Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z2 (D650x)
#76

Пробвай да го поизтръскаш малко :unknw: и да го подухаш (как звучи само :coffee: )
Цитирай
Аксесоари
#77

попринцип всичко е възможно,аз незнам защо,но зетката я тествах на втория час в една кана с вода и на следващия ден по басейните Smile а този сега нещо не ми се мокри още Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#78

След намокряне си браждят, явно е останала вода. Поизтръскай я и пак пробвай и след мокрене винаги тръскане. Big Grin

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
Цитирай
#79

Гадно пръщене е,сякаш съм сложил стотинки върху мембрана на subwoofer.Дано се оправи.А как да продухам като говориъелчето е толкова финно.Май ще си поиграя докато апарата се нагрее добт
добре. :-D. Едва ли е хардуерен проблем

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#80

Здравейте!
От вчера ми се появиха нови актуализации на албум,филми и уокмен от Sony.Някой актуализирал ли е и дали е забелязал някакви промени?И най-вече относно звука при плейване на музика,че ми се струва доста слабичък.
П.П.
Ако говорителите се мокрят и правят проблеми,тогава какво му е водоустойчивото на този тел. :confused:

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#81

Аз ги обнових и не намирам разлика.А при мен все още има пръщене :-D

п.п. Между другото високоговорителя започва да се оправя(почти не се чува бръждене) Rock

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#82

Ще обновя,пък каквото ще да става.Дразни ме тази нотификация.
Радвам се ,че говорителчето се оправя. :cheers:

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#83

zabadara написа:Ще обновя,пък каквото ще да става.Дразни ме тази нотификация.
Радвам се ,че говорителчето се оправя. :cheers:
настъпи ли разлика при силата на музиката след като ги обнови?

и още нещо като проблем от мен...понеже правя много клипове от дискотеки на дадени изпълнители и за мен освен видеото и аудиото е много важно...на НЕО-то което имах предвид често се случваше ако съм под или срещу колоните да се получава така наречения премодулиран пърдящ звук след това на клиповете но имаше и пъти в които си бяха ОК - общо взето зависеше от местоположението ми в дискотеката...сега вече с Z2 бях в пианобар в който даже не беше като в дискотека силна музиката но се получи такъв звук - отдадох го на колоните защото пак бях срещу и под тях...обаче сега реших да си направя експеримент вкъщи - усилих музиката през колоните и пуснах да правя запис като ту заглушавах с пръст микрофоноте, ту си сменях позицията пред и зад колоните и за съжаление и с предната и с задната камера положението откъм звук беше по трагично и от НЕО-то - нямаше никава разлика...пърдеше си през цялото време - само там където бях заглушавал с пръст микрофоните просто се чуваше по глухо но пак пърдящо...възможно ли е да е от няква настройка това или пък да има начин да се намаля звука при запис въпреки че последното едва ли би помогнало много много...?
Цитирай
#84

И аз като колегата Spellbound91 не забелязвам никакви промени. :angry:
Значи пазя си като реликва един сони ериксон К810 с 3,2МР от преди над 8 години.Е няма такава камера и звук.Какво направиха сони след това .... :unknw:

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#85

Момчета,всичко е борба за това кой пръв ще искара устройство на пазара.От тук идват софтуерните проблеми и хардуерните дефекти :-D. Ползвайте си телефоните и им се радвайте.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#86

Здравейте,
Мога ли да попитам собствениците на Z2 как са се справили със следния проблем:
Телефона получава СМС-и които обаче се съхраняват в сим картата, а тя няма голям капацитет.
След известно време ти изкача съобщение в което пише, че паметта ти е пълна и те съветва да изтриеш стари съобщения.
Следователно не може да получаваш нови СМС-и.
Телефона не е мой а на близък човек, опитах в опции да намеря начин да се съхраняват СМС-ите извън сим картата ама няма.
Телефонния номер получава много СМС-и които е важно да се съхраняват, но как ?
На моя Самсунг има опции в които може да зададеш 500, че и повече СМС-а да се съхраняват, но не в сим картата.
Гледах за програма в плей стора ама не намерих.
Въпроса ми е: има ли как да се съхраняват СМС-ите в самия телефон на сд-картата ?
Благодаря.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#87

Здравейте, може ли някой да ми каже за какво е иконката в десният ъгъл с kato oburnato Z Smile
Цитирай
#88

Това е така нареченото NFC -Near Field Communications, Връзка на близки разтояния за прехвърляне на данни, споделяне на екран с телевизор, при съществуваща такава опция и много др.

А за колегата с СМС-сите, то в настройките на съобщенията има опция да видиш запаметени съобщения на сим картата, което ми потвърждава, че не се записват автоматично там, тъй като нямам и един смс когато вляза там, а реално имам доста.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#89

monipeev написа:Това е така нареченото NFC -Near Field Communications, Връзка на близки разтояния за прехвърляне на данни, споделяне на екран с телевизор, при съществуваща такава опция и много др.
Това NFC -Near Field Communications не е ли различно от споделянето на екран с телевизор?Понеже има икона NFC и отделно Дублиране на екрана.А някой пробвал ли го е това дублиране на екрана?
Имам и още две питанки.1.За какво е това Wi-Fi точка за достъп ,и по какво се различава от иконата на Wi-Fi?
2.Този телефон има ли икона за включване на GPS,или местоположението я замества.Защото при Арк С си бяха отделни :confused:
п.п.
Днес забелязах и проблем с Wi-Fi -то.В заведение с отключено Wi-Fi тела стигна до получаване на IP и до там. :unknw:
Някой със същия проблем.На други места се свързва без проблем.

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#90

zabadara написа:
monipeev написа:Това е така нареченото NFC -Near Field Communications, Връзка на близки разтояния за прехвърляне на данни, споделяне на екран с телевизор, при съществуваща такава опция и много др.
Това NFC -Near Field Communications не е ли различно от споделянето на екран с телевизор?Понеже има икона NFC и отделно Дублиране на екрана.А някой пробвал ли го е това дублиране на екрана?
Имам и още две питанки.1.За какво е това Wi-Fi точка за достъп ,и по какво се различава от иконата на Wi-Fi?
2.Този телефон има ли икона за включване на GPS,или местоположението я замества.Защото при Арк С си бяха отделни :confused:
Различно е!Дублирането на екрана ако не се лъжа става чрез wifi.
Като активираш точката за достъп ще можеш да използваш телефона като рутер и по този начин ще споделиш мобилния трафик към лаптоп,таблет или каквото и да е.
Да има такава възможност!Влизаш в Настройки-Местоположение и имаш меню Режим,ако искаш да ползваш GPS приемника+ местоположението получено от мобилния нет/wifi избираш опцията Висока точност.Разгледай и другите възможности. Smile

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#91

Относно wifi най вероятно им е забил рутера,при мен се случва ако ми е спирал тока преди това,точката е за споделяне на интернета,един вид рутер.nfc го пробвах с друга зетка,но доста трудно го подкарахме и лично за мен това е абсолютно не потребна функция,дублирането пък ти трябва такъв телевизор което също не всеки може да има

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#92

Благодаря за инфото момчета :thumbup:
Режима ми на местоположението заводско е на Висока точност.Добре ли е така да го оставя?
А за дублирането имам смарт тв. на LG и най вероятно ще пробвам.А и на тела му липсва HDMI изход,което за мен е минус.

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#93

zabadara написа:...А и на тела му липсва HDMI изход,което за мен е минус.
Има MHL кабел за тази работа. Wink

SONY XPERIA Z1 black ...  един уникален звяр!
Цитирай
#94

stone_93 написа:
zabadara написа:...А и на тела му липсва HDMI изход,което за мен е минус.
Има MHL кабел за тази работа. Wink
Това преход от мини USB-то към HDMI ли е?

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#95

zabadara написа:Благодаря за инфото момчета :thumbup:
Режима ми на местоположението заводско е на Висока точност.Добре ли е така да го оставя?
А за дублирането имам смарт тв. на LG и най вероятно ще пробвам.А и на тела му липсва HDMI изход,което за мен е минус.
Висока точност означава,че постоянно ти е включен ГПС приемника,а той пере яко батерия Tooth
Избери режим "запазване на батерията".Така местоположението ще се установява само чрез WIFI и мобилния нет.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#96

zabadara написа:
stone_93 написа:
zabadara написа:...А и на тела му липсва HDMI изход,което за мен е минус.
Има MHL кабел за тази работа. Wink
Това преход от мини USB-то към HDMI ли е?
да Smile от продавалника можеш за 15 лв да го вземеш - иначе е към 40...
Цитирай
#97

Мамка му,утре ще нося телефона в германос за да му оправят високоговорителя :facepalm: днес пак се разбръждя :wall:
1 месец ще ме бавят сигурно :wall:

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#98

Носи го. Може да си е дефект на бройката. Дано по-бързо ти го сменят.
Цитирай
#99

GH0STFACE написа:Носи го. Може да си е дефект на бройката. Дано по-бързо ти го сменят.
Направо си е дефект!Това няма как да е вода.В тези жеги дори да влезне нещо там(което няма как да стане) за ден-два ще се изпари,все пак става въпрос за някакви капчици,а не за мега литри.
Лошото е,че много бавят в тези сервизи.На сестра ми Xperia SP е в сервиза вече седмица,а на телефонът й се бяха появили някакви петна по стъклото на камерата.И него ще държат поне 2-3 седмици.Но какво да се прави,малка държава сме и никой не ни еб*ва.В XDA им оправят дефектите за седмица :facepalm:

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

Smile
Да, за съжаление са си в правото да протакват нещата до един месец (30 календарни дни)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)