Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно ASUS ZenFone 5 (Характеристики)
#51

Здравейте,

Нов съм във форума и като цяло за първи път си взимам андроид телефон. Взех си АСУС зенфон 5 2/16гб ... Като цяло тел ми харесва и работи добре. Версията на андроида е 4.3 и като проверява за ъпдейт казва, че няма нови. Това не ми пречи, но най-много ме дразни, че като отварям галерията със снимки ми излиза съобщение: Gallery tries to use network има Allow и deny. Има и едно чекче: Do not show next time. Е чеквам го тва да не ме пита повече и следващия път пак пита. Така е и с Вибер и други програми. Искат да ползват нещо, пита те, казвам да не ме пита повече и продължава.

Някой да знае решение на този проблем?

ASUS Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM, Intel Atom 2580
Цитирай
Аксесоари
#52

Интернет наличен или не ?
Цитирай
#53

Boby13 написа:Интернет наличен или не ?
Да, и батерията на 100%. Имам Лумиа 920 и това с ъпдейтването там е често, та там поне е така само през ВиФи и със заредена батерия.

ASUS Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM, Intel Atom 2580
Цитирай
#54

steftzo написа:Здравейте,

Нов съм във форума и като цяло за първи път си взимам андроид телефон. Взех си АСУС зенфон 5 2/16гб ... Като цяло тел ми харесва и работи добре. Версията на андроида е 4.3 и като проверява за ъпдейт казва, че няма нови. Това не ми пречи, но най-много ме дразни, че като отварям галерията със снимки ми излиза съобщение: Gallery tries to use network има Allow и deny. Има и едно чекче: Do not show next time. Е чеквам го тва да не ме пита повече и следващия път пак пита. Така е и с Вибер и други програми. Искат да ползват нещо, пита те, казвам да не ме пита повече и продължава.

Някой да знае решение на този проблем?

Аз имах същия проблем, когато го взех, само с флаш се оправя проблема. Пробвах всичко каквото може, но не стана.
Флашваш със същия или друг ром и заспиват нещата.

Да пишеш на български с латиница е все едно да пишеш с лайна на стената - чете се, но не е красиво
Samsung Galaxy S 3 / Asus Zenfone 5
Цитирай
#55

pupets написа:
steftzo написа:Здравейте,

Нов съм във форума и като цяло за първи път си взимам андроид телефон. Взех си АСУС зенфон 5 2/16гб ... Като цяло тел ми харесва и работи добре. Версията на андроида е 4.3 и като проверява за ъпдейт казва, че няма нови. Това не ми пречи, но най-много ме дразни, че като отварям галерията със снимки ми излиза съобщение: Gallery tries to use network има Allow и deny. Има и едно чекче: Do not show next time. Е чеквам го тва да не ме пита повече и следващия път пак пита. Така е и с Вибер и други програми. Искат да ползват нещо, пита те, казвам да не ме пита повече и продължава.

Някой да знае решение на този проблем?

Аз имах същия проблем, когато го взех, само с флаш се оправя проблема. Пробвах всичко каквото може, но не стана.
Флашваш със същия или друг ром и заспиват нещата.


Супер щом има решение Smile Само може ли малко подробности как става флашването? Прегледах някои неща в нета ... моят тел мисля че е с Китайски ром сега. BuildNumber: ASUS_T00F_CN_user_1.96.40.50.20190731_6736 release-keys 010175_201401130121 .

До колкото разбирам трябва да сложа WW ром.Гледах някакви туториали, но не знам дали няма да прецакам нещо. Може ли да ми пратиш някой туториал дето работи при теб Smile

Мерси предварително

ASUS Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM, Intel Atom 2580
Цитирай
#56

Препоръчвам ти да го флашнеш първо с ром, но да e като твоя ch, на по-ниска версия, примерно с ....1.15 или ...1.17 .

Аз успях, като следвах инструкциите от клипа, малко е занимавка, но при мен проработи. Това видео важи за ВСИЧКИ,кото са с китайски или тайвански ромове. Много добре е обяснено как се минава от CH/TW ром към WW.
Ето и видеото : https://www.youtube.com/watch?v=Gl6H3zcnbbA
Под клипа има всички нужни линкове за теглене на необходимия софт.

МНОГО ВАЖЕН МОМЕНТ - всички драйвери трябва да се инсталират, както е на клипа за да може компа да разпознава телефона, когато е в режим на флаш с adb.

Следваш стъпките и би трябвало всичко да се оправи.

Да пишеш на български с латиница е все едно да пишеш с лайна на стената - чете се, но не е красиво
Samsung Galaxy S 3 / Asus Zenfone 5
Цитирай
#57

Мерси много, точно това клипче гледах преди да пиша, просто исках да разбера дали е работещо или има и друго решение Smile
Много благодаря за бързите отговори Smile

ASUS Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM, Intel Atom 2580
Цитирай
#58

и в крайна сметка каква е разликата и ползата?
Цитирай
#59

При мен не се получава поне за сега това с флашването... всичко правя както е в клипа и на adb shell дава error: device not found. Качвах драйвери, махах, ъпдейтвах киллвах и стартирах пак сървъра и все това съобщение излиза... Sad Командите преди това минават fastboot.img и boot.img




Успях да го излъжа. Не знам защо но след като инсталирах PC Link тогава се оправи и adb shell тръгна. И първия път не бях включил УСБ дебъгинг. Сега съм с WW-1.14.40.50 ROM. Ще видя как се държи и ще пиша. Видях че в сайта на асус има вече V2.19.40.18 (Android 4.4) for WW SKU only... Това означава ли че ще мога да го кача? И как става ? Пак с adb sideload <filename> ?

ASUS Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM, Intel Atom 2580
Цитирай
#60

steftzo написа:При мен не се получава поне за сега това с флашването... всичко правя както е в клипа и на adb shell дава error: device not found. Качвах драйвери, махах, ъпдейтвах киллвах и стартирах пак сървъра и все това съобщение излиза... Sad Командите преди това минават fastboot.img и boot.img




Успях да го излъжа. Не знам защо но след като инсталирах PC Link тогава се оправи и adb shell тръгна. И първия път не бях включил УСБ дебъгинг. Сега съм с WW-1.14.40.50 ROM. Ще видя как се държи и ще пиша. Видях че в сайта на асус има вече V2.19.40.18 (Android 4.4) for WW SKU only... Това означава ли че ще мога да го кача? И как става ? Пак с adb sideload <filename> ?

Сега щом си с ww ром и ниска версия ще е по-лесно. Изпълни инструкцията долу, като ЗАПОЧНЕШ да флашваш последователно с версия 1,17 след това 1,18 и накрая с 2,19

АКО СЕ ОПИТАШ ДИРЕКТНО НА 2.19 ЩЕ ТИ ДАДЕ ГРЕШКА - ВЕРВАЙ МИ :rofl:

ПУСКАШ ДА МОЖЕ ДА СЕ ИНСТАЛИРА ОТ НЕПОЗНАТИ ИЗТОЧНИЦИ И ДЕБЪГИНГ МОД
1 връзваш телефона за компа
2 сваляш последната версия 2.19 - ww (след това разархивираш до файл който накрая в името има ,, - user" ТОА Е РОМА за флаш)
3 слагаш го във ВЪТРЕШНАТА ПАМЕТ
4 разкачаш телефона и трябва да се появи удивтелен знак в статус бара - натискаш го и следваш стъпките.
Телефона сам прави всичко

Да пишеш на български с латиница е все едно да пишеш с лайна на стената - чете се, но не е красиво
Samsung Galaxy S 3 / Asus Zenfone 5
Цитирай
#61

Здравейте, може ли да ми дадете сайтове за поръчване на Asus Zenfone 5, ако може доставката да е безплатна?
Цитирай
#62

yunuzmh писах ти на лично
Цитирай
#63

Eдин въпрос и от мене, понеже вчера ми дойде 2Гвата версия T00F, с последната версия - 2,19,40,18, WW и съм вече леко отчаян от живота, а не е като да не отбирам от Андроид.
Първото, което ми направи впечатление, е че докато се зареждаше и си настройвах стандартните неща, които ползвам, е че батерията се зареждаше супер бавно и по едно време спря да се зарежда и изпъна линията на графиката. Това как да е, обаче днеска батерията едва изкара деня, и то почти без да съм го ползвал, като бруталния дрейн си продължи дори след като спрях основния заподозрян - "what's next", защото ужким той точеше най-много. Пробвах и с рестарт - пък дърво. Друго, което ми прави впечатление, е че показва че вифи-то е включено постоянно в статистиката за батерията, а то не е.
Всякакви телефони с Андроид съм ползвал - и с по-големи, и с по-малки батерии, но никога не ми е свършвала батерията като на този, било то на 1 или 20 заряда, та затова и на въпроса - някой с подобен проблем и евентуално как се решава, че така за нищо не става? Четох някъде, че и процесора не е от най-икономичните, ама както казах и с 1300мАч батерия съм изкарвал със същите настройки по над един ден...
Цитирай
#64

смени зарядното,при мен когато го зареда с друго зарядно а не това на асус и забелязах че изкарва повече,продължително зареждал ли си го?
Цитирай
#65

Ще пробвам с това от Xiaomi-то, но ме съмнява това да е проблема. Заредил съм си го нормално, както всеки нов телефон със съвременна батерия, така че и това не мисля, че е проблема.
Цитирай
#66

батери доктор инсталирал ли си
Цитирай
#67

Не, но ако не се оправи, ще търся виновника с better battery stats. Лошото, е че открих още един бъг - при рестартиране на телефона и забравя паролите за ВиФи мрежите, които съм въвел и ползвал.
Цитирай
#68

странно,а вие с 2 рам 16 ром версията ли сте
Цитирай
#69

Аха, така съм писал по-горе.
Цитирай
#70

четох че тези версии давали проблеми,еми успех от мен дано да се оправи,поздрави
Цитирай
#71

Сега го ъпдейтвам до 2.20.40.9, пък да видим...
Цитирай
#72

За сведение, след ъпдейта всичко е пушка- за 12 часа по- малко от 30% спад на батерията, което си е ок за мойто ползване. Уиджета дето дрейнеше работи без проблем.
Цитирай
#73

Дайте линк ако може искам да си поръчам 2 гб рам 16 гб ром?
Цитирай
#74

yunuzmh написа:Дайте линк ако може искам да си поръчам 2 гб рам 16 гб ром?

Моя е от този сайт и съм доволен за сега. http://www.minideal.net/new-asus-zenfone...urple.html

Asus Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM , Dual SIM; ASUS ZenFone 2 ( ZE551ML ) 4GB RAM, 32GB ROM; Xiaomi mi 10t pro 5g  8GB RAM + 256GB ROM

 
Цитирай
#75

http://www.asus.com/Tablet_Mobile_Access...lip_Cover/ може ли линк за поръчване на този калъф?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)