Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#76

ЗДР-Колеги
Синът ми, ми подари старият си тел-Lg g2 MINI-620r-ползван от него около 16м и е още в гаранция.
Ползван е само за фейс и некви др работи, и при него батерията едвам вече издьржа  1ден.  Окакто е при мен е горе долу 1/2 дена с нормално ползване.
Питането ми е.....
-андроида ми е-4.4.2
-софтуер версия- v10b-EUR-XX
-Kernel- 3.4.0+

Включих опцията за обновяване на софтуера, която не е обновявана от закопуването на тел/
И получих това
-нов софт- v10d-MAY-28-2014 /185MB/
Та да попитам, някой правил ли е тази работа и какво се променя в самия тел.
-андроида ли....работата му ли на тел......
Ще се запазят ли настройките ми, приложенията...
За сега 7-дена  с този тел, нямам проблем с работата му.Просто да попитам, има ли нужда от това обновяване Angel

Никой ли не знае, каво ще се промени с/д актуализация с новия/за мен/ софтуер. Huh Visslar


Huawei P9 Lite
Цитирай
Аксесоари
#77

Колега, обновявай. Не знам дали ще ти запазят настройките. Евентуално да. Аз ъпдейтите ги пускам на чисто през usb тъй че не знам Big Grin
Чак когато ти излезе ъпдейт v20 не обновявай, тъй като повечето не са доволни от Андроид 5

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#78

Послушах съвета ти и го обнових-през Wifi.
По време на инсталацията 2/3 се рестартира/така пишеше че трябва да е/. Започна инсталирането за 15мин.
На пьрво четене ми направи впечатление
1-Като проверих  Версията на софтуера с/д рестартиране- Тя си бе същата старата Sad
Трябва ли да направя нещо друго, понеже не сьм в час....и как
Чета за нещо от сорта на / hard reset/- Това за какво е...не ли е същото,като рестарт на телефона Huh


Huawei P9 Lite
Цитирай
#79

Днес видях,че съм с новия софт-вече.....
Нищо не съм бъркал-освен вечерта го изключих и на сутринта го вклю.  Но се появи съобщение за още една актуализация на софта Blush
За сега ще изчакам- телефона си работи, няма промени от преходния/стар/ софтуер, освен че ме чуват по-добре от преди. Но нада ли това се оправя с по-нов софт Huh


Huawei P9 Lite
Цитирай
#80

Когато се сменя само буквичката след числото, както е при теб например от v10b на v10d, това са някакви кръпки/фиксове на проблеми. Може да се подобри и работата на телефона, да стане малко по-пъргав например, или да подобрят живота на батерията. Визуални промени 99,9% няма. Обаче както колегата dancho2000 казва, когато ти дойде ъпдейт до v20, това е съвсем нова версия на Андроид и по някога е по-лоша от старата.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#81

Благодаря Ви, за насоките и разясненията Rock


Huawei P9 Lite
Цитирай
#82

Аз съм с последната налична за този телефон (Лолипоп-ската демек) и не мога да кажа, че имам някаква негативи в нея. Спрямо КитКат-а е по-добре, по отношение на това, че не лагва. Батерията си държи пак толкова, колкото караше (при моя начин на потребление) при КитКат-а - около 4 дни.
Цитирай
#83

Как да настроя тела ми така че да запаметява новите номера в СИМ и в апарата по дифолт, онзи ден апарата зацикли и сложих картата на друг апарат и го нямаше номера, който ми трябваше... а го ползвам апарата от 1г, т.е. трябва сега да проверя ръчно кои не са в картата, но има ли решение за напред?

Само с приложение ли мога да го направя така че да приема обаждане с натискане на слушалката, а не плъзване?


Трябва да му взема и SD карта, 8-16ГБ - какъв клас да гледам- 10ка достатъчна ли е?
-------------

Вграденото приложение за пестене на батерията добро ли е или трябва отделно да кача?

Нощем дори на 0% яркост ми е много светъл екрана - как може да се реши проблема?

Препоръчайте ми музикален и филмов плеър, който да работи усопоредно и с браузер или друго приложение (т.е. да не спира звука като отворя вайбър...)

За блокване на реклами, pop-up, бисквитки:приемам, запознах се... кой знае с какво се съгласяваш - как се справяте?

Като го взех още, лявата колонка забелязах, че някои дупчици са запушени и почти не издава звук, явно ще го връщам за ремонт, докато е в гаранция.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#84

(2016-04-15, 11:00:49)hakama написа:  1. Как да настроя тела ми така че да запаметява новите номера в СИМ и в апарата по дифолт....
2. Само с приложение ли мога да го направя така че да приема обаждане с натискане на слушалката, а не плъзване?
3. Трябва да му взема и SD карта, 8-16ГБ - какъв клас да гледам- 10ка достатъчна ли е?
4. Вграденото приложение за пестене на батерията добро ли е или трябва отделно да кача?
5. Нощем дори на 0% яркост ми е много светъл екрана - как може да се реши проблема?
6. Препоръчайте ми музикален и филмов плеър, който да работи успоредно...
7.За блокване на реклами...
8.Като го взех още, лявата колонка забелязах, че...

1. Такааа....някъде в настройките на "Телефон" можеш да запаметиш новите контакти веднага като затвориш. По принцип хубаво е контактите да се запазват в гугъл акаунта Wink Най-сигурно е. Тва със сим картата не си е работа Wink
2. Това за слушалката - мисля че само със допълнително приложение става. Чак толкова ли те дразни Big Grin
3. Имаше една карта за 16 лв. или нещо от сорта 32 гб. Мисля че @vargala81 имаше такава. Ще проверя и ще ти кажа. Иначе клас 10 е чудно Wink
Edit: ето я http://www.vspc.bg/produkti/pameti/karti...s-10-14163
4. Да, карай си със стоковите приложения. Тея глупости CleanMaster, Battery не знам си какво, само негативи има. (между другото е хубаво да си качиш един Greenify Wink )
5. Eто една хубава програма за намаляване на яркоста на екрана до 0-та Big Grin -> https://play.google.com/store/apps/detai...ndroid.lux За да не ти става червен екрана, намали intensity на 0 и Dim на колкото искаш Wink
6. За плеърите нищо не мога да кажа...Стоковия за музика си бачка навсякъде Smile
7. За блокване на реклами използвай Adguard Smile
8. Всъщност при LG G2 (не знам как е при мини) е само 1 говорителя Wink. Отляво се намира микрофона. Пак казвам, не знам как е при мини версията, тъй че виж в googlе

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#85

Мерси. Това в ляво ако е за камуфлаж, ще е голяма излагация от LG...

Сега искам да си пусна нета през втората карта, понеже има 1000МБ за малък срок, а основната е на изчерпване?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#86

Как да пусна нета на втората карта-B-comect, скоро я взех, но успяха да се инсталират настройките. На оператор ли трябвя да звъня?

(2016-05-20, 10:32:26)hakama написа:  Мерси. Това в ляво ако е за камуфлаж, ще е голяма излагация от LG...

Сега искам да си пусна нета през втората карта, понеже има 1000МБ за малък срок, а основната е на изчерпване?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)