Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z2 (D650x)

Здравейте, след лека баня под чешмата сензорите спряха. Някаква идея за смяна? Единствено сензора за близост и светлина са заедно с жака за слушалки и може да се смени евентуално. Но жироскопа, аскелерометъра, компас нямам идея на платката ли са вградени?
Цитирай
Аксесоари

Здравейте, тези дни тъча полудя или поне си мисля, че е той.
Оставям телефона, а приложенията се отварят едно след друго, без дори да го докосвам. Четох в интернет, че вероятно става въпрос за "ghost problem". На друго място пък се споменава за проблемна батерия, която не може да осигури волтажа на дисплея и за това "той" откача. Батерията е сменена преди 1 година, но може би се е разредила доста бързо. 
Прикачвам снимки, на които може да се види при Тъч теста какво се случва - без да се докосва екрана се появяват тези почти идеални "стълбове" или иначе казано "духчето витае в телефона и прави каквот му е кеф Big Grin " Някой ако се е сблъсквал с това или има идея как може да се поправи, моля да сподели  Cool


Прикачени файлове Миниатюри
       


Цитирай

Ако се включва като възможен проблем батерията, то тогава докато е на зарядно продължава ли наблюдавания ефект с отчитане на допир по дисплея?
Възможно е да се окаже направо проблем със сензорния елемент над дисплея.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

След като прочетох, че е възможно батерията да влияе, го пуснах да се зареди докрай и спря да отваря по свое желание. Сега го оставих два дни да пада под 30% и всичко си е наред отново. Има лек проблем докато пиша, че хваща "t" при натискане на "r", но не всеки път се получава, така че съм окей и предпочитам да е прихващането, отколкото произволното отваряне  Big Grin

Между другото забравих да спомена. 
Имам проблем с тъч-а в оградената в червено област - не реагира изобщо от 2 години. Мога да си осигуря достъп до падащото меню само през зоната на часовника. 
   


Цитирай

А в сервизното меню при теста на тъч сензора, ограденото в червено отново ли не реагира на допир и плъзване?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Да, не реагира въобще, но нямам проблеми с тази област като цяло, тъй като си имам достъп до падащото меню макар и през ограничената зона. Споменах го като добавка, защото може да даде информация на хора, които разбират. Аз си нямам много понятие от телефони. Дадох си батерията за смяна преди 1 година, а се появиха петна на дисплея ... Затова нямам много вяра в сервизите. Подчертавам, че тези петна не се отразиха на тъч-а, чак сега година и месец по-късно се появи гореописаното "явление". В момента не отваря произволно, остана само прихващането на "t".
Ясно е, че си иска ново вече - (~) 5 години не са никак малко, но го ползвам само за сърфиране и чат, та не ми се дават пари за нещо, което ще започне да забива след 1 година употреба, а с този дори след толкова време нямам никакви проблеми откъм бавене.

Приемам предложения за телефон, които не би забивал при подобно приложение, въпреки че малко трудно да се разделя с този докато си изпълнява задължението  Cool Вече не виждам смисъл да пръскам пари за телефони, нищо че този тогава струваше 1,2к  Big Grin


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)