Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Искам да попитам телефона как се държи, нормално ли работи, бави ли Big Grin Главното ми запитване е дали има сензор за светлината тоест Авто светлина и дали има сензорна лампичка или нещо при пропуснато повикване, съобщение ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Телефонът никак не е зле за класа си. Всичко върви идеално и до сега не виждам да забива или да лагва. Камерата фокусира бързо, дори по - бързо от моя звяр G2. Звани изненадващо силно и се чува кристално. Дисплеят е задоволителен. Няма автолайт и лед уведомяване. Мен лично това много ме ядоса и писах на LG за това. Как може телефон за 660 лв. да няма индикатор...
Но като цяло телефона е много хубав, ако нямате високи очаквания...а такива имах аз и леко се разочаровах, но ако трябва да дам професионално мнение...да телефона никак не е лош...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#3

Това ме интересуваше мен, автолайт у лед уведомяването, но уви значи няма :/ Обмислям нещо хубаво да си взема, защото моя s3 mini вече доста остаря. Търся нещо добро на сносна цена от мтел, но нищо не намирам :/ Накрая ще е g2 mini и ще си затворя очите с тези 2 недостатъка.
Цитирай
#4

L90 е със същия хардуер, но в друга "кутия" и е 200лв надолу Wink
Цитирай
#5

Няма го в мтел за съжаление, не искам копчета по телефона, искам чист като G2, а не като повече сензорни Big Grin
Цитирай
#6

Има ги налични и L90 и G2 mini в технополис, та можете да ги пробвате. Аз ще споделя моите впечатления. Първо разликите:
- бутоните ала G2 и липсата на такива под екрана при минито. За сметка на това може да си слагаш допълнителни и да разместваш оригиналните;
- минито има NFC;
- минито уж е с по-добра BSI камера;
- минито има жак за слушалки на горният край, което е една идея по-удобно;
- минито е с малко по-слаба батерия.
Хардуера в останалата си част е доста сходен, сглобката е еднаква, пластмасата е еднаква. Това мен ме изненада, очаквах минито да е с по-скъпо излъчване. Задният капак е приятно грапав, но страниците и на двата са хлъзгави. L90 има бутони и е малко по-труден за изтърване. Като обем телефоните също са много сходни, разликите са по 2-3 милиметра. Екрана на минито беше по-студен и малко по-тъмен, с по-нисък контраст (проверих и двата телефона бяха на 100% яркост). Не е огромна разлика, но 90ката ми изглеждаше с по-хубав екран. Повърхността на екрана и при двата е отвратителна, задължително някакъв хубав протектор, иначе пръста ти направо задира.
Не видях причина да искат 130 лева повече за минито, иначе ясно че се опитват да го позиционират като малък флагман, но няма логика в сегашните им цени. L90 от друга страна изглежда доста адекватно, основните проблеми са липсата на сензор за светлина, лед диод, сравнително ниската резолюция за 4,7". Засега никой не е продава в България версията на L90 с два сима, а такава би трябвало да има и минито.
Цитирай
#7

Малко корекции: Big Grin

- минито има NFC; - l90 - също
- минито уж е с по-добра BSI камера - не съм много сигурен, но мисля че са еднакви
- минито има жак за слушалки на горният край, което е една идея по-удобно; - на L90 също е отгоре
Дисплеите на хартия са еднакви. Въпрос на калибрация е разликата в контраста и цветовата температура
Цитирай
#8

За жаковете очевидно си прав. За NFC не съм съвсем сигурен, не видях иконката на NFC, на минито си я имаше. Поразтърсих се за справка, изглежда има два варианта L90 - D405 и D405N. Вторият може би има NFC, кой от двата е бил в Технополис представа си нямам, на някой ако му е важно да провери преди да купува.
Цитирай
#9

Купен от Технополис.Има NFC lg l90
Цитирай
#10

venci, я кажи около хоум бутона има ли диод т.е. свети ли?
Цитирай
#11

Не няма диод за индикация
Цитирай
#12

Опита ли дали ще тръгне някоя от програмите за инфрачервеното дистанционно различна от Qremote? Недоумявам защо LG изкуствено скопяват тази функция и на практика я правят неизползваема.
Цитирай
#13

Не съм пробвал.Вграденото работи lg lh5000 и филипс не запомних модела,на приятел.
Цитирай
#14

Закупих едно l90 от Технополис но не мога да открия скрийн протектор за него.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#15

^ Темaтa е зa LG G2 mini, зa L90 си пусни другa темa зa aксесоaри.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#16

GSM апарат LG G2 MINI D620 WH в момента в Технополис е на промоция с цена 549 лева, което ме накара да се замисля дали да взема него или L90...

Ще се решава на място, явно.
Цитирай
#17

Ето ти сравнение... http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/vi...0%E2%ED%E8
Спорен мен въпроса е до визия , кой как ще ти допадне.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#18

Здравейт . Купих си минито от технополиси докато го разглеждам реших на майтап да му проверя imei-a и за мой ужас излезна друг телефона. Досега сайта който ползвам не ме е лъгал ( imei.info). Възможна ли е грешка или Технополис си правят майтап с хората за 550 лева?
Цитирай
#19

Като какво го показа?

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#20

Като някакво Сони отпреди 10 години.
Цитирай
#21

Копирай този адрес в браузъра, след "=" си допиши имея, отвори го и виж какво ти показва http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/c...2.jsp?esn=
2 смартфона на LG и 1 таблет LG съм купувал от тях през последните 3 год. и до сега никакъв проблем. Според мен е грешка на ( imei.info). Телефоните и таблетите на LG в Технополис са с унгарски софтуер, виж на кутията дали някъде с големи букви пише "HUN"


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#22

Да пише.
Цитирай
#23

А това с линка за браузъра пробвали го и какво ти показа?


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#24

Пробвах, всичко е наред.Благодаря за съдействието!
Цитирай
#25

Здравейте, искам да попитам за екрана? Ще си го закупя за рождения ден, но единственото нещо, което ме притеснява е дисплея. Предишният ми телефон беше със Super Amoled екран (Galaxy S Plus). Та ... Smile Ако някой е имал възможност да се докосне до IPS и Super Amoled (не Super Amoled Plus като на S2 Plus) да сподели разликата Smile .
Поздрави!

Life is good
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)