Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коментари за издръжливостта на батериата за Z1c
#1

На вас колко време ви издържа батерията...на мен при доста употреба на интернет музика и не толкова разговори 2 дена няма грешка...а на стенбай ми дава 3 при 100% зареден. Зареждам го при всеки удобен случай така прочетох в нета било най добре...рядко ми пада батерията под 50%. При вас как стоят нещата?
Цитирай
Аксесоари
#2

При включен wi fi, музика и т.н ми държи 2-3 дни, а когато го използвам само за разговори 5-6 дни издържа.

Sony Xperia Z1 Compact pink
Samsung S8, Orchid Grey
Цитирай
#3

iasend написа:На вас колко време ви издържа батерията...на мен при доста употреба на интернет музика и не толкова разговори 2 дена няма грешка...а на стенбай ми дава 3 при 100% зареден. Зареждам го при всеки удобен случай така прочетох в нета било най добре...рядко ми пада батерията под 50%. При вас как стоят нещата?




Батерията си има живот ( определен брой цакали на зареждане ) така ми се струва че доста бърже ще и съкратиш живота :unknw: . Поне аз така съм чел из нета , да не те подведа не съм спец в областта ама ...
Иначе 3-4(рядко 5) дена нормално ползване (разговори , wi fi , месинджър , малко игри ,камера .. )

Sony Xperia Z1 Compact
Цитирай
#4

Това, което си чел е за батериите от едно време. Сегашните колкото по-често се зареждат, толкова по-добре.
Цитирай
#5

Какви са тези вашите батерии??? 3-4-5 дни!
Моя към края на втория ден е в червеното. Не го ползвам много интензивно и не говоря кой знае колко много (10-20 мин.), синхронизира три пощи на час, фейсбук, гугъл+ и май няма друго.
Явно има разлика в настройките.

HTC Mozart; Nexus 7
Xperia Z1 compact
Xiaomi Mi A1
Xiaomi 4X
Huawei Mate 20 Pro
Цитирай
#6

apekc написа:Какви са тези вашите батерии??? 3-4-5 дни!
Моя към края на втория ден е в червеното. Не го ползвам много интензивно и не говоря кой знае колко много (10-20 мин.), синхронизира три пощи на час, фейсбук, гугъл+ и май няма друго.
Явно има разлика в настройките.
Сравнен с други телефони, които съм имал, Z1 Compact издържа повече. В момента ми издържа 3 дена без проблем, като се има предвид, че в момента в Google Play ми показва 158 инсталирани приложения, повечето от които си синхронизират нещо или най-малкото работят на заден план. Замразил съм Facebook, Google+, Hangouts и всякакви подобни, просто защото не ги ползвам. Предполагам, че ако го рутна и му направя сериозно прочистване, телефона ще държи и над 4-5 дена.

Xperia Z1 Compact; Nexus 7;
Rikomagic MK802 IIIS; Nook Touch (Android 2.1);
Цитирай
#7

Моят издържа максимум 2 дни, а си мисля, че след като сложих андроид 4.4.2 и по-малко. :/ Нямам много приложения. Дали има проблем с батерията и ако върна старият андроид дали ще издържа повече? (Навсякъде пише, че издържа по 3-4 дни, а моя само 1ден и нещо-2дена.) Sad
Цитирай
#8

С около 80-90 приложения, 40 мин разговори на ден и час и нещо ровене в интернет и чатене (пак на ден) , без самолетен режим през нощта ми изкарва 2 дена без проблем, евентуално и трети ще изкара, но трудно. Повече от това поне аз не знам как може да издържи Smile

Motorola Defy+ --->Sony Xperia Z1 Compact
Цитирай
#9

Накратко - ползвате ли Staminata и има ли реален ефект по ваши наблюдения ?

Поздрави,

"SONY XPERIA Z1 Compact " - Black Magic 2014
Цитирай
#10

При липса на администраторски права, стамина е една от възможностите за удължаване работата с един заряд на батерията. Изключване на автоматични апдейти, логване, синхронизаций,мрежи и т.н. помага и всеки може да направи според начина на използване на плЬОчката. При липса на руут Greenify върши частична работа. Колекция от приложения не правя. При тези условия се държи завидно добре телефончето!

-Z1 Compact 14.4.A.0.108 SE /ROOTED/ deodexed>Xiaomi RN 4X>Xiaomi RN 7_Xiaomi 11 Lite NE 5G
Цитирай
#11

Гледам и не вярвам на очите си !!! 2 дни и 13 часа съм изкарала с 40 % ли ? Направо невъзможно ми се вижда. А и го разцъквам доста, все пак ми е нов телефон. И това без включен Стамина !
Възможно ли е при предното зареждане да не са се нулирали данните ? Найстина не се сещам кога го заредих последно...

Sony Xperia S White ==> Sony Xperia Z1 Compact Black
Цитирай
#12

То се вижда на първата картинка, че си го зареждала. Виж скалата, която се качва нагоре, това е заерждане.

Данните се нулират, когато го заредиш до 100% или рестартираш телефона. Ако си го заредила до 90 % най-вероятно не са се нулирали.
Цитирай
#13

GH0STFACE написа:То се вижда на първата картинка, че си го зареждала. Виж скалата, която се качва нагоре, това е заерждане.

Данните се нулират, когато го заредиш до 100% или рестартираш телефона. Ако си го заредила до 90 % най-вероятно не са се нулирали.

Знаех си ,че има нещо гнило ! Big Grin Мерси Smile Че съм болнични в нас и всеки ден ми се слива, незнам кой ден сме ,пък камоли телефона дали съм зареждала Big Grin

Sony Xperia S White ==> Sony Xperia Z1 Compact Black
Цитирай
#14

При мен с включена Стамина, доста разговори на ден, разцъкване в нета на 2-рия ден вечерта ми е на около 40%. Сега изключих мода, и ще видя сутринта като го взема от зарядното как ще се държи без него Smile Синхронизират се автоматично времето, гмайл, дропбокс, фацебоок и вхатсапп, плюс някое и друго приложение, за което не подозирам.В сравнение с стария ми телефон HTC One M7 направо се преродих с тази батерия, е вярно за сметка на по-малкия дисплей но аз не съм тръгнал да гледам филми и играя игри Smile
Цитирай
#15

Вече мога да кажа, че съм доволен от телефона :thumbup: При Сензацията с такова ползване батерията вече да ми е на 5% :bow:

| Sony Xperia X 
| Sony Xperia Z1 Compact - stock 5.0.2
| hTC Sensation - S-OFF | Android: 4.1.2 | Rom: ViperS 5.2.0 sense 5 | Kernel: SebastianFM 3.4.10 @ 1512 MHz | ANKER-1900mAh
Цитирай
#16

radeonpro написа:Вече мога да кажа, че съм доволен от телефона :thumbup: При Сензацията с такова ползване батерията вече да ми е на 5% :bow:
Здравей,

Чистил ли си заводски апликации и ако да, кои?

MotoDEFY Official 2.2 + root @ 1,2 GHz>>Sorry Z1 Compact - stock 4.4
VIVACOM: 0884 612 720, Skype: satamototo, e-mail: satamototo@gmail.com
Цитирай
#17

Колега не съм чистил нищо, но съм с андроид 4.3 Big Grin

| Sony Xperia X 
| Sony Xperia Z1 Compact - stock 5.0.2
| hTC Sensation - S-OFF | Android: 4.1.2 | Rom: ViperS 5.2.0 sense 5 | Kernel: SebastianFM 3.4.10 @ 1512 MHz | ANKER-1900mAh
Цитирай
#18

От няколко дни забелязвам, че батерията пада малко по-бързо. Като гледам кое е изхабило най-много ток не е Екрана както беше до скоро, а Media - нещо постоянно 'буди' телефона, но нямам идея кое. Скоро нищо ново не съм инсталирал, сега пробвах да сложа едно приложение Wakelock Detector, но нещо не хареса KitKat без root. Идеи как да разбера кое точно ми създава ядове?

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#19

*#*#4636#*#* - > статистика за употреба ,предлагам аз Smile

Sony Xperia S White ==> Sony Xperia Z1 Compact Black
Цитирай
#20

MapTo_D написа:От няколко дни забелязвам, че батерията пада малко по-бързо. Като гледам кое е изхабило най-много ток не е Екрана както беше до скоро, а Media - нещо постоянно 'буди' телефона, но нямам идея кое. Скоро нищо ново не съм инсталирал, сега пробвах да сложа едно приложение Wakelock Detector, но нещо не хареса KitKat без root. Идеи как да разбера кое точно ми създава ядове?

Ако си слушал музика или гледал клипове, може да се е закачил някой файл и медиасървъра продължава да работи, след като спреш приложенията. Обикновенно рестарт лекува.

-Z1 Compact 14.4.A.0.108 SE /ROOTED/ deodexed>Xiaomi RN 4X>Xiaomi RN 7_Xiaomi 11 Lite NE 5G
Цитирай
#21

Благоаря ви, рестартирах го /обикновенно избягвам да го правя/ и ще гледам какво ще стане, ако това чудо продължи да ми яде заряда с тоя шифрования код Big Grin ще се опитам да го издебна и да видя кое е! Wink

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#22

Ето малко статистика за издръжливоста на батерията, предполагам, че някой ще има полза от това Smile

| Sony Xperia X 
| Sony Xperia Z1 Compact - stock 5.0.2
| hTC Sensation - S-OFF | Android: 4.1.2 | Rom: ViperS 5.2.0 sense 5 | Kernel: SebastianFM 3.4.10 @ 1512 MHz | ANKER-1900mAh
Цитирай
#23

Здравейте Smile . Поразрових се из интернет и се натъкнах на много лоши отзиви за Z1 относно батерията след ъпдейта до Kit Kat. Прочетох че при Kit Kat, Google са забранили писането на файлове от външни приложения върху SD card,накратко до колкото разбрах, заради това приложенията който се опитват да достигнат SD card хабят много батерия, фактически без да го използваш, заради това падала батерията бързо без причина, и следователно телефона загрявал заради работата на процесора. Като си махнеш картата с памет проблема изчезвал. Кажете това така ли е при Z1 Compact след ъпдейта до Kit Kat. На скоро си взех 16GB памет а не искам да я махам, и ако това е истина, май ще си стоя с Jelly Bean. Извинете ме ако греша, просто съм предпазлив,а и няма връщане назад след ъпдейт.

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай
#24

Колега при мен батерията кара по 3 дни без включен Stamina mode и то бих казал при норално ползване на телефона. Снимки, ровене в интернет, 3-4 часа разговор, игри около час и на дисплея му се връзват около 4 часа. А и с постоянно включено 3g. Ползвам 16gb карта памет и kit kat версия 14.4.А.0.108. Загряване не съм усетил. Надявам се да съм ти бил полезен Smile
Цитирай
#25

Много зависи от фърмуеъра - последната версия е супер (108) и сега често го оставям по два дни преди да го заредя, зависи естествено и от употребата Wink Въобще батерията е върха.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)