Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy S5 <-> [SM-G900*] CF-Auto-Root
#1

Това нарушава гаранцията ви. Правите всичко на ваша отговорност. Не отговарям за повредени телефони.
Ако не знаете какво е ROOT - вижте тази тема.

Метода работи за следните модели:

SM-G900F (International Qualcomm): CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.zip
SM-G900H (International Exynos): CF-Auto-Root-k3g-k3gxx-smg900h.zip
SM-G900M (Middle and South America?): CF-Auto-Root-klte-klteub-smg900m.zip
SM-G900R4 (US Cellular): CF-Auto-Root-klteusc-klteusc-smg900r4.zip
SM-G900T (T-Mobile US): CF-Auto-Root-kltetmo-kltetmo-smg900t.zip
SM-G900P (Sprint): CF-Auto-Root-kltespr-kltespr-smg900p.zip
SM-G900T1 (Metro PCS): CF-Auto-Root-kltemetropcs-kltemetropcs-smg900t1.zip
SM-G900W8 (Canada): CF-Auto-Root-kltecan-kltevl-smg900w8.zip

Начин на инсталация:

1. Свалете файла за вашия телефон
2. Разархивирайте го веднъж. Трябва да е във формат tar. Ако формата е img, значи сте го разархивирали 2 пъти.
3. Вкарвате телефона в downlod режим. При изключен телефон, задръжте  VolDown+Home+Power
4. На PC, стартирате ODIN. Ако имате инсталиран KIES, спрете го задължително от TASK Manager-a.

[Изображение: 663542.jpg]

5.  Свържете USB кабела и изчакайте полето [highlight=#00FFFF]'ID:COM'[/highlight] в Odin да промени цвета си в [highlight=#00FFFF]синьо[/highlight]. Ще видите съобщение Added;

[Изображение: 2.jpg]

На AP заредете сваления вече файл и натиснете START. След приключване ще изпише PASS и телефона ще се рестартира.

Оригинална тема в xda

[Изображение: 5la2c0.gif]

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

[klte][CWM Advanced Edition] PhilZ Touch RECOVERY:

[Изображение: image1resize.png]

Последната версия може да бъде свалена от тук:

http://goo.im/devs/philz_touch/CWM_Advan...ition/klte

tar файлa, се флашва пак на AP в ODIN.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Някой руутвал ли е вече?

Poco F3 5G Black
Цитирай
#4

Сигурно. Метода работи ако за това питаш.
Цитирай
#5

Да.Имах предвид да сподели някой дали всичко е ОК.

Poco F3 5G Black
Цитирай
#6

Чел съм в темата в XDA, това си е нормалния начин за руут, ако не стане от първия път почваш отначало и така.
Цитирай
#7

Ok.

Poco F3 5G Black
Цитирай
#8

Здравейте,
Имам проблем след руутването на телефона. Немога да влезна в рекавърито при опит с комбинация от 3 - те бутона ми изпизва: CUSTOM BINARY BLOCKED BY RACTIVATION LOCK
SECURE FAIL: RECOVERY
Поздрави!

Poco F3 5G Black
Цитирай
#9

Проблема се задълбочи. След неуспешните опити да влезна в рекавърито и инсталиране отново на Руут и Кернел реших да инсталирам наново оригинален ром от самсфирмуеар G900FXXU1ANCE_G900FXEC1ANC5_G900FXXU1ANCE_HOME.tar , от там греда изписа ми <ID:0/004> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> G900FXXU1ANCE_G900FXEC1ANC5_G900FXXU1ANCE_HOME.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/004> Odin v.3 engine (ID:4)..
<ID:0/004> File analysis..
<ID:0/004> SetupConnection..
<ID:0/004> Initialzation..
<ID:0/004> Get PIT for mapping..
<ID:0/004> Firmware update start..
<ID:0/004> SingleDownload.
<ID:0/004> aboot.mbn
<ID:0/004> NAND Write Start!!
<ID:0/004> sbl1.mbn
<ID:0/004> rpm.mbn
<ID:0/004> tz.mbn
<ID:0/004> sdi.mbn
<ID:0/004> NON-HLOS.bin
<ID:0/004> boot.img
<ID:0/004> recovery.img
<ID:0/004> system.img.ext4
<ID:0/004> modem.bin
<ID:0/004> cache.img.ext4
<ID:0/004> hidden.img.ext4
<ID:0/004> FAIL! (Ext4)
<ID:0/004>
<ID:0/004> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)
и сега ни напред ни назад.............?
Какво да правя?

Poco F3 5G Black
Цитирай
#10

Пробваш с:
- друг кабел
- друг один
- друг компютър
- сваляш от други места фирмуер
- киес да не е активен - килваш му процесите
- махаш батерията, слагаш и директно Download и флаш
......

Прочети и тази тема за флаша - https://www.androidbg.com/forum/topic441...-tova.html Тя е за SII но може да съм пропуснал нещо тук, че доста ми се спи вече Wink
Цитирай
#11

Няколко кабела,др.комп,рестарти вадене на батерия и какво ли още не...четох и това къде ми даде линк degman и няма и няма.......инсталвам CF-Auto-Root и фал,инсталвам philz_touch_6.26.6-klte.tar по същия начин фал.....някакви идеи? няма оправия ....

<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/003> Added!!
<ID:0/003> Odin v.3 engine (ID:3)..
<ID:0/003> File analysis..
<ID:0/003> SetupConnection..
<ID:0/003> Initialzation..
<ID:0/003> Get PIT for mapping..
<ID:0/003> Firmware update start..
<ID:0/003> recovery.img
<ID:0/003> NAND Write Start!!
<ID:0/003> FAIL! (Auth)
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Poco F3 5G Black
Цитирай
#12

Проблема е решен след четене на форума за Ноут 3 . Та проблема е отмерка в настройките за сигурност и по-точно REACTIVATION LOCK(KK): ОN .След като се включи не позволява инсталирането на каквото и да е през Один,рекавъри и където се сетите. Това било направено с цел ако си изгубите телефона да неможе да се сменя софт и др.

Poco F3 5G Black
Цитирай
#13

Рутнах го и всичко работи добре.Доволен съм.
Не знам само какво е това,дето ми иска руут-права след слагането на рековъри-то - ADB shell.Ако някой ми каже ще съм благодарен.Засега съм го забранил,докато не разбера какво е.Не е шел-а на андроида предполагам,защото преди това не ми е искал права на руут.

Edit:разбрах какво е,но не ми трябва и ще си остане засега забранено.Ето повече инфо:
http://www.howtogeek.com/125769/how-to-i...e-utility/

SGS5 + SGSII,JB 4.1.2,Neat Lite 5.9
Цитирай
#14

Търся оригинален mTel firmware - G900FXXU1ANCE.

Galaxy Tab S8+
Цитирай
#15

Здравейте,
реших да си руутна S5-цата SM-G900H, нещо стана с Один-а и телефона ми изписва "Firmware ugrade encounted an issue.Please select recovery mode in Kies & try again." трябва да се "ънбрикне" или греша? Ще се загубят ли всичките ми данни? :capitulation:
Цитирай
#16

Изтегляш си стоков фирмуер за телефона и го флашваш с Один. Махни го тоя киес. И теглиш последния CF-Auto root и го флашваш отново за руут.
Цитирай
#17

Дай малко повече инфо.

С кой CF-Auto-Root се опита и с кой Один,коя ти е версията на софтуера,какво се е прецакало с Один ?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#18

Здравейте. При опит да рутна телефона, изтеглих грешен файл (SM G800F), който е минито :angry: и естествено ми изписа Fail в Один. Тъпото е, че сега не мога и да флашна стоков ром, защото отново ми изписва Fail! А аз съм с G900F.
Опитвам се да флашна стоковия G900FXXU1ANK7. Може ли да дадете някаква насока какво да правя?

P.S. Оправих се. Рутнах го с правилния файл и тръгна.

Samsung Galaxy S22 Ultra
Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай
#19

Търся помощ,може ли някой спец от София да ми рутне Самсунга S5 ,китайска реплика,експеримента ми е много интересен,черпя и си плащам гяволъка!
Цитирай
#20

Vroot, Framaroot, Kingoroot това са програми , безплатни и се натиска един бутон при включени USB поправки. За десет минути би трябвало да си спестиш черпенето и да си рутнал Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#21

Да,така е,но за мен е доста неразбрано, а и китайчето е със странния SM-G9009D и никъде не намерих програма за него.Ако все пак се реша да го рутна ми трябва инструкция за неук начинаещ : :capitulation:
Цитирай
#22

Става ли за близалката тоя роот

Samsung Galaxy Ace 2, HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD,SAMSUNG GALAXY S5, Huawei P10 lite,
Цитирай
#23

Защо задаваш този въпрос?1во може да прочетеш темата по-подробно,никъде не пише ,че рут-а зависи от весията на Андроид,единственото което е модела на телефона си е с различен файл.Отиваш в настройки-> за телефона и гледаш кой модел е твоя,теглиш файла за него и флашваш с Один,всичко е описано по-горе.Има и друг начин с towelroot ,но там трябва да флашнеш по-стар радио модул да рутнеш с програмата и после да флашнеш новия,което си е повече гимнастика от това което @Be6i4 е описал по-горе.

Samsung Galaxy S+ i9001 -> Samsung Galaxy S IV i9505 -> Samsung -> Galaxy S III I9305 -> Samsung Galaxy SIII i9300 Danis Rom by Niko Root-ed -> Samsung Galaxy S5F Rooted Knox 0x0 -> Samsung Galaxy S7 EDGE Black Onix
Цитирай
#24

Днес използвах Root genius и се рутна без проблем. С последния полски лолипоп съм. Рутването става с един клик. Изтегля си CF Autoroot автоматично и го инсталира. Кнокса отчита!!!

Samsung Galaxy S7Edge  Black
Цитирай
#25

Стана без проблем. Кнокса и при мен отчете, но това не ме притеснява, защото нямам гаранция. 

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Black
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Note 3,4,5,6,7,9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)