Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#26

Аз лично съм имал 2 телефона със SAMOLED+ и три със SAMOLED HD и няколко IPS. Според мен IPS e по-добрият вариант, но е въпрос на лично предпочитание.
Това, което леко ме притеснява е, че резолюцията не е HD. При L9II е HD, а при G2mini и L90 не е.
Естествено, пикселите не се виждат толкова, но все пак защо понижиха класата?

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
Аксесоари
#27

HD резолюцията и някои други благинки ги оставиха за G3 mini сякаш.. :/ ..

Life is good
Цитирай
#28

Здравейте,
някой колега да се е оборудвал с минито и да даде малко отзиви. Хвърлил съм му око, като за жената, заради издържливата батерия - на ревютата и тестове даже я дават, че превъзхожда оригинала. С хубави впечатления съм от Снапдрагон 400 с който е мъника и предполагам, че ще си струва. За съжаление, май е от скоро на пазара и няма много бройки. Та ако някои има информация от първа ръка да драсне...

в момента Samsung Galaxy S22 и Galaxy Tab S6
Цитирай
#29

Аз днес си го закупих, идеален е. Тези, които се тревожат за пикселите ще им кажа да не му мислят, дисплея е много добър. Единственото, което не ми хареса е, че ползва дооооооста рам Cry Чудя се дали да му ударя едни фабрични :confused
Колко време трябва да го заредя за първи път? Тъй като гледам, май няма да имаме раздел Sad

Life is good
Цитирай
#30

Johnny написа:Аз днес си го закупих, идеален е. Тези, които се тревожат за пикселите ще им кажа да не му мислят, дисплея е много добър. Единственото, което не ми хареса е, че ползва дооооооста рам Cry Чудя се дали да му ударя едни фабрични :confused
Колко време трябва да го заредя за първи път? Тъй като гледам, май няма да имаме раздел Sad
здравей днес си поиграх с него и ми хареса сподели как се справя ,разговори,батерия камера?

Huawei P10 Lite
Цитирай
#31

1. Разговори - чувам отсрещния много добре и той също. След като си махна ухото екрана светва малко късничко, но по-добре късно отколкото никога. Smile Можеш да си регулираш нивото на звука чрез бутоните отзад, което за мен е много удобно. Човек недалеч от мен, да речем 3-4 метра, може да чуе гласа на човека с когото говоря Smile За разговори смартфона е отличен (поне за мен).
2. Батерия - ах, тази батерия Big Grin. Мен не ме грее толкова. Първият път ми изкара около 34 часа с умерено ръчкане ( около 20 мин.разговори, поне 30 пъти съм сменял wallpaper-и около 10-15 мин интернет + няколко кратки клипчета, Smile но незнам защо, не държи вече толкова много батерия. Накратко: Изтощавам телефона за 1 ден, гледам да го ръчкам по-малко и 5000мАх да е пак няма да ми стигне Big Grin .
3. Камерата за мен е мноооого добра. Очарован съм от нея, прави снимки за много кратко време и гласовата функция е голяма глезотия. На тъмно също много ми хареса как снима. Фокусира доста бързо. Бе за снимки е чудесен телефона.
Ако те интересува нещо друго казвай а и да не забравя ползваа мноооооого рам, имам около 200 свободни,на игри не засича играя Asphalt 8 без проблем, но от Real Racing ме изхвърля незнам защо. Днес ми направи първия проблем, но като го рестартирах се оправи. Питай, че мооога цял роман да напиша и не , не съжелявам за избора на този апарат Big Grin.
Успех.

Life is good
Цитирай
#32

четох че батерията била доста добра и с тестовете и дават живот до към 76ч,аз игри не играя само фейсбук и вайбър и още 3-4 приложения,и единствено ме притеснява че е само с 1гб рам,само това ме спира засега

Huawei P10 Lite
Цитирай
#33

В началото имах около 200мб свободни, но получих малък ъпдейт, с който рамът беше подобрен (в смисъл имам вече повече рам,но не съм сигурен дали ще се справи телефона с някоя много тежка задача ). Надявам се и в следващите ъпдейти LG да подобрят работата на телефона. Сега съм с V10d.
Нощем включвам самолетен режим и го оставям и на сутринта батерията се смъкнала с 1% Smile
Играх 5 минути Asphalt и батерията падна с 4%. Не е ли много това като за 2440mAh Sad и като я пуснах играта ме изхвърли ?

Life is good
Цитирай
#34

Как се пуска GPSa на mini-то.Цялото меню прегледах,нищо няма :wall:
Цитирай
#35

Не е ли от Местоположение - Режим ? Мисля че....

Life is good
Цитирай
#36

Мерси колега точно от там се пуска
Цитирай
#37

От днес започна да ми се случва нещо доста странно и на моменти дразнещо. Използвам телефона с оригиналния quickwindow, затварям калъфа, пъхам си телефона в джоба и след няколко минути музикалния плеър решава сам че трябва да се пусне.... До днес подобно нещо не ми се беше случвало, а днес само следобеда ми го направи поне 6 пъти този номер. Предполагам че по някакъв начин се натиска в джоба ми нещо което да пуска плеъра и въпроса ми е някои има ли предложения как да забраня софтуерно пускането на плейра докато телефона ми е в джоба...
Благодаря предварително
Цитирай
#38

Колеги, имам телефона от 1 месец насам и смело мога да заявя, че телефончето е прекрасно не му се чудете, а купувайте смело няма да съжалявате за избора си. Dance Dance Dance
Цитирай
#39

Честит ви раздел! Въздържайте се от писане в общи теми. Отваряйте си тема, за това което ви вълнува, като предварително потърсете, дали някой вече не е пуснал такава тема.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#40

Някой знае ли как да си наглася приложенията да се инсталират в sd картата.На този Киткат няма никаква опция за това.
Незнам защо се води 8гб а пък пише 3.87 гб в съхранението.Моля помогнете
Цитирай
#41

Като отидеш в Apps и натиснеш на дадено приложение, трябва да имаш бутон Move to SD card (не всички може да бъдат местени) - това, поне при версия 4.4.2 на Андроида е така. Колкото до размера на свободното място - това е нормално. Половината от простронството е заето от андроида.
Цитирай
#42

то на нито едно не ми дава да го местя,няма ли друг начин,ако го рутна или нещо друго
Цитирай
#43

Така като чета, може пък наистина да има рестрикция за нерутнати у-ва (моят е руутнат, та може би затова мога да прехвърлям апликейшъните на картата).
Цитирай
#44

Oт Jelly Bean нагоре нищо не може да се мести на картата памет. Няма никакви рестрикции специално за модела. Само снимки, видео от камерта и файлове за съхранение могат да се записват в картата.

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай
#45

Може да местиш всички приложения, който позволяват това. Фабричните, няма как. Или рутваш и ги затриваш, или ги забраняваш. Иначе, вайбър, месенджър, скайп и всякакви такива, можеш да ги местиш където ти е кеф.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#46

Как е възможно да няма автолайт сензор :wall: .Това означава че постоянно трябва да го правя ръчно защото ако него правя батерията ще ми пада бързо. Това е доста сериозен недостатък :facepalm: !!! Моля някой да сподели как се оправя с проблема например от тъмно на светло има ли нужда постоянно да му се коригира светлината или може да се ползва на някакво средно положение което да запазва батерията.

Motorola Moto G 2014 - KitKat 4.4.4
LG G3 Dual sim 3 GB RAM 32 GB ROM KitKat 4.4.2
LG G4 3 GB RAM 32 GB ROM Android Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy S7 edge 4 GB RAM 32 GB ROM Android 7.0
Цитирай
#47

Хмм, ами аз го държа на 40% и не съм го пипал от как е закупен (2+ месеца), а не е като да не го ползвам в условия с различна осветеност непрекъснато (и не ми пречи).
Цитирай
#48

Нищо аз вече взех решение и се отказвам от LG. Ще си купя Motorola Moto G XT1068 (2nd Gen) Dual Sim.Доста превъзхожда LG - то.

Motorola Moto G 2014 - KitKat 4.4.4
LG G3 Dual sim 3 GB RAM 32 GB ROM KitKat 4.4.2
LG G4 3 GB RAM 32 GB ROM Android Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy S7 edge 4 GB RAM 32 GB ROM Android 7.0
Цитирай
#49

Не го имам, но съм го разцъквал този телефон и много лошо впечатление прави кофти екранът. Уж iPS, пък много зле.
Личеше си как цялата картина беше "студена" и цветовете не мязаха на нищо. Първоначално мислех, че е заради прекалено ниска яркост, въпреки че и от на 0% яркост не би трябвало да изглежда толкова зле. Надухме го на 50, на 70, на 100% и пак е същата гледка bu като на по-ниско е просто нетърпим. Нямаше хубаво цветоподаване, нямаше и острота.
Направихме едно бързо сравнение с Optimus 2X като и на двата им пуснем някаква по-шарена картинка и екранът на Оптимус-а направо го размазваше отвсякъде :unknw: . като на него, дори на много ниска яркост, остротата и хубавото цветопадаване си остават.
Просто беше несравним с Optimus 2X-са, което е изключително странно, понеже LG G2 mini е много по-нов модел, с много по-нов SoC, с много по-добра резолюция и т.н.
И това за телефон за 400-450 лева !!! И екрана му не може да се опъне на онзи 4 годишен кютюк. :rofl:
Да не забравя и супер-некадърното разположение на бутоните за отключване/заключване и volume up/down, те не са разположени отстрани, ами са разположени горе, на гърба на телефона. По-малоумна и неудобна идея за поставяне на бутоните, не бях виждал.
Да не забравим и изключително качествената камера... :rofl:
Да не забравим и на какво прилича стоковото LG UI :rofl: и колко изумяващо бързо и пъргаво върви с него :rofl:
Пълно дръвце си е, то това си личи. Ама дано да му направят отключен буутлоъдър и Cyanogen да почнат да се занимават с него, че да караш с LG UI си е направо самоубийство.
Да вземат и едно модифицирано кернелче да му направят, с клок на CPU-то, по-хубави драйвери на GPU-то, по-хубаво и оптимизирано използване на РАМ-та, без тези научноневъзможно тежки и лагави интерфейси от LG, които са толкова некадърно написани и толкова много повече товарят процесора докато Андроид-а върви под него, че просто си нямате представа, а пък и колко допълнително РАМ хабят :capitulation: ...
А па за battery life-а, с малко по-кадърно написан кернел с кадърен CPU governor, по-малко излишен товар върху процесора (LG UI), по-кадърни драйвери за GPU-то, които за тия анимации, браузъра и базовите неща в Android използват hardware acceleration-а, батерията му ще стане доста по-добре, повярвайте ми. Те от Cyanogen знаят как се пише ром...
За дисплея, може с хубав ром да му се сложи и един application с настройки за напудряне на екрана - Само малко повече gamma и положението ще стане по-добре, според мен.
За камерата, проблема пак е от това, че тия боклучави ромове и осрани и напудрени application-и на LG за камерата, използват много слаба компресия за save-ане на снимките и това разваля всичко. Това не си го измислям, а го казвам от опит, защото имам Optimus 2X и дори последната простотия за камерата важеше при него. Имах някакви предчувствия, че са омазали рома само за този телефон, ма то като пробвах и 4.1.2 портове от Optimus 4X и 4.2.2 порт от G2-ката, положението беше същото.
При L4 II, който притежава баща ми, е абсолютно същата история с изключително гадно получаващите се снимки.
Ако xda почнат да правят ромове, може да стане и читав телефон, дотогава ... :wall:
Цитирай
#50

Атанас, много си изписал за този телефон, че нещо не се връзва толкова хейтърското ти мнение Smile. Виждам, че си разбирач и ако искаш кажи кой е твоят фаворит в категорията на минито? В тази тази категория като цена и размер (400-500 лв, 4.5-4.7 инча). Търся си телефон в този сегмeнт и минито ми е един от фаворитите, заедно с L90.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)