Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Външна клавиатура и писане на кирилица (смяна език на въвеждане)
#1

Здравейте,

Имам следния проблем ... когато пиша от тъч-скрина и ползвам клавиатурата на андроида имам опция да сменям езика на писане (БГ/ЕН със плъзгане на интервала).

Но за удобство ползвам външна клавиатура - клавиатурата на компютъра или една безжична като дистанционно. Уви тогава мога единствено да пиша на латиница и не мога да сменя езика на писане на кирилица (фонетика). Дори с мишката да превключа андроид клавиатурата на БГ (плъзгане на интервала) външната клавиатура си пише на латиница.

Има ли начин да превключвам езика така че и с външните клавиатури да пиша на който ми е необходим ? Някаква апликация или настройки ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Инсталираш bulgariankeyboard 2 и превключваш с shift + space.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#3

на едната клавиатура нямам Shift (малката блутут клавиатура)...
Цитирай
#4

Всъщност намерих едно приложение "External Keyboard Helper" (засега съм с демо версията, която работи перфектно, но понякога вместо интервал изписва ДЕМО ...). С нейна помощ си настройвам с кой бутон на клавиатурата да сменям кои езици и работи много добре и полезна. Ако на някой му трябва такова нещо мисля че тази програма ще е от полза. Мисля скоро да купя ПРО версията след тестовете (около 3,50лв е само).

Сега съм се закучил над друг проблем - явно недоглеждане на Фейсбук. Фейсбук мобилния чат и месинджър като натисна Ентер не изпраща съобщението а добавя нов ред. Ужасно е да пиша на клавиатурата съобщение и после да минавам в режим на мишка да кликна на бутона изпрати и пак обратно в режим клавиатура и т.н. В самия фейсбук (не мобилната версия) в пълния чат има чекбокс където да отметнеш дали Ентер да изпраща вместо нов ред, но в мобилните верси няма такова нещо и супер досадно ако не съм на тъчскрина.
Цитирай
#5

Ако на клавиатурата имаш shift натискаш като искаш да го пратиш shift+enter при мен така става иначе не.
Цитирай
#6

Здравейте,

Бих искал да попитам - имам Samsung Galaxy S4 - има ли значение каква конкретна безжична клавиатура си купувам, за да работи през USB OTG или реално няма значение? На какво да обърна внимание при избора си, за да не взема някоя, която не се разпознава от телефона, съответно не разпознава кирилица?

Благодаря предварително и весело посрещане на Новата година! Smile
Цитирай
#7

За какво изобщо ти е OTG? Достатъчно е да сдвоиш двете устройства през Bluetooth. Правил съм това с Logitech клавитура с тъчпад и на телефона хем имаш "мишка" (курсор) и клавиатурата, където ще въвеждаш нещо си работи отлично.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#8

Здравей, centur,

Благодаря ти за бързия отговор!

Можеш ли да ми кажеш кой е този модел на Logitech, за да го потърся? Smile

Благодаря ти предварително!
Цитирай
#9

Аз имам същият проблем със enter на bloototh клавиатурата. Някой може ли да ми помогне?
Цитирай
#10

(2015-01-01, 17:42:20)Lyubo123 написа:  Здравей, centur,

Благодаря ти за бързия отговор!

Можеш ли да ми кажеш кой е този модел на Logitech, за да го потърся? Smile

Благодаря ти предварително!

Здравейте Smile

Само за информация на други, които четат темата и се интересуват как и дали работи със сигурност тази функционалност:
Взех си USB OTG и клавиатура + мишка (Turbo-X - възможно най-евтината, която намерих) и директно работи, ползвайки Samsung Keyboard от менюто на телефона Smile Явно от Samsung са се постарали Smile
Цитирай
#11

Взех си калъфче с клавиатура. Опитах с изброените приложения по-горе в темата, но не мога да сменя езика. Пише си на английски, освен това ми дописва автоматично думите и не мога да пиша и на шльокавица.
Няккакви предложения как да си ползвам успешно клавиатурата?
Цитирай
#12

Пробвай това https://drive.google.com/file/d/0B7busnE...cslist_api
Цитирай
#13

благодаря! работи Smile
Цитирай
#14

(2015-11-27, 15:15:29)SOLO_7777777 написа:  Пробвай това  https://drive.google.com/file/d/0B7busnE...cslist_api

Имах същия проблем с външната клавиатура като другите коментиращи и след инсталирането на това приложение вече мога да пиша на фонетика. Благодаря!  Smile  М-у другото, как мога да настроя сменянето м-у английски и фонетика да е с клавишна комбинация? В момента го правя с натискането на една иконка на екрана на таблета и ми дава меню с езиците.
Цитирай
#15

Привет на всички! Поразгледах темите и не открих сходен проблем с моя. Та на въпроса . Подариха на жена ми таблет DIVA QC-703GN.Взех и калъф с клавиатура отново DIVA, но се натъкнах на следния проблем. При избор на език нямам опция за фонетик, а само BDS от менюто . Клавиатурата  е модел SIGMASHIP USB Keyboard. Въпроса е има ли варианти за промяна ?

Samsung Galaxy Tab S6 Lite, Samsung Galaxy S23+
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)