Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy S5 <-> [SM-G900*] CF-Auto-Root
#51

(2015-04-22, 16:31:10)tda написа:  За да ъпдетваш OTA трябва да флашнеш стоков софт през ОДИН. По този начин роота ще се заличи и ще има напълно стоков РОМ.

Гледам че в приложението на  root има опция un root изчистване на рота ако го изчистя по този начин пасли няма да мога да бъде Инна чрез OTA

Samsung Galaxy s5 Android Lollipop 5.0
Цитирай
Аксесоари
#52

(2015-04-23, 17:25:05)parushev91 написа:  Гледам че в приложението на  root има опция un root изчистване на рота ако го изчистя по този начин пасли няма да мога да бъде Инна чрез OTA

Я прочети какво си написал и пробвай да зададеш отново въпроса си!!!







Цитирай
#53

(2015-04-23, 19:21:16)CStoikov написа:  
(2015-04-23, 17:25:05)parushev91 написа:  Гледам че в приложението на  root има опция un root изчистване на рота ако го изчистя по този начин пак ли няма да мога да ъпдеитна   чрез OTA

Я прочети какво си написал и пробвай да зададеш отново въпроса 
Извинявам се редактирах го

Samsung Galaxy s5 Android Lollipop 5.0
Цитирай
#54

Не, няма да стане official трябва да го преинсталираш и ресетнеш.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#55

здравейте,реших и аз да направя един ром но ми остана в ръцете моля за помощ.Телефона ми е SM-G900F ,всички стъпки съм направил всичко мина добре но след един рестарт телефона повече не можа да се отвори,тоест забива на логото  на самсунг и до там и ми изпизва на всички приложения че са били спряни,след ровене по форума попаднах че трябвало Wipe Data/Factory Reset това го направих  и се оправи телефона.Но искам да разбера защо направи така,пробвах  и  последната версия  без резултат дайте съвети моля ви че искам да го  ромна.И иматели и деа как да работа с СуперСу ?
Цитирай
#56

Ями,явно не си направил нещо,както трябва колега и телефона ти е забил.Но я пак кажи,какво правиш?Какъв ром си му направил и как така да го ромнеш???Да не би да искаш,да го руутнеш?

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#57

офф извинявам се исках да кажа рууттна Smile значи със 5.0 лолипоп съм да отбележа направих всичко стъпка по стъпка но без ефект Sad но искам да го руутна
Цитирай
#58

Какво точно не става?Какво се случва,когато флашваш с Один,всичко минава ли нормално?Дай малко повече инфо по проблем.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#59

значи,първо свалям нужния зип файл което е SM-G900F (International Qualcomm): CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.zip вкарвам телефона в донлоад режим после кат изключа телефона натискам  VolDown+Home+Power стартирам один програмата като бутна кабела чакам да са промени цвета на ИД на синьо след като се промени натискам ап задавам нужния файл и  после старт и телефона почва да се руутне после ми излиза ПАСС и телефона се рестартирва.Всичко минава добре след руута автоматично си инсталирва суперсу до тук добре но  след един рестарт телефона спира до логото самсунг и така на един черен дисплей ми пиши настройки спря,давам ок после и на другите приложения ми излизат един по един  че били спряни давам ок и така си седи черния дисплей. Та къде греша има ли други настройки след руута може това да не съм го направил?

Да отбележа използвам 3.09 версията на один

а зип файла изполвах този SM-G900F (International Qualcomm): CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.zip    

или да използвам новата версия от този пост http://goo.im/devs/philz_touch/CWM_Advan...ition/klte   което е най отдолу?
Цитирай
#60

(2015-04-26, 06:34:47)Echooo написа:  значи,първо свалям нужния зип файл което е SM-G900F (International Qualcomm): CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.zip вкарвам телефона в донлоад режим после кат изключа телефона натискам  VolDown+Home+Power стартирам один програмата като бутна кабела чакам да са промени цвета на ИД на синьо след като се промени натискам ап задавам нужния файл и  после старт и телефона почва да се руутне после ми излиза ПАСС и телефона се рестартирва.Всичко минава добре след руута автоматично си инсталирва суперсу до тук добре но  след един рестарт телефона спира до логото самсунг и така на един черен дисплей ми пиши настройки спря,давам ок после и на другите приложения ми излизат един по един  че били спряни давам ок и така си седи черния дисплей. Та къде греша има ли други настройки след руута може това да не съм го направил?

Да отбележа използвам 3.09 версията на один

а зип файла изполвах този SM-G900F (International Qualcomm): CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.zip    

или да използвам новата версия от този пост http://goo.im/devs/philz_touch/CWM_Advan...ition/klte   което е най отдолу?

И примен беше станало така и се оправи след връщане на заводски настроики и моят s5 e G900f  сега се държи добре мисля че няма проглем но нека по опитните от нас да кажат ако сме прецакали нещо

Samsung Galaxy s5 Android Lollipop 5.0
Цитирай
#61

как мога да разбера да ли наистина съм го руутнал?
Цитирай
#62

(2015-04-26, 08:45:07)Echooo написа:  как мога да разбера да ли наистина съм го руутнал?

Виж в  гугал плеи root cheker би трябвало да е рутнат защото моят е рутнат (влизаш в приложението и цъкаш на verifikeit root )

Samsung Galaxy s5 Android Lollipop 5.0
Цитирай
#63

така сега разбрах защо се  блокирва  роота,тоест след роота влезнах VolDown+Home+Power тоест нали там има една опция за рестартирване не системета ребоот нов дето пиши след като цъкнах там блокирва телефона седи на логото на самсунга и до там Sad
А тая програма какво прави по точно? Тоест rootcheker програмата за какво служи? 

Аз  телефона ще го руутна само с цел  да хакна някои игри с приложенията GameCih ili Game Killer,но на game cih програмата пиши че не е рутнат уж незнам защо Sad  И с game killer не става незнам защо играта е "SOCCER STAR"
Цитирай
#64
Photo 

(2015-04-26, 09:35:51)Echooo написа:  така сега разбрах защо се  блокирва  роота,тоест след роота влезнах VolDown+Home+Power тоест нали там има една опция за рестартирване не системета ребоот нов дето пиши след като цъкнах там блокирва телефона седи на логото на самсунга и до там Sad
А тая програма какво прави по точно? Тоест rootcheker програмата за какво служи? 

Аз  телефона ще го руутна само с цел  да хакна някои игри с приложенията GameCih ili Game Killer,но на game cih програмата пиши че не е рутнат уж незнам защо Sad  И с game killer не става незнам защо играта е "SOCCER STAR"

А след като си направил фактори ресет пакли ти забива като влезеш в това меню  (rootchekr е зада разбереж дали ти е рутнат тела ) 

Samsung Galaxy s5 Android Lollipop 5.0
Цитирай
#65

Тези хакове не работят на андроид 5.0, а само на 4.4.2.

А телефона 900F ли е?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#66

(2015-04-26, 10:28:50)rado__8 написа:  Тези хакове не работят на андроид 5.0, а само на 4.4.2.

Те си работят много добре на 5.0 но се прецаква кнокса  и трябва след инсталирането на "CF-Auto-Root-klte-kltedx-smg900f.tar",да се инсталира "twrp-2.8.5.0-gt-klte" или по избор и после през  "twrp" да се инсталира "UPDATE-SuperSU-v2.46"  или по избор.Те това е цялата процедура.Само че,след инсталирането на "CF-Auto-Root-klte-kltedx-smg900f.tar",се маха батерията и се влиза пак в доунлоад моде и тогава се инсталира "twrp-2.8.5.0-gt-klte" иначе телефона не стартира и седи на логото.
[Изображение: 8076080r.png]само че кнокса отива[Изображение: 8076122U.png]

Storstark
Цитирай
#67

Сега си напишете поста като хората без бутон Цитирай,защото нищо не се разбира кой пита и кой отговаря.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#68

след като инсталирам twrp-2.8.5.0-gt-klte то има ли някви настройки след това? или просто само си го инсталирам? 
Цитирай
#69

Темата е за рут с Cf_auto_root на ChinaFire , а не за хакове на игри. Ако искате Custom Recovery и рут през това рековъри отворете нова тема с ясно заглавие за да се знае темата за какво се отнася. Така по този начин човек търсещ в google ще излезе каквото търси и ще попадне на правилната тема.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#70

Благодаря ви колеги от сърце,че ми помогнахте за всичко Smile телефона е руутнат и инсталиран twrp ;-) Ако има още някви настройки които трябва да направя след руута моля ви кажете щото само съм инсталирал twrp не съм му направил никакви настройки а трябва ли ?
Цитирай
#71

Забелязах че откакто рутнах понякога когато включа тела или рестартирам след логото на самсунг екрана остава черен и излиза собщение че системата не одговаря оправя се само с принодителен рестарт задържане на  пауар бутона и бутона за намаляване на звука случвало ли се е на някого и имали начин дасе оправи

Samsung Galaxy s5 Android Lollipop 5.0
Цитирай
#72

Искам да споделя, че който изпитва проблем с руута може да използва Root Genius. Видях го от един колега по-горе. Всичко става с 1 клик. Програмата сама върши абсолютно всичко. Евала им правя на китайците. Дано само не вкарват някви вируси да ми гледат сметките Big Grin Big Grin

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#73

Offtopic

Китайците са на светлинни години, после руснаците не отстъпват Big Grin

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#74

(2015-05-12, 23:28:38)kiriku написа:  Искам да споделя, че който изпитва проблем с руута може да използва Root Genius. Видях го от един колега по-горе. Всичко става с 1 клик. Програмата сама върши абсолютно всичко. Евала им правя на китайците. Дано само не вкарват някви вируси да ми гледат сметките Big Grin Big Grin

Дай малко подробности.С кой андроид си, защото на сйта им пише до 4.4.2.Кнокса как е?Това мисля че са важни неща.Утре някой ще пропищи за кнокса и после ще се чудиш защо те боли ду@ето. Wink

Storstark
Цитирай
#75

Работи на лолипоп без проблеми. Кнокса предполагам отчита. Моят вече беше отчел и затова не мога да кажа но мисля, че отчита. А програмата е едно обикновено .ехе . Сваля се на компютъра, стартира се, връзва се телефонът и тя сама си намира марка и модел и сваля необходимите файлове. Руутва и дори след това предлага някои хубави опциики като например намира най-добрите къстъм ромове за твоя модел и др.

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)