Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z2 (D650x)
#1

Нека тук да могат да се задават всякакви въпроси относно Sony Xperia Z2, както и да се споделят проблеми и мнения за тяхното разрешаване, което би било полезно за останалите потребители на форума. Smile
А определено виждам, че има какво да се коментира...... и поне за мен има с какво да ми се помага. Smile

Иска ми се да започнем с информация относно това, коя седмица и месец е произведен конкретния телефон, както и имате ли видими проблеми не дай боже разбира се, със сглобката на телефона, прегряването, така коментирано след запис на 4K видео, евентуални проблеми със звуците за нотификация или въобще озвучаването от телефона и т.н.

Информация за това, кога е произведен всеки апарат, всеки притежател на този телефон, може да намери след като отвори капачето на СД картата и след изтегляне внимателно на малка черна пластинка да я наречем, намираща се над слота за картата, която не е необходимо да се вади, а палчето на пластинката с информацията е точно до картата и се изтегля лесно с игличка или кърфичка :

линк линк Моят телефон конкретно е 14W14.
За момента за тази сравнително ранна версия на апарата, не съм видял нещо, което да считам за проблем, визирам и конкретния запис на такова 4К видео, защото записа, който въобще опитах, бе само 2-3 минути. Може и да има наистина някакво подобрение в по- новите версии на апарата относно възможността за продължителен запис, въпреки, че не съм прочел за това, така, че коментирайте и това.

Диплея е наистина е много добър с идеална видимост под какъвто и да е ъгъл. Едиственото, което прави вчечатление е сравнението ми с Xperia T, който при равни стойности на яркостта с Z2, е в полза на Т-то, като изглежда леко по-затъмнен, което с настройки или приложение ме удовлетворява. Надеждите са с следващ фикс да се пооправи това. Smile

Батерията е фантастична, като визирам около 6-6.5 часа дисплей с включени дейта трафик или wifi, но хубавото е, че не визирам постоянен включен дисплей, а в период при мен самарно за около 2 дни, включително и опцията за двойно почукване на дисплея за светването му, което не констатирам кой знае какъв допълнителен дрейн на батерия. Бях забравил, какво е да зареждаш телефона си по-рядко, а съм убеден, че ако след редуциране на използваните мрежи и спиране на разучаване, то бил удвоил времето за зареждане.

Едно от нещата, които ми правят не много приятно впечатление, но и се надявам със следващи ъпдейти да се промени, е звукът от единия говорител, когато се приема обаждане, което според потребители намалявало осезаемо силата на звънене, което за мен поне и сега си е достатъчно силно.
Не знам защо, но звукът при стоковите нотификации е достатъчно силен, но при друго приложение като Вайбър, звукът за получено съобщение е значително, ама значително по-тих от фабричните нотификации. Надявам се да е временно, което може при други телефони от тази серия, да не е така.

Разбира се звукът при клип или музика е уникален, просто няма база за сравнение с другите апарати, с които сравнявам. Стереото с ефекти от опциите се справя изключително.
Не съм сигурен дали този моно звук при позвъняването е при комкретни телефони, така, че може собствениците на по-нови по производство да коментират ситуацията.

Друга разлика е светлинното известяване с иначе според мен достатъчно силната, наподобяваща неонова светлина при дадена нотификация, която страно защо, но докато телефона е на зарядно, то светлината си остава такава , каквато е според стойността на заряд на батерията, без да се променя според полученото известие и без премигването й. Надявам се с настройки, но не от трети приложения, да успея да коригирам това. Smile

Относно камерата, то за мен има още какво да се желае, въпреки, че според мен се справя повече от чудесно, ставнена с Xperia T, който за мен също снима чудесно след последния ъпдейт на андроид 4.3.

Проблема на този етап е липсата на поддръжка за работа със сд картата при андроид 4.4.2, която поне за сега не поже да се ползва от приложения за запис върху нея от стоковите или външни такива приложения, които иначе биха имали тази функция, което не значи, че неможе да прехвърляте, копирате или местите файлове от вътрешна памет или обратно с вградения файлов експлорер и да ползвате файловете си, музика, клипове или снимки.
На този етап има и липса на руут за заключен буутлоудър, като не ми се иска да стигам до там, а ще се чака за такъв вариант евентуално в бъдеще.

И не на последно място, нека пожелая на всички собственици на Xperia Z2, а и не само на него, да си използват красивия и стилен телефон безаварийно.


Нека ако модераторите на сайта считат темата за излишна, да я изтрият.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари
#2

Страхотно ревю :cheers: Само едно уточнение , всички които притежаваме z2 към момента са произведени 14W14 , понеже са купени от едно място Smile И аз нямам никакви проблеми засега ... Търся проклетата дупка (празнина или каквото е там ) , но не я виждам . Имам само едно питане относно това http://bgiphone.com/topic/27745-%D1%81%D...%B3%D0%B8/ и по-конкретно има ли някакъв начин да стигна до филмите и игрите ?
Цитирай
#3

Не забравяй, че телефона ще бъде закупен и от други в момента негови бъдещи собственици, все пак. ;-)

Сега, относно нещата от PlayStationMobile, то за нашата страна те не важат. Най-много да подкараш някоя безплатна детска игричка и то само ако маркираш Щатите например. Ако все пак успееш в нещо, споделяй. Wink

За Xperia Lounge, то чрез нея не е проблем да се свалят и инсталират разрешените приложения, споменати като бонус в статията.
Иначе за заредените филми в телефона, то къде ли са? Как ли не ги видях до сега?
При закупуването на телефона, получих филма Спайдер мен 2 на оригинален двд диск, разбира се.
Това е.

Относно тази "дупка или празнина", имай в предвид не добре прилегнало стъкло към основата на телефона, към страничната рамка, като се получава фуга между стъклото и рамката.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#4

Колеги тъй като съм решил другата седмица да го купувам, какво ще ме посъветвате...да изчакам ли малко за други релийзи и т.н.Вашите откъде сте ги купили ?Аз досега всички телефони от германос съм ги взимал и мисля отново от тях.Ползвал съм и гаранцията и нямам никакви оплаквания до сега.Може би окомплектовката да изиграе някаква роля, но при тях специално винаги съм получавал готини добавки в кутийте, които например в ментел ги е нямало.

Sony Xperia Z2
Цитирай
#5

Според мен си е до късмет със съответната партида телефони. Не е гаранция, че след като е по-ранна бройка, то ще дефектира със сигурност или пък обратно.
Аз поне го взех от Сони център, като в кутията, както споменах и по-горе, имаше стандартен пакет аксесоари, освен че слушалките са по-новия вариант.
С по-късното купуване, имаш шанс за по-ниска цена на телефона, а не гаранция за нов "релийз". Smile
Все пак парите и желанието са си твои. Wink

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#6

Днес на прибиране по околовръстното направих 7-8 снимки и в един момент усещам, че апарата доста беше загрял.
Вдигам го пред мен с идеята да направя следващата снимка и хоп:

[Изображение: Screenshot_2014-05-20-19-44-23.png]

Две секунди след това надписа изчезна и камерата се изключи.
Прбвах я 3-4 пъти, но все това се получаваше.

Абсолютно не мисля, че имаше причина за това загряване.
Изключих го, прибрах се и преди малко решавам да снимам детето и ето каква цветомузика ме посрещна на дисплея:

http://youtu.be/7hjxRUHc-10

Рестарт и сега уж всичко е наред.

Едит: да спомена още едно проблемче, което виждам вече два дни и се получава в почти всички разговори.
След приключване на разговора и сваляйки апарата от ухото, екрана продължава да стои тъмен и не мога да прекъсна.
Чак след натискане на пауър бутона светва дисплея и прекъсвам разговора.
Някой друг имал ли е този проблем или този с камерата?!?!
Цитирай
#7

За щастие за момента не ми се е случвало това с камерата, но в xda има тема именно за висока температура на телефона само от снимки.
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2755428

Дано да бъде полезна за някой.

А иначе това за оставането на дисплея тъмен след разговори, ми се случва и на мен по някога, което веднага ме подсеща да докосна два пъти дисплея, за да светне и да мога да затворя. Като се замисля обаче, при повечето от тези случаи, след светването на дисплея, виждам, че отсрещната страна вече е затворила, което ме навежда на мисълта, че може и затова да си остава тъмен.
Разбира се, не изключвам възможността и за софтуерен проблем евентуално. За сега съм на следене на ситуацията, за да хвана какво е съотношението и зависимостта от нещо, което кара телефона да стига до този проблем да го наречем.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#8

Ще следя и аз развитието, пък да видим до къде ще се докараме. Smile
Проблема с тъмния дисплей да ти кажа при мен не е само като е приключил разговора и поне два пъти ми се случи да чувам хората как си говорят и като светне дисплея виждам активния бутон за прекратяване на разговор.
Само споменавам факта в допълнение на това, че не остава угаснал поради това, че отсрещния е затворил.

Едит: след като от вчера го наблюдавам много внимателно установявам, че загряването се получава и от най-малкото натоварване.
Примерно след 10-15 разменени съобщения във ФБ.

Адски неприятно ми е по цял ден (или почти) да държа горещ апарат в ръката си.
Дано фикснат проблема по-скоро.
Цитирай
#9

За този проблем съм чел и при Z1. Жалко, че не е оправено и при този модел. Huh

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#10

Преди два часа така зверски ми заби апарата (при опит да пусна камерата, за да снимам едно сладко дамско дупе, движещо се по тротоара Tongue ), че 10 минути не успях да го ресна.
Тъпото е, че си карах колата в този момент и нямаше къде да отбия, за да свърша работа като хората.
Нейсе, накрая като се стартира ми излезе съобщение за системен ъпдейт - 121МБ.
Както се досещате моментално го пуснах да се сваля и ъпнах тутакси.
Довечера ще чета какъв е и за какво точно се отнася, но се надявам поне част от бъговете да са в историята вече.
Цитирай
#11

Имам телефона от 1 месец може би бях от първите. В началото се рестартираше сам докато говорих(5-6 пъти). Само веднъж ми показа това, че е загрял. Не мога да си рестартирам сам апарата. След като задържа пауър бутона ми излиза изключване, самолетен режим и още нещо. Задържам изключване и ми казва, че ако се рестартира ще мине в безопасен режим. Направих го веднъж и после не можах да го върна , работеше в такъв режим без нито едно инсталирано от мен приложение. Изтрих всички приложения, но нищо не се промени. Точно когато мислех да го давам за ремонт излезе новия Android изтеглих го и го инсталирах и се саморестартира и излезе от този безопасен режим. От тогава съм нямал никакви проблеми ( 5 - 6 дни вече). Ако тръгна пак да го рестартирам сам пак ми казва, че ще влезе в безопасен режим. Това е от мен дано съм бил полезен, някой ако знае как да си реша проблемите може да каже. Иначе телефона е уникален. Много бърз а за камерата нямам думи Smile
Цитирай
#12

Колега, не знам защо се примиряваш с проблема. Явно има нещо, което кара апарата да влиза в този режим, освен ако ти не го предизвикваш разбира се.

http://talk.sonymobile.com/t5/FAQ/How-to...m-p/348008

Опитвал ли си префлаш на абсолютно чисто ниво, не ъпдейт?
Ресет правил ли си от настройките, което да го приведе в заводски вид.
Смятам, че ако направиш чиста инсталация на новия фърмуер, ще разбереш дали е от андроида.
Защо не опиташ известно време и без сд карта да го използваш?
От стар опит знам също, че сим карта рязана допълнително, за да стане микро, а не фабрична, също може да води до рестартиране, а защо не и до описаният от теб проблем.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#13

Нямам друг апарат, а в момента не мога да си позволя да остана без такъв. Картата ми е рязана може от това да е. Сега си направих такава която става и за двете мислиш ли, че тя може да свърши работа ? Нямам SD карта. Нищо не разбирам ще го занеса някой да направи нещата за които казваш. Благодаря за съвета гоем си :thumbup:
Цитирай
#14

Има проблеми с екрана и гърба на Z2, чупят се самички.

http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z2/...d-p/690915
Цитирай
#15

Това го има и при Z и Z1 мисля, като прочетох, че гаранционно се подменяли само апарати с конкретна форма на пукнатината.
Надявам се да са по-малко бройките и ние да не сме с тази партида.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#16

Аз от вчера имам телефона и освен загряването което явно при всички го има имам само един малък проблем - звуковите сигнали от skype, facebook, viber, whatsup и др са ми доста тихи а всички звуци са усилени докрай...Някаква представа как да ги усиля?
Цитирай
#17

Това със слабите звуци при допълнителните приложения, искрено се надявах, че ще се подобри след ъпдейта. Уви. Добре, че е само при тези приложения, а не и при смс и мейли.
Току що ми направи впечатление, че докато съм на хендсфри/блутут/, звука от Вайбъра в случая, бе с чудесно ниво. Определено нещо софтуера ни е за доизпипване. Смятам да прекарам звуците на вайбър през програма за редакция и да им увелича нивата, тогава да видя дали ще има ефект.
Всъщност сега сложих друга мелодия на вайбъра от системните на телефона и звука си беше идеален.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#18

monipeev написа:Това със слабите звуци при допълнителните приложения, искрено се надявах, че ще се подобри след ъпдейта. Уви. Добре, че е само при тези приложения, а не и при смс и мейли.
Току що ми направи впечатление, че докато съм на хендсфри/блутут/, звука от Вайбъра в случая, бе с чудесно ниво. Определено нещо софтуера ни е за доизпипване. Смятам да прекарам звуците на вайбър през програма за редакция и да им увелича нивата, тогава да видя дали ще има ефект.
Всъщност сега сложих друга мелодия на вайбъра от системните на телефона и звука си беше идеален.
аууу - значи наистина е дефект...аз си мислех че съм пропуснал нещо в настройките Cry иначе предпочитах на email-и да беше щото тях съм ги спрял ама на фейса и на viber напрекъснато имам известия Cry
Цитирай
#19

Поради проблема с някои звуци на дадени приложения, тук ще постна линкове с преработени по сила звуци за звънене и нотификация за вайбър, които вече се чуват идеално.

Звук звънене.
https://www.dropbox.com/s/an2pu4hg3v4yuo...nd%203.wav
Звук нотификация.

https://www.dropbox.com/s/uqesp8gyls7khy...nd%201.mp3

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#20

А ако не е тайна как и от къде може да смениш мелодийте на вайбър
П.п звъненето ми е със същата дила,но нотификейшъна ми е адски слаб,къде мога да му смена само него
П.п намерих начина как става,благодаря колега

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#21

Sokolchev написа:А ако не е тайна как и от къде може да смениш мелодийте на вайбър
П.п звъненето ми е със същата дила,но нотификейшъна ми е адски слаб,къде мога да му смена само него
П.п намерих начина как става,благодаря колега
аз пробвах - на facebook си остана същата сила на notification-a а на viber не възприе нещо новите звуци и не ми индикираше да върнах старите...а някой може ли да каже какво съдържа новия ъпдейт на системата тъй като туко що го инсталирах?
Цитирай
#22

Тук колега от xda е описал промените в новия ъпдейт.
http://forum.xda-developers.com/showpost...ostcount=1

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#23

monipeev написа:Тук колега от xda е описал промените в новия ъпдейт.
http://forum.xda-developers.com/showpost...ostcount=1
мерси много...тоз първия ъпдейт аз не го виждам, при мен се появи само приложението БЕЛЕЖНИК или нещо подобно - една жълта иконка...в камерата също се споменава че има подобрения но аз поне видими не видях - даже така се случи че като я пуснах веднага след ъп-а даваше само размазано и усещах как се опитва да фокусира но на дисплея нищо не ставаше и не снимаше и след като рестартирах тела се оправи...така че общо взето нищо видимо явно няма Big Grin
Цитирай
#24

Очаква се нов ъпдейт, дано да са поизгладили не чак толкова гладките неща със софтуера. Smile
http://www.xperiablog.net/2014/06/02/xpe...m=facebook

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#25

Туко що взехме един, няма лошо да има.

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)