Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LTE на Galaxy S4 Mini
#1

Здравейте колеги,

разцъквайки настройките установих, че в менюто за мрежов режим има 2G, 3G, но не и 4G. Модела на телефона ми е GT-i9195 и има LTE. Моля някой колега който също е с LTE версията да провери дали има LTE в менюто. Някъде четох, че трябва да се инсталира РОМ за друга държава, вярно ли е това?

Samsung Galaxy S4 Mini/Samsung Galaxy Pocket/Samsung Galaxy Note II
Цитирай
Аксесоари
#2

Само с ROM на държава, която има LTE.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Аз съм с Къстъм рома от подписа ми и имам в менюто на мрежите LTE Tooth

Samsung Galaxy S4 mini GT-I9195 Black Mist
Carbon Rom 4.4.2.
Студио за Уеб дизайн EXITO.BG
Цитирай
#4

С custom ROM може и 5G да имаш.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#5

Ами CSC e: I9195 LUX BNA2. Следователно е предназначен за Люксембург, а там 3 от 4-те им мрежи са LTE.

Samsung Galaxy S4 Mini/Samsung Galaxy Pocket/Samsung Galaxy Note II
Цитирай
#6

Тук в бг няма 4G за това няма да видиш иконата. :rofl:

То 3G то е много зле ко да говорим за 4G. Lol

Иначе режим АВТО СВЪРЗВАНЕ е 3,4 G. :tease:

Samsung galaxy S4 mini GT-I9195 & Samsung Galaxy Note GT-N7000 & HTC Desire HD A9191
Цитирай
#7

Стига с тия вашите ромове! Варианта за LTE излиза независимо от държавата с чийто ром си. Необходимо единствено е СИМ картата да го поддържа! Аз лично съм на М-Тел и тяхната СИМ не поддържа LTE, обаче имам една СИМ на EE в Англия и дори в роумнинг, варианта за LTE излиза! Доказателство в прикачените файлове. 

П.С. Със стоков ром LUX (Люксембург) съм.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S4 Mini/Samsung Galaxy Pocket/Samsung Galaxy Note II
Цитирай
#8

(2015-04-16, 22:02:49)matiy написа:  Стига с тия вашите ромове! Варианта за LTE излиза независимо от държавата с чийто ром си. Необходимо единствено е СИМ картата да го поддържа! Аз лично съм на М-Тел и тяхната СИМ не поддържа LTE, обаче имам една СИМ на EE в Англия и дори в роумнинг, варианта за LTE излиза! Доказателство в прикачените файлове. 

П.С. Със стоков ром LUX (Люксембург) съм.



Горното твърдение не отговаря на действителността. Моята СИМ картата, която ползвам постоянно, е на М-ТЕЛ, и е от 1999 година. Дали карта от '99 година на миналият век поддържа LTE технологията преценете сами.


[Изображение: Screenshot_2015_04_18_00_14_37.png] [Изображение: Screenshot_2015_04_18_00_14_50.png] [Изображение: Screenshot_2015_04_18_00_15_11.png] [Изображение: Screenshot_2015_04_18_00_16_49.png]
Цитирай
#9

Някъде четох,че това може да се реши ако си сложиш CyanogenMod - там няма нищо заключено...и мисля да пробвам това понеже и аз имам същия проблем.Във Варна има ЛТЕ на Мтел,Макс Телеком и Булсатокм и няма как да ги намеря защото нямам тази възможност да търся в менюто ЛТЕ мрежи.
Цитирай
#10

просто както беше казано по-горе:
ако сим картата е за LTE - ще се появи
иначе не, просто и логично
това че в друг РОМ се вижда нещо не означава - след като не може да се ползва защо да го показва
други марки телефони и със стоков РОМ показнат налично LTE, но само до там естествено
Цитирай
#11

Здравейте,

И аз имам същия проблем телефона е с LTE  но менюто не се появява. Ходих в самсунг сложиха някакъв техен СИМ и се показа менюто, слагам моята сим и го няма. И викат от СИМ-а е. Да ама не! Сим-а ми е на Теленор от последните им които са в момента. И тъй като се усъмних в думите им сложих моята сим карта в един Nexus 5 и там си работеше на LTE. Някой може ли да каже от какво може да е и как се оправя?
Цитирай
#12

Когато инсталирах този ROM настройката за LTE се показа. При предишният ми ром май беше испанския LTE липсваше. Не знам има ли значение че съм абонат на Мтел и картата ми е направена на микро сим с макетно ножче.
Цитирай
#13

(2016-01-29, 12:03:57)debian написа:  Когато инсталирах този ROM настройката за LTE се показа. При предишният ми ром май беше испанския LTE липсваше. Не знам има ли значение че съм абонат на Мтел и картата ми е направена на микро сим с макетно ножче.

Предполагам че е от ROM-a. СИМ картата няма много общо, защото моя приятел е със стара СИМ карта и си има LTE на Nexus-a.
Цитирай
#14

Намерих начин да се активира LTE,но е еднократно и не се запаметяват настройките
Набирате този код *#0011#
После натиснете капацитивния бутон долу в ляво и изберете Back
Натиснете същия бутон и изберете KEY Input и въведете Q0000
Изчакайте малко...и ще се появи едно друго меню
И после следвайте тази поредица от менюта
UMTS-->Debug Screen-->Phone Control-->Network Control-->Band Selection-->Automatic
Това е всичко.
Цитирай
#15

Колкото и да чакам нищо не се случва след въвеждане на Q0000 ...
Цитирай
#16

На кутията ми пише, че е с LTE, сложих сим карта на която върви 4g на ментел, но въпреки това меню за избор на  4g или LTE не се появява и не тръгва. Телефона е купен от Глобул, сега Теленор.
   

p.s. Пробвах това, но нещо не става:

"How to enable LTE (4G) throught the service mode without any rooting, or software modification.
select the dial pad and enter *#0011#, wait and you will see the Service mode common window.
Press the pouch button on the lower left and select BACK.
Press the same button and select KEY Input, enter Q0000.press OK and WAIT(up to 1 min).
You will see the MAIN MENU window.
Select UMTS-->Debug Screen-->Phone Control-->Network Control-->Band Selection-->Automatic
Done.MAy be restart the phone. "

Ако на последната стъпка задам LTE вместо Automatic, дали ще се брикне?

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай
#17

Здравейте пак, виждам, че никой не се е сблъсквал с подобен проблем ...
Да допълня ..., сложих карта на Мтел поддържаща 4G и от настройките пак не излезе менюто, след което изпълних гореспоменатите операции с кодовете и 4G се появи на чертичките, но пак липсваше в менюто. Отделен е въпроса, че обхвата падна на половина и започна да лапа батерията по 1% на 30 секунди. От настройките си избрах пак WCDMA/GSM ... Явно докато Мтел не си оправят мрежата няма смисъл от 4G-то ...
           

Така и никой не отговори ако на последната стъпка от кодовете задам LTE вместо Automatic, дали ще остане за постоянно на LTE или ще се смени при рестарт?

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай
#18

(2016-05-10, 19:16:00)jiktak написа:  Така и никой не отговори ако на последната стъпка от кодовете задам LTE вместо Automatic, дали ще остане за постоянно на LTE или ще се смени при рестарт?

Няма да се брикне - излизат честотите за 4G и вариантите да си избереш някоя - телефона след това работи само на нея и ако не се ползва от твоя оператор - нямаш сигнал , т.е. все едно нямаш телефон Smile .
Аз съм на Теленор и при мен не се появи LTE в менюто след операцията , обаче батерията почна да пада много бързо , особено след 30% ...
Цитирай
#19

m65


Горното твърдение не отговаря на действителността. Моята СИМ картата, която ползвам постоянно, е на М-ТЕЛ, и е от 1999 година. Дали карта от '99 година на миналият век поддържа LTE технологията преценете сами.


[Изображение: Screenshot_2015_04_18_00_14_37.png] [Изображение: Screenshot_2015_04_18_00_14_50.png] [Изображение: Screenshot_2015_04_18_00_15_11.png] [Изображение: Screenshot_2015_04_18_00_16_49.png]



Това по горе което е писано преди повече от една година прочете ли го?

(2016-05-10, 19:16:00)jiktak написа:  Здравейте пак, виждам, че никой не се е сблъсквал с подобен проблем ...
Да допълня ..., сложих карта на Мтел поддържаща 4G и от настройките пак не излезе менюто, след което изпълних гореспоменатите операции с кодовете и 4G се появи на чертичките, но пак липсваше в менюто. Отделен е въпроса, че обхвата падна на половина и започна да лапа батерията по 1% на 30 секунди. От настройките си избрах пак WCDMA/GSM ... Явно докато Мтел не си оправят мрежата няма смисъл от 4G-то ...


Така и никой не отговори ако на последната стъпка от кодовете задам LTE вместо Automatic, дали ще остане за постоянно на LTE или ще се смени при рестарт?

От настройките за мрежов режим си избираш това в което присъства LTE, и ако в зоната в която се намираш мобилният ти оператор поддържа 4G ще можеш да ползваш тази честота. При включени мобилни данни пред иконката за нивото на мрежовият сигнал се появява и иконка каква мрежа ползваш. Ако си избрал мрежов режим GSM няма как да очакваш 3G или 4G. Аз работя на около 1,5 километра от мястото където живея. На работното ми място има 4G, но в къщи има максимум 3G, от което следва, че клетката която ползвам в къщи не поддържа 4G.
Цитирай
#20

(2016-05-21, 10:49:51)m65 написа:  "m65

Това по горе което е писано преди повече от една година прочете ли го?"
Прочетох цялата тема преди да пиша, а ти скрийншота постнат от мен погледна ли го, че не излиза като там меню на което да има LTE?
А другия видя ли, че когато направя гимнастиката с кодовете пред мрежата излиза 4G и работи като такова, но в менюто пак я няма оцията за избиране, само 3G.

В крайна сметка Теленор искат да ми префлашнат телефона за да излизало LTE-то в менюто, измамници, продават нещо, което те са ограничили като са коригирали рома. Първоначално казаха, че префлашването струвало 26 лв., но след като ги заплаших с комисията по защита на потребителя предложиха да го префлашнат в най-кратък срок. Не ми се иска да им го оставям, така или иначе мога да включвам 4G чрез кодовете, но се чудя дали да не пиша наистина на Комисията за защита на потребителя, защото наистина не е редно да платиш за нещо, което в последствие като ти потрябва да се окаже, че го няма, защото видиш ли доставчика решил да го премахне(ограничи) софтуерно в телефона. От Самсунг казаха, че тази промяна на рома не е много законно ограничавайки функциите ....

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай
#21

Според мен проблема е от ром-а , с който продават модела в България - моят е от Виваком и пак липсва опцията в менюто , а и така не успях да подкарам 4G-то . Ползва се с карта на Теленор и според тях би трябвало да имам обхват , ама ... То не че ми е потрябвало торкова , а и сега след гимнастиките по сервизното почна да яде батерията сериозно - май ще връщам заводски настройки ...
Цитирай
#22

(2016-05-21, 14:01:02)jiktak написа:  Прочетох цялата тема преди да пиша, а ти скрийншота постнат от мен погледна ли го, че не излиза като там меню на което да има LTE?
А другия видя ли, че когато направя гимнастиката с кодовете пред мрежата излиза 4G и работи като такова, но в менюто пак я няма оцията за избиране, само 3G.

В крайна сметка Теленор искат да ми префлашнат телефона за да излизало LTE-то в менюто, измамници, продават нещо, което те са ограничили като са коригирали рома. Първоначално казаха, че префлашването струвало 26 лв., но след като ги заплаших с комисията по защита на потребителя предложиха да го префлашнат в най-кратък срок. Не ми се иска да им го оставям, така или иначе мога да включвам 4G чрез кодовете, но се чудя дали да не пиша наистина на Комисията за защита на потребителя, защото наистина не е редно да платиш за нещо, което в последствие като ти потрябва да се окаже, че го няма, защото видиш ли доставчика решил да го премахне(ограничи) софтуерно в телефона. От Самсунг казаха, че тази промяна на рома не е много законно ограничавайки функциите ....

Е толкова ли е сложно да му флашнеш някакъв друг ром, та ше го даваш на Теленор да ти го флашват, пък чак и пари ше им даваш за нещо  което можеш сам да си направиш за 10 минути?!

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#23

(2016-05-10, 19:16:00)jiktak написа:  Здравейте пак, виждам, че никой не се е сблъсквал с подобен проблем ...
Да допълня ..., сложих карта на Мтел поддържаща 4G и от настройките пак не излезе менюто, след което изпълних гореспоменатите операции с кодовете и 4G се появи на чертичките, но пак липсваше в менюто. Отделен е въпроса, че обхвата падна на половина и започна да лапа батерията по 1% на 30 секунди. От настройките си избрах пак WCDMA/GSM ... Явно докато Мтел не си оправят мрежата няма смисъл от 4G-то ...


Така и никой не отговори ако на последната стъпка от кодовете задам LTE вместо Automatic, дали ще остане за постоянно на LTE или ще се смени при рестарт?

(2016-05-21, 14:01:02)jiktak написа:  Прочетох цялата тема преди да пиша, а ти скрийншота постнат от мен погледна ли го, че не излиза като там меню на което да има LTE?
А другия видя ли, че когато направя гимнастиката с кодовете пред мрежата излиза 4G и работи като такова, но в менюто пак я няма оцията за избиране, само 3G.

В крайна сметка Теленор искат да ми префлашнат телефона за да излизало LTE-то в менюто, измамници, продават нещо, което те са ограничили като са коригирали рома. Първоначално казаха, че префлашването струвало 26 лв., но след като ги заплаших с комисията по защита на потребителя предложиха да го префлашнат в най-кратък срок. Не ми се иска да им го оставям, така или иначе мога да включвам 4G чрез кодовете, но се чудя дали да не пиша наистина на Комисията за защита на потребителя, защото наистина не е редно да платиш за нещо, което в последствие като ти потрябва да се окаже, че го няма, защото видиш ли доставчика решил да го премахне(ограничи) софтуерно в телефона. От Самсунг казаха, че тази промяна на рома не е много законно ограничавайки функциите ....

Явно е че не се чете, или не се разбира какво се чете, или за какво става въпрос.
Писал съм, че СИМ картата която ползвам е от 1999 година, което автоматично значи, че за да се появи в менюто за избор на мрежи LTE СИМ картата не играе роля. Така е при Мтел, за другите оператори не мога да дам мнение.
Остава софтуер, като причина.
Ако не можеш да промениш сам софтуера, дай на някой който може, или си плати за това. Ако се флашне телефона с оригинален стоков софтуер не се нарушават никакви гаранции.
Ето един стоков Firmware, с това гарантирам, че 4G и СИМ карта на Мтел са съвместими.
http://www.sammobile.com/firmwares/downl...ACOE1_DBT/


П.П при Мтел за да можеш да ползваш 4G трябва да имаш неограничени по количество МВ, и то на максимална скорост. Ако нямаш не можеш да ползваш 4G, независимо, че има безплатен три месечен период. Само да се направи един SpeedTest са нужни 33МВ при използване на 3G мрежата. Моят тарифен план е от старите. Имам 150МВ на висока скорост, които не достигат за направата на един SpeedTest в режим на 4G. По време на такъв тест, при положение че не съм ползвал мобилен Интернет, получавам няколко СМС-са че лимитът ми намалява, и после че е свършил.
Та в тоя ред на мисли ползването на 4G се обезсмисля. А после, когато свърши тестването, не се знае какви ще са условията за ползване, и евентуално цената, което не е маловажно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)