Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Първо зареждане на батерията?
#1

Здравейте. Днес си закупих телефона и ми е чудно кога трябва да го включа на зарядното и колко време да седи?

[note=degman]

Пиши грамотно поне заглавието на темите си! Прочети Правилата на форума!

[/note]
Цитирай
Аксесоари
#2

Зареди го до 100%, изчакай още половин час и го откачай. На 5-10% го слагаш да се зарежда и така още няколко пъти. Няма какво да го чакаш по амнайсе часа.
Цитирай
#3

degman написа:Зареди го до 100%, изчакай още половин час и го откачай. На 5-10% го слагаш да се зарежда и така още няколко пъти. Няма какво да го чакаш по амнайсе часа.
Аз още не съм изхабил оригиналния заряд... това ми беше въпроса. Да го изхабя ли до нулата ?
Цитирай
#4

Зареждай както ти е кеф и на 90% да го закачаш на зарядно няма грижи
Цитирай
#5

Zizko93 написа:
degman написа:Зареди го до 100%, изчакай още половин час и го откачай. На 5-10% го слагаш да се зарежда и така още няколко пъти. Няма какво да го чакаш по амнайсе часа.
Аз още не съм изхабил оригиналния заряд... това ми беше въпроса. Да го изхабя ли до нулата ?

Има много писано по въпроса. Но не, няма нужда, на 5% го включи да се зарежда. Като цяло е все тая. Тези батерии са така.
Цитирай
#6

Зареждай когато и колкото искаш няма нужда да стои по 12-часа например телефона си има датчици и като отчете че батерията е заредена повече не подава ток така че не се притеснявай.Първото зареждане и да е 3 часа пак толкова ще ти държи колкото и с 12 часа зареждане батерията си има капацитет и тя си поема ток колкото и е капацитета.
Цитирай
#7

Това несъмнено е така,но има фактори които водят до понижаване на капацитета.При литиевойонните батери това са напрежение на полюсите над и под определено напрежение.Разбира се ,че има защитни вериги и схеми които предотвратяват презареждането и преразреждането и докато е на зарядното можем да сме спокойни,че защитата ще спре заряда при достигане на максимално допустимото напрежение.При разреждането и обаче нещата не стоят точно така.При намаляване на напрежението под определен минимум защитата сработва и телефона се изключва,но ако не се включи за зареждане напрежението ще продължи да пада и неминуемо ще падне под допустимото .Затова никога не оставяйте за по-дълго литиевойонни батерии незаредени.Колкото и да е малък и те имат ток на саморазряд.Аз лично никога не чакам да се разреди. напълно,между 10 и20%слагам на зарядното.Фактор също са и циклите заряд-разряд.
Цитирай
#8

Аз действам по следната схема - грам не ми пука за батерията. Толкова телефони съм имал до сега, смартове и не-смартове и на нито един не му се е прецакала батерията, че няма как да се тревожа и за едната батерия. Ако се прецака - прецака, новата е към 30-40 кинта, се ще ги прежаля.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#9

Здравейте, значи мога да ви кажа от опит, че колегата dodiodi е прав, батерията не е препоръчително да се изхабява до 0%, защото тя има миниимален заряд, който беше около 7- 8% някъде. Когато изхабявате батерията докрай, вие я разреждате, по този начин и след това дори да я заредите на 100%, тя не може да се възстанови максимално и започва да държи по-малко от предния път. И ако се практикува тази практика често, батерията се скапва много бързо. Най правилното експлоатиране е като се изтощи на 10 - 15% си го включвайте да се зарежда и препоръчително е да се зарежда изключено устройството. А най грешното експлоатиране на батерията е когато го зареждате включен и едновременно с това го използвате, примерно си цъкате някоя игра. Хайде със здраве си използвайте машинките!
Цитирай
#10

а мога ли да го зареждам като е повече от 15%? в смисъл дали така ще прецаквам батерията Smile

[Изображение: G6HYac9.jpg]

I love rock/metal/pop but don't mind any other music genre except чалга...that thing sux
I also love cars

PS I'm friendly
Цитирай
#11

koragg написа:а мога ли да го зареждам като е повече от 15%? в смисъл дали така ще прецаквам батерията Smile

Няма да я прецакаш.Зареждай си когато искаш - дори и на 90 да е.

{Samsung Galaxy S9 Stock}{SONY XH90 Android TV }
Цитирай
#12

Ok . Мерси

[Изображение: G6HYac9.jpg]

I love rock/metal/pop but don't mind any other music genre except чалга...that thing sux
I also love cars

PS I'm friendly
Цитирай
#13

Принципно от едно време знам за тия разреждания до изключване на телефона и 12-24 часа заряд после. Но на минито установих, че като се разреди докрай батерията, следващите няколко цикъла, ако я оставя на зарядно, зарежда до 100 % и после започва да разрежда. Та вече не си правя експерименти, зареждам всеки ден, независимо на колко процента е.
Въпреки че и с новия телефон ми се случи да я разредя напълно - взех го на обед в работен ден и до вечерта му изкарах тока от ръчкане на настройки и сваляне на приложения. Засега се държи доста прилично, но не съм я натоварвала толкова много в почивните дни, ще видим от вдругиден натам как ще се държи.
Цитирай
#14

Това за разреждането до край и едва след това да следва зареждане си важи с пълна сила все още ,но само за никелкадмиевите(Ni-Ca) и никелметалхидридните( Ni-MH)акумулаторни батерии за да се избегне т.н. мемори ефект.Ако телефоните ви са с такива батерии е препоръчително.За Li-Ion и Li-Pol (които също са си литиевойонни,но с електролит вид полимер)това не само не важи ,но и е вредно и снижава капацитета на батерията,затова ако се чудите дали ще ви стигне заряда или не просто я дозаредете,по-добре да я заредите макар и на 50% отколкото да оставите телефона да се самоизключи.
Цитирай
#15

Тука се пишат само глупости!!!Ако си мислите ,че самсунг са забравили да нагласят софтуерно да изключва батерията,като на вас ви отчита 0 %,а всъщност е останал необходимия заряд в батерията ,че да не се повреди същата.....жестоко се лъжете!Ако бяха верни всички тези глупости дето написахте,към упътването за употреба на телефона,щеше да има и раздел,"Как да зареждаме-разреждаме безопасно батерията"Излезте от филмите дето сте влезли и си ползвайте телефона,както намерите за добре!

Samsung Galaxy S IV [Black Mist]
Цитирай
#16

Да да..те великите инжИнери са измислили как да спрат и елиминират саморазряда и дори са измислили как и софтуерно батерията да се "самозареди" и без да я включиш към външен източник на енергия.И точно в това упътване пише когато телефона не се ползва батерията да бъде извадена,защо ли?Разбира се всеки е в правото си да борави с нещата така както сметне за добре.Няма софтуер който да може да преодолее хардуерни дадености.
Цитирай
#17

dodiodi написа:Да да..те великите инжИнери са измислили как да спрат и елиминират саморазряда и дори са измислили как и софтуерно батерията да се "самозареди" и без да я включиш към външен източник на енергия.И точно в това упътване пише когато телефона не се ползва батерията да бъде извадена,защо ли?Разбира се всеки е в правото си да борави с нещата така както сметне за добре.Няма софтуер който да може да преодолее хардуерни дадености.
Хахаха...ти затова ли не чакаш да ти се резреди батерията и тогава да я заредиш?Защото после остава телефона ти три дни изключен в чекмежето ти?!?!
Продължавате да пишете глупости,естествено че софтуера мери напрежението на батерията и като падне под някакви волтове там,изключва телефона.Предпазвай я от преразреждане.
Според мен ,да си нагласиш алармата да ти звъни някъде късния следобед,когато става батерията 35%,да не пропуснеш да я заредиш! :wall:

Samsung Galaxy S IV [Black Mist]
Цитирай
#18

http://lifehacker.com/5875162/how-often-...s-lifespan

Ето ви една грамотно написана статия по въпроса. Има какво да се прочете.
Цитирай
#19

https://www.androidbg.com/forum/topic641...ne-p5.html ,
Мнение 113. Не ми се пише отново Smile
Цитирай
#20

За да не отварям нова тема, ще попитам тук.. Smile Ако съм го включил да се зарежда и да речем го изключа когато не е зареден напълно, това вредно ли е ? :confused:
Цитирай
#21

Не.

Galaxy Tab S8+
Цитирай
#22

messi710 написа:За да не отварям нова тема, ще попитам тук.. Smile Ако съм го включил да се зарежда и да речем го изключа когато не е зареден напълно, това вредно ли е ? :confused:
по принцип не,но е хубаво първото или първите няколко зареждания да са докрай.Именно при първите зареждания се оформя един полупропусклив слой върху електродите от който зависи транспорта на електроните и литиевите йони.След това зареждай колкото и когато си искаш.Дори е по-добре да не чакаш да свърши и фабричния заряд..Само не оставяй да падне под10-15%,независимо какво пишат тука разни хара нямащи си понятие от електрохимия.
Цитирай
#23

dodiodi написа:
messi710 написа:За да не отварям нова тема, ще попитам тук.. Smile Ако съм го включил да се зарежда и да речем го изключа когато не е зареден напълно, това вредно ли е ? :confused:
по принцип не,но е хубаво първото или първите няколко зареждания да са докрай.Именно при първите зареждания се оформя един полупропусклив слой върху електродите от който зависи транспорта на електроните и литиевите йони.След това зареждай колкото и когато си искаш.Дори е по-добре да не чакаш да свърши и фабричния заряд..Само не оставяй да падне под10-15%,независимо какво пишат тука разни хара нямащи си понятие от електрохимия.
Съгласен съм с теб, само да допълня, че докрай не значи 12-14 часа Smile
Цитирай
#24

Вие тия батерии ги изкарахте по-сложни и от ядрена енергетика. То излиза, че всичко е вредно за батерията и се скапва само от едно неправилно зареждане. Я по-сериозно :proud:

Samsung Galaxy S5 ---> Samsung Galaxy Note5
Цитирай
#25

Искам да питам горе долу колко дълго се зарежда S5 от 10-15% до 100% ? Четох, че телефона има Qualcomm Quick Charge 2.0 и се зареждал бързичко !

[Изображение: G6HYac9.jpg]

I love rock/metal/pop but don't mind any other music genre except чалга...that thing sux
I also love cars

PS I'm friendly
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)