правилния .zip file. На мен тази част не ми е ясна. Като отключих пак bootloader-a включих телефона. Като го пуснах обаче ми изписа че не може да ми възстанови backup-a от Гугъл+ защото модът, с който съм сега ( insert coin 4.0.6) ми пише че нямам Гугъл приложенията в това число и Гугъл плей. Оттам не мога да изтегля TWRP, Flashity и каквото и да било на телефонът. Пробвах от компютъра, изтеглих twrp-2.8.7.0-m8.img преименувах го на recovery.img и него сложих на fastboot flash recovery recovery.img. съответно ми изписа
C:\Users\Svet\Desktop\OneDrivers_Fastboot\Fastboot>fastboot flash recovery recovery.img
target reported max download size of 1830711296 bytes
error: cannot load 'recovery.img': No error
и оттам пробвах някви работи с htc one toolkit но не се получи нищо. После намерих http://www.htc1guru.com/downloads/stock-...downloads/ това изтеглих файлът, за който писах по-горе и нищо не съм правил повече.
Цитирай
#81

Чакай сега, щом си пуснал телефона, сложи на картата с памет zip-а, който изтегли сутринта, рестартирай в bootloader, ще те пита дали да стартираш ъпдейта, дай му No,  защото трябва да заключиш bootloader отново.След заключването, рестартирай bootloader и вече при питането за update му дай yes.
Ако нещо пак не се оправиш, пиши ми лс с телефон или hangouts.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#82

Не може да се качи файлът. Пише: Устройството е спряло да отговаря или е прекъсната връзката с компютъра. Нарочно пробвах със снимки и други файлове от лаптопа - тях ги качва. До тук стигнах.
Цитирай
#83

Искам да попитам зип файла superuser съвместим ли е със стоков маршмелол?

| Phone: HTC M8 Silver | ROM: Stock| Status: Rooted | BOOTLOADER: Unlocked
Цитирай
#84

Вероятно, но само ако си с twrp recovery.
Имай предвид, че root при андроид 6.0 е различен.За всеки случай, ако twrp те попита дали искаш да рутнеш, дай му NO!В противен случай е възможно да изпаднеш в bootlop и изобщо да не запали рома, а след това ще се наложи да го префлашваш.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#85

Да вметна че ако опитате да рутнете ъпгрейтнатите си телефони с зипа, телефона ще ви забие на логото и ще трябва да флашвате стоковия андроид 6 от начало. Поразрових се в xda и прочетох че трябва заедно със зипа да се качи модифициран boot.img.

| Phone: HTC M8 Silver | ROM: Stock| Status: Rooted | BOOTLOADER: Unlocked
Цитирай
#86

Мхм, тъй, тъй Smile.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#87
Question 

Здравейте! Не знам дали заглавието е подходящо, но възникна един проблем. След като направих телефона със S-off не ми позволява да вляза в къстъм рекавърито, а ако флашна стоковото мога да вляза. Ако някой знае каква е причината за това моля ако може да ми помогне ! Smile

Samsung Galaxy Ace, Sony Xperia S, HTC One X+, Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Grand Duos, Samsung Galaxy Grand 2, HTC One M8 
Цитирай
#88

Аз имах подобен проблем. След като направих SOFF единствено recovery което можех да ползвам беше 2.8.1.0. След като направих downgrade на firmware от 4. 16.401.13 на 4.16.401.10 нямах проблем да ползвам последната версия на recovery twrp 2.8.7.0.Ако твоя проблем е същия - имаш 2 варианта. Да сложиш twrp recovery 2.8.1.0 (Лесния вариянт, но може да имаш проблем с доста ромове и модове), да направиш downgrade на 4.16. 401.10...Дай малко повече информация.
Цитирай
#89

(2016-01-23, 18:18:15)mefistoreyon написа:  Аз имах подобен проблем. След като направих SOFF единствено recovery което можех да ползвам беше 2.8.1.0. След като направих downgrade на firmware от 4. 16.401.13 на 4.16.401.10 нямах проблем да ползвам последната версия на recovery twrp 2.8.7.0.Ако твоя проблем е същия -  имаш 2 варианта. Да сложиш twrp recovery 2.8.1.0 (Лесния вариянт, но може да имаш проблем с доста ромове и модове), да направиш downgrade на 4.16. 401.10...Дай малко повече информация.


Проблемът вече е решен, като флашнах рекавърито през RUU mode ( fastboot oem rebootRUU ) и след това ( fastboot flash recovery ( името на рекавърито.img ) !
Иначе благодаря, че писа. 
По принцип се целя да си върна стоковия ром.

Samsung Galaxy Ace, Sony Xperia S, HTC One X+, Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Grand Duos, Samsung Galaxy Grand 2, HTC One M8 
Цитирай
#90

Вече ъпдейтнат с 6-ца, отново ме налегна мисълта за руутване и смяна на рома с този като на vlaf . Дали вече е удачно , по- знаещите нека се изкажат. Както разбирам, повече ъпдейти за този телефон, не се очакват . 
Също така и процедурата ми е доста неясна. Колкото и пъти да препрочитах първия пост, все не разбирам как се прави Smile

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#91

Удачно е!
Ъпдейти може и да има, но няма да са толкова големи като този, което пък означава, че няма и да е толкова важно да ъпгрейдваш фирмуера. Това естествено е предположение, но мисля, че е доста близо до истината. Изводът в крайна сметка е - действай!
Цитирай
#92

Шеметно съм прост..... Чак сега преглеждайки отново първия пост, разбрах, че има слайдър, който отваря подробното обяснение за отключването на буутлоудъра. Е да, ама тук идва и проблема - на стъпка 1.12 зациклям - нямам в fastboot опцията bootloader
Имам : HBOOT - син цвят, RAMDUMР - лилаво, REBOOT - жълт, REBOOT FASTBOOT - тъмно червен  и POWER DOWN  - червен

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#93

(2016-01-31, 11:23:38)chinchilla написа:  нямам в fastboot опцията bootloader

Искаш да кажеш, че в bootloader нямаш fastboot? А какво имаш?
Цитирай
#94

Редактирах поста си по-горе, ти в това време си питал Smile

***Software status: Official ***
***LOCKED***
M8_UL pvt ship S-ON
HBOOT-3.19.0.0000
RADIO-1.29.214500021.12G
OpenDPS-v51.2.2-00593-m8974_FO=1015
OS-6.12.401.4
eMMC-boot 2048mb
Dec 17 2015,14&15&48.0
fastboot
hboot
ramdump
reboot
reboot fastboot
power down
Това е абсолютно всичко

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#95

Явно има промени в bootloader-а. Може би REBOOT FASTBOOT.
Цитирай
#96

Като цъкна на фаст буут и нищо не става, телефонът се изключва и включва отново в този режим

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#97

Може би вече е във FASTBOOT, затова нищо не става.
Цитирай
#98

https://onedrive.live.com/redir?resid=8A...hoto%2cJPG

https://onedrive.live.com/redir?resid=8A...hoto%2cJPG

Това ми излиза

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#99

Всичко изглежда наред!
Това на втората снимка значи, че си във FASTBOOT. Когато го включиш с кабел към компютър, горе в червеното вече ще пише FASTBOOT USB.
Цитирай

Нищо не изписва мамичката му сива.... Опитах с три кабела и ...нада
Прави ми впечатление, че нямам опцията bootloader, както е на снимките в описанието от първият пост

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)