Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпроси и проблеми свързани със Sony Xperia Z1 Compact (D5503)
#51

Няма да стане без руут, а и отделно мисля че PPP уиджета не работи над андроид 4.2
Цитирай
Аксесоари
#52

orelcho написа:
orelcho написа:
MapTo_D написа:Момчета и момичета, ще помоля някой, който е наясно да ми драсне едно лично съобщение и да каже как точно да си инсталирам някаква навигация - примерно iGo Primo.
Още не съм стигнал до там, но някъде из темите за Sony Z1c срещнах, че има сборка.
Инсталирах iGO Primo Israel 9.6.29.390522 (28 Април 2014) от тук.
Сложих сборката Готова сборка iGO Primo 9.6.29.379219 за резолюции от 800x480 до 1280x800 от тук
Направих настройките за скина и гласа за спеедкамерите, както пише там. Сложих си последните спиидкамери
... и май това беше. Не ме предупреждава за камерите в режим на симулация, но май и не предупреждаваше на симулация. Ще има реални тестове тия дни и налаждане
Започва да ми дава "За съжаление Igo спря" =( . Някой да е подкарвал Igo и да работи читаво на Z1c?

Android Huawei P30
Цитирай
#53

Здравейте. Телефона не ми позволява да сложа снимки на контактите. Ако избера такава от албума и натисна Done ми излиза съобщение Unable to save photo edits. Ако някой може да помогне? Мерси.

Nexus S, Galaxy  Nexus, Nexus 4,Nexus 7,Nexus 7 2013, Nexus 10, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 9, 5х, 6p
Цитирай
#54

Свали QuickPic. Отвори снимката която искаш. После бутон за опциите и има Set as. Избираш Contact picture.
Цитирай
#55

Може и през едит на контакта.Отваряш снимката и си избираш зоната която искаш да се вижда и даваш ок Wink
Цитирай
#56

orelcho написа:Започва да ми дава "За съжаление Igo спря" =( . Някой да е подкарвал Igo и да работи читаво на Z1c?

+1

Най-внезапно Иго-то замря и въобще не иска да потръгне /инстал-деинстал/...зарежда до 90%
и после вади този покъртителен надпис....

Странно.

"SONY XPERIA Z1 Compact " - Black Magic 2014
Цитирай
#57

Пробвай да деинсталираш, инсталираш, да изтриеш сборката и да я свалиш от нета и сложиш отново (ако имаш копие, когато е работил може и него).
При мен така се оправи и сега го следя, защото се чудех дали е съвпадение или има проблем, но явно щом и при теб е така има някакъв проблем.
Ти с коя версия/сборка си? Тези, които съм посочил тук в темата ли?
Вчера видях една сборка, която пише, че е проверена на Z1C (но то в случая само проверена не върши работа след като има проблем след известно време)

Android Huawei P30
Цитирай
#58

Бях сложил iGO_Turkey_9.6.29.379219.apk файл. Да, сборката от този форум я взех.
Руско упътване, спазени всички подробности. Стартира и 10 дена се държа перфектно.

Сега ще пробвам отново да я закрепя или ще тествам тази от твоят пост.

Поздрави,

"SONY XPERIA Z1 Compact " - Black Magic 2014
Цитирай
#59

Здравейте, наскоро взех на приятелката си този телефон, но днес, след месец и малко ползване, изведнъж започна да забива камерата когато се снима с бутона отстрани. Също така след като са направени снимки, някои от тях не ги е запазва. Още като го взех телефона го ъпдейтнах до КитКат. Много ще съм благодарен, ако накой може да помогне с проблема. Smile
Цитирай
#60

Рестарт и ако не се оправи, виж дали има инсталирано нещо ново.

SONY XPERIA Z2+Z3,Huawei P9+P10Plus+Mate30Pro
Цитирай
#61

Здравейте,
четох доста и тук и в разни чужбински форума, тествах доста, но уви - проблемът с алармата си остава:

1. Базовата аларма като се активира, няма изключване, освен тотален OFF на телефона/влизане по менюто и ръчно изключване през множество прозорци и активации.

2. Апп-сове с различни типове и модификации също пробвах. Уви, несвирещата аларма,
заради дълбоката дрямка на Компактчето ми продължава.

Какво тествах като най-хвалено: Timely, Alarm Droid, Night Alarm Clock, Alarm Pro,
Alarm Universal, Alarm Clock - Safe Sleep (на този апс разчитах най-много)
Греда.

Разбрах, че андроида реално няма как да активира посредством тези апсове алармата,
но дали случайно някой не се е сблъсквал с решението на този проблем - някакъв активатор, който
(образно казано) да събуди процесорчето/машинката в периода преди самата аларма ?

Поздрави,

п.с. Сборката на Айгото посочена от orelcho, върви и засега не дава грешки.

"SONY XPERIA Z1 Compact " - Black Magic 2014
Цитирай
#62

Аз не разбрах обаче!
Алармата не работи по принцип?
или
Алармата не работи при shut off-нат телефон?
Цитирай
#63

Доколкото разбрах по принцип не работи.

makaron, не разбрах много добре проблема ти, но т.к. нямам и идея за какво иде реч се съмнявам да мога да ти помогна.
Но да си изключвал някои системни процеси?
Ей тук има една тема за неизключваща се аларма. По диагонал прочетох темата, доколкото разбрах проблема се оказал някакъв калъф

Android Huawei P30
Цитирай
#64

Изчетох всички теми с "алармата не ми работи, моля помогнете" Smile
Иначе нямаше да посмея да потърся съвет за такъв дребнав проблем:

Фабрично ми нерутнато Сони, с Андроид последна версия от преди месец, без калъф, протектор
и със заредена батерия, когато му зададеш аларма в 7.00 ("Аларма и час" -> с активирана вибрация, отметка на "Аларма в тих режим" и активирано поведение на страничните клавиши на "Отхвърли") и го оставиш - включва идеално заводската си аларма.
Но няма спиране Smile
Отникъде, освен отново да влезя в менюто и да изтрия цялата аларма.

А когато сложа програмка от Гугъл Апс, играеща роля на аларма и я настроя за 7.00, то същата се активира
едва когато стана, натисна страничният бутон за отключване на екрана и навлезя в менютата.
Нея пък мога да я спра без проблеми, но реално не мога да я настроя, така че тя да ме събужда, а не аз - нея.

Надявам се, че така съм бил една идея по-образен в обясненията си. Нещо може би не правя, както трябва,
затова просто ако можете да проверите и по вашите менюта дали е същото и дали вашата аларма се държи
по същият начин....

Поздрави,

"SONY XPERIA Z1 Compact " - Black Magic 2014
Цитирай
#65

Моите настройки за аларма са същите, без тия за страничните клавиши, при мен те не играят. И при включване на алармата ми дава опции да я отложа /10 мин/ или да я спра с плъзване на екрана. Евентуално заради страничните клавиши да прави мизерийки ама ме съмнява те да са намесени.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#66

А след преинсталация на софтуера пак ли го има този проблем?
Цитирай
#67

При мен са активирани и страничните бутони. Няма проблеми.
makaron, това, което си описал ясно. Не разбрах защо не можеш да изключиш алармата. Когато звъни появява ли се линията, по която скролираш, за да я изключиш? Има и един бутон в центъра на екрана, който като го натиснеш и отлага алармата. Има ли го при теб? Кога се появи проблема?


А тоя телефон верно много яко спи. И на предишния и на този ползвам Llama за автоматично включване на нета за 10-тина минути сутрин, още преди да съм станал. На стария ми телефон всичко се обновяваше сутрин. На този времето не се обновява, но на него не му обръщах внимание. Обаче тази нощ съм получил 2 e-mailа а телефона не ги е отразил. Мобилния нет си включва - виждам досадния нотикейшън, че мобилната дата е изключена.

Android Huawei P30
Цитирай
#68

Да не би staminа-та да ви прави някакви мизерии? Изключена ли ви е?
Цитирай
#69

Здравейте,
не, не съм преинсталирал софтуера - на заводски настройки е.
Нямам таск-килл процеси, нямам нищочко анти-процесорно. Smile
Пробвах on/off Стамината - не става нищо.

Реално - при стартиране на заводската аларма - дисплеят си остава черен, музиката си звучи,
но няма активни бутони за изключване. Проблемът си стои от момента на разпечатване на телефона.

Току що отново пробвах с "АлармДроид" - при изключена Стамина - действа безотказно:
- активира дисплея, светва началния екран, плъзгам за отваряне и влизам в прозореца на "А.Дроид", където мога да го спра...;

Благодаря на всички за съдействието, ще продължа да търся решение на проблема със заводската аларма,
понеже вътрешно съм се заял Android Може би ще тествам чрез Llama....и с преинстал....

Поздрави,

"SONY XPERIA Z1 Compact " - Black Magic 2014
Цитирай
#70

Тествай АлармДроид след дълъг покой на телефона, примерно утре сутринта. Защото, ако настроиш аларма за след 2 мин, телефона няма да е заспал до тогава.
А какво направи, за да проработи приложението?

Когато пусна за 1-ви път телефона даде ли ти да си направиш първоначалните настройки? Защото е странно да не работи от самото начало. Да не би някой да го е пипал

Android Huawei P30
Цитирай
#71

О да, телефонът стартира с уводните си теми и настройки.
Единственото, което направих сега отново, е да тествам действието на Дроида при включена и изключена Стамина.
Ще тествам Дроида наистина с аларма заложена след час, ще тествам и след 22ч,
ако случайно има някакъв заложен режим, който да не позволява нарушаване
спокойствието на стопанина....някъде прочетох, че има и такъв вариант, но не намирам никъде такива настройки.

Поздрави,

"SONY XPERIA Z1 Compact " - Black Magic 2014
Цитирай
#72

Здравейте искам да попитам за мнение някой който го е потапял във вода зетката колебая се дали да го потопя като цяло знам,че има защита, но... :whistle:

NOKIA 2620 >> NOKIA 5200 >> NOKIA 6300 >> NOKIA C3 >> NOKIA LUMIA 800 >> SONY XPERIA Z1 COMPACT
Цитирай
#73

Някой използва ли Walkman приложението?
Като го пусна и ми изнамира абсолютно всички аудио файлове в телефона и картата - съответно освен музика слушам и куп нотификейшън сигнали

KillaD написа:Здравейте искам да попитам за мнение някой който го е потапял във вода зетката колебая се дали да го потопя като цяло знам,че има защита, но... :whistle:
В тази тема има и опити в шкембе чорба Tooth : https://www.androidbg.com/forum/forum219...mpact.html

Но внимавай, защото моя след няколко седмици ползване се сдоби с луфт (https://www.androidbg.com/forum/post1166...l#p1166163) и се съмнявам да издържи под вода

Android Huawei P30
Цитирай
#74

orelcho написа:Някой използва ли Walkman приложението?
Като го пусна и ми изнамира абсолютно всички аудио файлове в телефона и картата - съответно освен музика слушам и куп нотификейшън сигнали

KillaD написа:Здравейте искам да попитам за мнение някой който го е потапял във вода зетката колебая се дали да го потопя като цяло знам,че има защита, но... :whistle:
В тази тема има и опити в шкембе чорба Tooth : https://www.androidbg.com/forum/forum219...mpact.html

Но внимавай, защото моя след няколко седмици ползване се сдоби с луфт (https://www.androidbg.com/forum/post1166...l#p1166163) и се съмнявам да издържи под вода

Няма грижи, моя го натопих снощи в басейн и си поснимах доволно Smile
Колкото до приложението при мен не се наблюдват такива проблеми.

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай
#75

DRONEOSX написа:Колкото до приложението при мен не се наблюдват такива проблеми.
A имаш ли добавяни други аудиофайлове, например от iGO?

Android Huawei P30
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)