Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Спийдкамери за iGO и Primo от Vami

Колеги, има ли начин сайтът http://speedcambg.eu/ да се прочисти някак, тъй като има ужасно много фалшиви стационарни камери? След Орлов мост чак до малко преди Пазарджик има ЕДНА единствена стационарна камера - тази на Ихтиман - но като погледнах на сайта има сложени ДЕСЕТИНА стационарки в този участък!

И една друга идея имам, но не знам дали е технически осъществима - да се направи една отделна категория за стоянките на новите лазерни камери на КАТ (триногите ARH CAM S1). Мисля, че всички категории POI бяха 31, някои от които практически не се използват (примерно мобилни камери за средна скорост или нещо от сорта и т.н.), така че би било адски полезно ако се направи така, че да има отделна категория само за местата на засади на триногите, защото „обикновените“ полицейски засади в сайта са над 1000 и аз лично съм ги изключил, защото иначе през 5 минути ми съобщава, че можело да има полицейски пост.
Цитирай
Аксесоари

Ние ползваме стандартната категория МОБИЛНА КАМЕРА за вероятни полицейски постове, а за мобилни камери отдавна си има създадена отделна нестандартна - номер 17.

И сега са страшно много нестандартните категории, а освен това няма как да се раздели БЪЛГАРИЯ и ЧУЖБИНА, а извън БЪЛГАРИЯ почти всички ползват само стандартните 5 категории.

Камерата за средна скорост не е мобилна и е важна - има много във Франция и Сърбия например.

Толкова тежка база данни със извънредно много нестандартни категории като нашата е практически невъзможна за управление от доброволци, а няма кой да им плаща заплата.
Цитирай

А каква е разликата между 05_BG_speedcam_Mobile_Camera и 17_BG_speedcam_Fixed_Mobile_Camera? Първото доколкото аз го разбирам са вероятни засади на полицейски патрули СЪС ИЛИ БЕЗ камери в белите Астри. И не мога да разбера каква е разликата с №17.

Иначе току-що свалих Primo_BG_Speedcam.zip и гледам, че примерно №2 няма. Не може ли този или друг празен номер да се даде на лазерните триноги?

Относно базата данни съм съгласен, че потребителите трябва да я поддържат, но виждам 3 основни пречки:
1. Изключително тромаво зарежда сайта, сравнено с Google Maps примерно. 1 минута зареждане на бърз интернет на лаптопа е безумно и първите няколко пъти аз лично се отказах и излязох от сайта, защото си мислех, че е забил.
2. Изисква се регистрация. На няколко пъти ми е идвало да отбележа или изтрия някоя камера, но като ми каже, че трябва регистрация и се отказвам. Сигурно 90% от потребителите биха постъпили като мен и цялата тежест остава върху админите. Ако може да се въведе редакция без регистрация.
3. Добре би било да има някакво мобилно приложение, в което да се отбелязват на момента - както в Waze.
Цитирай

Номер 2 са камерите вградени в червен светофар. В Бг няма обаче в Европа има.
Номер 17 си е за мобилни камери включва триногите
Цитирай

(2018-07-23, 15:35:19)rado7318 написа:  Номер 17 си е за мобилни камери включва триногите

Добре, но нали и номер 5 са мобилни камери - каква е разликата?!

Не може ли едното да са „общите“ полицейски засади (независимо дали със или без камера), а другото да е само за триноги?
Цитирай

5 трябва да са мобилни камери , но при нас са вероятни пол. постове, а 17 са мобилни камери.
За старото ИГО 8.3 категории 5 и 17 са обединени като 5 , понеже не чете извънредни като 17

Всичко може , но извън БГ се оправят със стандартните 5 категории, а при нас от толкова много желания имаме като резултат тежка , тромава и практически неуправляема база данни със 31 категории.

Все пак много хора пътуват и в чужбина, а не може категориите да са различни за БГ и чужбина.
Цитирай

Вярно,много тежка.затова трябва само стационарни камери и тези за трафика тъй като те ще станат и за наблюдение на гражданска,винетка..... .другото е внимателно шофиране,защото тези триноги и др. мобилни камери ги местят и не се знае къде ще са в даден момент.карайте внимателно.
Цитирай

А дали има излезли нови камери за европа
Цитирай

Камерите за наблюдение на трафика се оказаха ТОЛ камери.
Обаче с тях ще може да глобяват за липса на винетка от 1.1.2020, понеже дотогава има валидни освен електронни и хартиени винетки.
Според мен е излишно да се поддържа база данни за тези, които карат без винетки.
Цитирай

Здравейте. От къде мога да намеря камери за скорост за Македония? В 2018 Q4 няма.

Huawei P30 lite Android 10
Цитирай

Сега гледам на сайта, че точкита са от 2019.03.26, но за сваляне са от 2018.10.28. Как мога да сваля последните точки?
Цитирай

(2019-04-16, 10:51:09)ori написа:  Сега гледам на сайта, че точкита са от 2019.03.26, но за сваляне са от 2018.10.28. Как мога да сваля последните точки?

Виж

Huh
[-] 1 потребител изказва благодарност на xenonic за това мнение:
  • ori
Цитирай

Благодаря, но има ли начин как да сваля само стационарните камери? Които са около 50 на брой, докато всички точки в „Основни категории“ са над 1000?
Цитирай

Настрой програмата да те предупреждава само за тези които искаш!

Huh
Цитирай

(2019-04-22, 13:32:01)xenonic написа:  Настрой програмата да те предупреждава само за тези които искаш!

Този файл ми трябва не само за IGO, но и за друга програма да импортирам стационарните камери. А дори да заглуша това, което не ме интересува, в IGO излизат абсолютно всичко визуално и картата става пълно мазало - през 50 метра или катаджии или нещо друго (все пак са над 4000 точки общо).
Цитирай

Колеги, някой да има линк за стационарни камери и най-вече за мобилни полицейски засади за Гърция?

Пробвах оттук, но IGO Nextgen категорично не иска да прочете нито един от многото формати...
http://pois.4gps.gr/categorypois.php?id=17
Цитирай

Здравейте. Ползвам  IGO_Izrael_9.6.29.581408.Проблемът е че няма гласово уведомление за стационарните камери за скорост.Може ли съвет? Sad
Цитирай

Настройки, предупреждения, точки на алармиране и език на предупреждение слагаш български
Цитирай

Отскоро минах на garmin и свалих камерите от speedcambg, но явно фалшивите точки за стационарни камери на са пипани (пример: две несъществуващи камери преди mall Ring, посока Младост) може ли някой да ми каже да сваля за Primo, след това как да се конвертират за garmin (gpi). Мерси предварително.
Цитирай

От къде мога да си свалят най-новите камери за България (Igo nextgen)
Цитирай

Ето ти една опция:

https://www.speedcambg.eu/poi_speedcams/index.php
Цитирай

Когато съм с некст ген за иго 8.3 или примо да си изтегля ?
Цитирай

Имаш ЛС!
Цитирай

Здравейте колеги,

Някой може ли да ми прати на ЛС последните към момента speedcam от 1 до 31 в текст документ, че нещо не мога да се оправя с този ъпдейтър.
Благодаря и поздрави Smile

hTC Sensation | ViperS 5.3.0 |  Android 4.1.2 | Sense 5 | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.4 | S-OFF | ------ | hTC ONE M9 | Android 6.0 | Sense 7 | Kernel: 3.10.84-Perf |
Цитирай

Здравейте,
Притежавам навигация GARMIN, моля кажете от къде и как мога да сваля файл с местоположението на камерите за скорост и полицейските стоянки в България. От сайта speedcam.bg нещо не ми се получава. Свалям един екселски файл и не знам какво да го правя Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)