Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Първо зареждане на батерията?
#26

Sovar написа:Вие тия батерии ги изкарахте по-сложни и от ядрена енергетика. То излиза, че всичко е вредно за батерията и се скапва само от едно неправилно зареждане. Я по-сериозно :proud:
И то при условие ,че могат да я сменят с нова срещу 60-70лв.Направо се чудя ,как са извадили по над 1000лв да ги купят тези телефони!?!? Tongue

Samsung Galaxy S IV [Black Mist]
Цитирай
Аксесоари
#27

Аз забелязвам, че от 10, 15% до 100% зарежда наистина бързо.

Samsung Galaxy S5 ---> Samsung Galaxy Note5
Цитирай
#28

Колко бързо? Час, час и половина?

[Изображение: G6HYac9.jpg]

I love rock/metal/pop but don't mind any other music genre except чалга...that thing sux
I also love cars

PS I'm friendly
Цитирай
#29

Да, но това е само с оригиналното зарядно. Ако пробваш през USB да го зареждаш ще чакаш 5-6 часа.

Galaxy S6
Galaxy S5
HTC One X
Цитирай
#30

genderlik написа:Да, но това е само с оригиналното зарядно. Ако пробваш през USB да го зареждаш ще чакаш 5-6 часа.
Мерси. Аз си зареждам телефоните само с оригиналните им зарядни, така че няма проблем Wink

[Изображение: G6HYac9.jpg]

I love rock/metal/pop but don't mind any other music genre except чалга...that thing sux
I also love cars

PS I'm friendly
Цитирай
#31

Здравейте, искам да ви попитам нещо пак за зареждането на батерията, но не за С5 а на Ноут 3, защото не ми се отваря нова тема. Когато си закупих телефона му изхабих заряда до 0% и после го държах на зарядно 12 часа и това го повторих три пъти.Това вредно ли е, защото смятам да си взема 2-ра батерия и сега да знам какво да правя?

D_coffee
Цитирай
#32

Няма значение как си зареждате телефоните, батериите ви са си наред! :wall: А и една батерия струва 10-тина долара в е-bay...

Galaxy S6
Galaxy S5
HTC One X
Цитирай
#33

"Страшна" е тази батерия. От 98% за 2 сек. стана 94 с изкючен Wi-Fi и моб. нет. Веднага след рестарт - 96% показва. Тази батерия въобще читава ли е или да я засиля през балкона?!

Samsung Galaxy S5 ---> Samsung Galaxy Note5
Цитирай
#34

Не, не е читава, телефона също не е читав, може да ми го подариш. Ако те интересува - на ЛС Wink
Цитирай
#35

Първото зареждане на телефона задължително на 220V ли трябва да е или може и от лаптопа чрез USB?
:confused:

Edit: извинявам се ако на някой му се е сторил тъп въпроса :capitulation:

LG Optimus L9 II (4.4.2)Lenovo VIBE P1 Pro (P1a42) > Xiaomi Redmi 5+ 4GB/64GB
Цитирай
#36

Не не ми се е сторил,той е такъв.
Не е истина колко глупави хора има,темата за батерията се разисква от години ама е по-лесно да се пускат теми.
Ако съм един модератор,ще ви трия темите и мненията без предупреждение.

Maximus VII Ranger | i5-4690K@4.4GHz+NH-U14S | G.SKILL 2x4 RipjawsX 1866M C9 | SS-660XP2 | Corsair Obsidian 750D | WD5000HHTZ | Dell U2414M | Vengeance® 1500 | Xbox 360 Wireless Controller
Цитирай
#37

Яма не си. Аре трай са Smile До колегата с въпроса, няма значение с какво ще го заредиш, но имай в предвид, че оригиналното зарядно зарежда доста по-бързо от USB или друг вид зарядни, защото телефона има Qualcomm Quick Charge (през USB 3), и зарядното влиза и в двата USB входа на тела (отдолу). Smile

[Изображение: G6HYac9.jpg]

I love rock/metal/pop but don't mind any other music genre except чалга...that thing sux
I also love cars

PS I'm friendly
Цитирай
#38

Здравейте колеги нов съм в форума и ще използвам темата тъй като и аз имам от днес нов телефон самсунг с7 едж и ми е интересно до колко % да чакам да падне батерията и по колко часа да го зареждам,тъй като предишните модели ги държах по 12 часа няколко пъти така 2-3.
Цитирай
#39

За първо зареждане изчакай да се изключи, после го зареждай докато покаже пълен заряд батерията.

 
Цитирай
#40

(2017-01-23, 15:07:28)marchano написа:  Здравейте колеги нов съм в форума и ще използвам темата тъй като и аз имам от днес нов телефон самсунг с7 едж и ми е интересно до колко % да чакам да падне батерията и по колко часа да го зареждам,тъй като предишните модели ги държах по 12 часа няколко пъти така 2-3.

Най-вредното е да стои на зарядно при пълна батерия! а за долна граница също не е хубаво да пада до червеното, ако си на 20-30% и имаш възможност - сложи го да се зареди, дори и да не е нацяло.
Цитирай
#41

Това е така, но не и при първо зареждане на батерията - има разлика.

 
Цитирай
#42

С това за долната граница не съм съгласен.. и с s4-ката и с s5-цата почти винаги съм ги изчаквал да паднат до 2-3-4-5% и тогава да ги заредя.. Единият е вкъщи вече от 4 години и нещо, другия от повече от 2 години и батериите им са супер, особено на s5 е в същото здраве, както когато беше нов.. при 4-ката вече издържа малко по-малко, но все пак натрупа годинки...

.. Иначе до колкото съм чувал, при нов телефон е добре просто първите 10-тина разреждания и зареждания да са пълни - от 0-5% до 100% и обратно.. Без да се държи повече от колкото е необходимо да се зареди... Това съм спазвал и телефоните ми, както писах по-нагоре, никога не са ме предавали откъм батерия Smile
Цитирай
#43

Момчета защо има няколко вида батерии за S5? Моята завърша на BBE но има и други видове и пише че не са подходящи за определени версии на телефона,в какво се явява разликата?
Моя е G901F

Живей така че да те е срам да разказваш но да ти е приятно да си спомняш...
Samsung S7 G930F
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)