Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[FIX]Забрана за запис или преименуване на файлове във външната карт
#1

Понеже повечето хора не знаят и се чудят защо не работят коректно програми и навигации като ъпдейтнат телефоните си до KitKat - ами Google са сложили забрана за писане по външната карта с памет и от там произлизат тези проблеми.

За да се "оправи" това трябва да се промени малко един системен файл. Това се отнася с телефони с вътрешна памет и възможност за слагане на допълнителна Micro SD карта с памет. Ограничението засяга само външната карта!

За да работи програмата трябва РУУТ достъп! Ако руутнете телефона си е възможно да ви отпадне гаранцията на телефона! При използването на тази програма има вероятност да се наложи преинсталация на фирмуера на телефона ви! Също е възможно програмите да не работи на вашето устройство! Използвате програмата на своя отговорност!

Без руут просто няма да работи програмата и ще трябва да си преместите
навигацията(примерно) на вътрешната памет.

[Изображение: YW-iiE4U6yrqcwBj7dskgNyalNB1JZTi3iPkH_Jk...uA=w300-rw]
Ето линк към програмата в Google Play - SDFix: KitKat Writable MicroSD

Оставям темата отключена за отзиви, и също който иска да сподели при кой телефон/ром/фирмуер работи коректно.
Цитирай
Аксесоари
#2

Galaxy S4 GT-I9505, I9505XXUFNB9 CSC:NEE Работи перфектно.
Цитирай
#3

На Lg l90 бачка перфектно. Sygic-a си подкара картите от външната памет. :capitulation:

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#4

Че то при мен ги подкарва и без тази Sdfix. Не знам как, но се получава. Освен това вграденият файл мениджър ми позволява писане и редактиране на СД картата( за разлика от допълнително инсталираният)

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#5

Стоков 4.4.* фирмуер? Или къстъм?
Цитирай
#6

S5 работи без проблем с Sygic,Airdroid и всички гимнастики правени досега.

Samsung Galaxy S+ i9001 -> Samsung Galaxy S IV i9505 -> Samsung -> Galaxy S III I9305 -> Samsung Galaxy SIII i9300 Danis Rom by Niko Root-ed -> Samsung Galaxy S5F Rooted Knox 0x0 -> Samsung Galaxy S7 EDGE Black Onix
Цитирай
#7

Offtopic И какво излиза? Драпаме за новите версии на андроид, а с всяка нова идват нови ограничения и много малко нови полезности. Май ICS ще си остане най-доброто за андроид...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#8

Здравейте!Телефона ми е Ноут 2,руутнат инсталирана програмата ,но не мога да изтривам,премествам и записвам файлове от и на картата.Някакви идеи?
Цитирай
#9

При мен се получава нещо много странно. Купих си таблет Asus и му сложих SD карта. Безпроблемно прехвърлям неща на нея от компютъра си, но не мога да местя файлове, изтеглени на таблета в картата. Имам такава карта и в телефона, но там нямам такъв проблем, въпреки че не е руутнат. И двете устройства са с една и  съща версия на Android Kit Kat. Картата на телефонът не е форматирана, но се замислям да не би тази, която ползвам за таблета да трябва да се форматира по някакъв начин, но не знам как да го направя.
Цитирай
#10

Аз , с у-тво от подписа - всичко мина ОК след стартиране на програмата SDFix....

По - добре господар в ада, отколкото слуга в рая! 
Samsung Galaxy GT-I9301I S3 Neo  { root }
Цитирай
#11

Тъкмо се чудех защо при някои приложения не мога да сменя папките им за запис да са на SD картата. Инсталирах и всичко заспа.

Xiaomi Poco X3 Pro 256GB/8GB





Цитирай
#12

А нещо за 5.0.1?
подобно на това?

Xiaomi Mi A1 , Galaxy S IV I9515, Lolipop 5.1.1(CyanogenMod CM12.1) -Mtel, Galaxy Ace2 [4.4.2-KitKat] CM 11, Рено Меган II Grandtour -2006/1.6v V16/Fobos
Цитирай
#13

Програмата работи и на лолипоп,поне на 5.0 де.Но предполагам,че и при 5.0.1 ще стане,инсталирай и пробвай Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#14

(2014-11-30, 17:05:53)drago_66 написа:  Здравейте!Телефона ми е Ноут 2,руутнат инсталирана програмата ,но не мога да изтривам,премествам и записвам файлове от и на картата.Някакви идеи?
А даде ли ребоот на телефона като го изключиш и пак го влючиш щото и при мене преди ребоот не можеше да записва.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)