Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[EFS] EFS backup/restore app for S5 [SM-G900A/F/H/T]
#1

Правите всичко на ваша отговорност. Не отговарям за повредени телефони.

Ако вече сте root-нали телефона, задължително е да си направите backup на EFS папката. (в нея е IMEI и baseband и е добре да имате backup не само на телефона, но и на PC, dropbox, copy или който облак използвате).

Програмата се казва Samsung Tool и вече работи за следните модификации на Galaxy S 5:

- SM-G900A
- SM-G900F
- SM-G900H
- SM-G900T
- SM-G900I
- SM-G900P
- SM-G900W8

[Изображение: fvlFsaQ.jpg]

Освен за backup на EFS може да изпозлвате програмата и за:

[box]
*Backup EFS(from internal or external sdcard)
*Restore EFS(from internal or external sdcard)
*Reboot
*Hot Reboot
*Reboot Recovery
*Reboot Download
*Donate
*Show Thead[/box]

Помолиха ме да не давам линкове други от xda, така че ако нямате акаунт - регистрирайте се в xda и свалете директно от тази тема.

Ако имате възможност може да благодарите на ricky310711 в темата в xda или дори да го почерпите, ако ви е спасил телефона в даден моемнт.

[Изображение: 5la2c0.gif]

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

Нова версия на програмата от днес. Добавена е поддръжка и за следните модели:

[box]V5.0
automatic support for ANY device with busybox
added md5 checking for backups
added md5 checks for restore
fixed method of getting device properties
EFS autoblock detection for devices with busybox
more verbal and improved logging
support added for SM-G900I
support added for SM-G900P
support added for SM-G900W8[/box]

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

абе направих бекъп но ме намирам папката в телефона как се казва Къде да я намеря който знае да помага моля

Samsung Galaxy Ace 2, HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD,SAMSUNG GALAXY S5, Huawei P10 lite,
Цитирай
#4

намерих една папка Samsung Tools ама е празна къде отива тоя бекъп не знам някой който е по запознат моля да каже

Samsung Galaxy Ace 2, HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD,SAMSUNG GALAXY S5, Huawei P10 lite,
Цитирай
#5

(2014-12-12, 18:47:35)extazy написа:  намерих една папка Samsung Tools ама е празна къде отива тоя бекъп не знам някой който е по запознат моля да каже

При мен, когато го запазя във вътрешната памет - папката Самсунг туулс наистина остава празна, но когато дам да се запази на външната карта памет - папката самсунг туулс си има 2 файла.

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)