Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z2 (D650x)
#26

А я да попитам - има ли вграден диктофон тоз телефон и къде да го търся?
Цитирай
Аксесоари
#27

Колега, ако питаш за приложението за стерео запис на Сони, което пуснаха, когато лансираха и стерео микрофона Stm10 модела, то и припожението им е наименувано по същия начин. Мисля, че преди ъпдейта до . 402, май го имахме по подразбиране.
Заповядай :
https://www.dropbox.com/s/z59xhuva168ple...corder.apk

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#28

Аз го нямах...След ъпа пак го нямам Sad И сега ползвам Rec and save програмката...
Цитирай
#29

Позволявам си да добавя още един отделен коментар тъй като искам да попитам за още 3 нередности които ме вълнуват и как биха могли да се оправят евентуално?

1. Kогато искам да пратя нещо по bluetooth на някой с който досега не съм си пращал не ми открива устройството му - чак ако той ми прати покана за сдвояване тогава ми се появява(това го бях забелязал и при Z1)
2. Когато говоря с някой по handsfree-то той чува най вече околния шум отколкото мен
3. Когато си включа слушалките и си пусна плеъра усилен на макс е силно но не чак толкова - и единствения начин при който звука става по силен е това някой да ми звънне докато слушам и като му затворя плеъра си възобновява музиката с доста по силно ниво от нормалното което е(тук въпроса е как да запазя това силното ниво след обаждането...)
Цитирай
#30

Някой имал ли е проблем с качеството на изработката?

Xperia arc& Xperia T,Xperia Z,Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet.Xperia Z5, Xperia X Performance ,Xperia XZ1.
Цитирай
#31

gotin написа:Къде да видя седмицата на производство?

https://dl.dropboxusercontent.com/u/5352...09.JPG.jpg

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#32

По моите проблеми някой да има разрешение? Sad
Цитирай
#33

Колега, какво може да те посъветваме?
Поне според мен и по трите ти точки, проблема изглежда софтуерен.
Ако след рестарт не се оправя, ако след смяна на слушалките, проблема се повтаря, ако всяко нещо, което си изброил като проблем остава, то опитай рипеър през програмите на Сони.
Ако пък тези проблеми са забелязани след ъпдейт, варианта е да се върнеш към предния ти софтуер с Флаштул.
Имаш голям избор.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#34

Колеги,вчера си взех телефона от глобул и гледам,че е с версия на компилацията 17.1.A.2.55 , последно излязлата версия е 17.1.1.A.0.402 .PCC и SUS показват,че съм с най-новия софтуер,което означава,че .402 още не е пуснат от глобул.Това,което ме интересува е как се държи телефона(най-вече камерата) с последната версия и има ли ги тези прегрявания(да чукна на дърво проблеми нямам с това)?Въобще какво е подобрено/прецакано?

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#35

Поне аз разлика в камерата не забелязвам. Прегряването при 4К запис, ако го е имало, то то си е и останал, защото описват, че подобрение на камерата в този ъпдейт има, но не и в това да е оправен точно този проблем.
При запис на 4К, само забелязвам, че наистина има значение за загряването, с какво още е бил натоварен телефона в този момент или непосредствено преди това.
Смисъл, ако преди това си го понатоварил с нещо, което е накарало телефона да загрее значително, то записа се скъсява драстично.
За подобрение в качеството на снимките, разлика не виждам.

http://forum.xda-developers.com/showpost...ostcount=1

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#36

monipeev написа:Поне аз разлика в камерата не забелязвам. Прегряването при 4К запис, ако го е имало, то то си е и останал, защото описват, че подобрение на камерата в този ъпдейт има, но не и в това да е оправен точно този проблем.
При запис на 4К, само забелязвам, че наистина има значение за загряването, с какво още е бил натоварен телефона в този момент или непосредствено преди това.
Смисъл, ако преди това си го понатоварил с нещо, което е накарало телефона да загрее значително, то записа се скъсява драстично.
За подобрение в качеството на снимките, разлика не виждам.

http://forum.xda-developers.com/showpost...ostcount=1
Значи прегряването се получава е само при снимане на 4К?То ако е така хич не ме бърка защото дори не ми трябва :-D. Иначе от чендж лога,който си дал се вижда, че има подобрения при камерата.
При снимане забелязвам страхотен шум,дори и на светло,което е малко дразнещо защото при старата Xperia Neo този проблем на светло не съм го виждал :-D

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#37

monipeev написа:Колега, какво може да те посъветваме?
Поне според мен и по трите ти точки, проблема изглежда софтуерен.
Ако след рестарт не се оправя, ако след смяна на слушалките, проблема се повтаря, ако всяко нещо, което си изброил като проблем остава, то опитай рипеър през програмите на Сони.
Ако пък тези проблеми са забелязани след ъпдейт, варианта е да се върнеш към предния ти софтуер с Флаштул.
Имаш голям избор.
Е ако е софтуерен проблема значи би трябвало и при вас да го има както проблема с тихите звуци на приложенията...За съжаление не мога да кажа дали преди ъпдейта ги е имало тъй като на същия или на другия ден след закупуването му го ъпнах...Но както казах примерно първия проблем с bluetooth-a го знам че го имаше и при Z1 така че тук отпада проблема да е единствено при мен и само на този телефон...Колкото до другите 2 неща - за тях съм по склонен да вярвам че е от при мен но все пак може никой да не го е забелязал това - днеска се уверих само че ако някой ми звънне и аз вдигна звука си остава същия след приключване на разговора но ако затворя докато звъни някой без да вдигам тогава се усилва...А за handsfree-то няма как да пробвам защото примерно слушалките на Нео-то с което преди бях не ги потдържа телефона и няма как да разбера дали и там ще се чува околния шум повече отколкото гласа ми...Другото е че освен плеъра друго фабрично от програмите на Sony не виждам кое е както ти казваш, а и само той да е незнам как да го върна предния защото на него също имах ъпдейт...
Цитирай
#38

При мен има проблем с включването на всевъзможни глупости докато говоря. Чува се цъкане и като приключа разговора съм в Гугъл плей или в настройки нам си кое подменю или нещо друго. Това е адски изнервящо и то при тъмен неактивен екран дори.

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
Цитирай
#39

HardrockMan написа:При мен има проблем с включването на всевъзможни глупости докато говоря. Чува се цъкане и като приключа разговора съм в Гугъл плей или в настройки нам си кое подменю или нещо друго. Това е адски изнервящо и то при тъмен неактивен екран дори.
Това и аз го имам,ама мислех че нещо аз права,не е винаги но го има,влезнало в 100 под менюта Smile и приложенията са ми тихи,но сие така от самото закупуване

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#40

И със Z ми беше така, явно е ахилеса на Sony. Sad

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
Цитирай
#41

Забелязвам,че дори при сърфиране в нета(глафно тук във форума) телефона се напича яко,а ползвам wifi.
Днес при видео запис ми излезе и съобщението за повишена температура,но това си е глобален проблем,но при сърфиране,гледане на клипчета в ютуб се нагрява доста.Така ли е и при вас?Аз съм с версия на компилацията .55 и се чудя дали да не флашна .402 с флаштуул,че глобулците още не са го пуснали. :unknw:

п.п. назад в темата видях още 1-2 коментара свързани с нагряването дори и при лек товар.След ъпдейт до последна версия оправиха ли се нещата?

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#42

за толкова скъп телефон не би трябвало въобще да има подобни проблеми...и аз имам проблема с под менютата докато говоря Sad
Цитирай
#43

Аз също съм с .55 а доколо разбрах тела е за европа и виваком,нагрява но не колкото Z

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#44

Прегряването се получава дори когато се ползва само фотоапарата. Току що ми се появи съобщението,че температурата е повишена.Жалко,че все още няма метод за руут при заключен bootloader. Дано скоро намерят начин за да смъкна честотата на процесора надолу, че тези. 2.3ghz му идват много. :-D

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#45

Интересно е, че това прегряване извън камерата не го прави при всички апарати, както при запида на 4К, защото малцина се оплакват от загряване само с работа с телефона, както и за щастие не съм забелязал греене при снимки, а те са доста на моменти.
Явно е, че в различни партиди телефони, различни "своеволия " се проявяват.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#46

monipeev написа:Интересно е, че това прегряване извън камерата не го прави при всички апарати, както при запида на 4К, защото малцина се оплакват от загряване само с работа с телефона, както и за щастие не съм забелязал греене при снимки, а те са доста на моменти.
Явно е, че в различни партиди телефони, различни "своеволия " се проявяват.
Мони ти с коя версия на фърмуера си?Съмняваме,че има разлика в това отношение между .55 и последната актуализация .402

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#47

Версията ми е. 402. Като и в началото при. 55 също не съм забелязал проблем с прегряване/загряване /при други приложения, освен при продължителен запис с камерата.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#48

Здравейте , нов съм в форума.Никога не съм имал Андройд телефон и смятам първият ми такъв да е SONY Z2.Чета с интерес форума и следя секцията за проблеми свързани с телефона.Имам няколко питания относно проблеми.
1:В интернет намирам все по-често оплаквания свързани с екрана ( екрана се проукваа без причина без да е изпускан или удрян )
- твърди се че ,това се случва в следствие прегряване ( не мога да намеря темата с коментарите и размишленията за това ) като че ли подсиленото стъкло има някакви проблеми с термоустойчивоста.
Какво мислите по въпроса ? Наблюдава ли се при вас самоволно включване на приложения ( много на брой ) които претоварват телефона ,той започва да загрява и като прегре се изключва?

Nokia N-9 -> Sony Z2 -} Sony XZ
Цитирай
#49

dido.zaxariev написа:Здравейте , нов съм в форума.Никога не съм имал Андройд телефон и смятам първият ми такъв да е SONY Z2.Чета с интерес форума и следя секцията за проблеми свързани с телефона.Имам няколко питания относно проблеми.
1:В интернет намирам все по-често оплаквания свързани с екрана ( екрана се проукваа без причина без да е изпускан или удрян )
- твърди се че ,това се случва в следствие прегряване ( не мога да намеря темата с коментарите и размишленията за това ) като че ли подсиленото стъкло има някакви проблеми с термоустойчивоста.
Какво мислите по въпроса ? Наблюдава ли се при вас самоволно включване на приложения ( много на брой ) които претоварват телефона ,той започва да загрява и като прегре се изключва?
Такива неща за първи път ги чувам като проблеми...Единствено четох за напукан дисплей но не и в следствие на прегряване...
Цитирай
#50

Това пък за "самоволно " включване на приложения,което да кара телефона да загрява и да се изключва, така и не съм го прочел някъде.
Определено при игра например, телефона загрява много, но се надявам, че това няма да води до изключване или до напукване на стъклото.
Апарата е чудесен, което само трябва да ни радва в употребата му. Ако не дай си боже се случи нещо, нали за това е и гаранцията му. Разбира се никак не е приятно да ти виси по сервизи телефона, но пък и никой не е застрахован, на каква партида ще попадне.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)