Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с таблет Prestigio PMP5780D
#1

Здравейте колеги имам голям проблем с таблет Prestigio PMP5780D. Вчера таблета си работеше без проблеми но днес като го включих на екрана се виждат само черни и бели черти. Ако имаше картина щях да го рутна и да сменя рома за да видя дали проблема не е софтуерен но това не може да стане на този етап. Според вас какъв е проблема софтуерен или хардуерен. Възможно ли е и дисплея да си е заминал.
Цитирай
Аксесоари
#2

Възможно е дисплея (или по-скоро контролера му) да се е прецакал. Но въпреки всичко може да му смениш ROM-а с друг. Ето тук има накратко как става - http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=487866
Трябва ти тулчето RKBathTool и какъв да е ROM (ето тук един стоков такъв с добавен рут - https://disk.yandex.ru/public/?hash=MVfr...FujI0Y%3D). Таблета го изключваш съвсем (задържаш Power бутона за 15-20 сек.), стартираш RKBathTool-а, избираш си update.img файла, след това натискаш и държиш Vol+, след него натискаш и Power бутона (двата заедно за около 2сек.), през тези 2 сек. мушкаш USB кабела (и отпускаш бутоните) в таблета (преди това другия му край трябва е включен в компа) и в RKBathTool-а светва първото квадратче в зелено. След това даваш смело Update бутона и чакаш. Ако всичко мине успешно - таблета се рестартира и ще видиш какво става с дисплея му. А, за да стане всичко това трябва да са инсталирани драйверите за таблета на компа и на таблета да е разрешена опцията USB Debuging - иначе не става.
Цитирай
#3

Е да ама като дисплея ми е черен как да пусна USB Debuging без да виждам какво правя.
Цитирай
#4

Този модел имаше ли HDMI изход. Ако има - боцкаш го в телевизор и ще виждаш какво къде настройваш. Ако и на ТВ вади същата картинка, има вероятност да се е прецакал видеочипа (който е вътре в процесора). Ако и тъч-а не работи - боцкаш и мишка. Ама то ако и тъча и екрана не работят - направо си е за кофата ...
Цитирай
#5

Imf,eo ;ek e fj dko,frod :capitulation:
Цитирай
#6

^ "Според мен е от андроида" ^
Dani 123, а според мен е добре, преди да пишеш глупости, да прочетеш какво си сътворил. Поне да беше сменил БДС с фонетика...


До автора на темата:
Предполагам, че още си в гаранция, защо не се възползваш от нея? Аз съм със същия, и е на почти 1 година.
Да се възползвам от темата, ако може: моят стана прекалено бавен, и му направих "Factory reset". Сега съм инсталирал само няколко програми, които наистина ползвам, без нищо излишно. Скоростта значително се подобри, но пък по незнайно каква причина започна да яде батерията много по-бързо от преди.
Моля за някакви идеи и предположения?
Цитирай
#7

Първо инсталирай CPU_Spy_0.4.0 и остави таблета на стендбай за час и след това виж дали изпада в deep sleep през повечето време или процесора му работи на някакви честоти - това означава че има работещо приложение което ти яде батерията. След това си инсталирай DUBatterySaver 3.6.6 и го остави да поработи и гледай (по опциите на програмката) кои процеси са активни а не ползваш и ги спри с App Quarantine v2.9 (това последното иска таблета да е рутнат)
Цитирай
#8

Благодаря за отговора, макар и с 2 месеца закъснение :-)
Инсталирах още тогава програмките, и направих няколко опита със зареждане и неизползване на таблета с дни след това. Според ЦПУ Спай през 98% от времето е в ,,дийп слийп'' ; няма изразходена енергия и за по-високите честоти на процесора.
Явно батериката се изморява по-лесно след година ръчкане :-)
Цитирай
#9

ЗДРАВЕЙТЕ АЗ ИМАМ СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ С ТАБЛЕТА МИ КАКТО СИ ИГРАЕХ НА НЕГО ИЗВЕДНЪЖ УГАСНА.ИМА НЯКАКВИ ЛЕНТИЧКИ ПО ДЕКСТОПА.КАТО НАТИСНА КОПЧЕТО СВЕТВА НО НЯМА КАРТИНА А НЯКАВИ ЛЕНТИЧКИ,ЗВУК ИМА ЧЕ ПРОБВАХ ДА СИ ЗВЪННА НА VIBERA И ЧУВАХ ГО ЧЕ ЗВЪНЕШЕ.КАТ НАТИСКАМ И ПО ДЕКСТОПА ЧУВАМ ЧЕ СЕ ОТКЛЮЧВА.САМО КАРТИНА НЯМА.МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА МИ КАЖЕ КАКВО Е СТАНАЛО.МОДЕЛА НА ТАБЛЕТА Е prestigio multitab 4 ultra quad 8.0 3g.
А ПО НЯКОЙ ПЪТ КАТО ГО ПУСНА МИ ПОКАЗВА ЧАСОВНИКА НО ПО БЛЕДО.



Забележка от Модератор!

5. Основни цвят и шрифт във форума са стандартно заложените (черен + стандартно заложен размер). Опции като "bold", "italic", "underline" и други се използват за подчертаване на важни думи или изрази, за предупреждение за възможни рискове и опасности от дадено действие и т.н., но не и за постоянна употреба. Злоупотребата с тях не е препоръчителна. В такива случаи екипът на Андроид България може да нанесе промени по мнението Ви.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)