Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy S5 <-> [SM-G900*] CF-Auto-Root

Това нарушава гаранцията ви. Правите всичко на ваша отговорност. Не отговарям за повредени телефони.
Ако не знаете какво е ROOT - вижте тази тема.

Метода работи за следните модели:

SM-G900F (International Qualcomm): CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.zip
SM-G900H (International Exynos): CF-Auto-Root-k3g-k3gxx-smg900h.zip
SM-G900M (Middle and South America?): CF-Auto-Root-klte-klteub-smg900m.zip
SM-G900R4 (US Cellular): CF-Auto-Root-klteusc-klteusc-smg900r4.zip
SM-G900T (T-Mobile US): CF-Auto-Root-kltetmo-kltetmo-smg900t.zip
SM-G900P (Sprint): CF-Auto-Root-kltespr-kltespr-smg900p.zip
SM-G900T1 (Metro PCS): CF-Auto-Root-kltemetropcs-kltemetropcs-smg900t1.zip
SM-G900W8 (Canada): CF-Auto-Root-kltecan-kltevl-smg900w8.zip

Начин на инсталация:

1. Свалете файла за вашия телефон
2. Разархивирайте го веднъж. Трябва да е във формат tar. Ако формата е img, значи сте го разархивирали 2 пъти.
3. Вкарвате телефона в downlod режим. При изключен телефон, задръжте  VolDown+Home+Power
4. На PC, стартирате ODIN. Ако имате инсталиран KIES, спрете го задължително от TASK Manager-a.

[Изображение: 663542.jpg]

5.  Свържете USB кабела и изчакайте полето [highlight=#00FFFF]'ID:COM'[/highlight] в Odin да промени цвета си в [highlight=#00FFFF]синьо[/highlight]. Ще видите съобщение Added;

[Изображение: 2.jpg]

На AP заредете сваления вече файл и натиснете START. След приключване ще изпише PASS и телефона ще се рестартира.

Оригинална тема в xda

Xiaomi MI6 & Huawei P9 Lite
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________
Цитирай
Dice.bg Аксесоари

[klte][CWM Advanced Edition] PhilZ Touch RECOVERY:

[Изображение: image1resize.png]

Последната версия може да бъде свалена от тук:

http://goo.im/devs/philz_touch/CWM_Advan...ition/klte

tar файлa, се флашва пак на AP в ODIN.

Xiaomi MI6 & Huawei P9 Lite
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________
Цитирай

Някой руутвал ли е вече?

Galaxy S7 -  King S7 Rom
Цитирай

Сигурно. Метода работи ако за това питаш.
Цитирай

Да.Имах предвид да сподели някой дали всичко е ОК.

Galaxy S7 -  King S7 Rom
Цитирай

Чел съм в темата в XDA, това си е нормалния начин за руут, ако не стане от първия път почваш отначало и така.
Цитирай

Ok.

Galaxy S7 -  King S7 Rom
Цитирай

Здравейте,
Имам проблем след руутването на телефона. Немога да влезна в рекавърито при опит с комбинация от 3 - те бутона ми изпизва: CUSTOM BINARY BLOCKED BY RACTIVATION LOCK
SECURE FAIL: RECOVERY
Поздрави!

Galaxy S7 -  King S7 Rom
Цитирай

Проблема се задълбочи. След неуспешните опити да влезна в рекавърито и инсталиране отново на Руут и Кернел реших да инсталирам наново оригинален ром от самсфирмуеар G900FXXU1ANCE_G900FXEC1ANC5_G900FXXU1ANCE_HOME.tar , от там греда изписа ми <ID:0/004> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> G900FXXU1ANCE_G900FXEC1ANC5_G900FXXU1ANCE_HOME.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/004> Odin v.3 engine (ID:4)..
<ID:0/004> File analysis..
<ID:0/004> SetupConnection..
<ID:0/004> Initialzation..
<ID:0/004> Get PIT for mapping..
<ID:0/004> Firmware update start..
<ID:0/004> SingleDownload.
<ID:0/004> aboot.mbn
<ID:0/004> NAND Write Start!!
<ID:0/004> sbl1.mbn
<ID:0/004> rpm.mbn
<ID:0/004> tz.mbn
<ID:0/004> sdi.mbn
<ID:0/004> NON-HLOS.bin
<ID:0/004> boot.img
<ID:0/004> recovery.img
<ID:0/004> system.img.ext4
<ID:0/004> modem.bin
<ID:0/004> cache.img.ext4
<ID:0/004> hidden.img.ext4
<ID:0/004> FAIL! (Ext4)
<ID:0/004>
<ID:0/004> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)
и сега ни напред ни назад.............?
Какво да правя?

Galaxy S7 -  King S7 Rom
Цитирай

Пробваш с:
- друг кабел
- друг один
- друг компютър
- сваляш от други места фирмуер
- киес да не е активен - килваш му процесите
- махаш батерията, слагаш и директно Download и флаш
......

Прочети и тази тема за флаша - http://www.androidbg.com/forum/topic4417...-tova.html Тя е за SII но може да съм пропуснал нещо тук, че доста ми се спи вече Wink
Цитирай

Няколко кабела,др.комп,рестарти вадене на батерия и какво ли още не...четох и това къде ми даде линк degman и няма и няма.......инсталвам CF-Auto-Root и фал,инсталвам philz_touch_6.26.6-klte.tar по същия начин фал.....някакви идеи? няма оправия ....

<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/003> Added!!
<ID:0/003> Odin v.3 engine (ID:3)..
<ID:0/003> File analysis..
<ID:0/003> SetupConnection..
<ID:0/003> Initialzation..
<ID:0/003> Get PIT for mapping..
<ID:0/003> Firmware update start..
<ID:0/003> recovery.img
<ID:0/003> NAND Write Start!!
<ID:0/003> FAIL! (Auth)
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Galaxy S7 -  King S7 Rom
Цитирай

Проблема е решен след четене на форума за Ноут 3 . Та проблема е отмерка в настройките за сигурност и по-точно REACTIVATION LOCK(KK): ОN .След като се включи не позволява инсталирането на каквото и да е през Один,рекавъри и където се сетите. Това било направено с цел ако си изгубите телефона да неможе да се сменя софт и др.

Galaxy S7 -  King S7 Rom
Цитирай

Рутнах го и всичко работи добре.Доволен съм.
Не знам само какво е това,дето ми иска руут-права след слагането на рековъри-то - ADB shell.Ако някой ми каже ще съм благодарен.Засега съм го забранил,докато не разбера какво е.Не е шел-а на андроида предполагам,защото преди това не ми е искал права на руут.

Edit:разбрах какво е,но не ми трябва и ще си остане засега забранено.Ето повече инфо:
http://www.howtogeek.com/125769/how-to-i...e-utility/

SGS5 + SGSII,JB 4.1.2,Neat Lite 5.9
Цитирай

Търся оригинален mTel firmware - G900FXXU1ANCE.

Mi 9T Pro
Цитирай

Здравейте,
реших да си руутна S5-цата SM-G900H, нещо стана с Один-а и телефона ми изписва "Firmware ugrade encounted an issue.Please select recovery mode in Kies & try again." трябва да се "ънбрикне" или греша? Ще се загубят ли всичките ми данни? :capitulation:
Цитирай

Изтегляш си стоков фирмуер за телефона и го флашваш с Один. Махни го тоя киес. И теглиш последния CF-Auto root и го флашваш отново за руут.
Цитирай

Дай малко повече инфо.

С кой CF-Auto-Root се опита и с кой Один,коя ти е версията на софтуера,какво се е прецакало с Один ?
Цитирай

Здравейте. При опит да рутна телефона, изтеглих грешен файл (SM G800F), който е минито :angry: и естествено ми изписа Fail в Один. Тъпото е, че сега не мога и да флашна стоков ром, защото отново ми изписва Fail! А аз съм с G900F.
Опитвам се да флашна стоковия G900FXXU1ANK7. Може ли да дадете някаква насока какво да правя?

P.S. Оправих се. Рутнах го с правилния файл и тръгна.

Samsung Galaxy S9 
Samsung Galaxy Tab S3
Цитирай

Търся помощ,може ли някой спец от София да ми рутне Самсунга S5 ,китайска реплика,експеримента ми е много интересен,черпя и си плащам гяволъка!
Цитирай

Vroot, Framaroot, Kingoroot това са програми , безплатни и се натиска един бутон при включени USB поправки. За десет минути би трябвало да си спестиш черпенето и да си рутнал Smile
Цитирай

Да,така е,но за мен е доста неразбрано, а и китайчето е със странния SM-G9009D и никъде не намерих програма за него.Ако все пак се реша да го рутна ми трябва инструкция за неук начинаещ : :capitulation:
Цитирай

Става ли за близалката тоя роот

Samsung Galaxy Ace 2, HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD,SAMSUNG GALAXY S5, Huawei P10 lite,
Цитирай

Защо задаваш този въпрос?1во може да прочетеш темата по-подробно,никъде не пише ,че рут-а зависи от весията на Андроид,единственото което е модела на телефона си е с различен файл.Отиваш в настройки-> за телефона и гледаш кой модел е твоя,теглиш файла за него и флашваш с Один,всичко е описано по-горе.Има и друг начин с towelroot ,но там трябва да флашнеш по-стар радио модул да рутнеш с програмата и после да флашнеш новия,което си е повече гимнастика от това което @Be6i4 е описал по-горе.

Samsung Galaxy S+ i9001 -> Samsung Galaxy S IV i9505 -> Samsung -> Galaxy S III I9305 -> Samsung Galaxy SIII i9300 Danis Rom by Niko Root-ed -> Samsung Galaxy S5F Rooted Knox 0x0 -> Samsung Galaxy S7 EDGE Black Onix
Цитирай

Днес използвах Root genius и се рутна без проблем. С последния полски лолипоп съм. Рутването става с един клик. Изтегля си CF Autoroot автоматично и го инсталира. Кнокса отчита!!!

Samsung Galaxy S7Edge  Black
Цитирай

Стана без проблем. Кнокса и при мен отчете, но това не ме притеснява, защото нямам гаранция. 

Samsung Galaxy Note 4
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)